Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Unique Story...


Ruf™
 Share

Recommended Posts

http://www.seeklogo.com/images/S/SLOBODNA_DALMACIJA-logo-25A2B6FA60-seeklogo.com.gif

IZDANJE 1.1.2012.

VELIKE PROMJENE U HRVATSKOM NOGOMETNOM SAVEZU!!!

 

Kako saznaje Slobodna Dalmacija, velike će se promjene dogoditi u HNS-u. 1. HNL smanjiti će se na samo 8 klubova, koji će biti podijeljeni u dvije grupe po 4 kluba, a 2. HNL će se igrati u sustavu zvanom Liga 12. Iz lige će ispadati po jedan klub. Liga će se odigravati u jednoj godini, tako da neće biti zimske pauze, već samo (pro)ljetne. Nešto slično se sprema i u Fudbalskom savezu Srbije te Nogometnom savezu BiH. Da li je da pomolu i regionalna liga, ostaje nam za vidjeti.

http://www.nkradnik.hr/images/stories/logo_football_croatia_-_hns.jpg

Ovo je bio prekratak uvod, nastavak slijedi uskoro. Nadam se da vam se sviđa ideja. Imajte razumijevanja jer mi je ovo prva priča. Pozdrav do slijedećeg čitanja. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Epizoda 2:

 

24 sata, izdanje 14.1.2012.:

 

LIGA 8 POČINJE 14.2.2013.:

 

I službeno je obznanjeno: Hrvatska će sljedeće sezone imati 8 klubova u 1. HNL.! Predsjednik Udruge 1. HNL Robert Markulin, i predsjednik HNS-a Vlatko Marković dali su iste verzije sage o Ligi-8. To znači da ćemo sljedeće sezone gledati ligu koja podsjeća na onu San Marina. Ali to nije sve: Mnoge svjetske lige će smanjiti svoj obim klubova, npr.:

 

- Slovenija – 8 klubova (10)

- Srbija – 10 klubova (16)

- BiH – 8 klubova (16)

- Makedonija – 8 klubova

- Italija – 16 klubova (20)

 

Dok će se neke lige proširiti, poput:

 

- Australija – 12 klubova (8)

- Švicarska – 16 klubova (10)

- Njemačka – 20 klubova (18)

 

Klubovi koji će nastupati u ex-yu ligama su: Hrvatska (Dinamo, Hajduk, Split, Inter (Z), Cibalia, Karlovac, Osijek, Rijeka), Srbija (Partizan, Crvena Zvezda, Vojvodina, Rad, Javor, Napredak, Radnički, Zemun, Sloboda PS, Smederevo), Slovenija (Celje, Olimpija, Maribor, Rudar Velenje, Gorica, Aluminij, Mura, Domžale), Makedonija (Vardar, Rabotnički, Pobeda, Teteks, Sileks, Metalurg Skopje, Ohrid 2004, Cementarnica 55). U ljetnoj sezoni 11/12 će se odigrati jedan ex-Yu turnir – gdje, kada – to ćemo tek vidjeti. Do čitanja.

 

Nadam se da je sada malo bolje. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Epizoda 3: Rivaldov dnevnik...

 

http://www.resimvadisi.com/data/media/922/wpp_rivaldo_1024.jpg

http://deejay.blog.hr/slike/fk-vardar-skopje.gif

...i postigao sam prvijenac u mom novom klubu, FK Vardar Skopju. Točnije, zabio sam dva pogotka, ali mi se prvi urezao u pamćenje. Protiv Rabotničkog, našeg rivala, na našem zajedničkom stadionu, veličanstvenoj Philip II Areni. Pobijedili smo rezultatom 3:1, što nas sada čini drugim timom na tablici. Lijepo mi je što u Vardaru ima puno mojih sunarodnjaka – poput dokapetana Wandeira, Adelcija i Fabija. Ali, mučili su nas financijski problemi, to mi je rekao pomoćni trener Leones Pereira. Dakle, raditi će se rekonstrukcija tima, najbolji će se igrači prodavati, a stariji (30+) će imati odriješene ruke pri traženju novog kluba. Dakle, ja najvjerovatnije napuštam klub – iako s 40 godina bušim makedonske golmane. ...

 

Za par mjeseci:

 

...Vardar je šampion...Ali trener dobija otkaz...Zoran Stratev prelazi u A.C. Fiorentina u kojem će raditi kao pomoćni trener. U polusezoni sam zabio sveukupno 17 golova u 14 utakmica. FC Vardar traži novoga trenera, nitko ne zna tko bi to mogao biti, ali se ja potajno nadam da bi mogao dobiti neki položaj u timu.

 

http://www.azerisport.com/images/articles/2010/03/15/thumb210_20100315033015791.jpg

 

Sutradan: Novi trener FK Vardar je Gjoko Hadžievski – ali sam i ja “pokupio kajmaka” – postao sam igrač i pomoćni trener. Dakle – očekujem neke nevažne utakmice i da budem potrčko Hadžijevskom – ali što je, tu je.

Link to comment
Share on other sites

Epizoda 4: EX-YU Turnir – Dragan Mance 2012 - #1

 

 

 

...i tako mi je Hadžijevski rekao da on neće voditi FK Vardar na ex-yu turniru zbog svoje bolesti, već da ću to učiniti ja! Bio sam presretan kad sam to čuo, ali me je sljedeće još više razveselilo. Gjoko je rekao da ja postajem “caretaker manager” te da u sljedećih dva mjeseca mogu upravljati klubom. Bilo mi je žao Đoke, ali sam se veselio svojim novim pustolovinama. On mi je rekao da dođem kod direktora Atanasa, te da će mi on sve objasniti. Kada sam došao, Atanas je rekao da prodaje klub nekom investitoru iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. To je sve bilo pri kraju, a očekivali su se i dolasci bombastičnih pojačanja u slabu makednosku ligu – koja je odjednom postala europska “meka” – naime, FK Tikveš, pridošlica iz Vtore Lige je prodan arapskom naftnom magnatu koji je osigurao čak pet milijuna funti za pojačanja, a tu su već došli Boban Bajković, Saško Pandev, Marjan Tašev i Dragan Čadikovski!

 

Za tjedan dana...

 

(Tu smo Atanas, Aymen al Mustaphi, njegov prevoditelj i ja)

 

ATANAS: Rivaldo, predstavljam ti Aymena – arapskog investitora te novog vlasnika FK Vardar.

 

AYMEN: Drago mi je što sam kupio trofejan klub koji ima odličan stadion i još boljeg trenera. Na vas računam u europskom pohodu Vardara.

 

JA: Drago mi je što imate takvo mišljenje o meni – iako sam neiskusan, znam ovaj posao.

 

AYMEN: Dobra stvar je i to što će naš dragi Atanas biti sportski direktor tima – jer on zna svoj posao.

 

ATANAS: Da, to sam ti zaboravio reći. :D

 

AYMEN: Da nastavim. Dakle, od vas se očekuju dobri rezultati u Europi, ex-Yu turniru i makedonskim natjecanjma.

 

JA: Teško ćemo ove sezone uspjeti išta u ex-yu kupu i Europi, ali u Makedoniji možete očekivati vrhunske rezultate.

 

AYMEN i ATANAS (pokazuju mi na ljude što čekaju ispred ureda): Da ti to malo olakšamo, spremili smo za tebe malo iznenađenje.

 

JA (kada sam pogledao, ostao sam osupnut): Jesu li ono...MARC CROSAS, ESTEBAN GRANERO i MOBI OKOLI?????????

 

ATANAS: Da, to su naša početna pojačanja za ovu sezonu.

 

AYMEN: Plus, FK Vardar dobiva 8 milijuna funti za pojačanja!

 

JA: Ne mogu da vjerujem! Obećavam da ću za par godina FK Vardar pretvoriti u respektabilni europski tim!

 

 

 

 

23.7.2012.

...uspio sam sastaviti solidan tim. Liga nema ograničenje stranaca, tako da se radilo na dovođenju punoooo stranaca. Sada ću ih predstaviti:

 

Emanuel Pogatetz – D LC, Austrijanac

Jaroslav Plasil – M LC, Čeh

Maxi Lopez – ST, Argentinac

Gustavo Munua – GK, Urugvajac

Florin Bratu – AM R, FC, Rumunj

 

I, tri najveća pojačanja ove sezone:

 

Federico Fazio, SW, D C, DM

Zdenek Grygera, SW, D RC

Steven Defour, AM C

 

Obavljen je i ždrijeb Kupa Dragana Mancea. Igraće 12 timova iz šest jugoslovenskih republika, poredanih u 4 grupe:

 

Grupa 1:

 

Dinamo Zagreb

Maribor

Budućnost Podgorica

 

Grupa 2:

 

Željezničar

VARDAR

Crvena Zvezda

 

Grupa 3:

 

Zeta Golubovci

Hajduk Split

Koper

 

Grupa 4:

 

Partizan

Rabotnički

Sarajevo

 

Link to comment
Share on other sites

Kakva pojacanja  :cast: :cast: Sa ovakvim timom nema tebi zime  :dada Svidja mi se ova ideja sa Rivaldom..Samo popravi malo pisanje dodaj kod dijaloga", ili bar promeni boju ili font  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |