Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pentagon - obrni igricu :)


KremO
 Share

Recommended Posts

Nakon vise od pola godine pauze vratih se da igram FM2012,napokon imam i slobodnog vremena,posto en radim nidje,pa da skratim Bogu dane,bacih se na pentagon..Nikad zapocet,a velika zelja da osvojim sto je moguce vise..

 

Ucitane lige: Juzna Afrika,Mexico,Argentina,Brazil,Kina,Australija,Madjarska,Srbija,Hrvatska,Slovenia,Rusia,Ukraina,Bugarska..

Kao sto vidite,nisu ucitane Lige petice,jer procitao sam pricu od dexe,i svidja mi se ideja da se proba osvojiti LS sa nekim od ovih timova iz slabijih liga..Jedino me brine,postoji li mogucnost,zbog ne-ucitavanja Liga 5,da se desi da LS ne igraju Milan,Inter,Barsa,Real,nego da uskoce Malaga,Palermo,Selta...?

 

U tako moja prva pentagon karijera je pocela,prvi posao je dosao u oktobru mjesecu,i to iz Srbije,poziv Cukarickog iz Beograda,koji se nalazi u Prve Lige Srbije...

http://i.imgur.com/B8o8h.jpg

 

Za sebe sam stavio,da bi bilo realnije,da sam semi-pro foot,jer sam igrao za Mladost ranije,dok me povrede ne sputase :).

 

U trenutku kad sam sjeo na klupu Cukarickog,iako je media prediction bilo 5. Mjesto,tabela je izgledala ovako..

http://i.imgur.com/1BC2x.jpg

 

Sledi detaljna analiza gresaka koje je ekipa pravila,i vracanje ekipe u JSL,jer joj je tamo mjesto..

 

Takodje,finansije su u minusu,pa se moram pozabaviti i oko toga,jer ovaj tim definitivno ne zasluzuje ovu poziciju u kojoj se nalazi.

 

Za sad ovoliko,cisto da obavijestim narod da vodim pricu,a u sledecem reportu idu detaljnije analize i komentari ;)..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2011/2012

 

I tako je krenula moja prva sezona u osvajanju pentagona.Debi sam imao protiv Mladog Radnika,ekipe koja je bila 2. na tabeli u tom momentu,i uspjesan debi,pobjeda od 2-0.Veliki problem sam imao u startu sa ekipom u par segmenata,prvi je bio minus u platama,tako da nikog nisam mogao da dovedem,takodje nizak moral ekipe i pored pobjede,iako sam pokusao razgovorom sa njima da im popravim raspolozenje,a velika mana je sredina terena,gdje nisam imao klasicnog kreatora i pravo desno krilo..A plata,i kikiriki mi je preskup..Iako sam slavio u prvom mecu,i igrao sa prinudnom DIAMOND taktikom,koju mrzim,znao sam da nece ici tako,jer jednostavno nemam igrace da izguraju sezonu,a plate,max sam mogao da nudim 30pw..U narednih 4 kola,2 poraza i 2 remija,porazi protiv ekipa slabijeg ranga (Novi Sad,Bezanija),a remiji su izvuceni protiv vodecih (Kolubara,Sindjelic)..

Nema opravdanja,pobjedu sam zasluzio samo protiv Mladog Radnika,i Bezanije,ali u tom drugom mecu povreda (a izmjene vec izvrsene) i crveni karton,i Bezanija je preokrenula na 2-1..

Tu je vec polako bilo jasno da klub i ja ne dijelimo iste ambicije,par svadja sa upravom oko budzeta,cak i prodaja igraca u prelaznom roku,ne bi li se neko namamio da dodje,ali slaba vajda od toga..Jednostavno nisam imao igrace za vise od pozicije u kojoj sam se nalazio,a niko ziv nije htio da dodje u moj klub..Nakon pauze uslijedio je poraz od Mladenovca 2-0,i tu sam postavio ultimatum klubu,ili pare ili idem,jer ne zelim da budem u klubu bez ambicija,uprava koja nije bila u mogucnosti ni da mi izadje u susret za par igraca da pokusaju oni da dovedu..I tako se neslavno zavrsila "prva klupa"..

Moji razlozi zbog kojih sam napustio klub su bili:

1.Neuredne finansije kluba od pocetka

2.Slabe ambicije predsjednika

3.Nizak profesionalni odnos igraca (sami ocjenjuju svoje igre,bjezanje sa treninga)

4.Slaba veza boardroom-Manager

Rastanak je dosao u mjesecu martu,i odlucio sam da sacekam kraj sezone sa angazovanjem,da nadjem ekipu sa kojom cu krenuti od starta sezone..Ponuda je dosla,ali ne iz Evrope ;)

Sto bi neki rekli,ko zna zasto je ovaj otkaz u Cukarickom dobar,mozda mi se sreca osmjehne uskoro,ali da name ovakvih situacija,menager ne bi bio zanimljiv ;)

 

 

2012/2013

 

Ponuda je stigla sa "Crnog Kontinenta"..

http://i.imgur.com/0uENy.jpg

Ekipa Santosa iz Juzne Afrike je bila zainteresovana za moje usluge,Santosa koji je sezonu zavrsio na 13. poziciji od 16 koliko ima u Ligi..Prvi put da ce moja noga krociti u Afriku,ali vidjecemo,to je prva liga,i sve je moguce ;)

http://i.imgur.com/arUbc.jpg

Uskoro opsirnije.. :thumbup:

Edited by KremO
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |