Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Od trnja do zvijezda (Shakhtar, Tottenham... )


acm_kaka22
 Share

Recommended Posts

U Ligi si odlicno odigrao..Ali u Evropu si sve razocarao nije jasno zasto si tako slabo odigrao.. :bo:

 

Mislim da je problem u tome što moja ofenzivna taktika prolazi u prvenstvu, ali u Europi to protivnici znaju iskoristiti...

Drgu sezonu krećem sa 2 taktike, za Prventsvo i Europu...  :thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U ligi dobro kao i u kupu sad pazi da se dobro pojačaš za to imaš itekako uslova što se tiče Europe malo si podbacio ali biće bolje. I lično smatram da protiv ekipa sebi ravnih ili slabijih ne treba da menjaš taktiku dok protiv jačih treba malo da se povučeš ja sam tako radio prve 2 sezone i 2 puta bio 1 u grupi ispred Milana i Arsenala prve sezone sam ispao u 1/4 finalu dok mi se u drugoj izbrisao save pred 1/4 finale mislim da sam mogao do finala :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/05/Shaxtar_Donetsk.png

 

Shakhtar Donetsk

 

Sezona 2011/2012

 

Prvo obavijest o produženju ugovora

 

Transferi

 

http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/ShakhtarDonetskTransfers_History-1.png

 

U rekonstrukciji nakon osvojene duple krune i spremanja ekipe za novu sezonu u kojoj treba napraviti nešto veliko u Europi prvi je došao Ukrajinac Marko Dević, krilo iz Metalista za 5.500.000 €. Nije se dobro uklopio u polusezoni je odigrao tek nekoliko utakmica te je za zimu otišao na posudbu u Espanyol.

Drugo pojačanje zapravo i nije novi igrač, već samo produžena posudba za mladoga Čeha Vaclava Kadleca koji je oduševio u pola sezone koliko je već bio s nama.

I onda dolazi igrač sa pravom preporukom. Eugene Seleznyov, dijete Šahtara prošle je sezone kao igrač Dnipra postao najbolji strijelac ukrajinske Premier Lige sa 25 pogodaka. Odštete je iznosila za mene izneneđujući malih 4.500.000 €.

Nakon toga dolaze Marco Amelia i Mark van Bommel kojima je istekao ugovor u Genoi odnosno Milanu.

Slijedeći je Diego koji je u Wolfsburgu bio stavljen na transfer-listu pa je došao samo za 6.000.000 €, ali na kraju sezone ga imam namjeru prodati.

Šime Vrsaljko je igrač kojega još nisam imao namjeru kupovati. Ali, budući je bio blizu prelaska u Bayern München morao sam ovući ovaj pametan potez.

________________________________________________________________________________________________________

 

Zimski prijelazni rok otvoren je transferom Fernanda iz Porta za 9.500.000 € + Mark van Bommel + Taras Stepanenko

Nathan Delfouenso, Levan Kenia i Boris Vukčević došli su na posudbu, ali nisu oduševili te se na kraju sezone vraćaju u svoje klubove.

Dodo, poput Vrsaljka, dolazi zato što je bio na pragu prelaska u Manchester United. Odšteta iznosi 8.000.000 €.

Kao ulaganje u budućnost došli su još Andrej Kramarić i Tobias Figueiredo.

 

Premier League

UTAKMICE | TABLICA | PLAYER STATS | BEST GOALSCORER | TEAM OF THE YEAR

 

Početak je bio relativno dobar. Četiri pobjede i remi u 5 utakmica je izvrsno, ali onda je došao poraz od Karpaty-a (1:2), tada izravnog konkurenta za prvo mjesto. Opet je krenuo niz od 12 bodova u 4 utakmice, sve do izneneđujućeg poraza od Zorye (0:2). Od tada u ligi nismo čuli za poraz. U 19 utakmica upisali smo 16 pobjeda te tako došli od na kraju zasluženoga naslova prvaka Ukrajine. Prva titula je obranjena.

 

 

Ukrainian Cup

UTAKMICE | PLAYER STATS

 

 

Round of 32

Zakarpattya vs. Shakhtar

 

 

Round of 16

Tytan Armyansk vs. Shakhtar

 

 

Quarterfinals

Zirka vs. Shakhtar

 

 

Semifinals

Metalist Kharkiv vs. Shakhtar

 

 

Final

Shakhtar Donetsk vs. Metalurg Donetsk

 

Što se tiče kupa dominantni smo tokom cijele godine i to već drugu sezonu za redom. Jenostavno ovdje nam nitko ne može stati na put. Još jedna obranjena titula.

 

 

 

UEFA Champions League

UTAKMICE | TABLICA

 

Group Stage

Shakhtar Donetsk vs. Real Madrid

FC Kobenhavn vs. Shakhtar Donetsk

Anorthosi vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Anorthosi

Real Madrid vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. FC Kobenhavn

 

Round of 16

Shakhtar Donetsk vs. Arsenal

Arsenal vs. Shakhtar Donetsk

 

 

Quarterfinals

Shakhtar Donetsk vs. Bayern München

Bayern München vs. Shakhtar Donetsk

 

 

Semifinals

Manchester City vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Manchester City

 

Final

Shakhtar Donetsk vs. F.C. Barcelona

 

Sezona kao iz snova sa pomalo tužnim završetkom. Nakon prva 4 kola grupne faze imali smo samo 5 bodova te se činilo da će nam trebati puno muke za prolazak dalje. Ipak, sve je bilo jasnije nakon pobjede na Santiago Bernabeu. U poslijednjem kolu pao je i Anderlecht 4-1. U osminifinala čekao nas je Arsenal, uvjerljivo vodeća momčad Premiershipa. Na našem terenu bili su dominantniji, ali to ipak nisu okrnuli dobrim rezultatom. Na Emiratesu smo remiziraili (1:1) te ušli među 8 ekipa Europe gdje nas je čekao Bayern. Prva utakmica bila je čudna po mnogo čemu (iako to nije ništa naspram druge). Vodili smo 3:0, ali je raspoliženi Olić to uspio smanjiti na 4:3, za što se njih tiče, mirniji uzvrat. A uzvrat je bio sve samo ne miran. Eugene Seleznyov preko noći je postao krvnikom Bavaraca. Zabio je 5 golova u pobjedi od 8:1 što je jedan od najvećih rezultata u Ligi prvaka. Slijedeća prepreka bio je klub bogatih šeika. Na City of Manchester Stadiumu došli smo do vrijedne pobjede (2:1), a prolaz smo potvrdili kod kuće remijem (1:1).

U finalu nas je čekala velika Barcelona koja je stepenicu prije izbacila Panathinaikos. Igrom je to bila vrlo izjednačena utakmica puna zanimljivosti, a odlučila ju je kvaliteta pojedinca. I to Andreasa Inieste. Uzeo je loptu na našoj polovici igrališta, prošao Yaroslava Rakitskyija te pogodio za 1:0. Tužna je to bila večer, ali finale je veliki uspjeh.

 

Fans Player of the Year

 

Best Eleven

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

Komentirajte, tražite SS-ove.....

..... čujemo se slijedeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za Ligu Sampiona veoma veliki uspeh doci do finala a razvaliti Bayern u Minhenu 8:1..Za razliku od prosle godine tim ti je 100* bolji..Pisanje mi se jako svidja..Svaka cast srecno dalje  :)

Link to comment
Share on other sites

Rezultati za  :respekt: i lepo pises. Transferi nisu losi svidja mi se sto si vratio Selaznyova, jedino Fernando previse placen + si dao Bommela i Stepanenka(mislim da nije los), a nije se nesto pokazao koliko vidim nema ga u najboljih 18 sezone.

Link to comment
Share on other sites

Neću sada ništa naširoko izlagati jer će detaljno sve biti u slijedećem repoert, ali da se pohvalim da sam preuzeo i klupu Švedske reprezentacije.

 

http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/SwedenSweden_Players.png

 

width=450 height=50http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/WorldCupEuropeanQualifyingSectionInformation_Stages.png[/img]

 

width=450 height=78http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/SwedenSweden_Fixtures.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti čast vidiš da se može. Liga sjajna nema šta kao i kup liga šampiona takodje odlična izbacio si mnoge velikane transferi solidni mada mislim da može i malo bolje sve u svemu odlično je :respekt: Samo me zanima jesi do kraja menjao taktiku u ligi šampiona i daj mi njen ss ako moožeš...

Link to comment
Share on other sites

Svaka ti čast vidiš da se može. Liga sjajna nema šta kao i kup liga šampiona takodje odlična izbacio si mnoge velikane transferi solidni mada mislim da može i malo bolje sve u svemu odlično je :respekt: Samo me zanima jesi do kraja menjao taktiku u ligi šampiona i daj mi njen ss ako moožeš...

 

http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/ShakhtarDonetskShakhtar_Tactics.png

 

možda nisam trebao ovako dati taktiku jer tu vidite transfere za novu sezonu, ali eto..

 

a inače ovu taktiku koristim za sva natjecanja

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/05/Shaxtar_Donetsk.png

 

Shakhtar Donetsk

 

Sezona 2012/2013

 

Transferi

 

http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/ShakhtarDonetskTransfers_History-2.png

 

Nakon prodaje Diega i Douglasa Coste i skupljenih 28.000.000 € krenuli smo u šoping. Prvo je doveden mladi Franco Zuculini koji bi trebao pomoći u suzbijanju protivničkih napada.

Već 4. sezonu za redom na posudbu je doveden Vaclav Kadlec iz Arsenala, a novi igrač na posudbi je i Mateo Kovačić koji je na polusezoni vraćen u Dinamo zbog toga što nije dobio priliku.

Kao nova pojačanja na poziciji golmana dovedeni su slobodni Artur Boruc i mladi Nantesov Erwin Zalezny.

Kao zamjena za Douglasa Costu doveden je Milan Badelj, a njegova zamjena bit će mladi Argentinac Sbastian Gonzalez.

________________________________________________________________________________________________________

 

U zimskom prijelaznom roku dovedena su 2 super pojačanja.

Mladi ofenzivni veznjak Sao Paula Lucas i napadač Manchester Cityja Mario Balotelli.

 

Premier League

UTAKMICE | TABLICA | TEAM OF THE YEAR | PLAYER OF THE YEAR

TOP GOALSCORER | BEST FOREIGN PLAYER | BEST GOALKEPER | BEST STIRKER

 

Titula je obranjena. Kao i prošle sezone početak je bio slabiji te su Dynamo Kyev i Dnipro bili nekoliko bodova ispred mene. Ipak, kraj sezone donosi i poboljšalje forme te 3. titulu za redom.

 

 

Ukrainian Cup

UTAKMICE | PLAYER STATS

 

 

Final

Shakhtar Donetsk vs. Bukovyna

 

Što se tiče kupa dominantni smo tokom cijele godine i to već treću sezonu za redom. Jenostavno ovdje nam nitko ne može stati na put. Još jedna obranjena titula.

 

 

 

UEFA Champions League

UTAKMICE | BEST ELEVEN

 

Group Stage

Lyon vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Steaua

Shakhtar Donetsk vs. Schalke 04

Schalke 04 vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Lyon

Steaua vs. Shakhtar Donetsk

 

 

Round of 16

Sevilla vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Sevilla

 

 

Quarterfinals

Barcelona vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Barcelona

 

 

Semifinals

Arsenal vs. Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk vs. Arsenal

 

 

Sezona puna uspjeha i padova. Od mučenja sa Steauom i pobjeda Lyonom i Barcelonom sve do sramotnog potaza na Emiratesu u polufinalu. Tako bi se dala opisati naša sezona. Ali, velika stvar je i u tome što se ove sezone naša utvrda bila ne osvojiva. U skupini svu ovdje redom padali Steaua, Schalke i Lyon, a u knock-out fazi Sevilla, Barcelona i Arsenal. U šest utakmica na strani imali smo 5 remija te jedan poraz i to od Arsenal što nas je stajalo finala.

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

Komentirajte, tražite SS-ove.....

..... čujemo se slijedeće sezone.

 

Link to comment
Share on other sites

Čestitam na dupli kruni, možda ispravi naslov (sezona 2012/13). Možda si na Emiratesu igrao ipak malo previše otvoreno. Doči če tvoje vreme i u Europi, ne brini.  :respekt: A još ne mogu verovati, kako si prošle sezone razvalio Bavarce na Allianz Areni...  :aaa

Link to comment
Share on other sites

Gjulić napustio Shakhtar

 

Nakon 3 sezone provedene u Donjecku i osvojenih 10 trofeja (3 prvanstva, 3 kupa, 4 superkupa) te finala Lige prvaka sada već bivši trener Rudara napustio je Donjeck. Zasićen lakočom osvajanja trojefa, a nemogućnosti da se u Europi napravi išta više od onoga što je napravio kreće u traženje novoga kluba.

 

http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/HrvojeGjuliNews_Inbox-3.png

 

width=400 height=121http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/BarclaysPremierLeagueInformation_LeagueTable.png[/img]

 

Nakon kratkog traženja kluba došla je ponuda Tottenhama. Klub koji je prošle sezone ostao bez Europe nakon 8. mjesta u Premiershipu te vrlo lošega starta u novu.

 

width=400 height=59http://i1212.photobucket.com/albums/cc447/pato007rossoner/Karijera%20-%20Shakhtar/TottenhamHotspurTottenham_Fixtures.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |