Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Sta je bolje staviti igracu koji igra b2b ili dlp support try killer balls ili simple passing game, i da li je dobro stavljat i sta mu staviti da pokusava trough balls ili long passes uvijek me to zbunjuje, po nekoj logici ti igraci ne bi trebali trositi puno lopte i trebali bi cuvati posjed i imati dosta uspjesnih pasova ako neko moze da mi pojasni ovo

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od tvoga pristupa, igraš li sa kontrolom i na posjed ili igraš brzo i na kontre/direktno...

 

Ako igraš na posjed onda mu staviš da igra sigurno, on bi ti tada bio ona dodatna opcija, a ako igraš direktno nemoj mu dirat ništa, znat će on sam kako najbolje odraditi posao na bbm roli :)

Link to comment
Share on other sites

Ok posto b2b koristim u 4-5-1 flat a dlp u 3-5-2 obe igram na kontre brz tempo sto prije dati gol i dovest protivnika pod pritisak ako je to moguce a to je vrlo tesko protiv jaceg tima pa onda prvo mislimo da obranimo svoj gol, sta da radim sa dlp-om po mn bolje nista ne dirat jer ako previse trosi lopte onda moze lagano kontra sijevnut kontra a ako je to protiv jaceg tima koji imaju igrace visokog kalibra to i njihov bek moze iskoristiti

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko ideju kako da na ovom fm-u prima manje od gola po utakmici i da mu protivnik ne stvori najmanje dvije ccc prilike po utakmici i najmanje 15 šuteva prema golu bez obzira dali je u pitanju barca ili osasuna?

 

To mi je uspjevalo dok sam vodio RM, ovo sada sa Sociedadom je horor. Pa kao da je vatrepolo, a ne nogomet.

 

Podignem obranu visoko, ubijaju me loptama iza leđa obrane. Vratiš obranu skroz nazad ubijaju nakon centaršuteva. Obranu postaviš na normalnu visinu, ubijaju i na jedan i na drugi način protivnici.

 

Postaviš tight marking, uvik netko ispadne. Igrač samo prati protivničkog igrača bez da ukliže ili oduzme loptu. Samo trči pored njega.

Poštaviš da brane zonal, protivnici prolaze kao da mojih nema...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako, ali ja sam sa Cardiffom u prvoj sezoni bio solidan u obrani. Nekad bi primio recimo dva-tri gola protiv jačih, a dosta tekmi sam dobio bez primljenog gola, doduše ne bih ni ja zabijao puno, ali barem nisam primao puno. Recimo sad u drugoj je drugačija priča, primim skoro svaku tekmu, ali zato zabijam jako puno :D

Link to comment
Share on other sites

Kako postavljas krila? U liniji MC ili AMC? Ako su u liniji AM, ona prakticno i ne igraju odbranu, pa ti ostaje mnogo manje igraca pozadi. Probaj sa 2 zadnja vezna, nemoj da igras presing, jer ga igraju i stoperi, pa ce ispadati vise. Igrace ga, doduse, kako god okrenes, samo manje.

 

Meni se najbolje pokazala neka 3-6-1 varijanta, zavrsavao sam sezonu sa 10-ak, mozda 15 primljenih golova sa Atalantom, ali je kompletan fokus taktike bio na odbrani, a napred sta bude. Mogu da ti okacim da pogledas ako hoces.

Link to comment
Share on other sites

Kako postavljas krila? U liniji MC ili AMC? Ako su u liniji AM, ona prakticno i ne igraju odbranu, pa ti ostaje mnogo manje igraca pozadi. Probaj sa 2 zadnja vezna, nemoj da igras presing, jer ga igraju i stoperi, pa ce ispadati vise. Igrace ga, doduse, kako god okrenes, samo manje.

 

Meni se najbolje pokazala neka 3-6-1 varijanta, zavrsavao sam sezonu sa 10-ak, mozda 15 primljenih golova sa Atalantom, ali je kompletan fokus taktike bio na odbrani, a napred sta bude. Mogu da ti okacim da pogledas ako hoces.

 

E to sam i ja radio. Fokusirao se na obranu, a napad ako zabije dobro je, ako ne barem bod izvučemo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sa ovom svojom primam najmanje golova u ligi cesto nemaju suta na gol ali nekad jedan sut=gol ali to se svima desava. Ako imas nekog dobrog finisera da igra TM ili AF da iskoristi sanse koje mu se pruze odlicna je taktika, prije mi je Verratti na MC-AP dao preko 10 golova ali ove sezone slabije zato krila ili drugi igraci se isticu pa i odbrana ako zelis mogu ti postaviti da probas kako ti ide ili ti umjesto control mozes counter.

Link to comment
Share on other sites

Koje role i TI staviti na ovu formaciju baziranu na posjed.Ovako bi volio da bude:

•Bekovi ofanzivni

•1 DM pomaze odbrani dok drugi daje podrsku CM.

•AMC najvazniji igrac,koji daje golove.

•1 ST bi kreirao sanse za ST i AMC

GK

DR-CB-CB-DL

DM-DM

CM

AMC

ST-ST

Edited by ArminReus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |