Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

! Bianconeri !


chelsea_boy
 Share

Recommended Posts

J U V E N T U S

 

 

http://www.dodaj.rs/f/21/Ly/2jqXL4q9/juventushome-horz.jpg

 

Juventus je italijanski fudbalski klub iz Torina.

 

Juventus je najuspešniji klub u istoriji fudbala u Italiji. Osvojio je 51 trofej i od toga 40 u svojoj državi, što je rekord, te 11 u svim evropskim takmičenjima. Rekorderi su po broju izgubljenih finala Lige šampiona zajedno sa Benfikom (5). Stara dama je treći najuspješniji klub u Evropi .

 

 

U Italiji je klub sa daleko najviše navijača jer za njega navija više od 12 miliona ljudi .

 

Klub je osnovan 1. novembra 1897. godine , prvobitno je nosio naziv Sportski klub Juventus, ali je dve godine kasnije promenjen u Juventus Football Club.

 

Leto 2004. i afera o namestanju utakmica naterala je Fudbalski Savez Italije ta strogo kazni Juventus . Najjaca kazna bila je izbacivanje tima u drugu ligu ( Seria B ) i oduzimanje titula . Pored tih kazni klub je kaznjen i finansijski a mnoge zvezde su napustile klub . Vazni igraci koji su ostali i vodili klub kroz drugu ligu ( Seria B ) su : Alesandro Del Piero, Pavel Nedved, Gianluigi Buffon i David Trezege . Klub se odmah vraća u prvu ligu uprkos oslabljenom igračkom kadru i negativnim bodovima.

 

T  R  O  F  E  J  I

Seria A: 27

Kup Italije : 9

Superkup Italije: 4

Seria B: 1

 

Liga Sampiona : 2

Kup UEFA: 3

Superkup Europe: 2

Interkontinentalni kup: 2

Intertoto kup : 1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Srećno, pratim ovo. Na prošlom FM-u sam sve uzeo sa njima dva puta za redom, pokušaj i ti to da uradiš. :)

 

Pokusacu , na pocetku je veoma lako , ali steta sto ne igram Evropu . Mada i to ima svoje prednosti jer cu da lepo uigram igrace da budu ko zapete puske za LS sledece sezone  :)

Link to comment
Share on other sites

[glow=white,2,300]LOSE VESTI ZA NAVIJACE JUVENTUSA[/glow]

OTKAZ ZA DELNERIJA

 

Luidji DelNeri nije ispunio ocekivanja Juventusa pa je dobio otkaz . Losi rezultati su bili presudan faktor ( 7. mesto u Seria A , 1/4 finala kupa i prva faza LE ) . Dugo se razmisljalo ko bi mogao da klubu vrati slavne dane , novine su pisale svasta , pisali su da ce Lipi po treci put da sedne na klupu bianconera , da ce mozda Fabio Kapelo da napustiti Englesku i preuzme kormilo Juventusa . . . U klubu su davali razne predloge a najvise glasova dobio je predlog da na klupu sedne neko ko nema mnogo iskustva . Navijaci su bili besni , mislili su da ce ovo opet biti sezona u kojoj ce ispred njih biti Inter , Milan , Napoli . . . Nakon 15 dana potrage u klubu se sve svelo na tri imena : Rene Iguita , Jorge Campos ili Pavel Nedved .

 

 

3 dana kasnije

 

http://www.dodaj.rs/f/1/rx/4dHMmRm3/1/stadion.jpg

 

 

15.7.2011. 11:30

 

Navijaci Juventusa su se okupili ispred novog stadiona kako bi saznali ko ce voditi njihovu ekipu u novoj sezoni . Od tri kandidata najmanje glasova je dobio Pavel Nedved . Ostali su Iguita i Campos . Dok su se brojali glasovi ko ce biti trener Juventusa organizovana je anketa a  navijaci su prizeljkivali Camposa .

 

 

 

15.7.2011. 13:00

 

Navijaci su saznali ime novog trenera . To je legenda Meksickog fudbala . Karijeru poceo u Pumasu 1988. branio je za mnoge meksicke klubove , a u Pumas se vracao jos dva puta .Iako je golman postigao je 33 pogotka u klubskom fudbalu ( sva 33 postigao je u Pumasu iako je igrao u jos 5 meksicka kluba ) a imao je upecatljiv dres po kome ga mnogi pamte . Za reprezentaciju Meksika branio je 129 puta u periodu od 1991 - 2004 . Karijeru je zavrsio u Puebli . Jorge Campos ce u sezoni 2011/12 biti trener Juventusa .

 

http://www.dodaj.rs/f/v/Js/1l2seFDo/1/trener.jpg

 

| PRVA KONFERENCIJA ZA STAMPU |

 

N:Dobar dan Horhe, ja sam predstavnik novina La Stampa najcitanijih novina u ovom gradu,dali ste ocekivali da cete bas vi voditi ovako veliki klub?

HK:Dobar dan momce , iskren da budem i nisam bio bas siguran , u sebi sam prizeljkivao da mene izaberu ali sam mislio da ce da odaberu Renea .

N:Kako vam se cini grad , jeste li upoznali igrace i koja su vasa ocekivanja ?

HK:Nisam jos stigo da obilazim grad , bice prilike za to ja sam ovde dosao zbog fudbala a ne zbog obilazaka (smeh) . Sa momcima sam se video na 15-ak minuta , lepo su me docekali rekao sam im sta ocekujem od njih , rekao sam i da ce za koj dan saznati ko napusta klub i na koga ne racunam . Moja ocekivanja su realna . Zelim da sa timom udjem u Ligu Sampiona , to je glavni cilj , a potrudicu se i da uzmem titulu u Seriji A . U kupu mislim da su nam sanse velike i da je tu titula skoro pa obezbedjena , ipak trudicu se da odmaram prvotimce kada su kup mecevi i da forsiram omladince .

N:Hvala sto ste izdvojili malo vremena i dali intervju za nase novine . Dovidjenja .

HK:Dovidjenja momce .

 

15.7.2011. 17:00

 

| PRVI TRENING |

 

 

Prvi trening je odrzan . Momci su me odlicno prihvatili , a da bi se opustio i uklopio u tim pomogao mi je  najiskusniji igrac Juventusa i "mozak ekipe" Alesandro Del Piero .Nakon treninga otisao sam u kancelariju da porazgovaram sa predsednikom , dogovorili smo se da mi plata bude 14 000 eura iako sam trazio malo vise i ovim sam se zadovoljio . Upoznao me je sa istorijom kluba , kako titulu dugo nisu videli i da bi bilo jako lose da se i ova sezona zavrsi bez ijedne titule . Ja sam mu rekao sta mogu da ucinim , da mi treba malo vremena da se zblizim sa momcima i tada ce krenuti rezultati . Bio je zadivljen mojom voljom i obezbedio nam pripreme u SAD . Sa osmehom na licu napustam stadion i odlazim u svoju novu kucu u Torinu .

 

| KLJUCNI IGRACI |

 

Link to comment
Share on other sites

Odlicnoo pisanjeee  :dada Fp-evi jos bolji  :famous: Da prebacim ovo u Story  hmm

Nemoj , neka ga u karijere , zato sto mi sad naisla inspiracija pa sam tako pisao inace ako se opredelim da nastavim da pisem ovako pricice neke poslacu ti PP da premestis u Story  ::love::

Link to comment
Share on other sites

2011/12

 

 

Pripreme

 

 

 

U pripremnom delu sezone odigrali smo pet utakmica . Dve su bile prijateljske , a tri su bile u okviru turneje po SAD . U pripremnom delu smo moj asistent i ja igrali sa puno promena i stalno smo menjali taktiku da bi smo pronasli onu koja najvise odgovara igracima . Pripreme su solidno odradjene , nisam bio previse zadovoljan ali nisam ni imao razloga za brigu jer je u ekipi vladala pozitivna energija .

 

 

Na pripremama smo u tim uklapali i novajlije koje su se odlicno uklopile u tim . Stevan Jovetic , mladi reprezentativac Crne Gore na nasim prostorima poznat po igri u Partizanu je u letnjem prelaznom roku bio velika zelja Juventusa . Prva ponuda od 22 miliona je bila odbijena pa je klub iz Torina povecao na 26 miliona . U Fiorentini su bili zadovoljni ponudom i prihvatili su ponudu , Jovetic je bez razmisljanja rekao DA i poceo da pakuje kofere . Osim Jovetica doveden je i Aleksandar Madlung iz Volfsburga . Ovaj stoper nam je zapao za oko zbog solidnih ocena , a i nije bio skup (doveden za 6.25 M) pa je mogao da posluzi kao zamena Kjeliniju i Barzaljiju .

 

 

Klub su napustili vecim delom mladi i nepotrebni igraci . Ubrzo sam za njih dobijao razne ponude ali sam se odlucio da dvojicu prodam u Sijenu a jednog u Bari iz prostog razloga jer su ovi timovi moje filijale . Iako su slali manje ponude od nekih drugih klubova , ja sam bio dobra srca i igrace prodao njima . Bomba transfer bio je prelazak Klaudija Markizija u Malagu za cak 28.5 miliona . Za Markizija sam u pocetku trazio 17 miliona , video sam da se klubovi bas interesuju za njega (Rubin , Malaga i Totenhem ) pa sam odlucio da im uzmem jos malo novca , podigao sam cenu na 22 miliona . Rubin i Totenhem su bez razmisljanja poslali ponude u iznosu od 22 miliona ali sam ipak potvrdio ponudu Ruskog velikana a sa Totenhemom zavrsio pregovore . Markizio je bio sve blizi odlasku u hladnu Rusiju ali je stigla ponuda iz bogate Malage u vrednosti od 28.5 miliona . To je znacilo da se sa Rubinom pregovori zavrsavaju a Markizio se seli na Pirineje .

Dinamo Kijev je takodje lepo pazario u Juventusu . Za 15.3 miliona su obezbedili solidno krilo i golmana . Simone Pepe (12M) Alex Maninger (3.3M) su bili suvisni igraci u timu . Za Maningera nije bilo puno zainteresovanih , tacnije samo je Dinamo bio tu i on ga je i dobio a za Pepea je bila druga prica . Dvoumio sam se izmedju ponude iz Benfike (13M) i iz Dinama (12M) ali sam ga prodao Dinamu jer su vec pazarili Maningera pa "kad ide june nek ide i uze"  .

 

 

Ocekivanja u novoj sezoni :

 

~Zavrsiti medju prva tri tima na tabeli ( Igrati LS naredne sezone )

~Osvojiti kup

 

Pre pocetka sezone sam razmisljao mozda ja mogu da dovedem tim do duple krune , igramo samo na dva fronta ne bi trebalo da se to dovede u pitanje ali sam ipak mesto favorita ustupio aktuelnom prvaku Milanu .

Novu sezonu smo odlicno poceli i na polusezoni smo bili neporazeni . Skor 11-6-0

 

 

 

U januaru , februaru i martu odigran je i kup Italije do finala koje se igra 2.5.2012. na Olimpiku .

Odlucio sam da promenim plan i shvatim kup kao ozbiljno takmicenje . To je urodilo plodom 8-1 protiv Peskare je bila samo jos jedna pobeda u nizu . Krajem januara sam isao na gostovanju Romi , na stadionu gde ce se igrati i finale . Pobedio sam ih nakon preokreta 3-1 . U februaru i martu smo igrali dvomec sa Interom uoci 1/2 finala kupa . Prvi mec u gostima 0-1 , drugi mec smo gubili 0-1 ali smo se do poluvremena probudili , vratili i preokrenuli na 3-1 , do kraja smo rutinski odzali prednost i prosli u finale gde nas je cekao Lacio . Od Lacia me je bilo strah jer su nas mec pre finala gazili sa 1-3 .

 

 

 

2.5.2012. 21:00 Olimpico,Rome

 

Momci su bili motivisani , 15 minuta pre meca obavili smo jedan razgovor u svlacionici gde sam im objasnio da pored slabih rezultata u ligi (videcete kasnije) danas moraju da na teren izadju uzdignute glave i da ako danas uzmu titulu bice im sve oprosteno i zaboravljeno . Rekao sam im ko ce igrati u prvih 11 a ko ce na klupu . U tajnosti sam im napomenuo da se potrude da uzmu pehar zbog svog druga iz kluba Alesandra Del Pjera kome je ovo poslednja sezona i sigurno bi zeleo da je obelezi trofejem . Alesandro to jedini nije znao jer je bio u WC-u dok sam ja drzao miting u svlacionici .

 

Mec je krenuo opusteno prvih 10-ak minuta nije bilo mnogo sansi , oprezni smo bili i mi i oni jer je ulog veliki . U periodu od 12. - 22. minuta Lacio je konstantno igrao ofanzivno ali nisu imali zavrsnicu . Del Pjero u 24. minutu istrcava kontru i u duelu 1 na 1 sa golamanom rutinski pogadja . Sest minuta kasnije i Fabio Kvaljarela se upisuje u strelce 2:0 . Na poluvremenu sam samo rekao igracima da se ne opustaju , neka nastave istim tempom i da se na svakih 10 minuta za nijansu povuku unazad . Dva minuta igre u drugom poluvremenu i gol , Juventus preko Jovetica povecava prednost na 3:0 samo 25 sekundi kasnije Djuzepe Skuli smanjuje na 3:1 . Deset minuta kasnije Ryan Mendes da Graca postize pogodak za Lacio i smanjuje na 3:2 , rekao sam momcima samo da nastave istim tempom i da se ne brinu . Opustenije je igrao Lacio i stvarao prilike , Juve se samo branio ali je ipak dosao do gola u 81. minutu preko Jovetica koji postize drugi gol na mecu . Konacan rezultat postavljen je u 89. minutu kada je albanski reprezentativac Lorik Cana postigao auto-gol nakon kornera koji je izveo Del Pjero . Navijaci Juvea skandirali su moje ime , a Del Pjero nije mogao da sakrije suze . Svi smo bili srecni a ja sam pred pun Olimpiko izasao masuci prema navijacima . Pehar je podigao kapiten Del Pjero a on je prosao kroz ruke svih igraca .

 

 

 

U svlacionici se nastavilo slavlje do kasno u noc . U 09:00 smo se vratili u Torino gde su nas navijaci docekali sa ovacijama . Pehar je prosao kroz nas grad a navijaci su imali prilike da se od 10 - 12 slikaju sa igracima i peharom .

 

Nakon kupa ostala su jos dva kola do kraja sampionata , ocekivali su nas mecevi sa Interom i Cezenom.

Ako pobedimo Inter i ne izgubimo od Cezene zauzecemo drugo mesto i otici direktno u LS . Tako je i bilo , na mecu sa Interom bilo je cak 10 pogodaka , pobedili smo 7:3 . A protiv Cezene smo odigrali lagano i u svom stilu pobedili 2:0 . Na kraju smo zauzeli drugo mesto u ligi sa 78 bodova iza Milana (88) .

 

 

 

 

Krajnji utisak :

 

~Zavrsiti medju prva tri tima na tabeli ( Igrati LS naredne sezone )

~Osvojiti kup

 

Link to comment
Share on other sites

2012/13

 

Ocekivanja :

 

Osvajanje Seria A

Odbrana kupa

Igrati Evropu u 2013.

 

Pripreme

 

Pripreme su solidno odradjene . Odigrali smo 6 utakmica i ostvraili 2 pobede 2 remija i 2 poraza .

 

 

 

Transferi

 

 

 

SUPER KUP

 

AC Milan v Juventus

 

2 : 1

 

Nakon poraza u prijateljskim mecevima od A tima Milana i B tima Milana ( rezerve ) pretrpeli smo jos jednom poraz od prvog tima Milana . Aktuelni prvaci Italije su poveli preko Jelena u 9. i Pata u 23. minutu sa 2:0 . Tokom citavog meca su bili bolji a Juventus je samo golom Teveza (63) ublazio poraz .

Milan je jos jednom pokazao da je najbolja ekipa u Seriji A , a u Juventusu se nadaju da ce se to promeniti .

 

 

LIGA SAMPIONA

   

 

Posle dobro odradjene predhodne sezone 2011/12 , u ovoj se ocekuje jos mnogo napredovanja . Ocekivali smo da cemo pruziti otpor u LS i da ce protivnicima biti tesko . Nismo ocekivali prolaz u nokaut fazu ali smo ocekivali da cemo prezimiti u Evropi . Medjutim nakon 4. odigrana kola imali smo skor 0-0-4 , odustao sam od borbe za trece mesto i resio da se vratim mom glavnom cilju a to je titula u Seriji A .

 

 

ITALIJANSKI KUP

       

 

Prosle godine smo bili dominantni u kupu , imalo smo malo poteskoca sa Interom u polufinalu ali smo ipak uzeli titulu . Ove godine smo imali lakse protivnike i lagano se prosetali do finala u kome smo se mucili sa Napolitancima ali smo ipak pobedili i titula je ostala u nasem vlasnistvu .

 

 

 

 

SERIA  A

 

Od pocetka nam je ovo takmicenje primarno i zelimo da dokazemo da je Juve najjaci tim u Italiji . Na polusezoni smo bili prvi i iz 16 meca (14-1-1) smo imali 43 bodova . Posto smo ispali iz LS (zavrsili kao 4. u grupi) ostala su nam samo takmicenja u Italiji tj Kup i Liga i njih sam ozbiljno shvatio . Znao sam da ova moja prednost nije nenadoknadiva ali sam isto tako u sebi vec polako razmisljao o tituli .

 

 

U drugom delu sezone smo odigrali 22 meca  (14-4-4) U prvih nekoliko meceva smo bili u krizi ali smo posle napravili lep pobednicki niz i tada se vec dovoljno odvojili od timova koji nas prate .

Na kraju smo bili prvi sa 89 poena iza nas je bio inter sa 86 . Postigli smo cak 92 pogotka sto je u odnosu na drugoplasiranu ekipu ( po broju golova ) Napoli koji je postigao 73 stvarno puno .

 

 

 

 

Ocekivanja :

 

Osvajanje Seria A

Odbrana kupa

Igrati Evropu u 2013. X

 

Na kraju sezone stigao je i poziv sa Anfielda . Ljudi iz Liverpula su zeleli da njihov tim u novoj sezoni vodi Jorge Campos koji ih je kao iz topa odbio .

 

http://www.dodaj.rs/f/2a/JG/4JRGl0J7/11no-no.png

 

Razlog : Dva dana nakon osvajanja titule u Italiji , ujedno i duple krune Campos je za La Stampa izjavio : "Ne zanimaju me nikakve ponude iz drugih klubova , ne odlazim iz Juventusa sve dok ne postanemo Evropski  i Svetski prvaci . "

 

Svi navijaci su bili prezadovoljni minulom sezonom pa i oni koji su pljuvali i zvizdali upravi koja je zaposlila neiskusnog trenera , a Campos je ostao odan klubu .

 

Link to comment
Share on other sites

Pojacanja su odlican  :cast: :cast: Al si u LS razocarao  :bad: I ono sto vadi sezonu jeste titula u Italiji  ::love::

 

Imao sam srecu pa su mnoga pojacanja htela da idu iz klubova jer nisu zadovoljni minutazom ( Kolarov , Tevaz . .  .) i ja sam to iskoristio . Zavrsio sam i trecu sezonu pa kad imam vremena ubacujem :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |