Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[TAKTIKA]4-1-1-2-2


Sale92
 Share

Recommended Posts

[tt]4-1-1-2-2 by sale92[/tt]

 

 

Formacija

 

Evo ovako formacija je 4-1-1-2-2 to su gk,cb,cb,dr,dl,dmc,mc,amr,aml,st,st.

 

evo kako to izgleda nema veze sa ovim igracima

http://img403.imageshack.us/img403/3088/queensparkrangersqprtac.jpg

 

Team instructions

general strategies

 

Treba koristiti sledece instrukcije:

philosophy-fluid

starting strategy-control ili attacking (predlazem protiv slabijih timova attacking a protiv jacih ili jednakih control)

 

playing style

 

passing style-shorter (kratki pasovi)

creative freedom-more expressive (nepridrzavanje plana igre)

closing down-press more (presing)

tackling-more aggresive ( agresivan ulazak u duel)

marking-zonal marking (markiranje prostora)

crossing- drill crosses (brze lopte na prvu stative)

roaming-more roaming (cesce napustanje pozicija)

 

specific instructions

 

ne morate nista menjati sem da uklljcite counter attack i focus passing-down both flanks.

 

Player instructions

 

-GK-

Nista posebno golman ko golman ali jedino sto ja stavljam je da je sweeper keeper (suport) znaci da izadje da kad je opasno da izbije loptu i pokusava sa kontrama s vremena na vreme.

 

-CB-

Ako imate jednog visokog i jednog nizeg stopera savetujem limited defender da visljem stavite cover sto znaci da ce se povlaciti iza i cuvati ledja stopperu koji je nizi igrac on ce izlaziti ispred odbrane ne bi li uzeo loptul obojici stavite da su imited defender. Ako nemate takav dvojac stavite limited defender obojicu na defend.

 

-DRL-

Stavite wing back (support) obojicu znaci da ce ici da pomazu napred ne bi li napravili visak ili pretrcali protivnika cesto ce centrirati obavljace podjednako i defanzivne i ofanzivne zadatke.

 

-DMC-

Stavite anchon man znaci da ce obavljati uglavno defanzivne zadatke retko kada ce otici napred po meni ovog igraca ne mojte zapostaviti dosta je bitan.

 

-MC-

Stavite mu rolu advanced playmaker (support) jako bitan igrac puno zavisi od njega ima najvise asistencija treba da ima od ocena dobre pas,kreativnost,tehniku i naravno i ostale da su dobre.

 

-AMRL-

Obojici role winger (attack) igrace dosta ofanzivno igrace dosta 1 na 1 ali ce i pomagati nazad.

 

-ST-

Jednom ja obicno desnom stavljam rolu advance forward (attack) to je igrac koji ce na sve nacine pokusati da obezbedi gol svojoj ekipi bilo asistencijom bilo golom zna nekada da se vrati nazad i pomogne odbrani. Drugi napadac je pocher (attack) on igra na ivici ofsajda i ne obraca bas paznju na defanzivu.

 

Touchline instrctions

 

Preporucujem sledece naredbe:

pass info space (pas u prostor)

clear ball to flanks (igra preko krila)

work ball info box (naredba da se igraci cesce otkrivuju i da ne prave greske) ili shoot on shigt (da sutiju cesto na gol)

export to flanks (cesce slanje lopte na bokove)

hassle opponents (veci presing)

kada gubite savetujem i play wider (sirenje igre)

kada se branite get stuck in (agrsevnija igra sto rezultira sa vise kartona)

 

Uspesi taktike

 

Sa bilo kojim timom uglavnom pocinjem sa ovom taktikom najveci uspesi su: osvajanje lige evrope u prvoj sezoni sa CSK-a Moskvom i cela sezona u Ukrajni sa Shakhtarom bez poraza a u drugoj sezoni 14 pobeda za redom u ligi 2 puta prvi u grupi lige sampiona ispred Milana prve sezone i ispred Chelsea u drugoj dobijeni su i kuci i u Londonu tu mi se save izbrisao slucajno a prve sezone sam izbacen u 1/4 finala od Arsenala 5-3 bio sam ostecen...

 

Generalno

 

savetujem da  ovu tektiku koristite u dobrim tehnickim ekipama i gde imate odlicnu izdrzlivost igraca. Ako uspete pokusajte da imate ujednacenu ekipu hocu da kazem da nemate nekog igraca koji je dosta losiji od ostatka ekipe.

 

 

DOWNLOAD

:download:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stvarno jeste...

 

Potrudio si se...Sto se mene tice, samo jos da te "oboje" i ti si vec takticar....

hvala sefe  :thumbup: bacam se odma ovih dana na posao

 

Player instructions ti je isto kao na mojoj taktici 

hehehe pa onda ti je dobar player instructions  :great:

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast sale, u poslednje vreme se dosta trudis i sve pohvale za to. Pohvalio bih i Stefana i Dzoni Padnijaka koji su isto dosta uradili u poslednje vreme, kao i Zlejka koji je takodje dosta uradio u GFX Timu.

hvala ti trudicu se i dalje  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast sale, u poslednje vreme se dosta trudis i sve pohvale za to. Pohvalio bih i Stefana i Dzoni Padnijaka koji su isto dosta uradili u poslednje vreme, kao i Zlejka koji je takodje dosta uradio u GFX Timu.

 

Hvala Zeko, nastavicu da se trudim isto ovako.. :)

Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam da koristiš agresivan tackling, kako se nosiš sa kartonima?

Ja sam probo sa agresivnim i to nije normalno kolko sam kartona pobro.

Da ali sve zavisi od kluba do kluba i od vaznosti meca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |