Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Stella Rossa di Belgrado campione d'europa


Jesper
 Share

Recommended Posts

Fudbalski klub Crvena zvezda Beograd

http://www.dodaj.rs/f/2V/hr/4KGY8AeT/grb-crvene-zvezde.jpg

 

Stadion - Marakana

 

Najveci uspjeh - Titula sampiona Evrope 1991. te osvojeno prvo mjesto na Interkontinentalnom kupu u Tokiju 1991.

Na kormilo kluba iz Ljutice Bogdana postavljen je mladi junosa Zoran Savicic. Ova vjest je iznenadila zaljubljenike fudbala u Srbiji. Umjesto klubske legende Roberta Robija Prosineckog postavljen je mlad i neiskusan menadzer cije je fudbalsko znanje upitno...Predsjednik Lukic je na konferenciji za stampu izjavio da cvrsto vjeruje u svoj izbor, te da se nada da ce pod dirigentskom palicom Savicica Crvena Zvezda dozivjeti svoj uspon, kako na fudbalskoj sceni Srbije(ceka se titula vec 3 godine) tako i u Evrospskim okvirima. Sa druge strane, Savicic je izjavio da je vrlo uzbudjen povodom imenovanaj, te da je od malih nogu navijac Crvene Zvezde, i da ce dati sve od sebe da opravda ukazano povjerenje. U medijima se pojavila informacija ,koju su brzo demantovali i Savicic i Lukic, da je prvopomenuti u rodbinskim odnosima sa predsjednikom Fudbalske Sekcije Lukicem, te da je to bio osnovni razlog imenovanja Savicica na menadzersku poziciju.

 

Stanje u klubu po mom dolasku je bilo vrlo lose. Finansijski nestabilan klub, sa losim omladinskom skolom i losim uslovima za trening. Igracki kadar je takodje bio slabasan, u Srbiji se nesto i moze uraditi tako, ali u Evropi vrlo tesko. Tako da je osnovni cilj osvajanje titule u Srbiji, i ulazak u grupnu fazu Lige Evrope...

 

Strucni stab je vrlo los te ce vecina sadasnjih clanova strucnog staba dobiti otkaz. Zadrzan ce biti jedino asistent Aleksandar Kristic, te je Mile Jovin prekomandovan na poziciju trenera prvog tima. Tosh Farell ce biti zaduzen za tehnicke aspekte treninge. Edvin Vandenbergh za napadacke...Zeljko Boljevic je dosao kao 2. fitnes trener...Naravno i Jovo Pocuca je zadrzan ka fitnes trener...

 

Sto se tice transfera...hmmmm bilo je mnogo neostvarenih zelja. To se prevashodno odnosi na Verkhovtsova(Bjeloruski reprezentativac) i na Lacinu Traore igraca Kluza.

                                                                               

                   

                                                                                                 

Dolasci

1.Tinashe Nengomasha je stigao na Marakanu iz Kaizer Chiefs-a za sumu od 2,1 milion evropskih novcanica

2.Pavel Niakhaichyuk koji je stigao iz Bjeloruskog prvaka Bate-a za ogromnu sumu od 5,5 miliona(na 48 rata)

3.Kara koji je bio druga opcija u ovom prelaznom roku. Nime prvi pik Verkohtsov je izabrao Benfiku. Kara(zvcno ime nema sta) je sitgao za 1,5 miliona

4.Dogovoren je dolazak Daniela Nordmarka iz Elfesborga. Dani dolazi kao slobodna igrac na kraju polusezone.

 

 

                                                                                                 

Odlasci

1.Mijovic Igor u Ceahlaul za 50k.

2.Blazic Marko u Leh iz Poznanja za 85k.

3.Binic Vladan na pozajmicu u Klzu...8k

4.Bajkovic Boban u  Leiksose za 100

k

5.Issah u Anzhi za 1,2 miliona

6.Reljic Stevan u Ural za 100k

7.Kadu je prodan Tuluzu za 575k...naime lose ponasanje i jos losi forma su bili glavni razlog prodaje ovog Brazilca

                                                                                                   

                                   

 

Tim Crvene Zvezde za predstojecu sezonu izgleda ovako.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobar uvod samo si trebao da centiras.. :thumbup: Fenomenalan izbor kluba nisi moga bolje nikako  ::love:: Transferi odlicni samo ako hoces da dovedes u sledecm prelaznom roku dovedi za spica Juniora Moraesa covek sabija meni je na 30 tekmi dao 27 gola.. :thumbup: Samo napred sibaj care  VAMOSS
Link to comment
Share on other sites

satrah se uljepsavajuci tekst, evo sad boldujem i centriram(ali se nesto neda oca mu jbm, ali uspio sam malo)...ma vazno je da sam poceo i usput hvala na podrsci...a sto se tice kluba :D pa normalno nema boljeg...pa malo sam gledao tvoje transfere iz tvoje karijere sa Zvezdom pa sam se tako odlucio i za Nordmarka :D bice mi belaj zbog ogranicenja broja stranaca, ali sta je tu je...
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/Z/6D/1w3o8LNW/evropska-lika-2.jpg

 

Pocetak evropske lige

 

U 3. rundi kvalifikacija dobili smo Ventspils, te su ostvarene dvije ubjedljive pobjede od 4:0 na Marakani, i 1:0 u gostima

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/1h/a4/2xJBtyHt/crvena-zvezda-v-ventspil.jpg[/img] i width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/19/wL/1xYsjFRD/ventspils-v-crvena-zvezd.jpg[/img]

U 4. rundi kvalifikacija dobili smo Ukrajinski Dnipro. Vrlo tezak rival nismo se nadali prolazu dalje, narocito ne nakon nezasluzenog poraza u Beogradu, ali fantasticnom predstavom u Dnipropetrovsku izborena je grupna faza Lige Evrope

 

Jelen Super liga

 

U domacem prvenstvu startovali smo dobro. Jedina losa partija je protiv Rada, naime u toj utakmica na Marakani nismo uspjeli da realizujemo bezbroj sansi te je zavrseno 0:0. Nakon 8. kola drugi smo na tabeli sa dva boda manje od Partizana(koji je odradio bolji posao od nas(7 pobjeda i jedan remi).

 

 

 

Grupna faza Evropske lige

 

http://www.dodaj.rs/f/2v/iF/2gSffiBk/evropa-lika.jpg

 

Crvena Zvezda je svrstana u B grupu Evropske lige zajedno sa Atletikom iz Madrida, sa Palermom i Makabijem(Haifa)

 

1.kolo-u goste nam dolazi Makabi, te se opravdano ocekuje pobjeda Crvene zvezde. Ocekivana pobjeda je i ostvarena i to vrlo ubjedljiva 3:0

 

2.U drugom kolu nas je ocekivao izuzetno dobri Palermo cije su prve violine lucidni Pastore i ubojiti Hernandez. Medjutim desilo se nesto sasvim neocekivano, naime defanzivna taktika sa dva zadnja vezna Kara(anchor man) i Nengomasha(dmc) je odradila svoje, te smo uz mogo srece trijumfovali golom Aleksandra Jevtica...sve u svemu fantastican rezultat

Link to comment
Share on other sites

Te slike su prevelike, moze se to i ljepse uraditi,ali dobro. Izbor kluba  ::love::

Nekako previse para potroseno na ta pojacanja,a po meni i nepotrebno. Solidni rezultati, valjda ces dobiti derbi  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podrsci i kritike su dobrodosle naravno :D i ja se slazem da sam dao puno love na transfere(iako je to na 48 rata), ali imam ucitanu i Bjelorusku i Juznoafricku ligu tako da traze vise...mada igraci vrjede svake pare odlicno se pokazuju...Evandro je dobar, a Borha je ocajan bar za sada...brine me Kaludjerovic izuzetno lose igra, em se povrjedio pa je pauzirao 7 sedmica vratio se i opet po starom golova ni na vidiku. Koju rolu postavljate Andriji, kod mene je ili Advanced Forvar ili Poacher!!! Slavko Perovic odlicno za sada igra!!!
Link to comment
Share on other sites

Kraj jesenjeg djela polusezone

 

Sve u svemu ja sam prezadovoljan ovom polusezonom, kako igrama, tako i cinjenicom da sam uspjeo ubjediti upravu da poboljsa youth facilities(ocekuje se da posao bude zavrsen do jula 2011.)...no krenimo redom

 

Jelen Super liga

 

Vjeciti derbi se igrao na stadionu Partizana-JNA. U tom trenitku Partizan je imao dva poda prednosti u odnosu na Crvenu Zvezdu, te je pobjeda bila potrebnija klubu sa Marakane. Krenulo je vrlo lose po Crvenu Zvezdu, nesigurnost je bila vidjiva, a Partizan je kontrolisao igru i dosao u vodstvo golom Bacce, nakon greske Stamenkovica. Ubrzo sam odlucio da pokusam sa pasovima u dubinu, posto su vremesni Krstajic, te mladi, ali spori Savic igrali vrlo visoko...ubrzo se to isplatilo te je Zvezda izjednacila preko Slavka Perovica. Drugo poluvrjeme je u podpunosti pripalo crveno-belim, dominacija na sredini, posjed lopte i mnogo sansi. Svoju sansu iskoristio je ponovo fantasticni Perovic te je Zvezda povela sa 1:2...nedugo zatim bjeloruski reprezentativac Niakhaichyuk je iskoristio penal te je Zvezda vodila sa ubjedljivih 1:3. Do kraja nije bilo prilika, Zvezda je zatvorila igru i drzala loptu te je derbi zavrsen rezultatom 1:3 u korist Zvezde.

http://www.dodaj.rs/f/19/ey/11l9v31W/partizan-v-crvena-zvezda.jpg

 

Do kraja polusezone Zvezda je igrala vrlo dobro, i efikasonst se popravila, proradio je Kaludjerovic, a Niakhaichyuk je terorisao odbrane Superligasa. Na kraju polusezone Zvezda je prva(iskoristili smo dva kiksa Partizana poraze od Smedereva i Cukarickog hehe). Jedina losija utakmica odigrana je protiv Subotickog Spartaka zavrseno je 3:3 na Marakani. Stamenkovic je bio ponovo ocajan iz tri suta na gol Spartak je postigao tri gola...

 

                                                         

Evropa Liga

 

3.Kolo...putujemo u goste slavnom Madridskom Atletiku. Utakmica od koje se ne ocekuje mnogo. Ispostavilo se da je Ateltiko prejak za Zvezdu dobili su 1:0, golom u 85-oj minuti...malo je falilo da izvucemo iks, ali je Atletiko na kraju zasluzeno pobjedio.

 

4.Kolo...na megdan nam dolazi Atletiko. Utakmica je kao i u Madridu protekla u dominaciji Atletika. Zvezda je uspjela da povede, ali je Atletiko uspjeo da izjednaci preko Kun Agera i sasvim zasluzeno odnese bod sa Marakane.

 

5.Kolo...gostovanje u Izraelu Makabiju. Makabi je vidljivo najslabija ekipa ove grupe, te je Zvezad uspjela da upise jos jednu ubjedljivu pobjedu od 3:0. Dominirali smo cjelu utakmicu i zasluzeno pobjedili, i ispostavice se kasnije prosli dalje zahvaljujuci porazu Palerma od Atletika na Siciliji.

 

6.Kolo...utakmica bez rezultatskog znacaja sa Palermom na Marakani. Zavrseno je 2:2, eventualno smo se nadali nemogucem i pobjedi Makabija u Spaniji kako bi zauzeli prvu poziciju, ali to se nije desilo.

 

 

P.S. Partizan je usao u Ligu Sampiona

Link to comment
Share on other sites

Sve cestitke za dominaciji u ligi..Svaka cast za Evropu nadam se povoljnom zrebu  :) A Partizan kako uso tako izaso iz Lige Sampiona  lol

pa zreb i nije bio toliko los, mada mogao je biti i bolji dobio sam Rubin...mada i to je dobro mogao sam dobiti Siti ili cak Real Marid :pras: koji je ispao iz LS...mastavak uskoro
Link to comment
Share on other sites

Lijepo pisanje ,lijepi rezultati jedino me malo smeta sto slike nisu u hs modu jer kad mi otvori sliku moram je pomicat

nisam bas najsretniji sa pisanjem, ali sta da se radi..a isto ne znam sta ti je hs mod
Link to comment
Share on other sites

''Zvezdino prolece''

 

Normalno da bi proljece bilo cvjetno i veselo potrebno je bilo odraditi zimski prelazni rok dobro, najveca i jedina zelja je Leonel Galeano stoper Independiante-a. Medjutim ciljali smo previsoko, Galeano je trazio enormnu platu 650 000k godisnje, a mi smo mu mogli ponuditi samo 400 000 tako da dogovor nije postignut. Nadam se da cemo ga dovesti na ljeto kada spremamo pohod na Ligu Sampiona(ako bog da)...

 

Dolasci

 

U predhodnom prelaznom roku se trosilo mnogo, te sam odlucio da u ovom prelaznom roku stedimo lovu za ljetoooo...stigli su kao slobodni igraci:

1.Leandro Gioda iz Independientea...izuzetno dobar DC, koji je bio na pozajmici u Quilmes-u

http://www.dodaj.rs/f/3S/Zv/GJ8dEwr/leandro-gioda-profile-at.jpg

 

2.Aron Gunnarsson iz Koventrija...odlican MC(DMC) inace reprezentativac Islanda(poznat svima :D)

 

3.Marko Milinkovic, mladi reprezentativac Srbije koga ne treba posebno predstavljati

 

Odlasci

 

Otisao je samo indisponirani Kristijan Borha koji nije uspjeo da se nametne strucnom stabu Crvene zvezde

Kup Srbije

 

Ovo takmicenje je manje vazno(bar meni) tako da sam davao priliku mladjim igracima, jedino sam protiv OFK-e izveo pun sastav, jednostavno raspored je bio naporan tako da sam morao odmarati igrace...posao oko eventualnog osvajanja kupa mi je mnogo olaksao Dinamo iz Vranja koji je dobio Partizan facepalm u drugom kolu...

 

 

Ostalo je jos samo da se odigra utakmica finala protiv Spartaka, koji je vrlo oslabljen posto su otisli i Noskovic, i Miric i Antonic(razmisljali smo da i njega dovedemo), a Ubiparip je u Lechu iz Poznanja.

 

Jelen Super liga

 

Sta reci o Jelen Super ligi nego da je to naprosto bila setnja kroz takmicenje, Niakhaychyuk je nastavio sa terorom, Kaludjerovic postao ubitacniji, a Partizan je poceo da Posustaje. Crno-beli su napravili mnogo kiskeva protiv slabijih ekipa te  mnogome su mi olaksali posao. Jedina losa utakmica u dosadasnjem toku proljecnog djela JSL je remi protiv Cukarickog na marakani 1:1, naime u tom mecu je Andrija Kaludjerovic promasio boga oca(imao je barem 8 prilika 1na1 sa golmanom), ali nema veze...

Evropska liga

 

Uhhhhhhhhhhh odakle krenuti...u ovom takmicenju ostvaren je ogroman i neocekivan uspjeh(kao sto sam rekao na pocetku price, cilj je ulazak u grupnu fazu, a stigao sa mnogo dalje), no krenimo redom

 

1/16 finala Evropske lige. Za protivnika nam je izvucen Ruski velikan Rubin iz Kazanja. Odmah nakon izvlacenja sam pomislio Boket i Luiz Adrijano ajojjjjjjj facepalm...medjutim nije bilo tako. Crvena zvezda je neocekivano ili ne, ali svakako zasluzeno dosla do trijumfa u oba susreta. 1:0 na Marakani, te 0:2 u Kazanju. Odlicna igra Kaludjerovica i Vesovica, te perfektnost u defanzivi Kare i Adija.

 

1/8 finala i nemilosrdan zreb. Naime sreca nam je dodjelila prebogati Mancester Siti sa svim njihovim zvejzdama +Hulk koji je dosao iz Porta. U Mancester sam otisao cisto da se branim, defanzivna taktika, sa dubokom odbrambenom linijom, sporim tempom, te smo se odlucili da igramo vrlo usko kroz sredinu pa sta bude-bude. Siti je pritiskao i prjetio, kada su poveli preko Hulka muislio sam da je vec gotovo, da cu popiti najmanj 5 komada, ali onda je taktika kontra napada urodila plodom, te je utakmica zavrsena fantasticnim rezultatom 2:2...P.S. inace navijaci su bili nezadovoljni ovim razultatom i vrlo zabrinuti(ja sam optimista, ali ovo je sacuvaj boze facepalm) :aaa.

Revans na Marakani nisam znao kako da pocnem. Da li da napadnem(ako napadnem prebice me kao macku, bolji su imaju zvjeri u napadu, i taj Hulk na desnoj strani(igrao AMR) ce silovati Karleusu(Tosica)), da li da igram defanzivno sta da radim...i onda se odlucim za srednje rjesenje, deep defensiv line, normal vide, normal tempo, te kontrola lopte i pokusavacemo da zadrzimo loptu u svom posjedu. Ispalo je odlicno prosli smo dalje, odigrali smo 0:0, iako smo bili bolji tim, i samo je fantasticni Dzo Hart odrzavao Siti u zivotu...treba napomenuti stativu Hulka u 85-oj minuti(umal nisam umro)...

 

 

1/4 finale Evropske lige. Imao sam srece u zrebu, dobio sam Napoli, ali znajuci da sam mogao dobiti Juve, Real, Liverpul, Napoli je jos dobar. Odmah pogledam sastav Napolija i dobijem zrno nade, Edinson Ubica Kavani je povrjedjen...medjutim Laverci, Hamcsik i Ceski Mladi reprezentativac Charmosta(ako sam dobro napisao) su ozbiljan protivnik.Prva tekma na San Paulu nije pocela dobro, Hamsik pogadja precku nakon iz slobodnjaka, Lavecijev udarac Stameni brani, medjutim stvari su se iznenada poboljsale kada je Valter Gargano dobio nepotreban crveni karton. Od tog trenutka krece ofanziva ZVezde, dosta neiskoriscenih prilika prije svega Kaludjerovica(ih samo da nije Srbin letio bi mi odma iz tima, prokleto ogranicenje broja stranaca), ali stizemo u vodstvo golom Perovica. Iskreno sam mislio da sam prosao u tom trenutku, ali Laveci me vraca u realnost nedugo zatim. Do kraja susret abili smo bolji, ali Andrija ni kucu nemoze pogoditi(nemam alternativu Jevtic povrjedjen). Zvarseno je 1:1.

Revans na Marakani(neosvojiva tvrdajava ove godine). Krenuo sam opreznije sa samo jednim napadacem, drzali smo loptu, ali nismo stvarali sanse, no ni Napoli nije bio bolji, naprotiv nisu prisli golu Stamenkovic. I onda opet sreca, Santakroce dobija crveni karton, i napoli ostaje ponovo sa desetoricom na terenu. Poluvrjeme zavrsava miroljubivo 0:0. Drugo poluvrjeme Napoli krece furiozno i dolazi u vodstvo iz penala(gluuuuupi Tosic :lud:). Napadali smo pritiskali, ali nije lopta isla u gol. I onda iz jedne bezazlene akcije izjednacenje, Andrija napokon pogadja(bilo je i vrjeme). Zavrseno je 1:1 i nastupaju produzeci. U produzecima kolosalnu sansu u 110-om minutu promasuje Marko Vesovic(inace igrac utakmice). Kazna stize u 114-om miniutu. Ruiz iskoristava dobro izveden prekid Lavecija za 40-ak metara. Do kraja smo uspjeli da izjednacimo preko Vesovica, te je Kara pogodio stativu u 119-om minutu nakon kornera, ali zavrseno je 2:2, Napoli ide dalje :pras:.

Fantasticna sezona u Evropi je okoncana. Tuzan kraj, ali sam svjestan da sam premasio ocekivanja i moram biti zadovoljan, mada se moralo bolje protiv Napolija u dvije utakmice sa igracem vise, ali sta je tu je.

 

Nastavak uskoro

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |