Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Tutorijal(mladi igraci Europe)


Dino151
 Share

Recommended Posts

Ako ste za za jedan mali tutorial-u kojem bi ja predstavljao mlade igraci,recimo do 23 godine,iz svake zemlje,ovisno koje vas zanimaju.

Dosao sam na tu ideju,jer i ja sam cesto igram sa ekipama kojima je projek manji od 22 godine,a i upozno sam dosta liga europe,pa iz tih razloga smatram da bi mogao i drugima pomoci.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Albanija ili Zemlja orlova,drzava od oko 3.5 miliona stanovnika.

 

 

Eo par igraca na koje treba obratiti paznju-

ime i prezime    pozicija      godine        klub      vrijednost            moja procjena

Emiljano Villa    desni vezni    22    Dinamo(Tirana)  600.000  solidan igrač za slabije lige,sa dosta mjesta za napredak

Ditmar Bicaj      stoper            22        Skenderbreu  200.000      ima jedan nastupa a repku,solidan,ali nista posebno

Ardit Shehaj    krilna spica    19        Flamurtati        400.000        odlican teamwork,solidni tehnicke spobnosti,manjak brzina

Sokol Cikalleshi  lijevi vezni    19        Skenderbreu    350.000        15 kreativnost.solidni tehnicar,brzina 11,ali teamwork samo 9

Bekir Balla          krilna spica  19        Tirana              425.000        sve u svemu,nista posebno.

Armando Vajushi srednji vezni18      Villaznia            300.000        jedan talentiran igrac,sa 18 teamwork,solidan za slabije klubove.

Renato Arapi      stoper          23        Skenderbreu    140.000      malo agresivniji igrac,sa dobrom tehnikom i skokom,uglavnom solidan

Jahmir Hyka      vezni igrac    22        Tirana              140.000      njega vrijedi probat,brz i ima dobra dribling

Erindo Karabeci  srednji vezni 21      Tirana              100.000      jedan primjer def.srednjeg veznog,solidne mentalne ocjene

Klodian Semina  stoper          21      Villaznia            95.000      jedan od boljih mladih igraca lige,perpektivan stoper.

 

 

Albanije drzava sa jako malo talenata,ako jos kojeg nadjem,stavim,svakako da recite ako imate prijedloge kako da ovo izgleda,ipak je prvi puta da radim.

Link to comment
Share on other sites

Dino ti stvarno napravio  :cast:

 

 

@Željko, ja i Dino smo kolege, znamo se već preko godinu dana, pa ga moram malo  :D

Mata,ja sam ozbiljan ;)

 

Crna Gora

Sredi malo tekst :thumbup:

Sori,prvo mi je,bit ce veceras crna gora..

 

Svaka cast  :cast: :cast:

 

Jel mozes da uradis iz francuske?

Hvala,nema problema,biti ce veceras oko kasnih vecernjih sati.

 

Možeš meni BiH ili Srbiju?

 

Naravno. :)

 

Dino zelis li u tekstopisce?

Nebi mi bilo mrsko. lol. Zelim  :respekt:

Link to comment
Share on other sites

Crna Gora-nezavnosti stekla 2006,ima malo vise od 600.000,te najpoznatiji igrac je Mirko Vucinic.

 

 

Nemanja Matic-igras Zete,lijevi bek,dostupan za 300.000 tisuca.igras na kojeg svakako treba obratiit paznju,i ima samo 19 godina.

Filip Kalacevic-dobar mladi napadac,samo 16 godina,isto klub zeta,mogao bi doci za 200.000,najbolje karakteristike dobra zavrsina,te brzina.

Darko Bulatovic-lijevi bek Sutjeske,cijena oko 350.000 eura,po meni losiji od Matica,ali svakako ne biste promasili kada bi ga uzeli u neki prosjecan klub.

Milos Radulovic-20 stoper zete,cijena oko 250.000,jedan solidan mladi stoper od kojeg bi moglo biti nesto.

Zarija Pelicic- dostupan za 50.000 eura,lijevi bek iz zete,21 godina fantastican tehnicar,svakako preporuka za dovest.

Amar Nuhodzic-veznjak,polivalentan igrac sredine terena,19 godina,Buducnost klub,cijela oko 350.000

Asmir Kajevic-desni vezni Borca,20 godina,solidan igrac za 200.000.

Darko Zoric-playmaker iz Sutjeske,samo 16 godina,puno mjesta za napredak,ako ima volje za razvoj mladica,uzmite ga.Cijena 200.000.

Dejan Bogdanovic-desno krilo Lovcena,za 300.000 dostupan,20 godina

Nemanja Scekic-mladi golman Cukarickog,18 godina 350.000 cijena.

Andrija Kaluđerovic-mladi zadnji vezni Lovcena,16 godina,dostupan za oko 200.000.

Stefan Mugosa-18 godina,napadac Buducnosti,vjerovatno ste culi da je trazen i od Dinama i Hajduka,svakako da bi on bio dobar odabir za napad,za vise godine,mogao bi doci za 300.000

Aleksandar Kapisoda-lijevi stoper Mogrena,20 godina,cijena oko 200-250 000,svakako dobar odabir za stopera.

Milos Pepđonovic-desni bek Sutjske,godine 19,cijena oko 300.000,jedan dobar igrac

 

Nadam se da sam pomogao,sljedeca na redu Francuska,pa Bih,pa Srbija

 

Link to comment
Share on other sites

Francuska.

 

M.Dossevi-desno krilo Valenciennes,vrlo brz,21 godina,cijena oko 3.mil eura,nikad nisam imao iskustva sa njim,ali svakako da ima potencijala.

 

Y.Tafer-biti ce igracina,ako vec nije,samo 19 godina,cijena oko 3-4 miliona,napomena,ako ga mislite uzimat,uzmite te ga odma,klub Lyon.

 

M.Vidal-golman Toulousa,19 godina,moze ga se dobiti za oko 1.5-2 miliona,solidan vratar.

 

M.Sissoko-srednji vezni Toulousa,vrlo talentiran veznjak,cijena 10-15 miliona eura.ako ga kupite osigurat ce te veznjaka iducih 7-10 godina.godina 20

 

E.Capoue-zadnji vezni Toulousa,21 godina,cijena 4-5 miliona eura,svakako igrac na kojeg mozete obratit paznju.

 

C.M'Bengue-lijevi bek Toulousa,cijena 6,7 miliona,21 godina,po meni se moze naci i jeftinije rjesenje za lijevu stranu.

 

J.Carraso-vratar Rennaisa,22 godine,cijena oko 3 miliona eura.Vratar sa kojim sigurno necete pogrijesti ako bi ste ga kupili.

 

T.Doumbia-zadnji vezni Rennaisa,malo je poskup,5-8 miliona,ali sa velikim work rate,ako imate para,dovedi te ga.godina 20

 

Y.Brahimi-pozicija poluspice,ali i krila,izvrstan tehnicar,te vrlo nepredvidljiv igrac,ali skrt,cijena oko 4,5 miliona.klub Rennais

 

Y.Jebbour-mladi 18-snji desni bek Rennaisa,veliki talenat,dostupan za manje od 2.miliona,

 

Y.M'villa-vec svima poznati zadnji vezni,nevjerovatan igrac,kapetan,sve najbolje ali i vrlo cijenjen i skup vec sa 20 godina,morat ce te iskesirat najmanje 15-20 miliona za njegove usluge.

 

Y.Mollo-trenutni igrac Monaca,sa posudbom u Caenu,moze igrat i lijevo i desno,vjerujte mi odlican igrac,meni je bio joker,cijena oko 7,8 miliona.

 

D.Marcq-zadnji vezni Caena,samo 21 godina,izdrsljiv timski igrac,cijena oko 5,6 miliona,nije los svakako.

 

N.Roux-odlican napadac za 22 godine,igrac za 15-20 golova u sezoni,igra za Brestois,ali cijena vise od 7 miliona

 

R.Varane,trenutno potpisao sa Realnom,stoper svjtske klase ce postati,novi Blanc. kupite ga odma dok je jos oko 6,7 miliona,poslje nece se spustat ispod 15.

 

A.Coeff-18 godina,klub Lens,srednji vezni,cijena oko 2 miliona,nisam ga imao prilike vidjeti na djelu,ali potencijal obecava.

 

M.Sakho-predvodni te nove Francuske generacije,uz Varanea i M'villu,cijena velika oko 15-20 miliona,klub PSG,stoper od 20 godina

 

A.Areola-17 godina,PSG,cijena oko 2-5 miliona,nasljednik Coupeta za golu. Stvarno jedan od najtalentiranijih golmana juniora

danasnjice

 

C.Chantome-nasljednik Makelelea za poziciji srednjeg veznog,22 godina,cijena oko 10 miliona,odlican igrac vec sada.

 

M.Gonalons-zadnji vezni Lyona,moze postati odlican igrac,21 godine,cijena oko 3 miliona eura.

 

L.Gassama-vjerovatno buduci desni bek francuske a vrste,20 godina,Lyon,cijena 2,3 miliona, u prvoj sezoni.

 

I.Belfodil-18 godina,napadac Lyona,cijena 4-6 miliona,ima dosta potencijala.

 

A.Mounier.lijevo krilo Nice,22 godine,cijena oko 5 miliona,vrlo dobar igrac.

 

G.Bocaly-jedna od onih bekova,koji imaju dobru buducnost,22 godine,Montpellier,cijena oko 4.5 miliona eura.

 

Mbiwa-lijevi bek Montpelliera,22 godine,po meni precjenjen i skup,jedno 7,8 miliona za njegov dolazak.

 

Y.Belhanda-krilni igrac Montpelliera,20 godina,cijena oko 5,6 miliona,vrlo dobar  i koristan igrac za svaki klub.

 

M.Martin-22 godine,pozicija poluspica,Sochaux klub,cijena oko 6 miliona,svakako ga vrijedi pogledati.

 

L.Kone-jedan jeftiniji igrac,Lorient klub,desni bek, cijena oko 1.5 miliona eura.svakako ga vrijedi probat.

 

B.Sako-22 godine,krilo Etienna,vrlo brz,cijena oko 5 miliona eura.,

 

E.Rivierre-napadac Etienna,po meni vrlo dobar i sa njim bi osigurali buducnsot,brz,ostalo sve moze napredovat,cijena malo veca,oko 8 miliona,ali vrlo isplativ igrac

 

A.N'Diaye-stoper Nancya- 20 godina,cijena 5,6 miliona eura,vrlo dobar igrac za buducnost,jedan od onih sa kojim nebiste pogrijesili.

 

T.Makengo-mladi napadac Monaca,vrlo solidan i jeftin(oko 1-1.5 eura),godina 18

 

D.Appiah-sa L.Digneom,meni je cinio bekovski par u Monacu,oba dvojica rjesenja za 5-10 godina,igraci sa velikim potencijalom i oba dvojica dostupni zajedno za 4,5 miliona eura.

 

M.Wangue-stoper LE Mansa,20 godina,cijena oko 1,2 miliona,valja vidjeti sto moze ovaj klinac,ali ja preporucavam ga svima.

 

B.Stambouli-stoper Montpelliera,19 godina,cijena oko 4 miliona eura,po meni isplativ igrac.

 

S.Corchia-desni bek Le Mansa,19 godina,cijena oko 3,4 miliona eura,vrlo kvalitetan igrac vec sada,a ko zna kakav ce biti onda za 5,6 sezona.

 

A.Griezmann-19 godina lijevo krilo R.Sociedada.cijena oko 8-10 miliona,po meni najtalentiraniji igrac medju ovim svima,igrac za kojim ce se otimati cijela europa.

 

Eto,toliko od mene,nadam se da se slazete sa mojim izborom,bilo je tu jos 10-tak igraca,ali ovi su po meni najbolji te najvise zasluzuju biti ovdje.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bih

 

http://i.imgur.com/aLbbM.jpg

 

Kenan Handzic-srednji vezni,19 godina,Sarajevo,cijena oko 400.000,po meni isplativ igrac.

 

Marin Anicic-zadnji vezni, 21 godina,Zrinski,cijena oko 500.000,jedan od boljih bih talenata.

 

Adin Dzafic-21 godina,Sloboda,krilni napadac,bivsi igrac Cibalije,vrlo solidan igrac po meni, cijena oko 400.000.

 

Nenad Kiso-Olimpik,zadnji vezni 200-250 cijena,21 godina,moguce da bude standardan bih igrac u repki.

 

Semir Aganspahic-18 godina,poluspica,Olimpik,cijena oko 400.000,dobar igrac za buducnost.

 

Haris Handzic-najbolji trenutno bih mladi igrac,pored Pjanica i jos par koji igraju vani,Sarajevo,cijena oko 1.000.000,lijevi vezni.

 

Eldar Hasanovic-napadac Celika,20 godina,solidan igrac,moze postat puno bolji.cijena samo 250.000

 

Danijel Kozul-vezni igrac Sirokog,22 godine,70.000,solidan igrac,nista vise.

 

Adnan Zahirovic-zadnji vezni Celika,300.000 cijena,solidan igrac za buducnost 20 godina

 

Eto,nisam vise nasao dobrih,gledao sam do 3 zvijezde potencijal,vise ih nisam nasao,nadam se da ste zadovoljni.Sutra drugi dio,odnosno Srbija.

 

 

 

svaka čast Dino,super si odradio sve zemlje do sada siguran sam da će mnogima pomoći... :respekt:

 

Hvala,to mi je i cilj. :)

 

:respekt: za ovo

 

Hvala. :)

 

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/seit3.jpg

 

Srbija

 

Golmani

 

Kirovski

 

Obrana

 

Crnoglavac-svakako vrijedan pažnje-dobar branič.

 

]Uros Vitas-must buy igrač.

 

Rajko Brezancic[/b]-solidan lijevi bek za slabije klubove.

 

Miljkovic-uz dobar trening moze postat vrlo dobar igrač.

 

Trajkovic-nije u rangu Savica i Vitasa,ali je solidan.

 

Jovanovic-nastariji u ovom rangu,solidan stoper.

 

Nastasic-sa Savicem cini predobar stoperski par.

 

Rodic-za manje klubove moze posluzit,za velike mislim da ne.

 

Markovic-ovog igraca ce uskoro zgrabit bolji klub,ako vec nije .

 

 

Vezni red

 

 

Lazovic-po meni buduci kapetan Zvezde,te igrac koji se sa Ljajicem nosit repku Srbije.

 

Knezevic-u manjku desnih veznih,naisao sam na ovog momka,solidan igrac.

 

Stoskovic-u rangu sa Knezevicem.

 

Krcmarevic-vec sada odlican kreativac,svakako vrijedan paznje.

 

Medojevic-nemam sto reci,kralj.

 

Mitosevic-ako ode Medojevic negdje,ima i zamjena.

 

Napad

 

IVanovic-19 godina,a finishing 16,al ce da mali trpa.

 

Scepovic-nije u rangu Ivanovica,ali mogo bi bili solidna druga spica.

 

Bilbija-mogo bi biti dobar napadac za koju godinu.

 

Milic-ovaj je po meni najbolji napadac,vrlo vjerovatno ce zasjat u nekom jacem klubu uskoro.

 

 

Kolege iz Srbije,nadam se da slazete sa mojim odabirom.

 

Eo i Ukrajina za koju minutu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ukrajina

 

 

http://i.imgur.com/s4L1I.png

 

Golmani

 

Nepogodov-vratar solidnih kvaliteta,dobar za slabe klubove,takodjer jeftin.

 

Koval-buduci vratar a repke,i nasljednik Šonkovskog.

 

Obrana

 

Protashevych-pokriva dvije pozicije,mlad je.....

 

Opanasenko-mlad,talentiran,brz,svakako dobar igrac za buducnost.

 

Pashaev-vec gotov igrac,ne skup,ali zato dobar na vise pozicija.

 

Selin-zanimljiv lijevi bek

 

Kryvtsov-bingo za svaki veci klub,jer ce za par godina imat odlicnog stopera za dosta godina

 

Rakitsky-za mene genijalac i kupio bi ga u svaki klub

 

 

Vezni red

 

 

Bogdanovsolidan igrac za vise pozicija.

 

Bogomazov-fantastican za manje klubove

 

Garmash-ono sto je Medojevic u Srbiji,to je Garmash u Ukrajini,vjerovatno buduci kapetan Dinama.

 

Konoplyanka-odigrao odlicno prvenstvo do 21 godine,odlican igrac

 

Chaykovsky-mlad,dobar,talentiran,steta sto je vec u Shakhtaru.

 

Plastun-dobar zadnji vezni za manje klubove

 

Bezus-ja bi ga uvijek uzimao u momcad,makar samo zbog kreativnosti i teamworka.

 

Stepanenko-sto je Garmash u Dinamo,to je Stepanenko u Skahtaru,vec sada igrac za lige petice.

 

Pryima-dobar DM,ali takodjer koristan i na lijevom beku,most buy igrac

 

Putrash-solidan zadnji vezni,

 

Kalitvintsev-secer na kraju,najveci Ukrajinski talent.

 

 

Napad

 

Kaskov-u nedostatku napadaca,on se cini vrlo solidan,brzina mu je vrlina.

 

Yarmolenko-najtalentiraniji Ukrajinci napadac.

 

Balashov-igrac vjerovatno vrijedan svih para ulozenih u njega

 

Gladky-odlican napadac

 

 

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Gruzija

 

 

http://i.imgur.com/oA98m.gif

 

 

Obrana

 

 

Targamadze-jeftin,mlad,solidan.

 

Ghaniashvili-solidan i jeftin mladi lijevi bek.

 

Tomashvili-vjervoatno kapetan mlade repke,vjerovatno i buduci clan a repke.dobar igrac

 

Kobahidze-e ovo je talent.

 

Nika-takodjer talent.

 

Vezni red

 

 

Kakulia-solidan vezni igrac

 

Daushvili-vec clan a repke,odlican igrac i za srednje klubove.

 

Kavtaradze-nije u rangu Daushivija,ali je solidan.

 

Dzaria-za mene dobar BtB igrac.

 

Klimiashvili-vjerovatno jedan od boljih desnih krila sa tog podrucja.

 

Gvalia-buducnost ce pokazat kakav je.

 

 

Napad

 

Lekvtadze-dobar mladi napadac vez sada.

 

Chelebazda-ako imate zivaca sa razvojem igraca,probajte ga.

 

Sabanadze-dobar je.

 

 


 

Bjelorusija

 

 

width=398 height=200

http://i.imgur.com/ez6Nd.gif[/img]

 

 

 

Golmani

 

 

Hutar-preporuka

 

[/url]Pyatigorets-solidan golman.

 

Obrana

 

Kuzmenok-solidan,nista vise.

 

Veretilo-s njim mozete pogodit.

 

 

 

Buloyuncik-svakako ga valja isprobati.

 

Gordeychuk-polivalentan bek.

 

Skavysh-vjerujem da ce se razviti u dobrog igraca.

 

Rekish-dobro lijevo krilo.

 

Matveychik-polivalentan veznjak i dobar kapetan.

 

Volovik-PREPORUKA

 

Niakhaichyk-odlicno i jeftino rjesenja za oba krila.PREPORUKA

 

 

Rudenok-Kralj,PREPORUKA

 

Solovey-dobar napadac,i target man.

 

Pisite ako ste probali i jednog od igraca koje sam skautirao.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |