Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Villarreal C.F.


dulinho
 Share

Recommended Posts

http://www.sportsbettingreview.co.uk/images/villarreal.jpg

 

VILLARREAL C.F

 

UVOD

- Villarreal C.F., je klub osnovan davne 1923. godine, koji svoje meceve igra na El Madrigalu, stadionu koji prima tek 23.000 gledalaca, u gradicu Villa-Realu, provinicija Valensija.

- Do pocetka treceg milenijuma, klub je predstavljao samo jedan od mnogih prosecnih spanskih timova. U sezoni 1998/99 prvi put igraju u Primeri, ali veoma neuspesno, tako da iste sezone i napustaju elitu Spanije, medjutim sledece godine zauzimaju trece mesto u Segundi i time se vracaju u Primeru u kojoj igraju neprekidno vec 10 sezona, s'tim da su u 7/10 puta zavrsili na nekoj od prvih 7 pozicija sto je odlican rezultat. Najveci uspeh u Primeri ostvarili su u sezoni 2007/08, kada su bili drugi.

- U Evropi, Villarreal je odlicno igrao u proteklih deset godina, a najveci domen im je polufinale LS 2005/06, kada su izgubili od Arsenala.Trenutno igraju i u polufinalu Lige Evrope protiv Porta.

- Najvece rivalstvo Villarreal ima sa Castellonom, ali poslednjih godina izrazeno je i veliko rivalstvo sa Valenciom, jer ova dva kluba predstavljaju najvece klubove regiona u proviniciji Valensija.

- Kako je "zuta podmornica" klub iz grada sa nesto vise od 50.000 stanovnika, nemaju izrazito razvijenu omladinsku skolu. Takodje, finansije su veoma lose i veoma zavise od trenutnih uspeha.

 

 

- Odlucio sam se da vodim Villarreal, jer klub poseduje zaista odlican igracki kadar, ali i zato sto nisu klasican "evropski velikan", nemaju veliku tradiciju, nikada nisu osvojili nijedan trofej (ne racunajuci Intertoto kup), i predstavljaju jedan od boljih klubova Spanije. Zelja mi je da ih dugorocno podignem na nivo Real Madrida i Barcelone, kako na Pirinejima, tako i u Evropi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.sportsbettingreview.co.uk/images/villarreal.jpg

 

VILLARREAL C.F

 

PREDSEZONA 2010/11

EKIPA

- Golman Diego Lopez nije izrazito kvalitetan golman, ali je sasvim solidan i daleko bolji od ostalih cuvara mreze u timu.

- Odbrana je mozda i najslabija karika tima.Tu imamo Carlosa Marchenu, vrhunskog stopera, kome ipak nedostaje brzina.Imamo jos i Gonzala Rodrigueza, fantasticnog Argentinca, i najvecu nadu tima, mladog wonderkida Mateu Mussachia. Naravno, ne treba izostaviti ni Joana Capdevillu, levog beka, koji iako ima 32 godine i dalje predstavlja bitnu figuru u timu.

- Uzdanica sredine terena jeste desno krilo Cazorla koji podjednako dobro koristi obe noge, pa moze da igra i na suprotnoj strani terena po potrebi.Na poziciji centralnog veznog je jaka konkurencija, sa jedne strane imamo Borju Valera koji je na pozajmici, a sa druge nesto ofanzivnijeg Cania. Marcus Senna, igrac koji se proslavio na EP 2008,  ima 34 godine i nece moci vise da predstavlja udarnu snagu tima, jer vise fizicki ne moze da izdrzi 90 minuta igre. Brazilac Cicinho, jedan od mojih omiljenijih igraca inace, je na pozajmici i moze da igra odlicno po celoj desnoj strani.

- Imamo zaista odlican tim, vrhunske igrace na svakoj pozicij.Napad predvodi klasni trequartista Giuseppe Rossi, ali i Brazilac Nilmar, brzonogi napadaca od koga zapravo i ocekujem da najvise trese mreze, jer ce njemu igra i biti podredjena.

- Ne daj Boze da nas krenu povrede, jer ako krenu, ugasili smo ga. Nasih prvih 11 moze bez problema da se meri sa prvih 11 svih vecih klubova Evrope, ali zato na klupi nemamo ni priblizno kvalitetne igrace.

 

LETNJI PRELAZNI ROK

- Od uprave smo dobili 8.3m, vise nego dovoljno.Medjutim nalazimo se u losoj finansijskoj situaciji pa moramo da pazimo na transfere, ne smemo ici na rate, jer vec imamo kredit od 50m koji otplacujemo do 2018.

- Samo jedan igrac je napustio klub, otisavsi na pozajmicu u Real Sociedad - Javier Matila.

- Imajuci u vidu da smo pomalo kratki u odbrani, u klub je dosao na dvogodisnju pozajmicu sa mogucnoscu otkupa ugovora za 8.5m, mladi Kamerunac Nicolas N'Kolou.Za svojih 20 godina je i vise nego razvijen i moze da igra na poziciji centralnog veznog i stopera, medjutim najbolje se snalazi u ulozi zadnjeg veznog.Neka ga 2 godine kod mene, pa cemo videti kako se bude nadalje razvijao.

- Najskuplje pojacanje jeste Markus Henriksen, koji je dosao za neverovatnih 5.25m. Norvezanin, igra na poziciji centralnog veznog.Isto kao i Camerunac, Henriksen ce povremeno igrati u prvom timu i napredovati.

- Poslednji igrac koji je dosao u Villa-real, jeste Marokanac, spanskog i belgijskog porekla, Mehdi Carcela Gonzales.Doveden je za 1.9m, zbog Cazorle, jer da nije Spanca, imali bi potpuno drugaciju taktiku a samim tim i plan dovodjenja igraca. Carcela je fizicki veoma slab, ali zato ima odlicne tehnicke kvalitete, najveca snaga mu je dribling i sposobnost da stvara neverovatne sanse.Veoma je brz, takodje, ali sto je najvaznije ima tek 21 godinu i ocekujem od njega da se tek razvija.Doveden je da igra u prvom timu.

- Neispunjenih zelja ovog prelaznog roka nema, mada bih voleo da smo malo vise osigurani na golu.

 

- Sto se tice pomocnog osoblja, kad sam dosao zatekao sam anarhiju, jer u klubu nije bilo trenera. Za ukupno 1.1m dovedeno je troje odlicnih Brazilskih trenera, a jos troje njih je doslo bez obestecenja.Nadam se da ce igraci napredovati odlicno, jer su svi treneri vrhunski, a i plan treninga je posebno podesen za svaku grupu igraca.Jedino nas malo koci osrednje razvijen centar za treniranje.

 

 

TAKTIKA

- Po igrackom kadru podsecamo na Barselonu; svi igraci su nam uglavnom oko metar i zilet, izuzetno su tehnicki potkovani, kreativni, ali fizicki slabi. Shodno tome, pokusacemo da gajimo slican stil igre onome koji ima Barca, medjutim zeleo bih da igramo sporo, sa kratkim dodavanjima, a napadamo preko krila.Kao sto mozete da vidite na slici ispod, Carcela ce igrati po desnoj strani a Cazorla na levoj.Bice dosta rotiranja jer ni Cazorla a tek ni Cacerla mogu da podnesu fizicki takvo igranje tokom cele sezone. Dimenzije terena na El Madrigalu su znatno smanjene, nego sto je to slucaj u ostalim klubovima Primere.

[hs width=400 height=150]

http://i55.tinypic.com/2a65eup.jpg

[/hs]

PRIPREME

- Inace ne obracam paznju toliko na pripreme, ali sam ovog puta napravio izuzetak i pokusao da sto je to bolje odradim pripremni rok. Eibar i Numancia su deklasirani ocekivano, dok smo sa Riverom odigrali utakmicu u kojoj smo bili dominantniji tim, sa vise sansi.Sledeca utakmica se igrala protiv Zuricha, bili smo oslabljeni za vecinu prvotimaca, pa su rezerve dobile svoje sanse.Unistili smo Svajcarce, i prvi put na ozbiljnom izdanju FM-a, mi se desilo da tim koji vodim ima vise od 32 suta ka golu suparnicke sasvim solidne ekipe.(imam 75k ucitanih igraca, ukljucujuci i sve igrace prve lige Svajcarske).

- Pripreme su pripreme, a prvenstvo je sasvim druga stvar. Igramo upravo onako kako sam zamislio, cuvena "gol vise" igra, koju planiram da forsiramo protiv vecine timova Primere.

[hs width=900 height=50]

http://i55.tinypic.com/2isupo1.jpg[/hs]

 

CILJEVI

- Igramo u 3 takmicenja ove sezone, Primeri, LigiUEFA i Kupu Kralja.

- Uprava ocekuje u Primeri mesto na kraju sezone koje vodi u Kup UEFA, ali zapravo, ja zelim minimum 4. poziciju i povratak u Ligu Sampiona sledece godine.Nikada nismo osvojili nijedan trofej pa bi bilo lepo uraditi nesto povodom tog pitanja u Kupu Kralja.U Ligi UEFA cemo dati sve od sebe da doguramo sto dalje.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

klikom na zuta boldirana imena igraca, mozete da vidite njihove ingame profile :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportsbettingreview.co.uk/images/villarreal.jpg

 

VILLARREAL C.F

 

SEZONA 2010/11 - Januar

PRIMERA

- Nastavili smo da igramo potpuno isto kao i na pripremama, pa su dosli i odlicni rezultati.Nalazimo se na 3.poziciji sa 3 boda zaostatka za liderom Atletikom iz Madrida i 5 bodova vise od petoplasiranog Atletika iz Bilbaa, uz utakmicu manje.

- Kao sto vidite igramo potpuno otvoreno, o cemu najbolje govori podatak da smo u 15 utakmica postigli cak 41 pogodak.Zanimljivo, uz Levante jedini smo tim koji nije odigrao nijednu neresenu utakmicu do sad.

- U svim utakmicama smo dominirali, izuzev u debaklu na Nou Campu.Porazi protiv Atletika iz Bilbaaa i Madrida, kao i protiv Rasinga, su bili nezasluzeni jer smo daleko vise sansi stvarali, i daleko vise smo drzali loptu u nogama, medjutim na kraju price bitno je ko ubaci loptu u gol, a to su navedeni timovi postizali iz kontri. Primetio sam da pre nego sto smo gubili od tih timova, igrali smo utakmice u Evropi, pa pretpostavljam i da je to jedan od razloga zbog kog nam je realizacija u tim utakmicama bila ocajna. Ovaj podatak je malo zabrinjavajuci jer tek sad nam slede prave utakmice u Evropi i u Kupu Kralja.

- Iako je tek pocetak sezone, moze se redi da su samo 3 tima ostala u trci za titulu, Atletiko Madrid, Barselona i mi. Nama je primarni cilj da ostvarimo poziciju koja vodi u Ligu Sampiona sledece sezone, ali ukoliko nastavimo ovim tempom, ne vidim razlog zbog kog i mi ne bi pomislili na vrh tabele.

 

[hs width=250 height=100]

http://i51.tinypic.com/2i8hlc4.jpg[/hs] [hs width=250 height=100]http://i56.tinypic.com/2l511e.jpg[/hs]

LIGA UEFA

- Nakon sto smo izbacili portugalski Maritimo sa ukupno 7:3 u poslednjoj rundi kvalifikacija, zapala nam je grupa u kojoj su bili Dinamo iz Kieva, francuski Montpeilleur i grcki PAOK. Na papiru, Dinamo me je najvise plasio, jer se zna kakve igrace imaju, dok sam ocekivao lagane pobede protiv Francuza i Grka.

- Montpeilleur nas je na samom startu iznenadio na El Madrigalu, ali smo se pribrali i odneli iznenadjujuce lako svih 6 bodova u Kijevu i ponovo na El Madrigalu, protiv Grka. U sledeci mec u Solunu, smo usli otvoreno, ali sa skroz drugim timom, jer smo odmarali vecinu prvotimaca za meceve u Primeri. Utakmica je bila ujednacene, pa je takav i rezultat na kraju. U Francusku smo otisli da pobedimo, ali nas je Montpeilleur skroz iznenadio, jer je u poslednjih 10 minuta, Anele iz slobodnog udarca postigao neverovatan pogodak koji je odveo Francuze u sledece kolo, dok je nas spustio na 3.poziciju.

- Protiv Dinama na El Madrigalu je bio imperativ pobediti, jer su nas samo sva 3 boda drzala u Evropi i na prolece.Igrali smo potpuno otvoreno, cak i kad smo poveli, sto nam se umalo nije osvetilo, ali na kraju mec se zavrsio nasom, i zasluzenom pobedom.

- U prvoj nokaut fazi docekujemo Norvezane, Rosenborg, a ako (ili bolje receno "kad") prodjemo Norvezane, idemo protiv boljeg iz duela Lil - Sporitng CP.  Sa obzirom na moguce protivnike u prvoj nokaut fazi, dobili smo izuzetno lak zreb.

 

[hs width=250 height=100]

http://i54.tinypic.com/n3rrtl.jpg[/hs] [hs width=250 height=100]http://i54.tinypic.com/28hjyxc.jpg[/hs]

EKIPA

- Svi igraju bez premca, nemamo klasicnog "playmaker-a", vec svi ucestvuju u igri, iako igramo preko krila.

- Nilmar je najbolji igrac dosadasnjeg dela sezone, vidite i zasto, dok se Carcela pokazao kao odlicno pojacanje pruzivsi neverovatne golove i asistencije, bas kao i Cazorla sa suprotne strane terena.

- Odbrana nam je mozda polje na koje u zimskom prelaznom roku treba obratiti najvise paznje, ali i oni igraju sasvim soldino, pa ne ocekujem da ce biti jos igraca koji ce doci u klub ove sezone.To jedino moze da se promeni, ako neko ode, ali opet ni ne verujem da ce neko napustiti El Madrigal u Januaru.

 

[hs width=250 height=100]

http://i55.tinypic.com/20tp2z7.jpg[/hs]

KUP KRALJA

- Lagano smo deklasirali amatere Poli Ejido u 4. kolu, pa nas vec u trecem kolu ceka, po reputaciji, snazan protivnik Sevilla, ali imajuci u vidu da smo vec pobedili Sevillu nedavno, i da igra ocajno ove sezone, ocekujem prolazak u sledece kolo.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

hvala na pohvalama :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportsbettingreview.co.uk/images/villarreal.jpg

 

VILLARREAL C.F

 

SEZONA 2010/11 - April

PRIMERA

- Dosta povreda nas je zadesilo, kao i crvenih - zutih kartona, jer igramo agresivno, pa u nedostatku adekvatnih igraca u rezervama, smo se malo losije snasli i ocekivano izgubili trku sa Atletikom iz Madrida i Barselonom u borbi za titulu.

- Medjutim, dugo smo drzali stabilnu trecu poziciju sa velikom razlikom - 6,10 bodova u odnosu na prve pratioce, ali losija igra pa tim i mnogo losiji rezultati su nas spustili na samo 3 boda prednosti u odnosu na petoplasirani Real Sociedad, 8 kola pred kraj. Mourinho se u medjuvremenu opametio, medjutim prekasno, tek dovoljno da nas pretekne i gurne nas na 4. mesto.

- Protiv vecih timova smo standardno gubili u drugom delu sezone, dok smo kiksirali i u utakmicama sa malim klubovima sto nas je i kostalo 3. pozicije.

- Planovi nam se nisu promenili pa je i dalje primarni cilj osiguravanje pozicije koja vodi u Ligu Sampiona.Imamo ta 3 boda prednosti u odnosu na Sociedad, i verujem da cemo ih zadrzati do kraja sezone, ali pazljivo...

 

[hs width=250 height=100]

http://i52.tinypic.com/2mxljzq.png[/hs] [hs width=250 height=100]http://i51.tinypic.com/14vpbwz.png[/hs]

LIGA UEFA

- Prolazak protiv Norvezana nikada nije bio doveden u sumnju, pa smo Rosenborg deklasirali ukupnim rezultatom 5:1.

- U sledecem kolu smo cekali na El Madrigalu jos jednu francusku ekipu - Lil koji je eliminisao Sporting iz Lisabona.Bio je veoma tezak dvomec, samo su 3 gola pala na obe utakmice.Nakon sto smo odigrali 1:1 kod kuce, nismo isli sa puno optimizima u Francusku, jer su nas protivnici potpuno nadigrali u tom mecu.Medjutim, iako smo znali da moramo da postignemo pogodak u Francuskoj, igrali smo "kontra" taktiku i cekali da protivnik napravi gresku, jer primetio sam, protiv ekipa koje su tehnicki veoma potkovane a koje igraju ofanzivno, nemamo puno sanse kada se otvorimo.Na kraju, Lil je bio apsolutno bolji, ali zgrabili smo sansu i postigli gol u gostima pa smo prosli dalje i prolaz u cetvrtfinale.

- Zreb nam i ovog puta nije bio naklonjen iz 2 razloga.U cetvrtfinalu smo, kao i u svim prethodnim utakmicama nokaut faze, morali da prvi mec igramo kod kuce, sto je za nas hendikep, a pored toga, dodeljen nam je Juventus koji je prethodno izbacio zagrebacki Dinamo, i ekipa koja igra veoma atraktivno u Evropi.

ANTOLOGIJSKA UTAKMICA na El Madrigalu!

- Vec u 5. minutu sok za 23.000 gledalaca, Alberto Aquilani postize pogodak iz kornera nakon asistencije ikone Italijana - Del Piera. Verovao sam da smo vec tada izgubili utakmicu, pa smo krenuli da igramo kako jedino znamo - maksimalno ofanzivno. Pet minuta kasnije Del Piero ponovo iz kornera dobacuje Chiellini-iju koji postize pogodak za 0:2. Proslo je tek 10 minuta, a 'zuta podmornica' je potpuno potopljena.Nilmar trci, uzima loptu sa centra i krece u dribling, i dribla...Brazilac sam dribla i prelazi kompletnu odbranu Italijana i lako matira Buffona za 1:2, toliko lako da je izgledalo kao da se igraci Juventusa nisu ni pomerili...Gol za utehu, jer sam znao, u Torinu nemamo sta da trazimo, i ispostavilo se da ne gresim, bar do tada...34. minut je bio trenutak kada El Madrigal pocinje da se prazni, jer Del Piero postaje 3 put asistent na ovoj utakmici, i zabrinjavajuce po nas, ponovo na isti nacin, sjajnim ubacivanjem iz kornera kojim je Bonucci postigao pogodak za vodjstvo Juventusa od 1:3. Odlazimo na poluvreme demoralisani, deklasirani i ponizeni..Mehdi Carcela koji je samo u prvoj cetvrtini sezone igrao odlicno, biva zamenjen na poluvremenu i umesto njega ulazi Cicinho koji je solidno preuzeo na sebe ulogu desnog krila iako mu to nije prirodna pozicija.Ulazak Brazilca je promenio sve i Cicinho postize gol u 64. minutu za 2:3 i najavljuje mnogo bolju igru domacih...5 minuta pre kraja utakmice, sjajni Cazorla postize lob glavom, jedan od najlepsih golova koje sam ikada video na FM-u.Cazorla je visok metar i zilet, ali neretko postize golove upravo glavom.To je to - izjednacenje ! I nije bio tako los rezultat, sa obzirom na pocetak, ali...Cicinho i Nilmar su bili zeljni igre. I upravo njih dvojica su najvise zasluzni zbog cega Bonucci postize autogol u sudijskoj nadoknadi, gol za pobedu ! ....Pirovu pobedu

- Ta 3 pogotka iz kornera ce mi ostati u secanju, jer verujem da ce oni biti razlog zbog kojeg ce Juventus otici u polufinale a mi ispasti iz Evrope.Opet, sramno je sto smo dopustili da na takav nacin primimo golove..Utakmica u Torinu tek treba da se igra, a pre toga nas ceka tezak "Derbi regiona Valensije" u kojem se Valencia bori za Evropu a nama su potrebni svi bodovi da sacuvamo prednost i poziciju koja vodi u LS.Sa druge strane, Juventus igra protiv direktnog konkurenta za plasman u LS - Sampdorie i u tom mecu ce pokusati da prekine niz od 3 uzastopna poraza.

- Verovatno cemo se i u Torinu postaviti kao u Francuskoj protiv Lila.Cekacemo svoju sansu, da protivnik pogresi, a onda preko krila traziti brzonogog Nilmara..

 

[hs width=250 height=100]

http://i55.tinypic.com/2lc2q84.png[/hs] [hs width=250 height=100]http://i55.tinypic.com/59zsqp.png[/hs] [hs width=250 height=100]http://i55.tinypic.com/2kiujd.png[/hs]

KUP KRALJA

- Nismo imali srece, ali smo se bar casno oprostili.U prvom mecu, u Sevilli, golom iz penala je zavrsena utakmica i ostvarena pobeda domaceg tima od 1:0, iako smo u najmanju ruku bili ravnopravni. Na El Madrigalu smo odigrali 3:3, veoma nesrecno.Napadali smo, ali Sevilla je cekala kontru sto joj se i isplatilo.

 

[hs width=250 height=100]

http://i51.tinypic.com/29au337.png[/hs]

EKIPA

- Carcela je izgubio mesto u prvom timu.To vise nije isti igrac sa pocetka sezone, i ne znam sta je razlog tome, ali on vise nece biti moj prvi izbor.Sa druge strane, nadam se da ce Cicinho nastaviti u istom ritmu, jer zasigurno postaje jedan od nasih kljucnih igraca.

- Cazorla je jedini igrac Villarreala koji je uvrsten u "Najboljih 11 igraca sveta" i to sa razlogom, oslonac je naseg tima i ujedno nas najbolji igrac.

- Trenutno se vrse razne spekulacije povodom proglasenja "najboljeg mladog igraca u Spaniji", a cak dvoje igraca naseg tima su u najuzoj konkurenciji, Mehdi Carcela i dojucerasnji wonderkid Mateo Mussachio.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

ako trebaju neki ss-ovi, trazite i postavicu ih..ne mogu da uploadujem 20 slika u jednom reportu, previse potrosim na pisanje onda... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |