Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Izvodjenje Kornera (Only attack)


Mare_9
 Share

Recommended Posts

Danas cu da vam prikazem taktiku o izvedjenju kornera u napadu.Meni za sada lepo fukncionisu,dam jedan do dva gola u 2-3 utakmice.

                                                         

Postavljanje igraca

GK-Ostavite default ionako nicemu ne sluzi u napadu.

          DL(WBL)-DR(WBR)-Stay back

DCL-Attack far post

DCR-Attack near post

MCR-Offer short option

MCL-Challenge keeper

AMR-Attack Ball from deep

AML-Near Post flick on

AMC-Lourk outside area

ST-Stand On Far post

Kod taktike/izvodjenja najbitnije je da igrac kod offer short option ima dobar crrossing,i igrac na lourk outside area ima dobar sut.Takodje ako prima igrac koji se nalazi na offer short option treba da mu stavite u PI crossing-often(byline-hugtouchline) da ne bi vracao loptu ili slucajno ulazio u sredinu.Evo slike kako meni to izgleda sa zvezdom

http://www.dodaj.rs/f/3u/VJ/3XNGQZrI/fc-red-star-belgrade-tac.png

Na obe strane stavite mixed.Ukoliko igrac primi loptu na Offer short option i centrira igrac koji cuva ovog na Lourk Outside area ce se povuci u sesnesterac gde moze u guzvi svasta da se desi,ili jednostavno da se odbija lopta na ivicu sesnesterca i da ovaj pokusa nekim sutem da postigne gol.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Near post granici sa korner bugom. Jos ako namjestis da ti svi osim tog na near postu idu lurk outside area, onda na utakmici stoper ti dadne 3-4 gola.. izvucu negdje SS da vidite kako to izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Near Post je korner bug cist.Kao Lurk outside area na 10-tsci.Mada ovo nije korner bug,nego taktika...

NIje svaki  :wink:

Ja ga koristim, i mozda u sezoni dam 10-15 golova iz kornera na svim frontovima. Ali onaj sto mi napada blizu stativu ne daje vise od 5 golova, vise asistira drugim.

 

Ovako je efektivna prava korner bug taktika

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2012-tactics-training/202967d1321129203-corners-free-kicks-fm12-nemanja-vidic-overview_-attributes-2.png

Ako je nekom stalo do realnosti u FMu, nece ju sigurno koristiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kod mene odlicno funkcionise challenge gk opcija, sa korpulentnim stoperom na golmanu ili napadacem tipa Llorente ili Cardozo uz "lurk" podrsku, svaki korner gledam kao 50% sansa za pogodak. Na FM11 sam dobio Chelsea 5-0 jednom prilikom i sve golove je dao Vidic, pokusacu da pronadjem SS na FB FM page-u.

Link to comment
Share on other sites

Da je bug SI bi rekao da je bug isti problem je bio i na 11ci koliko sećem i to se svi žale zbog onlinea a njih 90% ga koristi medju online igračima (i ja nekada) ali kako se odbraniti od toga osim tako, ja mislim da jeste neralno ali i da se može nači način da se brani ja lično već dosta vremena tražim. Što se tiče oflinea istom postavkom igrača ja u offlineu mogu da dam na 10 utakmica možda par 1-2 gola a online može i 5. U offlineu mi nikad nije palo na pamet da ga koristim osim kad ga testiram. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Near post granici sa korner bugom. Jos ako namjestis da ti svi osim tog na near postu idu lurk outside area, onda na utakmici stoper ti dadne 3-4 gola.. izvucu negdje SS da vidite kako to izgleda.

 

Ček ne kontam,npr. stavim na jednog štopera "Attack Near Post",a na SVE ostale igrače stavim "Lurk Outside Area" i to je korner bug?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Near post granici sa korner bugom. Jos ako namjestis da ti svi osim tog na near postu idu lurk outside area, onda na utakmici stoper ti dadne 3-4 gola.. izvucu negdje SS da vidite kako to izgleda.

LING molim te dobro objasni ovaj NEAR POST bug .. ;) Edited by Prcheto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |