Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Izgledala je malo cudno, u kaputu zutom, krojenom bezveze ! (FM 10)


Nedjo
 Share

Recommended Posts

Rodio sam se 22.3.1950 u Sarajevu.Otac mi je bio oficir JNA.Nakon sto su mi se razveli roditelji ostajem da zivim sa majkom u Sarajevu.Upisao sam muzicku skolu u kojoj sam svirao violinu, ali su me izbacili uz razlog da nemam talenta za muziku...Pih, nije njima odgovaralo nesto drugo, ali to sad nije bitno...Tako sam se ja muzicki obrazovao uz starije drugare koji su mi pokazivali nesto sve dok mi majka nije kupila prvu elektricnu gitaru.Tada me majka upisuje u umetnicku skola, ali me je i ubrzo ispisala jer je govorila da je skola puna "pedera"...Zatim sam upisan u saobracajnu skolu ali sam izbacen iz nje jer sam slupao skolskog mercedesa...Skola me bas i nije isla kroz zivot...

 

1969 - 1970

 

Doputovao sam u Dubrovnik na more, a da bi preziveo svirao sam u Dubrovackom hotelu Splendid, a potom bivam pozvan u Napulj da sviram.Tamo se ubrzo razilazim sa poslodavcom, ali ja i moj bend ostajemo u Napulju i tamo sviramo, zradjujemo i zivimo.

 

1970 - 1989

 

Moja slava je neprestano rasla, kao i slava mog benda.Pesme su se smenjivale, snimali smo jedan za drugim albumom, a nasa zarada je bila sve veca iz meseca u mesec.To su bile zlatne godine ne samo za mene i moje drugove iz benda, vec iz Jugoslaviju i sire...Drago mi je sto sam ostavio dubok trag u Jugoslaviji, i u narodu ove jadne drzave...To bi trajalo i dalje da se nasa mila Jugoslavija nije pocela raspadati, a tada smo se raspali i mi !

 

1989 - danas

 

Ja sam jedan od najuticajnijih muzicara i kompozitora na ovim prostorima.Pisao sam muziku mnogim pevacima, radio muziku za filmove.Moja muzika donosi juznoslovenacke i romske fuzije , a melodije su popularne sa tradicionalnim tonovima...Zasto sam to uradio i dalje se pitam ?Godine 2005 napravio sam najveci koncert u Beogradu na ovim prostorima...

 

I tako se budim ovog jutra, ustajem i razmisljam o tim starim dobrim vremeina, bacam pogled u svoj odraz u ogledalu i uzvikujem.....

 

U sledecem reportu nastavak :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |