Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Pa ti budi trener...


Mata132
 Share

Kako vam se sviđa priča   

9 members have voted

  1. 1. Kako vam se sviđa priča

    • Sjajno
      6
    • Dobro
      2
    • Prosječno
      0
    • Loše
      0
    • Jadno
      1


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://slike.hr/slike/e/euro_2cd29.png

 

...26.8.2011. je, sprema se izvlačenje grupa Europa lige. Na izvlačenje smo došli moj asistent Branko Horjak i ja. Pripremalo se sve, gost na izvlačenju je bio Michael Ballack, jedan od najzaslužnijih igrača za to što je Bayer prošle godine osvojio Europa ligu. No, okrenimo se izvlačenju. Prvo su najslabiji klubovi izvlačeni, mi smo bili među njima, tek smo u Grupi G izvučeni, išlo se dalje i nama su po mome mišljenju jako dobri klubovi, za nas, skoro pa ravnopravni nama (neki od njih), ti klubovi su PAOK, definitivno klub koji bi mogli pobijediti, barem kod kuće, ovakav im je

sastav. Sljedeći koji su došli u našu grupu bili su Ukrajinci, klub Metalist, i protiv njih se nadamo pozitivnom rezultatu, ovakva je njihova ekipa. I sada najjači tim u grupi, portugalski Porto, protiv njih ako nekako jedva izvučeno bod, ili barem ne izgubimo sa velikom razlikom bili bi zadovolji. Da vam još i njihovu ekipu predstavim.

 

http://img692.imageshack.us/img692/6311/grupax.png

____________________________________________________________________________________

 

dobri transferi steta za ligu sampiona malo srece ti je trebalo ali i liga europe je sjajan rezultat svaka cast :cast:

hvala  :thumbup:

 

dobri transferi steta za ligu sampiona malo srece ti je trebalo ali i liga europe je sjajan rezultat svaka cast :cast:

hvala  :thumbup:

 

Pobijedio si ek******e, a ovo protiv Feh...Dinama je iznenađujuće.

naravno da jesam  :great:

 

Svaka csat za pobjedu nad Dinamom  :great: Jel imas nekog mladog talentovanog napadac kod sebe?

moglo bi se reći, to je po meni Robert Berić, prošle sezone je imao 19 godina i bio najbolji strijelac, već ga žele englezi, ja samo odbijam  :mafia:

 

Link to comment
Share on other sites

http://sportmenu.files.wordpress.com/2010/07/nk_maribor1.png

 

...Pozdrav, evo mene na sredini sezone, pa da Vam i to prikažem. Krenimo sa prvenstvom, slično kao i prošle godine samo što nismo ostvarili toliku bodovnu razliku, ali uglavnom dominiramo. Iako smo na početku malo kiksali i do sada skupili 4 poraza u ligi i 3 remia, uglavnom zbog odmaranja glavnih igrača za Europa ligu, ali smo napokon ušli u formu i nakon 22 kola se nalazimo na prvom mjestu sa 48 bodove, što je 5 više od drugoplasiranog Primorja, kojima bi po medijskim predviđanjima trebali biti zadnji ligu, stvarno dobro igraju, mi imamo gol razliku isto kao i oni +20. Najbolji igrači u ligi su Tim Lo Duca, napadač Primorja, koji je za sada najbolji strijelac lige te moj igrač - Aleksander Rajčević, koji uz sjajno reakcije i igru u obrani često zabija glavom. Mislim da njegovu kvalitetu ponajviše dokazuje

ova slika, puno je interesa za njega, ali nitko nije ponudio dostojnu ponudu. Najveće razočaranje na ovoj polusezoni je definitivno Robert Berić, uz njega možda Marcos Tavares, koji su zbog svoje grozne igre i nikakvog zabijanja golova izgubili mjesto u prvoj momčadi, sadašnji par u napadu su Bunderla i Volas, a u zamjenu najčešće upada Jelić. Dosta o ligi idemo dalje...

 

 

O kupu nemam što puno reći, odigrao sam samo treću rundu i to je završilo blago rečeno sjajno. Pobjeda od 7-0 nad aktualnim prvacima, koji su nas prošle godine porazili u finalu, opet sjajna utakmica napadačkog para Volas-Bunderla, ukupno su dali 5 golova na utakmici i na to je Rajčević nadodao još 2 gola. U četvrtfinalu nas čeka Aluminij, nadajmo se prolasku u polufinale i na kraju osvajanju kupa, što prošle godine nismo uspijeli. I da, zaboravio sam nešto reći prije, pa ću ovdje, bojim se da ću biti prisiljen prodati Rajčevića, dok ne ode u neki drugi klub, jer mu za 6 mjeseci ističe ugovor, a kada mu idemo ponuditi samo mi

ovo govori, nadam se da će ostati u klubu, ali samo ne želim da mi ode bez odštete, nadajmo se najboljemu.

 

 

Eh, sada najvažniji dio, Europa liga, grupa nam je bilo povoljna po mome mišljenju, jedino ekipa dosta jača od nas je bio Porto. Uredu, krenimo redom. Prvu utakmicu smo igrali kod kuće, protiv PAOK-a, iako je PAOK imao dominaciju, mi smo ipak pobijedili

1-0, uz promašeni jedanaesterac Miljenka Mumleka. Drugu utakmicu smo igrali u Portu, ništa neočekivano, izgubili smo, 2-1, pogodak za nas je zabio Pavličić. Treća utakmica, protiv Metalista, kod kuće, iako sam se nadao pobijedi, odigrali smo neriješeno 1-1, a u sljedećoj utakmici, također protiv njih smo odigrali 0-0, to nam je do tada donijelo drugo mjesto, sa 2 boda vodstva ispred PAOK-a. Onda je slijedila zadnja utakmica, protiv Porta, nije nam trebala ni pobjeda, samo da PAOK ne pobijedi Metalist, to se i ostvarilo, mi smo izgubili 1-0, dok su Metalist i PAOK odigrali 1-1, uz veliku dominaciju Metalista. Mi smo prošli grupu, mi koji smo prvi put od kad sam ja ovdje trener u Europi, to je puno više od mojih očekivanja, a i od očekivanja uprave, u sljedećoj rundi nas čeka veliki HSV, nadajmo se najboljem...

 

 

Link to comment
Share on other sites

:respekt: za Europu.

 

hvala  :thumbup:

 

:respekt: :respekt: sao cu to reci  :thumbup:

hvala  :great:

 

Svaka čast.  :cast: Vijolice (ruže) cvete na proleče!

 

hvala, nadam se da neću izgubiti previše od HSV-a  :D

 

danas vjerovatno završavam sezonu, pa očekujte report navečer

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://sportmenu.files.wordpress.com/2010/07/nk_maribor1.png

 

 

Evo da vam nešto u ovom kratkom report-u pokažem. Prvo ću vam pokazati kako smo trgovali u prvom mjesecu, nisam imao potrebe za puno pojačanja, došao je samo jedan igrač, Zsolt Varga, mađarski igrač, koji je došao iz Gyor-a za 90k €, on je bio njihov najbolji strijelac, sa 15 golova, nadam se da će kod mene također uspijeti tako nešto odigrati, klub je napustio Robert Berić, najveće razočaranje, nikako da zabije gol, pa je napustio klub. Sada krenimo na ono najvažnije, igrao sam utakmica protiv velikog HSV-a. Prvu utakmicu smo igrali kod kuće, na stadionu se okupilo skoro 12 000 ljudi, znači cijeli stadion. Prvi gol smo primili u 84. iz čistog zaleđa, a zatim smo primili još jedan gol, u 93. min. i tako izgubili 2-0, mislio sam da više nemamo nikakve nade i da se opraštamo od ovoga sjajnog iskustva u Europi. No onda je uslijedio uzvrat, išli smo u Njemačku na gostovanje, nadao sam se da nećemo izgubiti s velikom razlikom i osramotiti se, ali sam unatoč toga malo promijenio taktiku i igrao sa ofanzivnim krilima i sa dva napadača. Nakon prvog poluvremena nisam vjerovao kako dobro igramo, imali smo vodstvo 2-1, ali to nas još uvijek nije vodilo dalje, morali smo dati još barem jedan gol. Čekali smo do 57. minute kada Volas probija obranu i zabija za 3-1, tada smo se povukli, umjesto napadača sam veznog igrača sam uveo stopera, ali to nas nije zaustavilo da uspijemo dati još jedan pogodak, ponovno ga je zabio Volas, ali tada odma slijedi repriza i HSV, točnije Dzagoev zabija za konačnih 2-4 za nas i za naš prolazak u sljedeću rundu Europa lige, gdje nas očekuje Espanyol... I da evo dva SS-a za nevjernike  KAVA 

Game Status

HSV Landmarks

 

 

http://www.prvaliga.si/Slike/Novice/2008/081203_maribor.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://sportmenu.files.wordpress.com/2010/07/nk_maribor1.png

 

Evo, gotova je još jedna sezona na klupi Maribora. Kao i inače prvo ću reći nešto o domaćem prvenstvu, Slovenskoj ligi. Kao i prošle sezone, osvojili smo prvenstvo, ali ove godine sa malo više problema nego prošle sezone. Imamo samo četiri boda ispred Primorja, koje je ove sezone veliko iznenađenje, čak imaju i bolju gol razliku od nas, imaju +31, a mi +29, a mediji su im pretpostavljali predzadnje, 9. mjesto. Iz lige je ispao Interblock, a u ligu ulazi, tj. vraća se Celje. Još se mora saznati hoće li Gorica ostati u prvoj ligi, ili će Rudar uči u ligu, ali nije da me previše interesira. Najbolji strijelac prvenstva je, kao i prošle sezone Tim Lo Duca sa 21 golom, od mojih igrača najbolji strijelac je Dalibor Volas, koji je zabio 14 golova. Najviše asistencija, kao i prošle sezone, ima naš igrač, Mitja Viler. Ove sezone su po meni naši najbolji igrači Aleksander Rajčević, Mitja Viler i Dalibor Volas, sjajno su se iskazali u igri, Rajčević je držao obranu, ali uz to i zabijao dosta golova, iako skoro cijele sezone sam imao malo problema s njim, naime nije htio prihvatiti ugovor, što sam spominjao u prijašnjim postovima, pa sam mislio da ću ga morati prodati, dok još mogu, ali ne, u zadnjim mjesecima ugovora sam mu ponudio i on je

pristao, za plaću od 2800 € na tjedan. Viler i Volas su sjajno spajali vezni red i napad, Viler asistira, a Volas trpa.

 

 

Sada ono što nismo uspjeli osvojiti prošle sezone, a to je kup, ali ove sezone smo uspjeli, kup je doveden na Ljudski Park. Tome sam se i nadao, prošle sezone smo malo zeznuli u finalu i izgubili od Domžala, ali smo se ove i osvetili Domžalama, sa pobjedom od 7-0, u trećoj rundi. Zatim su nas dalje čekali Aluminij, koji smo dobili u obe utakmice, u prvoj smo lagano pobijedili 2-0, pogocima Alexa Molana i Mitje Reseka,  uglavnom naši rezervni igrači igraju u kupu. U uzvratu smo izgubili 1-0, ali i dalje prolazimo sa ukupnim rezultatom 2-1. U polufinalu nas je čekao drugoligaš NK Smartno 1928. Prvu utakmicu smo dobili rezultatom 2-1, sa malo poteškoća, ali smo pobijedili, dok smo u uzvratu odigrali sjajno i pobijedili 4-0, sa sjajnom predstavom Dejana Mezge, koji je dao dva gola. Tada je slijedilo finale, ove godine igramo sa Olimpijom, uz nadu da ćemo osvojiti i kup, pa da na kraju ove sezone imamo duplu krunu, to smo i uspijeli, odmah na početku, u 1. minuti Aleš Majer zabija pogodak za naše vodstvo, dalje je slijedilo utakmica u našoj koristi, iako mi je jedan igrač dobio crveni karton, i dalje smo uspijeli održati dominaciju i na kraju pobijedili 3-1.

 

[hs width=300 height=300]

http://slike.hr/slike/s/slikehr_af0ea.png[/hs]

 

I na kraju ono najvrjednije - Europa Liga, nakon što smo prošli grupu i iznenađujuće prošli HSV [Pogledaj prošli report], došao je najveći izazov ove sezone, utakmica protiv španjolskog Espanyola, nisam puno očekivao od ove utakmice, a to se i ostvatilo, na kraju smo ispali, u prvoj utakmici smo izgubili minimalnim rezultatom od 1-0, iako smo kasno primili gol i utakmica bila prilično jednopravna, bolje nisam mogao ni očekivati. U uzvratu smo probali nešto napraviti, ali se nisam htio do kraja otvoriti da nebi primili golove iz kontre, na kraju smo odigrali 0-0, no dobro, došli smo do 1/8 finala, dalje nismo mogli, slijedeće godine se nadam da ćemo uči u Ligu Prvaka i tamo završiti barem treći u grupi. Što se tiče transfera za slijedeću sezonu, imam u planu nekoliko igrača koje planiram dovesti, uglavnom mi treba bolji lijevi bek, jer Hanđić polako ulazi u godine, možda dovedem još pokojeg igrača, sve ću još vidjeti...

 

[hs width=300 height=300]

http://slike.hr/slike/s/slikehr_e09b6.png[/hs] [hs width=300 height=300]http://slike.hr/slike/s/slikehr_5318f.png[/hs]

 

______________________________________________________________________________________

komentirajte, tražite SS-ove, bilo što

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za duplu krunu, zanimljivo je bilo videti stari dobri večiti derbi u finalu kupa. Sretno u narednoj sezoni, izuzetno si popravio euro koeficient kluba, tako, da LŠ možda nije tako daleko.  :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

 

http://sportmenu.files.wordpress.com/2010/07/nk_maribor1.png

 

 

Eto, počinje nova sezona, sezona 2012./13. moja treća sezona na klupi NK Maribora, prvo da krenem sa prijateljskim utakmicama, ove godine smo ih odigrali samo 4 i to sve kod kuće, to možda i nije malo s obzirom da je stanka između dvaju sezona vrlo kratka. Imamo samo jednu pobjedu iz prijateljskih i to protiv švedskog kluba Elfsborga, pobijedili smo 2-1, pogocima Vilera i Spahića, dok je za njih gol zabio Keene. Drugu smo igrali protiv bugarske Lokomotive, odigrali smo 2-2, prilično ravnopravna utakmica, u kojoj je glavnu ulogu kod nas imao Džinić, no da vam sad ne nabrajam sve utakmice, pokazat ću vam kasnije listu utakmica. U ovim utakmicama najbolje su igrali Aleš Majer i naravno Mitja Viler. Još ću ovdje spomenuti utakmicu Superkupa protiv Olimpije koju smo pobijedili

1-0 pogotkom Majera u 18. minuti...

 

 

 

 

Što se tiče transfera, nisam puno kupovao, ne zato jer klub nema novca, sasvim suprotno nakon završetka prijelaznog roka mi je ostalo još 4 miliona €, krenimo od početka, prvo je doveden

Riccardo Taddei, talijanski nogometaš koji je prije igrao u Brescii, no ostao je bez ugovora i doveden je besplatno, on ima 31 godinu i prilično je dobar za Slovensku ligu, može igrati napadača, a prirodne pozicije su mu napadački vezni (AMC) i desno krilo (AMR). Nekoliko dana nakon njega došao je sjajan paragvajski branić Antolin Alcaraz, igrač koji je svojom sjajnom igrom u Club Bruggu, 2010. godine prešao u Wigan i tamo odigrao dvije sezone, nakon ispadanja Wigana iz Premiershipa, odbio je ugovor i postao slobodan igrač, ugovor mu je ponuđen i on ga je prihvatio uz plaću od samo 3.9 tisuća € na tjedan, on je i član reprezentacije Paragvaja za koje trenutno ima 21 utakmicu sa 1 golom. Siguran sam da će se on i Rajčević sjajno slagati na pozicijama stopera. U zadnjim satima prijelaznog roka došao nam je još jedan igrač, igrač iz Barcelonine škole nogometa, koji tamo nije bio potrebao i bio je na transfer listi, radi se o Oriolu Romeu, on igra poziciju zadnjeg veznog ili srednjeg veznog od njega očekujem da odmah uskoći u prvi tim i da se dokaže meni, ali i ostalim igračim. Još da vam pokažem i out transfere, kojih je bilo dosta, uglavnom su klub napustili mladi igrači koji nisu kvaliteta za tim, a i neki drugi, tipa Jelić, za kojega ja nisam htio da ode, ali napustio je klub besplatno.

 

 

 

 

Da, sada dolazim do najvažnijeg djela, barem po meni, Liga Prvaka. U drugom pretkolu smo imali utakmicu protiv izraelskog tima Hapel Tel Aviv, u kojemu se nalaze tri hrvatska nogometaša, dva golmana, Ivan Kelava i Tvrtko Kale te napadač Bojan Vručina. U prvoj utakmici smo lagano pobijedili

3-0, što iskreno rečeno nisam očekivao, ovu utakmicu je sjajno odigrao Alex Molano, koji je uz pogođeni jedanaesterac postigao je još jedan sjajan pogodak. U uzvratu smo remirizirali, odigrali 2-2. U sljedećem, trećem prekolu smo igrali protiv Dinama iz Tirane, koji su po meni jako slabiji od nas. To smo dokazali odmah u prvom utakmici gdje smo pobijedili 3-0, iako smo veći dio utakmici igrali bez jednog igrača. U uzvratu smo još više pokazali koliko smo bolji od njih, pobijedili smo ih 5-0, uz vrlo veliku dominaciju cijelu utakmicu. Prošli smo u 4. pretkolo, ondje nas čeka srpski prvak Partizan, tim koji je malo jači od nas, ali u prvoj utakmici to nisu toliko pokazali i odigrali smo 1-1, dok smo u drugoj utakmici, koja se igrala kod Partizana odigrali 2-2 i prošli u Ligu Prvaka zbog golova u gostima. Ondje nas čeka ovakva grupa.

 

 

http://img145.imageshack.us/img145/8703/48749278.png

 

 

Još što se tiče Maribora su novi dresovi za ovu sezonu.

 

 

 

 


 

 

http://slike.hr/slike/5/53_da064.png

 

 

Između ovih priprema sam dobio još jednu ponudu za posao. To je bila ponuda na mjestu izbornika DR Konga, što sam ja bez razmišljanja prihvatio. Oni su 2010. bili 3. u svojoj grupi na Kupu Afrike, ali nisu bili na Svjetskom prvenstvu. što se tiće trenutnog stanja prilično dobro igraju i prvi su u jednoj od grupa za kvalifikacije u Africi, u grupi su 4 tima, a ima 12 grupa, prvi iz grupe prolazi dalje i još 8 drugoplasiranih momčadi iz nekih grupa ide dalje u treću rundu i tamo se dijele na 4 grupe, gdje prvoplasirani iz svake grupe ide na SP. Više o tome možete pročitati

ovdje, više o momčadi ću reći slijedećom prilikom, jer trenutno ni ja nisam toliko dobro upoznat sa timom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |