Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Grifoni ponovo udaraju --> Genoa C.F.C.


dulinho
 Share

Recommended Posts

http://phuongbachn.com.vn/wp-content/uploads/2011/04/Genoa-icon.png

GENOA F.C.

Verovali ili ne, Genoa je fudbalski klub koji je najvise puta osvojio Seriu A, nakon Juventusa, Milana i Intera, cak 9 puta, dok u Evropi nikada nisu zabelezili uspehe.Igraju na slavnom stadionu Luigi Ferrari, kapaciteta 35.000 mesta,  koji dele sa najvecim rivalom Sampdoriom.Ali razlog zbog kojeg sam odabrao Genou medju ostalim italijanskim timovima, jeste taj sto imaju relativno  odlican igracki kadar i puno mladih talenata.Uprava je vec potrosila dosta novca na pojacanja i pre mog dolaska tako da mi je TB uz zacrtani cilj da budemo u gornjem delu tabele na kraju sezone, jednak nuli.

 

 

- Sigurno je da ce odlicni glavni cuvar mreze Portugala - Eduardo, imati istu ulogu i kod nas.Matia Perin je solidan talenat, ima samo 17 godina i nadam se da ce se u buducnosti razvijati.

 

- Na mestu levog beka imamo veliku konkurenciju i steta sto jedan od njih nece igrati.Luca Antonelli je odlican igrac, bas kao i Domenico Criscito, ali prednost dajem najvecoj zvezdi Genoe, Criscitu koji moze da igra na razlicitim pozicijama i u razlicitim ulogama.

- Sa druge strane, Brazilac Rafinha ima osigurano mesto u prvom timu.Abdoulay Konko je kvalitetan igrac, potpuno drugaciji od Rafinhe, ali zbog ofanzivne igre kakvu nameravam da igramo, Brazilcu dajem prednost.

- Koristio bi nam jedan klasni stoper jer ovi koje imamo i nisu najbolji, ali pokusacemo da prezivimo sa ovim sto imamo, jer se para za pojacanja nema.

 

- Marco Rossi je legenda Genoe, ima 32 godine i odlicne mentalne karakteristike.On je prvi izbor u odnosu na znatno slabijeg Giandomenica Mesta, ali u narednim prelaznim rokovima sigurno ce nam trebati zamena za Rossi-a jer ocekujem da ne moze da izgura vise od 1., max 2. sezone na vrhunskom nivou.

- Levo krilo nemamo, i dovodjenje brzonogog i kreativnog levog veznog igraca je glavni cilj ovog prelaznog roka.

- Jedan od najboljih igraca Portugala, Miguel Veloso ima ulogu zadnjeg veznog i na tom mestu nema konkurenciju, dok ce se Omar Milanetto i Juraj Kucka smenjivati na nesto ofanzivnijoj poziciji.Omar Milanetto je jos jedna legenda kluba, ali ima 34 godine, i iako ima odlicne tehnicke karakteristike, ne moze da izgura svih 90 minuta, dok sa druge strane Slovenac Kucka je nedovoljno razvijen.Ovde ce nam zasigurno trebati jos jedan igrac, ali tek nakon sto dovedemo levo krilo.

 

 

- Palacio je bio veliki talenat, a danas samo jos jedan neiskorisceni potencijal.Niti ima tehnicke atribute, niti je brz, niti je snalazljiv u igri glavom, Nekad jedan od mojih omiljenih igraca ce imati polusezonu da pokaze zasto bi ostao na Luigi Ferrariu.Racunam najvise na Boselli-a i Paloschi-a u ovoj sezoni.Boselli je na pozajmici iz Wigana, i solidan je igrac, veoma snazan.Videcemo kako ce se napad ukomponovati, ali za sad ovde pojacanja nisu potrebna.

 

TRANSFERI:

- Uz malu korekciju budzeta za plate, dobili smo oko 2 miliona za transfere, sto smo iskoristili za dovodjenje Mehdi Carcele iz Standarda.Marokanac, spansko-belgijskih korena je neverovatno kreativan i brz igrac.Ima tek 21. godinu i time dosta vremena za napredak.

- Kao sto sam rekao, trebaju nam jos po jedan stoper i centralni vezni, ali para za njihovo dovodjenje nema.Nisam hteo da prodam neke igrace, pre svega Criscita za kojeg se interesuju svi velikani evropskog fudbala, a mediji su mu procenili vrednost na oko 23 miliona evra.Uz te pare mogao bih da napravim sjajan tim, ali neki igraci jednostavno nisu na prodaju, pogotov igrac koji je najveca zvezda tima i jedan od retkih "domacih" igraca kluba.

- Moja transfer politika jeste dovodjenje najboljih igraca.Godine nemaju presudan znacaj, vec kvalitet, tako da ako imam npr jednog igraca od 29 godina koji je kvalitetniji od nekog klinca sa 19, dovescu tog starijeg.Tako ce biti i u Genoi, ali uvek cu gledati da vucem neke mlade talente.

 

 

PRIPREME:

Pa odigrai smo solidno, deklasirali smo Empoli dok je nas Siena demolirala, ali to je bila posledica odlaska vecine glavnih igraca na reprezentativne obaveze.Forsiracemo

ne preterano napadacku taktiku.Carcela i Veloso bi trebalo da budu glavni oslonci ekipe uz Rafinhu i Criscita.Ovako to izgleda.

 

OCEKIVANJA:

Tesko je reci kakva su nam ocekivanja.Imamo neke sjajne igrace, ali nemamo zamenu za njih u slucaju povreda.Ako sve bude islo po planu i ako nas sreca bude sluzila pomalo, nadam se mestu koje vodi u Evropu sledece sezone.Dosta ce zavisiti i od zimskog prelaznog roka..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://phuongbachn.com.vn/wp-content/uploads/2011/04/Genoa-icon.png

GENOA F.C.

Januar - sezona 2010/11

SERIE A

- Od 4. do 10. mesta u ligi, razlika je samo 2 boda, a mi se nalazimo na osmoj poziciji sa bodom zaostatka za cetvrtoplasiranim Milanom, sto znaci da su u trci za jedno mesto koje vodi u LS i dva mesta koja vode u Kup Uefa sledece sezone cak sest klubova: sve bolji Milan, Udinese koji je u blagom padu forme, kao i Napoli.Brescia je iznenadjujuce odlicna, i na kraju poslednji ali ne i najslabiji, najveci rivali Italije Roma i Lazio koji nikako da pronadju "svoju igru".Bice zanimljivo u nastavku sezone, a mi sa dosadasnjim ucinkom mozemo biti zadovoljni, jer smo i dalje u trci za plasman u Evropu, doduse u pre*e*enoj trci :)

 

[hs width=300 height=100]

http://i53.tinypic.com/2vm9emw.jpg

[/hs]

 

- Igramo atraktivno.Uz vodeci trio, Inter, Romu i Fiorentinu, tim smo koji je postigao najvise pogodaka - 39, dok nam je odbrana znatno ispod proseka, jer smo cak 28x vadili loptu iz mreze.Iako je Luigi Ferrari, kapaciteta od 35k slobodnih mesta, nase utakmice u proseku pogleda tek nesto vise od 25k navijaca.Imamo neagresivne igrace, i neretko postizemo golove iz prekida.Male i osrednje ekipe lako dobijamo, ali kada igramo protiv jacih i boljih timova, ne mogu reci da ne mozemo da se sastavimo, ali skoro uvek izgubimo nasu igru i popustimo pod pritiskom snaznijih rivala.

Najbolja utakmica sezone jeste jedna od retkih u kojoj je Dominico Criscito zablistao, pobeda nad Romom kod kuce.

 

TIM Cup

- U 3. rundi kvalifikacija lako smo premostili prepreku zvanu - Reggina.U sledecem kolu isli smo na Olimpico bez optimizma, ipak u sasvim ujednacenoj utakmici, nijanse su presudile, Lazio je savladan a mi smo se izborili da u sledecem kolu idemo "na ruke" jos jednom prvoligasu, Parmi.Kao i pred odlazak u Rim, opet su nase predrasude presudile i verovali smo da lako mozemo da obezbedimo plasman u 4/finale.Jedna od najtezih utakmica ove sezone, ali ponovo uz malo srece obezbedili smo prolazak u sledece kolo.U 4/finalu je po svim ocekivanjima trebalo da nas ceka Roma, ali Novara - tim koji se bori za ulazak u Seriu A, su napravili pravu senzaciju i na penale izbacili Rimljane.

 

[hs width=300 height=100]http://i54.tinypic.com/16gap8w.jpg

[/hs]

 

- Novaru ne smemo da potcenimo, ali ukoliko ih dobijemo, kod kuce cemo za plasman u finale docekati boljeg iz duela Palermo - Inter.Misljenja sam da ne vredi igrati kup osim ukoliko se ne osvoji, odnosno izbori plasman u Evropu.Verovatno cemo igrati polufinale, ali ukoliko nas tamo bude cekao Inter, necemo oklevati da podignemo belu zastavu.

 

TAKTIKA I TIM

- U napadu je Palaciu, kao sto sam i rekao pruzena sansa na pocetku ali Argentinac se nije snasao jer je u 14 utakmica postigao tek jedan pogodak.Zapecacena sudbina Palacia u Genoi je otvorila vrata Paloschiu koji se majstorski pokazao i dobio moje priznanje za najboljeg igraca tima prve polovine sezone.I Mauro Boselli je "proradio" kada je dobio mladjanog Italijana za saigraca.

- Sto se tice sredine terena, Mehdi Carcela je ubedljivo najbolji igrac, ali jedva 4 gola i 3 asistencije nisu ni priblizno dovoljne da bi i sledece sezone ostao u timu.Ne mogu reci da je pojacanje koje se nije isplatilo, bar ne jos.Valjda ce "proraditi" u nastavku sezone.

- Uz Palochia, najbolji igrac, jeste Eduardo - glavni cuvar mreze Portugala.Svojim paradama je osigurao dalju buducnost u klubu.Ni njegov sunarodnik Miguel Veloso se nije lose pokazao, ali i dalje, to nije to, ista prica kao i Carcela.

- Rafinha na desnoj liniji blista, dok nekada najveca zvezda Genoe, Dominico Criscito koji igra sa druge - leve strane terena, kao da cini sve sa ciljem da napusti klub.Data mu je uloga i ofanzivnog, defanzivnog beka, cak je igrao jedno vreme i na sredini - po desnoj strani, ali apsolutno nista nije pokazao.Cena mu pada, a Man City se i dalje interesuje za njega.Videcemo kako ce igrati u predstojecim utakmicama, ali nemam nesto vere da ce preokrenuti igru i pronaci pravu formu...

 

[hs width=300 height=100]

http://i55.tinypic.com/285bh0.jpg[/hs]

 

PRELAZNI ROK

http://www.skysports.com/Images/220974.jpghttp://www.juventusclubmalta.com/blog/blogImages/0210Sebastian%20Coates.JPG

Alonso pravi portugalsku koloniju u Genoi !

- Lepo zvuci, ipak ne...Joao Moutinho, najveca zelja italijanskog kluba ove sezone ne zeli ni da cuje za odlazak u Italiju, skoro kao i njegov klub Porto.Tek za 19m su dali otvorene ruke jednom od najboljih portugalskih igraca za pregovore sa Genoom.Niti on zeli u Italiju, niti Genoa ima te pare, a i da ima sigurno ih ne bi dala.Moracemo da trazimo novo pojacanje na poziciji centralnog veznog.Nazalost, Moutinho je bio idealna prilika zbog saradnje sa Eduardom i Miguel Velosom, ali kako se stvari odvijaju u dogledno vreme nece biti nista od tog transfera.

- Drugo pojacanje ove sezone jeste Sebastian Coates(klik za SS) iz Urugvaja.Mladi stoper ima 20 godina, visok je 194 cm, i veoma je jak u igri glavom.Od njega se ne ocekuje da bude stub odbrane tima u narednim godinama, vec je tu kao zamena za prvotimce.2.2 m evra je bila cena njegovog dolaska u Italiju.Pravi stoper koji bi trebalo da dodje u klub i postane motor zadnje linije tima, jeste jedan od iskusnih madjarskih reprezentativaca.On trenutno "vaga" izmedju naseg kluba i Palerma, a vi razmislite ko je :)

 

ZAKLJUCAK

- Sve ide po planu, otprilike kako smo ocekivali pred pocetak sezone.Glavni cilj nam je borba za poziciju koja vodi u Evropu sledece godine i da pokusamo jos malo da "sredimo" ekipu, odnosno uklopimo neke igrace koji se do sada nisu isticali, npr. Criscita,Carcelu i Velosa, jer ukoliko njihovi kvaliteti dodju do izrazaja, tesko da ce nas neko zaustaviti.

 

Odlican izbor kluba  ::love:: Igracki kadar dobar mada uza par pojacanja bice jos bolji  :thumbup: Pisanje odlicno,prati se  :)

hvala :)

Odlicno pises...sve lepo objasnjeno. Odlican izbor kluba  :thumbup:

hvala :)

Bolji tim nisi mogao da izabereš  :thumbup:

Paloschi  ::love::

najbolji za sad :)

super klub i odlično pisanje.pratiću... :thumbup:

hvala :)

Lijepo pisanje,odlican izbor kluba,samo da potraje karijera :thumbup:

hoce, hvala :)

Lijepo pises,prati se  :thumbup:

hvala :)

Link to comment
Share on other sites

http://phuongbachn.com.vn/wp-content/uploads/2011/04/Genoa-icon.png

GENOA F.C.

 

April - sezona 2010/11

SERIE A

- Nakon 30 odigranih kola nalazimo se na 8. poziciji sa 51. bodom, 6 manje od cetvrtoplasiranog Milana i pozicije koja vodi u LS i bodom manje od sestoplasirane Brescie i pozicije koja vodi u Ligu Uefa, dok se ispod nas nalazi tim iz Udina koji je nakon odlaska jednog igraca potpuno posrnuo, i Lazio.U trci za 2 mesta koja vode u Evropu ostali su Roma, Napoli, Brescia i mi, jer ne verujem da iko od nas moze da zaustavi Milan.Uzeo sam italijansku ligu zbog velike konkurencije, pa smo tako nedavno igrai redom protiv tri prvoplasirana tima i iako smo zasluzli da ostanemo bez poraza u svim tim mecevima, siguran sam da se umesao "kalciopoli".Najvise su zaboleli dueli sa Romom i Juventusom, ali dobro...Jedan zanimljiv podatak jeste da od polovine Oktobra smo neporazeni na Luigi Ferrariju, a i nedavno smo na istom stadionu deklasirali Chievo sa 9:0, i postavili niz rekorda u Serii A.

[hs width=300 height=150]

http://i56.tinypic.com/k4utkg.jpg[/hs] [hs width=300 height=150]http://i54.tinypic.com/jtoq6o.jpg[/hs]

 

TIM Cup

- Tek u nadoknadi vremena smo uspeli da slomimo otpor Novare i sa dva pogotka da je izbacimo ukupnim rezultatom 3:1.Inter ove sezone ne igra dobro na strani, sto je bilo dovoljno Palermu da na svom stadionu zabelezi laku pobedu protiv aktuelnog sampiona Italije. Palermo je u ligi izgubio sve sanse da se domogne pozicije koja vodi u Evropu, tako da ce sve karte baciti na Kup, a mi cemo morati pametno da odigramo. U drugom polufinalu sastaje se lider Serie B - Sassuolo protiv Napolia.

 

PRELAZNI ROK

- U poslednjih 10 dana januarskog prelaznog roka smo doziveli veliko razocarenje.Roland Juhasz koji nas je "vukao za nos" vise od pola meseca, odlucio je da predje u Palermo dan pred sam kraj prelaznog roka.

- Za 10.5 miliona smo doveli jednu od zvezda Udinese-a, Mauricia Islu.Brzonogi Cileanac najbolje igra na mestu sredisnjeg veznog igraca, ali sasvim odlicno igra i u odbrani po desnoj strani.Nakon njegovog odlaska iz Udina, Udinese je potpuno posrnuo ka dnu i iako se u prvoj polovini sezone nalazio u konkurenciji za titulu, sada je izgubio velike sanse cak i da se nadje u Evropi sledece godine.

- Zakljucni transfer ovogodisnjeg prelaznog roka jeste odlazak Luce Antoanellia u moskovski gigant Spartak.Rusi su prvo ponudili 5m za naseg levog beka, ali ja sam podigao cenu na 10m koju su oni odlucili da prate.

[hs width=300 height=150]

http://i51.tinypic.com/orurgl.jpg

[/hs]

 

EKIPA

- Roland Juhasz je trebalo da bude stub odbrane, a ne Sebastian Coates, ali kako nas je Hungarin ispalio, Coates je dobio znacajniju ulogu u timu.Odlicno je igrao u ovih 14 utakmica otkako je dosao U Genovu, i trenutno je po ocenama iz svih meceva nas najbolji igrac.

- Miguel Veloso je u Januaru zestoko iskritikovan, ne samo zbog ocajne forme tokom cele sezone vec i zbog nenapredovanja na treninzima.Prekomondovao sam ga u B tim, gde je ostao svega par dana.Nakon toga, vratio se kao preporodjen.Na treninzima bljesti, a u usponu je forme i na utakmicama.

- Dominico Criscito je napokon pronasao pravu igru, bas kao i centraln vezni Juraj Kucka koji igra neverovatno u drugom delu sezone.Izgleda da Islu nije ni trebalo dovoditi, samo da sam znao da ce Slovak tako dobro da igra.Svejedno, Isla je zamenio Rafinhu koji kuburi sa povredama, na levoj strani, ali ne tako uspesno.Valjda mu treba vremena da se uklopi.

- Sta reci o Paloschiu sto se vec ne zna, iz 24(7) utakmica je zatresao mrezu cak 18 puta, a 7 puta je bio i asistent.Sa svojih 21. godinu predstavlja buducnost Genoe i italijanskog fudbala.

[hs width=300 height=150]

http://i51.tinypic.com/igcg38.jpg[/hs]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://phuongbachn.com.vn/wp-content/uploads/2011/04/Genoa-icon.png

GENOA F.C.

 

l Sezona 2010/11 - kraj

- Drugi deo sezone je bio cudan.Na terenu smo bili superiorni, i minimum egal cak i u duelima sa najboljim italijanskim klubovima poput Intera, Milana, Rome i Juventusa, ali neverovatno je kako nas sreca nije htela.Toliko smo imali sansi u duelima sa tim klubovima, mnogo vise nego i oni, ali jednostavno sreca nas nije pratila pa smo vecinu od tih utakmica napustali pognute glave.Zavrsili smo na 8. mestu, ali prema prikazanoj igri imam svakog razloga da budem zadovoljan.Verujem da je "calciopoli 2" odigrao svoj deo.

- Dva najbolja pojacanja sezone u Italiji su dolazak dvojice igraca upravo kod nas, Mehdi Carcele za 2.5m i Sebastiana Coatesa za 2.2m.

[hs width=300 height=100]

http://i51.tinypic.com/4i2ekm.jpg[/hs]

- Za razliku od Serie A, u Kupu smo ostvarili odlican rezultat, popeli smo se na sam vrh.U polufinalu smo srecno isprasili Palermo, a u finalu i Napoli i time osvojili prvu titulu i to u debitantskoj sezoni.(inace, cesto sa osrednje-naprednim timovima, osvajam Kup u prvoj sezoni, a u ligi zavrsim odmah ispod mesta koja vode u Evropu, kao i ovaj put u Genovi).Veliki uspeh za nas, i titula koja ce nas vratiti u Evropu, sto nam je najbitnije.

[hs width=400 height=100]

http://i53.tinypic.com/spuafc.jpg

[/hs]

- Najbolji igrac - definitivno Alberto Paloschi.Najveca nada italijanskog fudbala je u prvoj sezoni u Genovi, na 34(8) nastupa zatresao mrezu neverovatnih 26 puta.Treba pohvaliti jos i glavnog cuvara mreze Portugala, Eduarda, koji je odlicno intervenisao na golu, ali i mladog Urugvajca Sebastiana Coatesa koji se odlicno prilagodio nakon dolaska u Januaru.

- Zanimljivo, po prvi put navijaci se nisu slozili sa mojim izborom najboljeg igraca, jer su izabrali Marokanca Carcelu.Carcela je igrao ok, ali Paloschi je ubedljivo najbolji igrac tima.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Sezona 2011/2012 - pocetak

- Ova sezona ce biti zanimljiva jer sada imamo velike ambicije u Evropi, ali isto tako zelimo da sledece godine predjemo na visi nivo i obezbedimo poziciju koja nas vodi u najelitnije takmicenje na svetu - Ligu Sampiona.Odbrana kupa nije prioritet. Da bi ostvarili sve sto zelimo, napravili smo veliku promeni igrackog kadra.

- U letnjem prelaznom roku na pojacanja smo potrosili 31.5 miliona, dok su klub napustili igraci u vrednosti od 26.5 miliona. U nekim transferima smo napravili greske, neki igraci su slucajno dosli cak i besplatno zbog onog co-ownership.Pored transfera, dosta igraca je napustilo klub jer su im istekle pozajmice, ali nevidjen broj igraca se vratio u klub iz istog razloga.Ispod mozete da vidite sve transfere, a oni ce biti objasnjeni dole kada vam budem predstavio znatno izmenjen celoukupan tim za sezonu 2011/2012. :)

[hs width=300 height=100]

http://i54.tinypic.com/nx74oh.jpg

[/hs]

 

 

EKIPA:

- Bez promena.O Eduardu sam vec sve rekao u prvom delu report-a, a Mattia Perin je solidno napredovao i sada mu mediji predvidjaju da ce postati novi Walter Zenga.Talentovan gosa, mlad uz to i Italijan, sta bismo vise mogli pozeleti, ovde nece biti problema niz narednih godina :)

 

- Sa obzirom na odlicne igre Urugvajca u 2/2 prve sezone, racunacu na Coatesa medju prvih 11 iako ima tek 20 godina.

- E sad, jedno od najbitnijih pojacanja, ako ne i najvise bitno, jeste povratak Bocchettia iz Rusije.On ima tek 25 godina, Italijan je, i igrao je vec u Genovi 2 godine pre nego sto je otisao u ruski Rubin.Vratili smo ga cak i za manje pare nego sto smo ga prodali.Otisao je u Rusiju za 9.5m a mi smo ga kupili za 9.25m.Ocekujem od njega da bude stub Genove u narednih 5 godina.Ostali igraci su rezerve.

 

- Rafinha je igrao odlicno protekle sezone i ne vidim zasto bi nam trebao drugi igrac na toj poziciji.Nenad Tomovic se vratio sa pozajmice u Lecce-u i bice prva zamena, a  Konko druga.

- Sa druge strane, Criscito je na trenutke eksplodirao u prosloj sezoni, ali je sve to trajalo kratko pa je cela sezona znatno ispod njegovog nivoa.Trazili su ga mnogi klubovi, ali Criscito i dalje ostaje na Luigi Ferrariu, i nadam se da ce konacno ubosti tu formu ove sezone.Nemamo zamenu za njega, valjda nece puno odsustvovati zbog povreda i suspenzija.

 

- Pele automatski dolazi na startu druge sezone u Genovu, on nije talenat i bice tu dok se ne odluci da ode.Miguel Veloso ce i dalje igrati kao odbrambeni vezni i imace mesto u prvom timu.

- Sa obzirom da vise necemo igrati sa centralnim veznim, vec sa ofanzivnim, Juraj Kucka i Mauricio Isla ce bar na papiru izgubiti mesto u prvom timu.Juraj je prosle sezone igrao solidno, ali Slovak je nedovoljno dobar, a i takav tip igraca nam nije potreban.Mauricio Isla je za sad jedina moja transfer-greska.Zeleo sam kreativnog igraca, popularnog plejmejkera, ali dogovor sa Islom je sklopljen tek poslednjeg dana prelaznog roka jer nijedan drugi igrac nije hteo da dodje.Isla je odlican igrac, ali se ne uklapa u nasu igru i ostace u Genovi sve dok se neko ne zainteresuje za njega.

- Diego je doveden na pozajmicu uz mogucnost otkupa ugovora za 4m.Diego je izuzetno kreativan igrac,odlicnih tehnickih sposobnosti, bas ono sto nam treba.Doveden je za startnih 11, a Marco Verratti ce uciti uz njega :)

- Omar Milanetto, zamenik kapitena, je ostavljen jer je ikona, naravno nece igrati u prvih 11, pa cak ni kao zamena.Njega cekaju neke druge funkcije u klubu.Srbin, Bosko Jankovic ce napustiti klub prvom prilikom.

 

- Da zameni Marca Rossia, inace naseg kapitena, je doveden Vladimir Weiss, Slovak iz Man. City-a na pozajmicu.Ne moze se uporediti sa Carcelom koji igra sa suprotne strane terena, ali ocekujem da ce igrati bar dobro, jer je doveden za prvi tim.

 

- Ovde su dozivljene najvece promene.Samo jedan igrac, Paloschi je bio tu i prosle sezone, svi ostali su novi.

- Caiglari, klub gde je na pozajmici igrao Aquafresca je nudio 9.5m da otkupi ugovor ali mi smo tu sumu odbili.Robert nije nesto izrazito kvalitetan napadac, ali u nedostatku drugog vrhunskog napadaca, ce posluziti.

- Santiago Silva, tridesetogodisnji Urugvajac je resetao mrezu timova Juzne Amerike prosle sezone, postigavsi cak 34 gola u dresu Veleza.To mu je i bila glavna preporuka da dodje u Genovu.Pored toga, glavno oruzje mu je ubijita igra glavom.

- Federico Macheda je prosle sezone igrao u Sampdorii na pozajmici iz UTD-a gde je upisao solidnih 16 pogodaka.On tek treba da napreduje, mada videcemo kako ce se pokazati, sve je moguce.

- Yiadom Boakye je prekomondovan iz mladjih kategorija u prvi tim.Sigurno je da ce on biti neka vrsta back up-a.

- Paloschi, prosle sezone cetvrti strelac lige, ce imati zagarantovano mesto u prvih 11, dok ce ova trojica morati da zasluze mesto uz mladjanog Italijana.

 

 

- Prosek starosti igraca u Seriji A iznosi 24 godine - veoma mlada liga, dok u nasem klubu taj prosek iznosi 21 godinu.Veoma smo mlad i perspektivan tim.Cak 3/6 italijanska igraca smo doveli ovog leta, a ako racunamo i Diega koji ima italijansko drzavljanstvo, to je 4/6.To ce nam i biti politika, sto vise domacih, italijanskih, mladih igraca.Kada sam dosao u Genovu zatekao sam veoma izmesan etnicki sastav kluba, i zelja mi je da on bude sto vise ujednacen.

- Inace, ove sezone kao sto sam i rekao, smo promenili malo taktiku, pa cemo igrati umesto centralnog veznog, sa ofanzivnim veznim.To ce pomoci napadacima kojima ce Diego stvarati vise sansi ako sve bude funkcionisalo.To bi trebalo da izgleda ovako:

http://i51.tinypic.com/15k5lj.jpg

 

PRIPREME:

- Na pripreme ne obracam preteranu paznju.One mi sluze samo da se igraci sto bolje upoznaju i da steknu rutinu za utakmice u takmicarskom delu sezone.Imali smo 3 kontrolne utakmice uz dvomec sa Elfsborgom u 4. kolu kvalifikacija za Ligu Uefa.Elfsborg smo pobedili ukupnim rezultatom 4:1.Lech i Caen smo kod kuce dobili, a od Espagnola u Spaniji, izgubili.Razlog zbog cega ne obracam veliku paznju na pripreme bar kada je izbor tima u pitanju jeste taj sto mi se cesto desavalo da igraci kidaju na pripremama, a kad dodju takmicarske utakmice potpuno se pogube.I ne mislim tu na primere kada u prijateljskima igramo protiv 10x slabijih timova, vec kada igramo protiv timova ravnih sebi.Kako god, nista jos nije odluceno, pa tako ni nedoumice izmedju 3 napadaca koji ce igrati uz Paloschia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://phuongbachn.com.vn/wp-content/uploads/2011/04/Genoa-icon.png

GENOA F.C.

 

l Sezona 2011/12 - Decembar

 

SERIE  A

- Ocajno smo krenuli. sa 4 uzastopna remija.Moja greska, nismo dobro odradili pripreme.Uglavnom, nakon krunisanja serije remija porazom u Torinu, vezali smo 5 uzastopnih pobeda, pa smo onda

deklasirani od najveceg rivala - Sampdorie.Oporavili smo se i  ponovo krenuli da redjamo pobede i to redom protiv Milana, Napolija i Fiorentine.Dakle, sa 4 remija i 2 poraza zauzimamo 3. poziciju sa 3

boda ali i utakmicom manje od Intera.Jos je rano pricati o tituli, a i nama je glavni cilj neka od prve 4 pozicije, medjutim drago mi je sto smo poceli konstantno da igramo i pobedjujemo odlicne i velike

klubove Italije.Ova sezona je sezona naseg povratka u sam vrh Italijanskog fudbala.

 

[hs width=300 height=100]

http://i54.tinypic.com/29fuwc2.jpg[/hs] [hs width=300 height=100]http://i52.tinypic.com/r8xyk3.jpg

[/hs]

UEFA LEAGUE

- Rekao sam vec da smo u zadnjem kolu kvalifikacija izbacili Elfsborg.Zapala nam je grupa u kojoj su se nalazili Celtic, Sunderland i Debrecen.Prosli smo lagano kroz grupu, i ostala je jos jedna utakmica

do kraja u kojoj ce Celtik protiv nas pokusati da uhvati poslednju kartu za ostanak u Evropi i na prolece.Nama je to nebitna utakmica.Izdvojicu demoliranje prvaka Madjarske (1:8).Znam, nije neki veliki

rezultat i nije protiv velikog tima, ali ovo mi je prva pobeda ove gol razlike  otkad igram FM11. :) U sledecem kolu smo i deklasirali Celtic, iznenadjujuce.Imamo velike ambicije u Evropi.

 

[hs width=300 height=100]

http://i55.tinypic.com/2hn9iq8.jpg

[/hs]

EKIPA

Dosta iznenadjenja, krenucemo redom.

- Eduardo se povredio pred pocetak sezone, i bio je dugo odsutan, pa je mladjani Perin morao da stane izmedju stativa.Ima potencijala i nije razocarao, ali Eduardo je jedan.Preporucujem ga svima, nije isfuran, a svetske je klase.

- Odbrana - sta reci ! Rafinha, Coates, Bochetti, Criscito, kakva ekipa.Konacno je Criscito zaigrao kako zna.Bochetti je nase najkvalitetnije pojacanje uz jos jednog igraca.

- Jednom sam rekao "niko ne bi mogao da nas zaustavi kada bi Criscito, Veloso i Carcela zaigrali kako znaju" i upravo to se desilo. Njihove igre imaju velikog udela u nasim odlicnim dosadasnjim rezultatima.

- Diego radi upravo ono sto sam i ocekivao od njega, da bude spona izmedju veznog reda i napadaca.Iako mu ocene ne pokazuju to, odlican je timski igrac, i sto je najbitnije uvek gleda kako da nadje neku sansu, da provuce loptu saigracu,  umesto da sutne.Takve igrace najvise volim.

- Jedino negativno iznenadjenje jeste najbolji igrac prosle sezone - Paloschi, verujem da zbog toga sto vise ne igra na mestu desnog napadaca, jer sam igrom slucaja to mesto prepustio Machedi iako je ovaj tu tek na pozajmici.A Macheda....Zamenio je Paloschia odlicno, trenutno pokusavamo da mu otkupimo ugovor za stalno, on je trenutno nasa najveca transfer zelja.

 

Za sada sve ide odlicno, nemamo gotovo nikakvih problema, osim na poziciji desnog veznog, na kojoj igra Slovak Vladimir Weiss.On nam je najslabija karika i u zimskom prelaznom roku cemo traziti desnog veznog igraca za sta imamo 12m na raspolaganju.

 

hvala na pohvalama :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |