Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 12 Izazovi


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Jedna moja tema,za sve one koje ne znaju sa kim bi igrali.

Kao prvu stvar koju trazite kod klubove svakako je novac.Da li Man.City isfuran klub,ili mislite da ste dovoljno dobri krenete u nesto tezi i zanimljivi izazov. Onda procitajte sto vam predlazem.

 

Prije nekoliko dana sam ovdje napisao post o pravljenu kluba tipa Udinese ili Porto.Vjerujem da ce vas to zabaviti i prikovati dosta sati u FM.Ne treba odustajati ako rezultati u Europi ne budu dobri,jer u ovom izazovu su vecinom mladi igraci i treba zapamtiti da oni nemogu odmah pruzati najbolje igre.Vec nakon par sezona,vidjeti ce te rezultate svoga rada.Odlicno financijsko stanje,te dosta mladu i poletnu ekipu.Uz to i dobre rezultate u Europi.

Idealni klubovi za ovaj izazov su Bate Borisov,Celtic,neki Skandinavski klub tipa Rosenborg ili mozda slabiji tipa Goteborg.Ali ne mora biti to iz slabiji liga.Moze biti i iz jacih,tipa Dortmund,ali onda riskirate dosta.Jer vjerujte mi(igrao sam tako sa Monacom),prve sezone jedva sam izborio ostanak,poslije je islo lakse.

Svakako preporucavam ovako nesto.

 

2.Izazov.

Takozvani pentagon,ali ne onaj obicni kontinentalni,nego po regijama Europe.Balkan,Skandinavija,Britanija,Sredozemlje.Nema neke veliek komplikacije,vazno je osvojiti svaki trofej iz pojedinih zemalja + Europske trojefe.

 

3.Od dna do vrha.

Prozvan i LLM,odnosno slabiji klub izdic do vrha lige,te Europe.Prve sezone ce te morati promjeniti skoro kompletnu ekipu da izborite prolaz u sljedecu ligu.Onda je sve lakse,jer ako ste amaterski klub,postaje profesionalni,tako dobijate vecu reputaciju,i priliku dovesti vecu zvijezdu u svoj klub.

Neki od klubova-Padeborn,Celta,Evian(SD),Leeds United,Boavista...

 

4.Osvojiti LP sa klubom iz slabije lige.

Ne moram nista pricat,ja sam odigrao 23 sezone i taj sejv mi je najdrazi u povijesti mog igranja FM-a.Nikad nisam mislio da cu odigrati toliko,ali eto,stvorio sam domacu ekipu,rasprodo,igrao polako,mogao sam i prije osvojiti,osvojio sam u 19. ili 20..Ali nisam bio kupovo i trosio puno.

Liga ima na pretek.Klubovi tipa Lech,Steaua,Basel,Rapid,Kopenhagen,Standard.Jamcim dobru zabavu uz puno motivacije.

 

5.Stvoriti ekipu od domacih igraca,ili opcenito domace skole.

Mozda i najtezi izazovi,klubovi tipa Bilbao.Idealni klubovi za ovaj izazov su klubovi sa dobrom skolom tipa Ajaxa,Porta,ili Dinama.

Mozda je nemoguce osvojiti LP,ali igrati npr 1/4 svakako je moguce.

 

Nastaviti cu pisati izazove koje se sjetim,koje sam i ja pokusavao,i nadam se da ce nesto od ovoga probuditi zelju za igranjem FM-a.

Takodjer,smijete i vi pisati neke izazove,mozda i vi nekom pomognete.

Pozdrav.

Autor: Dino151

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3.Od dna do vrha.

Prozvan i LLM,odnosno slabiji klub izdic do vrha lige,te Europe.Prve sezone ce te morati promjeniti skoro kompletnu ekipu da izborite prolaz u sljedecu ligu.Onda je sve lakse,jer ako ste amaterski klub,postaje profesionalni,tako dobijate vecu reputaciju,i priliku dovesti vecu zvijezdu u svoj klub.

Neki od klubova-Padeborn,Celta,Evian(SD),Leeds United,Boavista...

Leeds,Evian,Celta...nisu LLM :thumbup: LLM klubovi su samo oni iz poslednje igrive lige npr. u Engleskoj iz BSN/S Lewes,Spartans...

Link to comment
Share on other sites

Leeds,Evian,Celta...nisu LLM :thumbup: LLM klubovi su samo oni iz poslednje igrive lige npr. u Engleskoj iz BSN/S Lewes,Spartans...

baš to sam i ja odavno napisao u temi za FM11... :D

 

svaka čast Dino,odličan tekst... :cast: :cast:

imaš samo nekoliko malih grešaka:Evian,Celta i Leeds nisu LLM.

po meni od tvojih izazova najzanimljivije bi bilo pokušati  uraditi nešto sa Boavistom klubom koji ima dobru tradiciju i veliki stadion,ali je u velikom minusu,nije više prof klub i igrački kadar je dosta loš...

takođe dosta interesantan je i BATE Borisov klub koji ima dosta mladih a veoma dobrih igrača,ali je problem je što svi najbolji igrači ne žele ni da pregovaraju o novim ugovorima...

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nisam uzeo neki top club jer mi to nije zanimljivo uvek uzimam osrednji klub koji nije u ligi sampiona ili u ligi evrope i onda tezim ka tome da se dokopam svetskog vrha ,jednom mi je uspelo sa leverkuzenom u fm 2008 tad su bili jako lose plasirani :)

 

tako da sam vec resio problem izbora kluba za fm 12,uzecu nekog jakog drugoligasa poput west hema ili sampdorije,videcu :)

Link to comment
Share on other sites

Bem ti sunce Roske, ne spamaj i ne zajebavaj momka  :D :D

Ako na mene mislis,kako duple pa nisu isti tekstovi prvo sam napisao uopsta a u drugom postu nesto kasnije drugo nesto

 

Mislis sme samo po jedan post u toku dana

Ne, mozes ti pisati koliko hoces postova u toku dana, samo ne smijes da pises jedan za drugim, npr:

Ti: Bla bla bla

Lice 2: Ha Ha Ha

Ti: Bla Bla ?

 

Ako imas nesto da dodas na svoj prethodni post, a niko nije poslje tebe pisao, onda koristi funkciju "Uredi" i samo dopises u svoj post  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |