Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pomoć oko taktike


Keot
 Share

Recommended Posts

Pozdrav prijatelji. Vidim da se ovde moze naci dosta pomoci sto se tice FM, pa se nadam da ce te i meni pomoci. Rijec je o FM2012 a problemi slijedeci. Po igracima imam mislim ekipu extra klase. Inace moj tim je definitivno LIVERPOOL, (voli se i kad gubi i kad vodi) tako da uvjek igram sa tim timom. Volio bih ako neko moze da mi pomogne oko taktike a to je: Igram sa taktikom 4-2-3-1 (da li je dobra ova taktika sa ovim igracima ili bi ste mi vi preporucili neku drugu), ali nikako ne znam da podesim opcije za svakog igraca, kako treba postaviti pripreme za mec (workload i additional focus area) zatim kako podesiti philosophy i strategy i ostale opcije u team instrunctions i naravno kako bi trebao podesiti da rade trening. Da li moram za svakog igraca posebno podesavati player instruction-show instructions ili je dovoljno postaviti to sve samo u team instructions. Igraci mi se umaraju, nakon svake utakmice im kondicija bude na kraju 60-70% jedva izguraju do kraja a ako se ode slucajno u produzetke povrijedi ih se 5-6 prije kraja utakmice.

Postavio bih slike ali nazalost ne znam kako ovde ih ubaciti ;(

Nadam se da nisam bio previse zahtjevan i da ne trazim previse..

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fm-balkan.com/forum/forum/651-tutorijali-i-fm-ucionica/ ovdje imaš sve potrebne tutorijale...Pošto vidim da ne znaš dosta toga pročitaj to malo,a slike postavi ovako...Uploadaj je na neki site za to(dodaj.rs,imgur.com,imageshack),zatim uzmeš direct link onda imaš ovdje kada pišeš post iznad u alatnoj traci jednu ikonu,kao slika neka,tu klikni i ubaci link :)
Link to comment
Share on other sites

Cavani - Complete Forward/Attack

Mesut Ozil - Attacking Mid/Attack

Nuri Sahin - Advenced Playmaker/Support

Javier Mascherano - Ball Winning Mid/Defend

Dva beka na Support

Sakho - Ball Playing Defender/Defend

Hummels - Limited Defender/Cover

 

P.S. Sve si to mogao u jedan post,al vidim novi si...koliko dugo igraš FM?

Link to comment
Share on other sites

Cavani - Complete Forward/Attack

Mesut Ozil - Advanced playmaker/Attack

Nuri Sahin - Deep lying Playmaker/Support

Javier Mascherano - Ball Winning Mid/Defend

Dva beka na Support

Sakho - Limited Defender/Defend

Hummels - Ball playing defender/Cover

 

Ovako je bolje. Mada bih ja, zavisno kako zelis da igras, drzao Suareza Liijevo, Ozila desno a Goetzea u sredini, i dao bih Suarezu i Ozilu uloge 'Inside forward',

Link to comment
Share on other sites

da novi sam, tek sam se danas registrovao, pa zato sorry. Prvi FM kojii sam igrao je bio championship manager 00/01 od tada sam svaki igrao do danas. Uvjek sam imao problema sa taktikom, tako da sam mislio da je to do igraca koje imam u ekipi i uvjek sam kupovao sto bolje i jace igrace misleci da cu mnogo bolje proci, ali nazalost nista se nije promjenilo uvjek u sredini tabele a najveci uspjeh u evropi je bila liga uefe a u domacem prvenstvu ponekad polufinale ili finale kupa, tako da sam se mnogo vise nervirao u FM nego sto sam uzivao :)

Link to comment
Share on other sites

a sa ovim rezervnim igracima da li isto ostavim te postavke za igrace koji igraju na tim pozicijama ili i za njih treba podesavati sve ponovo? P.S. da li je ovo po vama najboljih jedanest ili bi ste nesto mjenjali u starnoj postavi?

Link to comment
Share on other sites

A joj, jos prva sezona. Da ti nesto kazem, barem je kod mene tako. Evo igram sa bugarskim prvoligasem i situacija je otprilike kao i sa Partizanom. Lagano osvojim ligu i dodjem u grupe LS. Tu gubim od svakog jaceg tima ( do sada su me tukli redom Chelsea, Inter, Real Madrid, Bayern..), dok one slabije mogu da pobjedim. Prosao sam prosle godine u 1/16 finala i tu me je Bayern zaustavio. Da sam se zainatio, ove sezone sam mogao dovesti bruku dobrih igraca i sigurno za jedno dvije godine uzeti LS. Ali treba igrati polako, sto realnije, bar ja tako vidim ovaj FM. Npr, Ludogoretz sa kojim igram je mal klub sa nikakvom istorijom, dakle, tesko moze zadrzati nabolje igrace vise sezona. Vec sam tako prodao 3-4 najbolja igraca, i za te pare sam nasao dostojne zamjene i jos sam zaradio. Igraj da uzivas, ne igraj da osvojis LS sto prije, jer ti onda taj osjecaj nece biti onaj pravi. Prosle godine sam u prvoj sezonu uzeo sa Partizanom LE, sejvovao i nikada vise nisam igrao taj sejv. Nisam imao motiva.

Jos jedan savjet ti je da se ne bojis prodati najbolje igrace. Uvijek mozes naci priblizno dobrog igraca, ako ne i boljeg, za manje novca nego sto si ga ti prodao. Uzivaj :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicne su taktike pogotovo za slabije klubove. Bas sam sada sa onom ultra defnanzivnom pobjedio Chelsea u 1/18 finala, doduse imam igrati i kod njih. Od igre nisu imali nista, ali zato Chelsea iz prekida sabija, uvijek na near post daju gol :lud:

Link to comment
Share on other sites

Igram evo 3-ću sezon us Gradinom, i koristim uvijek istu taktiku..U prve dviej sam derao s njom, sada očajno igraju pa ako može koji savjet...evo taktike.

 

http://img502.imageshack.us/img502/511/taktika.jpg

Edited by THE Exorcism™
Link to comment
Share on other sites

Baci nam SS squada, da vidimo s čime raspolažeš :)

 

A upravu je Mara, igraš dugo vremena s jednom taktikom, nebitno koliko ona razbijala, poslije nekog vremena te skontaju, dođe taj 'crni' period i onda valja mijenjat..

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam lingovu more bita a i ne mora..odlična se pokazala kod gostovanja u Travniku. Pobijedio sam ih 2-0 a stvorili su oni 1 eventualno dvije poluprilike.sad da vas pitam da li kod te taktike mogu staviti strategy attacking kad igram kuci ili mogu ostaviti control?

:@Hes imaš u mojoj karijeri kompletan igrački kadar koj je ostao nepromijenjen od sezone 2012. / 2013.

Edited by THE Exorcism™
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |