Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[SET TAKTIKA]Barcelona FC


Necinho™
 Share

Recommended Posts

Barcelona FC

 

Ovaj set taktika se ipak, i ne mora bas zvati setom taktika. Sastoji se iz dve taktike i presudno je bilo to o kojoj ekipi je rec. Znamo da Barselona ima svoj stil igre, koji je prema mnogima, najbolji za nju i na FM a ne samo u stvarnosti.

Barsa je sa ovim igracima, jednostavno stvorena za taj prepoznatljivi stil.

 

Sto se tice samog seta taktika, on se sastoji iz taktike za sve timove i taktike za teske momente, kada se juri rezultat.

 

Taktika za sve timove je bas takva jer znamo koliko je Barselona mocna, i da ona uvek igra manje-vise isto, bez obzira na rivala. Da na casak skrenem sa teme i dam malo poredjenje, ona me podseca na vrhunske tenisere - sa kime god da igra, igra uvek isto

 

http://www.dodaj.rs/t/7/MR/1pFvuqK5/fc-barcelona.jpg

 

Ovde je sve, manje-vise jasno. Standardna formacija Barselone. Po meni, u ovom sastavu, ona je najjaca. Naravno, tu se moze dosta rotirati sa Pedrom, sa Keitom, Abidalom, Markezom itd.

Kao sto vidimo, igra se dosta siroko, sporo, sa dosta kratkih paseva. Vidite i da je filozofija Very Fluid, da je creative freedom More Expressive i da je roaming podesen na More Roaming, sto jasno govori kako igra ovaj tim. Sa dosta menjanja pozicija na terenu, dosta slobode koja je ovakvim tehnicarima izuzetno potrebna. Odbrana stoji visoko, ali ne toliko da pravi guzvu veznom redom, sto je takodje, jako vazno.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Taktika za teske momente, samo ime kaze, koristi se kada tim juri neki rezultat, kada gubi nekim vecim rezultatom, tipa 2:0. Nemojte je koristiti kada god gubite. Ona se vise koristi kada je blizu kraj meca, ili jurite neki specijalan rezultat, uglavnom u Ligi Sampiona, koji vam treba za prolaz dalje.

http://www.dodaj.rs/t/3D/zv/1SduHmCT/fc-barcelona-2.jpg

 

Ova taktika je malo drugacija. Ekipa je malo tesnje rasporedjena, odbrana stoji jos vislje na terenu. Igra se dosta brze, sa manje kratkih paseva. Zbog toga je ona bas za momente kada ne ide timu i kada se juri rezultat.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zasto Stand-Off more?

Zasto Attacking,kad oni igraju Control?

Koji Player role imas igračima?

I Abidal pred Maxwell-a.

 

Fali samo jedan dobar AML.

 

stand-off jer je inace njihovo pozicioniranje takvo, i skoro nikada ne stoje striktno uz igraca.

sto se tice control, moze i tako, ali neko moje misljenje je da je attacking bolje za FM, ali u stvarnosti i jeste control.

player role, to sam ne znam zasto izostavio.

bekovi su wing back - automatic.

puyol je obican defender, dok je pique ball playing defender.

jaja je klasican zadnji vezni, bez posebnih instrukcija.

iniesta je ofanzivniji u odnosu na xavija, a xavi je deep laying playmaker.

messi je inside forward, henry je cini mi se winger attack dok je ibrahimovic poacher.

 

Stavio sam Maxwell jer je on na mene ostavio bolji utisak u FM10 i nekako imam osecaj da je sigurniji. to je stvar ukusa.

 

Mislim da Henry moze da igra na visokom nivou na FM na toj poziciji. Ali opet i Pedro je tu. Kad vec pominjes AML, mozda bi i mogao da se dovede jedan, zavisi od menadzera do menadzera.

 

P.S. drago mi je da neko ima kritiku...lako je primati hvale  ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Zasto Stand-Off more?

Zasto Attacking,kad oni igraju Control?

Koji Player role imas igračima?

I Abidal pred Maxwell-a.

 

Fali samo jedan dobar AML.

 

stand-off jer je inace njihovo pozicioniranje takvo, i skoro nikada ne stoje striktno uz igraca.

sto se tice control, moze i tako, ali neko moje misljenje je da je attacking bolje za FM, ali u stvarnosti i jeste control.

player role, to sam ne znam zasto izostavio.

bekovi su wing back - automatic.

puyol je obican defender, dok je pique ball playing defender.

jaja je klasican zadnji vezni, bez posebnih instrukcija.

iniesta je ofanzivniji u odnosu na xavija, a xavi je deep laying playmaker.

messi je inside forward, henry je cini mi se winger attack dok je ibrahimovic poacher.

 

Stavio sam Maxwell jer je on na mene ostavio bolji utisak u FM10 i nekako imam osecaj da je sigurniji. to je stvar ukusa.

 

Mislim da Henry moze da igra na visokom nivou na FM na toj poziciji. Ali opet i Pedro je tu. Kad vec pominjes AML, mozda bi i mogao da se dovede jedan, zavisi od menadzera do menadzera.

 

P.S. drago mi je da neko ima kritiku...lako je primati hvale  ;)

 

Xavi & Iniesta-Advanced Playmaker-Support

Messi-Winger

Henry-Inside Forward

Ibrahimovic poacher?Ma ajde nema logike ili Target ili Complete Forward.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |