Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pitanja vezana za Editor, FMRTE i Genie Scout


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Nemogu ti ubaciti ss ne uspevam  da ga smanjim.Isto je kao  i pre ubacivanja lige.Ja sam video da kad kliknem na start new game treba da se pojavi onaj prozor i tu treba da kliknem sfrj al meni se to ne pojavi nego je sve normalno kao pre.Mislim da se radi o extraktovanju

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nakon mukotrpnog rada kreirao sam lige u bosni..dosta je tu klubova, ugašenih i slično..i krenuo sam igricu da testiram..i prošlo je bez ikakvih problema, ali po završetku prve sezone, ne dešava se nišš...naime dodjem do npr 15.12.12, i odem na tabelu od premier lige i tamo mi pokazuje tabelu iz prethodne sezone i tak i rezultate iz prethodne sezone...pa da li tko zna kako da rijesim taj problem..ni u editoru mi ne javlja nikakvu gresku... :pras:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da neko ne zna slučajno kako da rešim problem, dakle skinem skaut i instaliram normalno ali pošto udjem u njega odmah mi krešuje i izbaci me ne javlja nikakav eror jel zna neko možda rešenje?

Link to comment
Share on other sites

Ma vjerujem ti, zasto ne bih, samo mi je cudno. Vjerovatno imas nesto na kompu sto ne dozvoljava GS da radi. Probaj da iskljucis antivirus ili firewall. Probaj da ga pokrenes kao admin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dakle momci treba mi pomoć od čoveka koji se dobro razume u editor tačnije u menjanje ocena odnosno CA i PA. Zanima me:

 

-Da li je moguće promeniti neke ocene tačnije akcentirati npr povećati ali da se ne promene ostale koje ja ne želim da se menjaju?

-Koliko znam FM menja i druge ocene radi ravnoteže kada se promene odredjene, a ja to ne želim.

-Pa sada ako neko zna da mi kaže kako da promenim ali da se ostale ne menjaju?

-Znam da je to i povezano sa CA i PA od igrača ali takodje koliko znam nije precizno definisano koliko CA vredi jedna ocena npr.

-Ukoliko je moguće ili postoji neka tačna formula za ovako nešto recite mi?

-Ako nije moguće ovako da li je moguće preko advanced editora ili FMRTE-a ali da nije rizik često pucanje sejva?

 

Bio bi veoma zahvalan za ppomoć.

Link to comment
Share on other sites

Pa govorio sam ti na ovu temu, ne znam sta ti jos nije jasno.

Neku ocjenu ne mozes povecati bez povecanja CA ili da smanjis neku drugu ocjenu.

Koliko ce CA zauzeti neka promjena ocjene, zavisi od visine te ocjene. Npr, 1CA ce povecati neki atribut sa 1 na 5. Ali taj isti 1 CA nije dovoljan da se poveca ocjena sa 18 na 19. Takodjer, fizicki atributi vise trose CA od ostalih.

Ne vidim razlog zasto ono sto smo prvo smislili o treniranju nekog atributa ne valja ? Potpuno je isto kao i akcentiranje + neces imati problema sa CA.

Tacnu formulu cuvaju kao zmija noge, tesko ces ju negdje naci.

Advanced editor nije za to, on je za kreiranje liga/kontinenata/drzava i sl. Mozes preko FMRTE da povecas i bez povecanja CA, ali nakon nekog vremena ce se neki atribut smanjiti. Ako imate utakmicu 10og, onda editujete 10og tu ocjenu i ona ce biti tolika bar do 12og.

Link to comment
Share on other sites

Ling nije problem da se samo CA poveća ali neki momci žele tačno da utiču na ocene igrača i da ga naprave onokvog kakvog žele samo zbog toga žele.

 

Elem da li si siguran za FMRTE za ta 2 dana?

Link to comment
Share on other sites

Pa napravljeno je to, pa to je ono specificna ocjena. Pogledaj tamo u temi kako je House to uradio. Povecao je CA igraca za 15 i onda je napisao da zeli da se Creativity (ti odluci koliko je maksimalno da se moze povecati) poveca. Povecas igracu CA za 15, i povecas mu creativity npr za 3 i problem rijesen. Nece se niti jedna druga ocjena smanjiti, creativity ce se za 3 povecati.

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj moj post pre Hausovog. Ti si napravio sledeće:

 

''da li želite da povećate odredjenu ocenu (cena 500k)''

 

Juče sam to obrisao nisu htele da se promene pogledaj temu akcentiranje ocena u tom pdf-u i to sam stopirao privremeno. Elemproblem u svemu je što ne znam da li će se ocene promenuti i kako evo on je tražio samo kreativnost a doći će neko ko hoće 5 ocena za 3 razumeš me a ja ne znam koliko CA treba povećati zato mi treba neka tačna formula koju nemamo... :/

Link to comment
Share on other sites

Pa ogranici broj po unosu. Mozes samo jednu ocjenu po unosu da povecas, i ogranici da se moze najvise za 3. Takodjer stavi da, ako se neka ocjena zeli povecati za 3, CA mora povecati bar 3x vise, tj. za 9) i onda nemas problema.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |