Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Moja životna priča By: Taske97


Taske97
 Share

Recommended Posts

Moja životna priča - Uroš Tasić -

 

U školi, jednog dana, razredni me je pozvao i rekao da sutra imamo školsko takmicenje iz fudbala.. Okupio sam decake iz razreda i izabrao najbolju šestorku.. Igrali smo u Hali sportova, meceve je posmatrao trener FK Jedinstva iz Paracina. Taj dan cu zauvek pamtiti i taj osećaj kada me je pozvao posle utakmice, upitao me je da li treniram vec neki sport i ako je odgovor ne, da dođem sutra na trening.. Sutra dan, kada sam stigao odmah sam otišao do svlacionice a zatim na teeren, mislim da mi je tada srce stalo . Trener me je pozvao i rekao da idem na poziciju zadnjeg veznog ( DM ).. Nekoliko meseci posle iscprnih treninga , usledio je moj debi.. Prijateljska utakmica protiv OFK Beograda, na tom meču sam zablistao.. Trener omladinaca Beogradskog kluba je posle razgovora sa mojim tadašnjim trenerom odlučio da me pozove u Beograd da zaigram za omladince njegovog kluba.. Morao sam da se konsultujem sa svojim roditeljima zbog škole.. Otac je bio za ali majka protiv.. Srećom majka je popustila i poslali su me da živim kod ujke i ujne u Beograd.. Nekoliko godina kasnije, na utakmici protiv Sartida ( sadašnjeg Smedereva ), doživeo sam nešto strašno, protivnički igrac je startovao na mene sa dve noge i doživeo sam težak prelom.. Kada sam se posle operacije probudio, nadamnom su bili moj otac i moja majka, samo mi je tata tiho rekao, ' Sine , žao mi je , ali tvojoj fudbalskoj karijeri je kraj , tako su saopštili doktori ' .. Nisam mogao da verujem, bio sam podjednako uplašen i tužan.. Kada je sve prošlo i kada sam završio DIF ( Fakultet sporta i fizičkog obrazovanja), hteo sam da se oprobam u trenerskim vodama, tu počinje moja priča ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raspitao sam se oko klubova koji traže menadžera kod mojih prijatelja koji su vec dugo u tim stvarima. Najviše su me zainteresovali poslovi menadžera Jumille i Barneta. Poslao sam im poruke da sam zainteresovan i željno isčekivao odgovore. Stigli su nedelju dana kasnije :

 

Barnet - Dragi Tasiću, uprava kluba Barnet je odlučila da Vam ponudi sledeći ugovor :

 

Plata - 900 € p/w

Ugovor traje do - 1.7.2011

 

Jumilla - Dragi Tasiću, uprava kluba Jumilla je odlučila da Vam ponudi sledeći ugovor :

 

Plata - 1.600 € p/w

Ugovor traje do - 30.6.2011

 

Odlučio sam da prihvatim posao u Španiji, posao menadžera Jumille. Poslao sam im povrdan odgovor, dok sam upravi Barneta poslao da im se zahvaljujem na ponudi ali da imam bolju.

 

Nekoliko sati kasnije pročitao sam naslov u novinama :

 

Tasić preuzeo Jumillu!

Na zaprepašćenje svih, uprava Jumille je odlučila da na mesto menadžera postavi do sada nepoznatog Dvadesetpeto godišnjeg Srbina, Uroša Tasića.

 

Hteo sam da se upoznam sa timom, ali nisam imao vremena. Moja prva pres-konferencija ne može da čeka.

Počelo je -

 

Sedite ovde kao menadžer Jumille. Da li je ovo posao iz Vaših snova?

Polaskan sam što mi je predsednik kluba poverio ovaj posao.

 

Da li ste već odlučili koji vam se igrači sviđaju a koji ne?

Skoro sam odlučio, ali ima vremena da igrači promene moje mišljenje o njima.

 

Preuzeli ste ovaj posao, a ne pričate razgovetno Španski jezik, da li će to biti problem?

Da, neće biti lako da kažem igračima moje ideje zbog jezičke barijere. Videćemo kako će ići, probaću da se što bolje sporazumem sa igračima.

 

Šta možemo očekivati u Transfer Marketu ?

Još se nisam sasvim upoznao sa timom, ali očekujte nekoliko promena.

 

Kakav je vaš taktički pristup igri?

Volim atraktivan fudbal, i uvek sam tu da ohrabrim igrače.

 

Pres-konferencija na Polideportivo Municipalu de la Hoza je završena.

Vreme je da pogledam tim i da se upoznam sa igračima..

Link to comment
Share on other sites

Posle razgovora sa Asistentom odlučio sam da trebamo dovesti nekog iskusnog napadača i jednog beka. Ali tu je postojao problem, tačnije transfer budžet koji gotovo nije postojao. Morali smo da gledamo samo igrače bez ugovora. Prvo pojačanje je stiglo, tridesettro godišnji napadač Ramon. Posle njega odmah stiže i levi bek, Dani Castillo. Nismo više ugovora mogli klubu priuštiti zbog niskog Wage budžeta to je bio veliki problem. Polako se približavaju prijateljske utakmice. Prva je najteža, dolazi nam prvoligaš Getafe. U međuvremenu su izvučeni parovi za prvo kolo Španskog kupa, dočekujemo Gandiu.. Meč između Jumille i Getafe-a je završen, pobeda gostiju od 2:0. Zadovoljan sam igrom svog tima, još kada se uračuna da smo zadnjih 10 minuta igrali sa igračem manje, po meni pružili smo dobar otpor prvoligašu. Ekipa mi je bila dosta spora i prosek godina je dosta visok, čak 28. Morao sam malo osvežiti ekipu ali kao što sam rekao wage budžet je bio problem pa sam morao zatražiti od uprave kluba da ga povećaju. Prihvatili su zahtev i povećali ga za 'čak' 1000 € p/w , malo je bilo obeshrabrujuće ali šta je tu je. Ugovor sa Jumillom je potpisao Dvadesettro godišnji igrač veznog reda, Juan Vargas. Za sada nisam nešto srećan ovim klubom, predsednik nam je velika škrtica, ali ipak se morao sam krenuti od slabog tima jer mi je ovo prvi posao. Još jedan prijateljski meč, ovoga puta dosta lakši protivnik. Dolazi nam Benidorm. Ekipa je imala neku dozu samopouzdanja i ja takođe sam se nadao dobrom rezultatu, meč je loše počeo, 11 minut na semaforu je pisalo 0:1. Do poluvremena smo izjedančili golom najboljeg igrača Dieguita. Drugo poluvreme je bilo dosta dosadno, nije bilo golova, puno loših šuteva i što je najgore, puno povreda. Meč se završio rezultatom 1:1. Uskoro počinje sezona tako da moramo još mlao uigrati ekipu.

http://img97.imageshack.us/img97/9756/jumillavbenidormsplitvi.pngwidth=450 height=337http://img8.imageshack.us/img8/5748/jumillavlevanteudsplitv.png[/img]

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo gostovanje, idemo protiv ekipe Onda. Nisam do sada cuo za tu ekipu ali je

asistent organizovao prijateljske meceve pa nisam ni morao da cujem za njih. Prva

pobeda u pripremnim utakmicama ekipe Jumilla! Svi golovi videni u prvom

poluvremenu. Na semaforu je pisalo 90' 2:3. Još jedno gostovanje, sada ekipi

Torrellano. I još jedna pobeda, ovoga puta od 3:1. Ocigledno Jumilla pruža bolje

pratije na gostujucem terenu. Pripremne utakmice su odigrane, iskreno nisam

ocekivao dve pobede. Gandia je došla na naš stadion očekujući pobedu ali

pokvarili smo im planove, jedan gol nam je bio dovoljan za prolaz u 2. kolo i uspeli

smo ! Prva zvanična utakmica mene na klupi Jumille je krunisana prolaskom u 2.

kolo kupa. Prezadovoljan sam kako su se moji igrači pokazali! Prošlo je četiri

dana od mog debia, danas je prvi meč u ligi, dočekujemo Jaen. Igrači su prštali od

samopouzdanja posle pobede u kupu, ja sam se potajno nadao pobedi i uspeli

smo ! Fantastičan početak sezone , pobeda nad Jaenom od 1:0! Uprava je bila

prezadovoljna ovim utakmicama! Meč drugog kola Španskog kupa je za nekoliko

dana , videćemo da li je ekipa spremna da pobedi Atletiko Baleares.

Pripremne utakmice : http://img820.imageshack.us/img820/6650/jumillacfjumillafixture.png

          1. runda kupa :width=450 height=337http://img829.imageshack.us/img829/7995/jumillavgandainformatio.png[/img]

Prvo kolo prvenstva : width=450 height=337http://img820.imageshack.us/img820/4605/jumillavjaninformationo.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Mogao si ovo:

 

1. Postaviti u jedan post

2. Promijeniti font (ili samo boldovati)

3. Centrirati

4. Pobliže opisati ekipu...

 

Samo prijateljski savjeti... yo :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |