Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

GNK Dinamo Zagreb by dex6


dex6®​
 Share

Trebam li ipak dovesti kojeg stranca(ne puno) ukoliko se pokaže da bi bio iznimno veliko pojačanje?  

33 members have voted

  1. 1. Trebam li ipak dovesti kojeg stranca(ne puno) ukoliko se pokaže da bi bio iznimno veliko pojačanje?

    • Da
      19
    • Ne
      4
    • Maksimalno 2
      10


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/432.png

Sezona '13/'14

 

http://www.uskobertrum.at/usk/images/fotos/links/transfer_markt.jpg

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/FM%202012/Dinamo/ScreenShot011-2.jpg

Opet uglavnom dovodim igrače koji trenutno ne znače baš ništa, a ne prodajem nikog relevantnog. Ali svako pravilo je tu da se krši. Predstavljam Vam Roberta Viduku, dečka koji je došao iz Zadra po isteku ugovora i u najkraćem mogućem roku se progurao ispred Komorskog, Škvorca i Šimunovića u prvi sastav.

 

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/FM%202012/Dinamo/129645.png

Ove godine puno bolje nego prošle. Složio bih se sa Slobom da je prošla godina bila uspješna po trofejima, ali rezultatski neuspješna. Bez obzira na katastrofalan start sezone i -7 u odnosu na Hajduka u nekim trenucima, nisam se dao i vrlo brzo sam stigao na čelo ljestvice koje više nisam ispuštao. Ostao sam na 4 poraza iz 1. polusezone, a posljednja dva remija stvarno nisu rezultatski relevantna jer sam 3 ili 4 kola prije kraja osigurao 3. uzastopni naslov. Sezonu je obilježio Fatoš Bečiraj koji je ligu igrao uglavnom u 2. polusezoni. Bio je najbolji strijelac sa 15(od ukupno svojih 29 golova), a od tih 15 čak 7 je zabio u razmaku od 4 dana! Drugi najbolji strijelac je Luka Leko koji je bio na posudbi u Lokomotivi, a najbolji asistenti Ivan Tomečak i Antonini Čulina.

 

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/FM%202012/Dinamo/129648.png

Kup kakav se samo poželjeti može. Ždrijeb je kroz cijelo natjecanje razdvajao dvije najjače momčadi i na taj način se zadržavala neizvjesnost do samog finala. A u finalu spektakl. Prva utakmica na Maksimiru je bila možda i najbolja koju sam odigrao u ove 3 sezone. Ozlijeđenog Kovačića sjajno je zamijenio Antonini Čulina i Hajduk je deklasiran. Uzvrat je krenuo loše, rani pogodak Hajduka i isključenje neporeznog Viduke dodali su odeđenu dozu neizvjesnosti u samu utakmicu. Za održavanje prednosti ključnom se pokazala odluka da nakon isključenja Viduke izvadim Bečiraja i sa formacijom 4-2-3 igram u stilu američkog nogometa. Tu se izuzetnim pokazao istureni "quarterback" Mateo Kovačić koji je sa dvije krasne asistencije uposlio krila Šituma i Tomečaka koji su potpuno demoralizirali domaćine. Najbolji strijelac Šitum, a najbolji asistent Kovačić.

 

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/FM%202012/Dinamo/1301394.png

Nakon ždrijeba u Nyonu nisam mogao vjerovati. Ono od čega strahujem je da ne dobijem klubove iz liga petice + Rusije, a ovoga puta dobio sam Reala, Milana i HSV-a. Nakon 2 kola bio sam zadnji sa 8 primljenih golova, a pobijeda HSV-a nad Realom mi je samo udaljavala san o prezimljavanju. Slijedi teška pobijeda nad HSV-om(Badelj u nadoknadi), a ona je značila početak niza nepobijedivosti. Uslijedila su 3 remija koja su me lansirala na 3. mjesto i uputila me u Ligu Europe na Romu.

Sve utakmice u LP.

 

http://i289.photobucket.com/albums/ll224/dex6/FM%202012/Dinamo/1301396.png

Još mi je u sijećanju prva sezona i sjajan niz u ovom natjecanju. Ovoga puta Roma je bila prejaka u dvije utakmice. U Rimu je nažalost sve bilo riješeno. Jedini loš potez Kovačića u cijeloj sezoni nas je demoralizirao i pomirio sa ispadanjem u ranoj fazi natjecanja. U Zagrebu smo se samo mogli časno oprostiti od Europe.

 

Analiza ciljeva:

-osvajanje HNL

- osvajanje kupa

- plasman u LP

- dodano poboljšanje uvjeta za mlade pošto nije bilo na maksimalnom nivou

 

Ciljevi za sljedeću sezonu:

- osvajanje HNL

- osvajanje kupa

- plasman u LP

- ako netko ima kakav prijedlog slobodno neka doda :D


Dečki hvala svima na pohvalama i na pračenju. :)

Dino, ne brini. Stranac kojeg sam doveo je malo tamniji, ali se još uvijek može smatrati bijelcem. A najveći crnac u ekipi je ikona kluba o kojoj ćete čitati u sljedećem reportu. :D

I Šitum zamjena za Tomečaka? Nema šanse, Tomečak desno, Šitum lijevo i peri.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nakon 2 mjeseca ne pisanja karijere odlučio sam vas upoznati što se događalo kod mene u igri. :)

Ostavio sam par ss-ova u temi "Kako Vam ide", a tu ću napraviti kratki rezime dok se ne sustignem.


Sezona '14/'15

U sezonu sam ušao velikom čistkom od više od 20 igrača, što može i sačiniti cijelu jednu momčad. Jedini odlazak vrijedan spomena bio je onaj Dine Špehara u Osasunu. Dečko se nije razvio kako sam planirao i postajao je teret u momčadi tako da je završio na transfer listi, a ja sam zaradio solidnih 1.3M€. Što se tiče dolazaka i politike transfera, u klub je sletio prvi ne balkanski igrač u mojoj eri. Riječ je o Kamelu Boussaidu s kojim sam se hvalio nemali broj puta. Doveli smo još jednog regena koji se nikad nije dokazao u klubu i koji vjerojatno nikad nije odigrao službene minute za seniorsku momčad. Valja istaknuti i povratak legendarnog Eduarda da Silve.

Ligu sam osvojio poprilično rutinski sa samo 2 remija i jednim porazom. Čak me i čudi dobro držanje Hajduka koji je ostao na samo 13 bodova zaostatka.

Što se kupa tiče, ove sezone je bio poprilično sladak. U četvrtfinalu je pao Zadar koji me jedini uspio pobijediti kroz sezonu, a u polufinalu sam na golove u gostima izbacio najljuće rivale. Bacanje svih protivnika vrijednih spomena pod moje noge(Istra, Zadar, Hajduk) put do finala omogučio je drugoligašu Pomorcu koji je daleko premašio očekivanja samim ulaskom u finale.

Liga Prvaka došla je preko Želje i Maccabia, a donjela nam je Liverpoola, Schalkea i Intera. 2 remija protiv najjačeg protivnika( :D ), dvije pobijede protiv Schalkea(ako se dobro sječam, prva je bila infarktna i čini mi se da sam okrenuo utakmicu u zadnjih par minuta) i osvojen bod protiv Intera plasirali su nas u drugi krug.

U nastavku smo naletjeli na prejaki Porto koji nas je lagano dobio u oba susreta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čaćić je za mene mala beba.  :pokvaren:

A Liverpoolu sam pustio u obje utakmice, kakvo je to uopće pitanje?


Sezona '15/'16

Čistke ove godine nije bilo. Prijelazni rok obilježio je nastavak najljepše priće Dinama. Iako ga nema ni među omiljenim osobama(navijači ga u igri valjda ne podržavaju), za mene je Niko Kranjčar legenda ovog kluba i nitko me ne može uvjeriti u suprotno, a ovaj pišljivi 1M€ mi je najdraže potrošen novac. Osim apsolutne legende, u klub je došao još jedan stranac, a to je Ahmed Galal.Dečko je stvarno odličan, alo kao što vidite na ss-u iz 2017. uglavnom je bio u Lokomotivi zbog velike konkurencije. Relevantnih odlazaka nije bilo.

Liga je standardno osvojena bez previše muke, iako sa nešto slabijim učinkom nego prošle sezone. U RL-u su se ljudi žalili da HNL postaje "tramvaj" liga, a ispadanjem Cibalije i ulaskom Junaka 1. HNL postaje "barka" liga. No nema veze, naslov nisu osvojili ima sad već 11 godina(a gazda Zdravko je rekao da ćemo se dogovorit nakon 10. naslova :D ).

Još jedan trofej je sletio u obliku  kupa u kojem smo ove sezone izbjegli sve relevantne protivnike koji su se izgubili na putu do finala tako da sam praktički igrao protiv svoje druge momčadi. :D

U Ligi Prvaka sam pao na 2. kvalifikacijsku rundu, ali sam opet izborio skupine. Tu sam doživio dva teška poraza od legendarne Barcelone i strašno jakog Lyona. Završio sam na 3. mjestu i uputio se prema Ligi Europe.

Ovdje mi nije jasno kako Liga Europe nije ponuđena na filteru, ali ajde. Istaknuo bih veliku utakmicu u Parizu nakon koje je Fatoš Bećiraj poznat pod nadimkom/titulom "princ". Nakon nevjerojatne utakmice u Parizu, preko dvije pobjede nad Wolfsburgom izborili smo priliku za revanš Bayeru iz Leverkusena, opet u 1/4 finalu EL. Nažalost nismo uspjeli u tome, individualne greškei iskustvo su presudili u pitanju pobjednika.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |