Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

My career by LuiS SuaReZ


Marco Reus
 Share

Kakvim potezom smatrate moj povratak na mesto trenera Crvene Zvezde??  

32 members have voted

  1. 1. Kakvim potezom smatrate moj povratak na mesto trenera Crvene Zvezde??

    • Odlicnim
      14
    • Dobrim
      6
    • Losim
      3
    • Katastrofa
      9


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad smo vec kod Zvezde popizdeo sam kad sam video neki stvari..Npr da su vec posle mene promenili mog naslednika..

Ostavio sam odlican tim iza sebe ali me je  druga pozicija na tabeli me je prilicno iznervirala.. :(

[hs width=300 height=300]http://img819.imageshack.us/img819/5393/serbiansuperleagueinfor.png[/hs]

Nisu produzili ugovor Medojevicu.. :(

[hs width=300 height=300]http://img821.imageshack.us/img821/5121/slobodanmedojevicprofil.png[/hs]

Marko Livaja je u rezervama facepalm

[hs width=300 height=300]http://img717.imageshack.us/img717/1195/markolivajaprofileattri.png[/hs]

I dovode igrace bezvredne igrace,a prodaju klase facepalm

[hs width=300 height=300]http://img233.imageshack.us/img233/120/fcredstarbelgradetransfn.png[/hs]

 

Raspada se moj tim  :crying:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sezona 2013/2014

 

Galatasaray SK

 

http://img4.imageshack.us/img4/9688/1871dp.png

 


Uvod:

Posto se Turski kalendar razlikuje od ostalih kalendara,nisam odradio pripreme sa ekipom u nekoj drugoj drzavi.Turski kup se igra Januara i to protiv slabijih ekipa pa su mi te utakmice sluzile za uigravanje ekipe.Jedina prijateljska utakmica odigrana je u Beogradu protiv Crvene Zvezde.Rezultat na toj utakmici bio je 1:1 golove su postigli Kleo u 89 minutu i Milos Reljic u 92 minutu.Da napomenem da ce ovo biti jedan dug report i da ga svakako vredi procitati..


 

Transfer Period

Igraci koji su dosli u klub:

 

Diego Buonanotte igrac koji je dosao u klub za 7M.Svakako da poseduje veliki kvalitet i pojacao je konkurenciju u veznom redu.

 

Sammir njegov trensfer nije bio uopste u planu,pred kraja prelaznog roka ponudi li su ga skauti i doveo ga 1.7M.

 

Matias Ezequiel Schelotto jedno od najvecih pojacanja ovog prelaznog roka.Ponudi li su mi ga skauti i doveo ga iz Celsia za 5.5M.

 

Uros Cosic igracu je istekao ugovor ali sam ga iskesirao sa 650k.Bio je najbolji stoper ekipe u drugom delu.

 

Vagner Love igrac koji je neplanirao dosao u Galatasaraj pred kraj prelaznog roka.Ponudili su ga sakuti i doveo ga za 2.9M.

 

Igraci koji su otisli:

Servet Cetin dolaskom Cosica izgubio je mesto u timu.Otisao je u Atletiko Madrid za 5M.

David Bently svakako najbolji igrac u prvoj polusezoni.Navijaci su bili nezadovoljni njegovim odlaskom.Otisao je u Celsi za 21M.

Juan Pablo Pino igrac koji vec dugo igra u Galatasaraju.Dobrim igrama u prvom delu sezone privukao je paznju Intera i presao za 14M.

Junior Moras najvece otkrice dok sam vodio Crvenu Zvezdu.Od tada mu karijera ide uzlaznom putanjom.U Galatasaraju bio je jedan standardan napadac,ali je dolaskom Vagner Love-a izgubio mesto u timu i bio je nezadovoljan.Otisao je u Dortmund za 17.5M.

Ibrahim Afellay neznam ni sam zasto je bio nezadovoljan.Trazio je da ode.Pa sam iz postovalja odobrio njegov odlazak.Otisao je u Real Madrid za 14M.

 

Uefa Europa League

http://www.jprendsmonpied.com/wp-content/uploads/2010/04/UEFAEuropaLeague.png

Uopste nisam imao povoljan zreb za Ligu Evrope.U 1/16 finala dobio sam za protivnika Skotski Rendzers.Prva utakmica odigrana je tamo po veoma losem vremena u Skoti su me dobili rezultatom 3:1.Utesni gol za nas u tom mecu postigao je Ivan Obradovic u 80 minutu.Svakako je to bilo veoma lose izdanje moje ekipe.U drugom mecu u Istambulu totalno druga prica.Turk Telekom Arena bila je prepuna.Poveli smo golom kapitena Arde Turana u 18 minutu,ubrzo postizemo i drugi gol u 21 minutu strelac je bio Kleo.Zaista lep pocetak ali kada sam vec mislio da cu ih dokreciti do kraja prvog poluvremena primam gol u 45 minutu.Skoti se u drugom poluvremenu povlace ja sve karte bacam na napad ali ne uspeva plodom.Rendzers je pokusavao preko kontri da postigne gol ali i njima nije uspvalo.U 81 minutu Arda Turan postize fantastican gol sa ivice sesnesterca i izborio je produzetke.Stigo je igrace umor pa sam izvrsio jednu zamenu koja mi je ostala.Usao je Baris Ozbek koji je postigao gol u 107 minutu i doneo veliku radost nasim navijacima.Zatim se bespotrebno povlacim pa me je to zamalo kostalo ispadanja.Imali su Skoti dobru priliku za gol ali je Ecetin dobro reagovao i spasio me ispadanja.U 118 minutu Arda Turan stavalja tacku na ovom mecu pogotkom iz penala.Za konacnih 5:1.U 1/8 finala dobijam za protivnika Mancester Junaited.Prvi mec odigran je na Old Trafordu.Tokom celog meca gusio sam igru,igrao sam sto sporije branio se samo da izvucem povoljan rezultat.Mancester je sutrao uglavnom iz daljine pa i nije imao sanse da posigne gol.U 86 minutu sjano sam izveo kontu i David Buonanotte postize gol za pobedu.Sa rezultatom od 1:0 napustam Englesku.Neznam sta mi je bilo pa me je bilo strah da igram otvoreno pokusao sam istom taktikom da gusim igru,i da pokusavam preko kontri nesto da uradim.I uspelo mi je u 80 minutu Eren Gungor postize gol iz prekida za konacnih 1:0.U 1/4 finala za protivnika dobijam Nemacki HSV.Prvi mec odigran je na mom terenu gde sam nadigrao Nemce.Kleo je postigao vodeci gol u 12 minutu i taj rezultat je bio sve do 85 minuta kada je Bida postigao gol za konacnih 1:1.Jedna od najgorih utakmica u trenerskoj karijeri desila mi se u revans mecu sa Nemcima.Zadao sam lepe zadatke mojim igracima i mislio sam da bi takvom igrom uspeli da prodjemo,ali me je docekao hladan tus u 1 minutu gol za Nemce postigao je sa skoro 35 metara Henri Bienvevu.Igraci su se sokirali tim golom,ali sam pokusao da ih vratim.Zatim jos jedno razocarenje u 9 minutu David Buonanotte se povredjuje i u igru ubacujem Barisa Ozbeka.Kada kola krenu nizburdo nemozes ih zaustaviti.U 45+4 minutu Nuri Sahin dobio je jak udarac i nije mogao da nastavi mec.Igrace je uhvatila nervoza pa je u 45+5 minutu Baris Ozbek dobija drugi zuti karton i napusta teren.Na poluvremenu sam otisao sa losim rezultatom sa manje igraca i preostala mi je samo 1 izmena.Nisam znao sta da radim.Pokusao sam da smirim igrace u svlacionici dao sam im saveta li nisu isposotavli.U prvom minutu nastavka Ivan Obradovic dobija crveni karton i utakmicu nastavljam sa 2 igraca manje.Tada mi je vec bilo jasno da ispadam iz Lige Evrope.Nemci daju gol u 63 minutu i veliko vodjsto od 2:0.Nisam znao sta da radim izvrsio sam jos jednu izmenu pokusao sam nesto nemoguce napao sam Nemce sa 8 igraca i 1 golmana.Da nesreca bude veca u 80 minutu Giray Kacar se povredjuje i mec nastavljam za 7 igraca i 1 golmana.Pa se utakmica zavrsava rezultatom 2:0.Ispao sam i Lige Evrope a znao sam da imam najbolji tim za osvajanje ovog elitnog takmicenja..Ipak srecu cu potraziti nardene godine..

 

Utakmice

 

Turkcell SuperLig

http://www.ahmetuykan.com/wp-content/uploads/turkcell-super-lig-ahmet-uykan.png

U Ligi sam igrao vrlo rutinski.Osvojeno 1 mesto sa sedam bodova nad najvecim rivalon Fenerom.U jedom trenutku bodovna razlika iznosila je cak velikih 16 bodova,ali usledio je pad forme pa ja bodovna razlika smanjena na 7 boda.Ono sto me izuzetno raduje i shvatam zadatak uspesim to je da sam imao sam jedan proraz u Ligi i to od Burse.Jos nesto sto mi izuzetno raduje da sam bio veoma uspesan protiv Turskih velikana (Besitkas,Trabzon,Fener i Bursa).Pa da krenemo redom.Protiv Fenera sam u provj utakmici odigrao 1:1,i u drugoj pobedio 1:0.Besitkas je pao u oba meca istim rezultatom.U gostima rezultat je bio 4:2,a na domacem terenu  isto 4:2.Protiv Burse nije bilo ni malo lako.U prvom mecu sam ih dobio rezultatom 1:0,a u drugom mecu sam izgubio 1:0.I na kraju sa Trabzonom je bilo vrlo dramaticno u prvom mecu sam ih dobio 2:0,dok je drugi mec bio za pamecenje.Rezultat je bio 3:3.TO je  sto se tice tih utakmica.Ono sto je vazno da sam pokazao svoj kvalitet i da sam u Turskom prvenstvo dominirao..

 

Utakmice

 

Turkish Cup

U kupu sam dominirao.Grupu sam zavrsio bez poraza.U 1/4 finalu sam prosao Kayserispor.U polufinalu sam dobio najveceg rivala Fenerbahce.Mislio sam da cu tesko proci jer me nisu dobili u predhodna dva duela i dostao sam im pobegao u ligi.Bio sam siguran da zele osvetu.Imao sam stah da cu ispasti jer me je uhvatio pad forme 5 utakmice bez pobede.Medjutim ni u snu nisam mislio da cu pad forme prekinuti dominantno portiv Fenera.Moji igraci su se iskupili za sve one lose partije pobedivsi Fenerbahce 6:2.Tada sam prakticno obezbedio finale.U drugom mecu na gostovanju sa slabijim timom nego u predhodnom mecu savladao sam Fener rezultatom 3:2 iako su vodili do 65 minuta 2:0.U Finalu niko drugi nego Bursa.Zeleo sam osvetu zbog onog poraza.Na stadionu Fenerbahce-a  rutinski sam ih savldao 4:2 sva 4 gola na tom mecu postigao je Vagner Love.I osvojio sam duplu krunu na stadionu Fenera..

 

Utakmice

 

Statistika

 

Igracki kadar

Taktike

 

Zanimljivosti

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pisanje na vrhuncu steta za Europu vrlo dugacak report ali mi nije bilo tesko da citam Love i Necid igrali zajedno u CSK najjaci tandem svaka cast samo nastavi tako :thumbup: :cast:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sezona 2014-2015


Crvena Zvezda

http://img15.imageshack.us/img15/3252/1955.png


Pripreme

http://www.planumtours.com/cms/mestoZaUploadFajlove/hotel_palisad_3_.jpg

 

Kada sam dosao u klubu me je zateklo katastrofalno stanje.Dosta igraca je otislo iz kluba pad u finansijama i transfer budzet mi je bio svega 300 hiljada.Asistenta nisam imao kao i kondicijalnog trenera.Doveo sam dva kondicijonalna trenera i kao mog asistenta doveo sam poznatog Spanskog igraca Rayla Tamuda.Sa upravom smo se dogovorili oko renoviranje tima i prodali smo dosta igraca a i bogami dosta ih i doveli.Prvi deo priprema proveli na Zlatiboru.Sa Tadmudom smo najvise radili na fizickom planu dok smo za drugi deo uigravali tim.U prvom delu odigrali smo 6 utakmica od kojih smo 4 pobedili jednu izgubili i jednu remizirali

[hs width=300 height=75]http://www.dodaj.rs/f/2B/GE/3OR9glUx/zlatibor.png[/hs]

http://www.pcdistrict.com/modules/productcatalog/product_images/222562-Amazing-Dubai-Hotel-Screensaver.jpg

Drugi deo priprema smo proveli u luksuznom Dubaiju.Pre polaska odrzan je sastanak sa celnicima kluba i sa generalnim sponzorom dodelili su nam budzet od 5 Miliona sto je bilo malo za moja ocekivanja ali ipak bila je tu prodaja igraca koja je popunila kasu.U Dubaiju smo odigrali 4 utakmica od kojih smo 2 pobedili jednu izgubili i jendu remizirali sa velikim Totenhemom.

[hs width=300 height=75]http://www.dodaj.rs/f/1w/oU/3acaPeVx/dubai.png[/hs]


Transfer Period

U ovom trensfer periodu mnogo se kupovalo a i prodavalo.U klub su stigli cak 16 igraca a otislo neverovatnih 36 igraca.Nekim igracima je istekao ugovor sa nekim smo raskidjali ugovore a ostali su prodani za dobru lovu..

 

Igraci koji su dosli u klub:

Aleksandar Dragovic dosao je u klub za velikih 7.5M.Od njega se mnogo ocekuje sto u Ligi Sampiona sto u prvenstvu.

Antonio Rukavina dosao je u klub za svega 100 hiljada.Dosao je kao zamena za Alempijevica.

Asmir Begovic vrhunski golman dosao je kao slobodan igrac bice od velike koristi u borbi za trofeje.

Dusan Tadic jedno od najvecih pojacanja ovog prelaznog roka.Dosao je kako bi bio nosilac igre crveno-belih u borbi za trofeje.

Lazar Nestorovic igrac od kojeg se mnogo ocekuje u narednim sezonama.Mladi igrac dosao je u Zvezdu iz Verdera za velikih 11 miliona na ratama naravno.

Maksim Skavysh jos jedan od boljih igraca koji su pojacali klub.Dosao je kao nabolji strelac Beloruskog sampionata jedina.

Marko Milinkovic povratnik u redove Crvene Zvezde.Imao je peh na prirpema pa je poredjen vec duze vreme.Od njega se mnogo ocekuje u velikim utakmica.

Senijad Ibricic iskusni Bosanski veznjak dosao je u klub kao slobodan igrac po preporuci nasih Skauta.

Vladimir Otasevic jedan od igraca za kojeg je Crvena Zvezda zainteresovana vec 3-4 sezona prepreke su bili strani klubovi.Sada je dosao kao slobodan igrac.

Zeljko Brkic jedan od najboljih golmana u Srbiji.Dvoumio sam se izmednju njega i Mateka ali je ipak Brkic dosao u klub kao slobodan igrac.

 

Igraci koji su napustili klub:

 

Marko Perovic otisao je u Frankfrut za 1.2M,Kadu je otisao u Panatainaikos sa 4.5M,Aleksandar Alempijevic je otisao u Debrecen za 100 hiljada,Sasa Stamenkovic je otisao u Fejnord za 1.8M,Andrija Kaludjerovic je otisao u Dortmund za 11.5M razlog prodaje je bio zato sto nije prosao pripreme bio je na Svetskom Prvenstvu gde je postigao 4 pogodaka i bio je 8 strelac prvenstva gde je Srbija izgubila u Finalu od Argentine.Marko Dmitrovic je otisao u Rapid za 200 hiljada,Nemanja Pejcinovic je otisao u Porto za 7M.To su bili znacajni transferi.Igraci koji su otisli kao slobodni igraci su :Slobodan Medojevic,Srdjan Grahovac,Davor Rajkovaca,Dusan Djurcic,Zeljko Jovanovic,Veselin Tatic,Elmuez Mohammed i Branko Nikolic.Na pozajmice su otisli Nikola Rakic (Borac Cacak), Stevan Lukovic (Boluspor),Marko Spajic (Indjija),Milos Janicevic (Steaua),Dragan Djurovic (Oblic) i Stefan Rudic (Kolubara).

 

[hs width=300 height=300]http://www.dodaj.rs/f/2o/ja/3uBJgLbe/1/fc-red-star-belgrade-tra.png[/hs]


 

Uefa Champions League

http://www.dodaj.rs/f/0/Ic/1i7HEgsx/1301394.png

Srbija je imala dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Sampiona.Partizan je imao slabiji koeficijent pa je on bio u igrao u trecoj rundi za timovima pribliznog kvaliteta.Dok smo mi bili sa timovima veceg koeficijenta u trecoj rundi.Na zrebanju nam se pao veliki Sporting Lisabon.Znao sam da nece biti nimalo lako ipak u ovim kvalifikacijama ulazim sa najslabijim timom do sada.Prva utakmica igrala se u Lisabonu gde nam je bilo veoma tesko.Pocetak mi je bio najtezi Portugalci su napadali mi smo se branili kada smo se oslobodili pritiska kontorom Sporting postize gol u 15 minutu od 1:0.Veci sok na je zadesio kada se povredio Marko Vesovic u igru je usao Aleksandar Prijovic.U 50 minutu Sproting postize jos jedan gol i to je bilo velikih 2:0.Ekipi je moral pao Portugalci su idalje napadali ali ipak Prijovic nam daje nadu pogotkom u 71 minutu.Mec se zavrsio

2:1 za Sporting.U revansu  kao da je izasla Barselna a ne Crvena Zvezda.Senijad Ibricic dovedi nas u vodjsto od 1:0 u 13 minutu.Portugalci bili su zbunjeni igrom pa sve do negde 40 minuta nisu imali sut u okvir gola.U 41 minutu oporvaljeni Vesovic postize gol za velikih 2:0.To je bio rezultat sa kojim se otislo  na odmor.U drugom poluvremenu ulazi Hravtski mladi igrac Marko Livaja koji nije imao mnogo prilike da igra posle mog odlaska iz Zvezde.U 50 minutu upravo Livaja sjajnim sutem od 25 metara postize prelepi pogodak (bice u konkurenciji za najbolji gol maja) i postavlja veliki rezultat od 3:0 koji je znacio porlaz dalje u ligi sampiona ipak u 69 minutu Sasa Markovic postize jos jedan odlican pogodak od 30 menatara i postavlja konacan rezultat od 4:0.U playoff-u ponovo sam svrstan u boljim ekipama.Za protivnika smo dobili veliki Olimipk iz Marseja.Znalo se da nam je tu kraj nadanja da cemo 4-tu godinu zaredom igrati u Ligi Sampiona ali ipak postojala je mala nada koja se ugalisa nakon prve utakmice u Francuskoj gde smo porazeni 2:0.U revansu sam isao na sve li na nista i ipak je bilo nista posto smo na Marakani izgublili 3:0.Srbija je ostala bez predstavnika u Ligi Sampiona ali je ipak usla sa 2 predstavnika u Ligi Evrope.


 

Uefa Europa League

http://www.dodaj.rs/f/18/oI/3H8zEEL8/1301396.png

Zrebanje za grupnu fazu Lige Evrope odrzalo se 29 avgusta u Nionu.Nas predstavnik tamo bio je moj asistent Raul Tamudo zajedno sa Partizanovim pomocnim trenerom Vukom Rasovicem.Iz Niona nisu stigle tako lose vesti.Mi smo za protivnike dobili veliki Engleski klub Liverpul,Rumunsku Kluz i klub koji je izbacio iz Lige Sampiona Norveski Bran.Dok je Partizan dobio malo lakse protivnike:Grcki Olimpiakos,Ukrajinski Dinamo Kijev i Austrijski Rapid iz Vijena..

Grupe i raspored:


 

Jelen Super Liga

http://www.dodaj.rs/f/V/vE/3DGsjdmz/132321.png

U Jelen Super Ligi kao po navici lose je krenulo.U prvom kolu gostovali smo tradicijalnom teskom gostovanju u Ivanjici.Utakmica nije bila nimalo bez ikakve igre.Javor se je  branio mi smo pokusavali udarcima iz daljine jer su imali veoma visoku i crvstu odbranu pa centarsutima nista nismo uspevali.Udarci iz daljine ili su bili pored gola ili ih je golman branio.U 48 minutu Ivanjcani su napravili lepu kontru i postigli gol za 1:0 sto je bio i konacan

rezultat.U drugom kolu na megdan nam je dosla nasa lepa Vojvodina.Moja ekipa je bila veoma motivisana jer smo izgubili u Javoru i u Marseju klupa mi se drmala pa bi me jedino pobeda zadrzala za tenera Crvene Zvezde.Mi smo vec u prvom poluvremenu osigurali pobedu.U 22 minutu mladi Brazilac Vinicius postize gol za 1:0.Na samom kraju prvog poluvremena u 45 minutu dobrim centarsutem Dusana Tadica Danijel Mihajlovic povisuje vodjsto na 2:0.U drugom poluvremenu dete Vojvodine Dusan Tadic postize gol za konacnih 3:0.Posle poraza na Marakani od Marseja gostovali smo velikom Ofk Beogradu.Ofk se branio tokom citavog prvog poluvremena pokusavali smo kroz posed lopte da dodjemo do gola ali ipak nista nije prolazilo.U 56 minutu Marko Livaja je odlicno usao u kazneni prostor Ofk-a i Mihajlo Kecojevic klizecim startom ga obara.Sa bele tacke bio je precinas Dusan Tadic.Kada se vec skoro znao protivnik u 93 minutu Ofk-a pravi veoma dobar napad gde Stanisic dobrim centasutem pronalazi Kajevica i postize gol za konacnih 1:1.Sada zauzimamo veoma lose 8 mesto,ali se nadam da cemo do kraja polusezone biti prvi na tabeli

Raspored utakmica i tabela


 

Igraci i Taktika

 


 

Zakljucak:

Posle renoviranje tima i ispadanje iz Lige Sampiona,loseg pocetka takmicenja u JSL.Bice veoma zanimljiva borba za trofeje.Svakako da mi je cilj da prezimim u Ligi Evrope i da osvojim duplu krunu u Srbiji ali bice sakako mnogo mnogo tesko.Zato budite uz mene i pratite dalje reporte koji ce biti na kraju polusezone i na kraju sezone..Do sledeceg pisanja pozdravlja vas PlayBoy..

;)


Link to comment
Share on other sites

Ovako transferi sjajni mislim na one igrače koji su došli jedino me razočarao bivši kapiten Partizana Rukavina xD što se tiče odlazaka mislim da nisi trebao pustiti AK99, Medojevića i Pejčinovića ali dobro tvoj izbor. Šteta za LŠ ali šta sad sledeće sezone ćeš ući valjda možda je ovo i bolje jer je sigurno da dalje možeš u Ligi Europe što se tiče grupe jeste poprilično jaka ali kao što kaže ales to je i dobro u neku ruku za ligu se ne brinem krenuće bolje :cast:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |