Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Istina je ugledala svijetlo dana


ŽeljkoDelija
 Share

Hoću li proći kvalifikacije za Ligu Evrope?  

11 members have voted

  1. 1. Hoću li proći kvalifikacije za Ligu Evrope?

    • Da
      9
    • Ne
      2


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vrlo maštovito, svidja mi se. Nego, ajde već jednom reci da je taj ružni deda Tole  :D

Ružni djeda nije Tole, to je kao u bajkama, tako sam odredio lošu osobu, negativan lik. Neću nikoga bar ne još da vezujem uz ovaj "nadimak".

Link to comment
Share on other sites

Došla zima u Srbiju

 

http://photos-e.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v369/81/26/1317279806/n1317279806_147292_7089.jpg

 

Prošao je prvi dio sezone, vrlo naporan ali i uspješan. U ligi smo odradili odličan posao i ja sam zadovoljan žao mi je kupa jer smo ispali odmah u prvom kolu i to protiv niželigaša, razočarali su me moji igrači u toj utakmici ali mora se dalje. Doživili smo debakl protiv Crvene zvezde,ali nisam previše razočaran jer smo na kraju ipak zauzeli dobru petu poziciju, pobjednik prvog dijela prvenstva bila je Crvena zvezda, koja je ušla u odličnu formu na samom početku i tako držala 1. poziciju tokom cijelog prvog dijela sezone.

 

 

Utakmica:

http://www.dodaj.rs/t/2G/yJ/21RSVywx/red-star-v-borac-informa.jpg1Crvena zvezda 3-0 Borac

Sudija: Danilo Grujić

Strelci: Aleksandar Jevtić (42') Dejan Milovanović (pen. 53') Saša Bogunović (83')

 

 

 

Zvezda prvog dijela sezone u našem timu je Vladimir Yurchenko koji je dao nevjerovatnih 12 golova i drži prvo mjesto što se tiče liste strijelaca, imao je 7 asistencija i tu je prvi i naravno ako ovako nastavi on će biti kandidat za najboljeg igrača na kraju sezone,ako ga uspijemo zadržati jer su mnogi timovi zainteresovani za njega,a ja se nadam da će ostati kod nas što duže. Međutim vlasnik kluba gospodin Ilić nije mogao da odoli pregovorima sa Fejnordom koji su obećavali da će nam odmah isplatiti 2 000 000 evra što bi bio rekord kluba iz Čačka i davali su nam još neke premije, ali ja nisam htjeo da čujem za to jer sam bio siguran da možemo više zaraditi,ali mene se ništa ne pita pa sam odlučio da uradim nešto na svoju ruku. Pozvao sam Jurčenka na piće u jedan restoran u centru grada da popričamo nas dva kao ljudi:

 

  Ja: Evo nas kolega Vladimire, sjedite slobodno, moramo ozbiljno da pričamo.

  Vladimir: Ajde šefe pričajmo, ja čuo Fejnord me hoće dovesti kod njih u Holandija.

  Ja: To si dobro čuo, nude nam 2 miliona evra za tebe, ja sam rekao ako se mene pita ne dam te nigdje, ali uprava hoće da te proda. Šta ti misliš o svemu tome?

  Vladimir: Pa lijepo mi je ovde sa vama i dobro mi ide, samo nisam siguran da li će opet doći neka tako dobra ponuda i za mene kao i za klub. Samo zbog toga bih otišao, a i sami ste rekli da se vas ništa ne pita.

  Ja: Pa rekao sam tačno je, ali ako ti hoćeš da ostaneš ovde samo mi moraš reći i ti i ja sve možemo da sredimo.

  Vladimir: Pa šefe znate da hoću da ostanem u Čačak.

  Ja: E to sam htjeo da čujem, sad ćemo mi to da riješimo, ali moraš da potpišeš novi ugovor. Dobijat ćeš i veću platu, ali i za klub je to bolje pošto sam sa svojim advokatom nešto gledao i odlučio sam da ti stavim klauzulu od 20 miliona evra. To ti ukratko znači da samo onaj klub koji nam ponudi 20 miliona evra za tebe, da će te samo oni moći kupiti,a ja sam uvjeren da će biti takvih klubova za dvije ili tri sezone. Pa eto ako hoćeš ja imam tu ugovor samo trebaš potpisati.

  Vladimir: Šefe da nije puno toliko novca? Tako nikada neću otići u neku jaču ligu da igram, a nisam planirao zauvijek ovde da ostanem.

  Ja: Slušaj, nije puno za igrača tvoje kvalitete!Ti si još mlad, tebe tek čekaju odlične partije, ovo što sada pružaš nije tvoj maksimum ja znam da ti možeš puno bolje,a znam da vjeruješ u sebe.

  Vladimir: I kažete i veću platu ću imati? I do 2016 godine ugovor?

  Ja: Da ali samo ako odlučiš da potpišeš.

  Vladimir: Ma dajte taj ugovor, da mi to riješimo, ako vi toliko vjerujete u mene onda i ja vjerujem da će neko poslati ponudu od 20 miliona evra za mene!

 

Ja izvadim ugovor koji sam spremio dan prije nego sam pozvao Jurčenka na sastanak i dam mu da pročita i nakon što je pročitao sve sa osmjehom je potpisao novi ugovor,a boga mi i meni je bilo drago.

 

http://www.labin.com/web/fotovijesti/vijesti_6068_v.jpg

 

  Ja: Konobar! Daj neki šampanjac da proslavimo ovo!

  Vladimir: Nemojte šefe, znate da ne pijem.

  Ja: Znam, nisam tebe ni računao. Konobar i sok od jagode za mog kolegu!

 

Eto tako sam obezbijedio novo,staro pojačanje tačnije sačuvao sam najboljeg igrača u klubu,a vjerovatno i jednog od najboljih u ligi.

 

 

http://img2.imagetitan.com/img2/small/8/8_136499.png

Veliko razočarenj,ustvari i najveće što se tiče dosadašnjeg mog trenerskog iskustva jeste ispadanje u Lav kupu od niželigaša Radničkog iz Obrenovca. Odlučio sam da odmorim neke igrače ali to se nije ispostavilo kao pametna odluka, igrači nisi bili dovoljno motivisani pa su nas protivnici iz Obrenovca čak i nadigrali, tačnije više smo se mi branili nego oni. Bio sam vrlo ljut poslije tog poraza i podijelio sam i neke kazne zbog loše utakmice ali rekao sam im da to što prije zaborave. Utakmica je završena bez golova,a o pobjedniku su odlučili penali.

 

Link to comment
Share on other sites

Po meni nije ni malo lose. Ima dosta ujednacenih timova u JSL koji se bore za 3/4 poziciju. U kupu si mogao vise ali dobro. :)

E to mi je problem, nikad ne znaš kad će neko da uđe u dobru formu i da izbije ispred mene. Samo Zvezda i Partizan zasada imaju sigurne pozicije.  Zasada  :pokvaren:

Link to comment
Share on other sites

Zeljko, kad se ide u teretanu povecava se misicna masa i sve to, ali nesto mora da se smanji. Kod svih bildera, i kod tebe to su mozak i (cenzurisano)  :D

Slažem se sa tobom  :scare: Nešto mora da se smanji,a kod mene je to višak kilograma.  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

lol lol lol lol Tek sam sad poceo da citam ovu pricu dopada mi se  :dada :dada Pazi da ti ruzni deda ponovo ne dodje u posetu  lol  Inace rezultati odlicni jedino si podbacio u kupu..Srecno dalje  :)
Link to comment
Share on other sites

lol lol lol lol Tek sam sad poceo da citam ovu pricu dopada mi se  :dada :dada Pazi da ti ruzni deda ponovo ne dodje u posetu  lol  Inace rezultati odlicni jedino si podbacio u kupu..Srecno dalje  :)

Ma pusti djeda, ja ipak živim u njegovom stanu, tako da se često viđamo.  :aaa

Link to comment
Share on other sites

Nastavlja se težak život u Čačku

 

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2011/04/02/7397052/partizan-borac-ilijev.jpg

 

Jedva sam dočekao da završi prvi dio sezone i da moja ekipa može da odigra onako kako zna i da pobjedi kad može. Napokon u Jelen super ligi neće biti namještanja, bar ne do sledeće sezone. Drugi dio sezone smo otvorili utakmicom protiv Partizana na njihovom stadionau JNA, često sam pratio igre Partizana na pripremama i primjetio sam da imaju vrlo sporu odbranu pa sam odlučio, što je i logično da ubacim sve brze igrače koje imam. I znao sam ako prvi damo gol da možemo i da dobijemo tu utakmicu jer Partizan je bio u blagom padu forme pred kraj prvog dijela.Pred utakmicu sam ušao u svlačionicu i objasnio igračima šta tražim od njih:

 

  Ja: Pozdrav momci! Jeste spremni da zgazite gospodu sa JNA?

  Igrači: JESMO!

  Ja: Evo da vam kažem ko će igrati danas i šta tražim od ovih koji budu igrali.Ovako, danas će početi Milojević,Višnjić,Ignjatijević,Miličić,Milošević,Petrov,Knežević,Spirovski,Kostić i u napadu Jurčenko i Fiamenjoh. Ovako momci, danas ćemo probati prvih 15 minuta da izvršimo presing, ako prvi damo gol znate sami šta smo vježbali na treningu, zatvorit se i pokušavati iz kontra napada. Kole od tebe tražim da organizuješ igru, 3-4 pasa i izbacuj Jurčenka ili Gilberta. Petrov ti moraš da čuvaš onog Jonsona znaš i sam da je brži od tebe pa probaj na iskustvo, malo se povuci i čekaj ga. Jurčenko u tebe se uzdam da ćeš zabiti prvu priliku koju budeš imao, ti si nam najveća nada i od tebe zavisi kako ćemo odigrati utakmicu, brži si od Krstajića i od Savića i hoću da to koristiš! Ajmo sada svi na zagrijavanje i da im pokažemo kako se igraju prave utamice!

 

http://www.dodaj.rs/f/2N/A6/1wgJ82KU/partizan-v-borac-informa.png

 

Moji igrači su izgledali vrlo motivisano pred ovaj meč i početak nove sezone i jedna pobjeda bi nam puno značila.Na tribinama su bili Prosinečki i Lukić koje sam ja lično pozvao jer smo u dobrim odnosima i rekao sam im da dođu da gledaju kako Borac dobija Partizan.

 

Utakmica:

http://www.dodaj.rs/t/1F/rT/4qhx3Wmj/partizan-v-borac-informa.jpg1Partizan 0:1 Borac

Sudija: Darko Bogdanović

Strelci: Vladimir Jurčenko (1')

 

Poslije utakmice kada sam proslavio sa svojim igračima došli su i Prosinečki i Lukić koji su mi čestitali i poželjeli sreću:

 

  Robert Prosinečki: Pozdrav mladi kolega, sve čestitke na odličnoj partiji.

  Ja: Hvala puno. Drago mi je što ste došli da nas gledate.

  Vladan Lukić: Dobru ste taktiku imali, onaj Jurčenko je zvijer. Dobro bi i nama došao jedan takav.

  Ja: Znam da bi vam on mogao puno pomoći, ali isto tako znam da on ne može otići iz kluba dok nam neko ne da 20 miliona evra. Pokušao je i Feynord pa nije uspjeo.

  Vladan Lukić: To vam je pametan potez. Vrlo ste lukavi, a to se vidjelo i danas na terenu protiv Partizana.

  Robert Prosinečki: Imam jedan prijedlog za vas, na kraju ove sezone ako hoćete, kad vam istekne ugovor sa Čačanima, da dođete  u Zvezdu i da mi budete pomoćnik?

  Ja: Vrlo zanimljiva ponuda i rado bih je prihvatio, ali ne želim da budem pomoćnik, jednog dana možda kada vi odete u Barsu i zamjenite Gvardiolu, onda ću ja nadam se doći u Zvezdu i zamjeniti vas. Pođi te na piće samnom i mojim igračima da se upoznate i da proslavimo pobjedu.

  Rober Prosinečki: Nadam se i ja da će tako biti, ajmo sada na piće.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |