Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Valencia CF - Korak do DNA


el greco
 Share

Recommended Posts

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/66/Valencia_Cf_Logo_original.png/190px-Valencia_Cf_Logo_original.png

Od zlatne sezone 2003-4 i kraja, odnosno pocetka novog milenijuma, Slepi Miševi nisu nastavili da postižu rezulate istim ritmom, prestali su da bude konkurentni Realu iz Madrida, odnosno Barceloni, ali isto tako od tada nisu uspeli ni da naprave značajnije rezultate u Evropi.Već 6-7 godina, Primera se relativno  svodi samo na Barcu i Real, a o Evropi da ne pricam...

 

Prošle sezonu završili smo na trećoj poziciji, imajući u timu Silvu i Davida Villu.Ove sezone nemamo nijednog, ali prostor koji je nastao njihovim odlaskom bi trebalo da popuni pre svih učenik Realove škole, Juan Manuel Mata(22), ali i Argentinac Ever Banega(22), pa i još jedan nadareni proizvod omladinske škole Reala, Roberto Soldado(25).Sa izuzetnom kreativnošću koju Mata poseduje, solidnim tehničkim ali i kreativnim atributima Banege, i talentom  koji Soldado ima, ovaj tim bi mogao mnogo toga.Ali da ne ispadne sve tako idilicno, pobrinula se odbrana, koja blago receno nije ni na nivou jedne Seville, a kamoli Barcelone tek.Jedino je levi bek, Francuz Jeremy Mathieu(26) koliko toliko odlican, ali da bi odbrana funkcionisala, potreban je jedan stameni, brzi stoper, jer ni Ricardo Costa(29), ni Angel Dealbert(27), pa ni David Navarro(30) nisu dovoljno(koliko ja to želim) snažni da bi nosili odbranu, pa mi je prvi zadatak da nađem kvalitetnog štopera, a nadam se da će ostati para da popunim još neke rupe u odbrani, npr poziciju levog beka.

Dugoročni plan mi je i da kupim mladog odličnog golmana, jer je Cesar(38) previše car, a u Moyu(26) i nemam puno poverenja.Naravno, Španci imaju prednost, pa ću gledati da dovedem bar jednog od dvojice golmana Atletika, De Geu(19) ili Asenja(21), računam, jedan će biti nezadovoljan i onda ja uskačem.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/54/Mestallapanoramic4.jpg/800px-Mestallapanoramic4.jpg

 

Ove sezone jurišam na drugu poziciju u Primeri, pobede protiv "večitog dua"(Real-Barca), što dalji plasman u Ligi Šampiona, a Kup Kralja me ne zanima.Konačni cilj mi je da razbijem dominaciju Reala i Barce, i da vratim Valenciu u vrh evropskog fudbala.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Iskusan sam igrač FM-a, ali uspešan, bar što se tiče osrednjih i manjih klubova u većini slučajeva nisam.Ne vodim jake klubove, jer mi to uglavnom dosadno, a Valencia mi je tek 2. jaki klub koji vodim u zadnje dve godine.Prvi je bio Atletiko iz Madrida.Da ne pametujem previše, Valenciu nikada u FM-u nisam vodio, a rezultate očekujem - loše (ispod ovih gore). Zagrejao sam se za Mestalju , pa šta bude. Izvinite za prestanak priče sa Sportingom, one stative i prečke su  uništile tu karijeru, vraćam se sigurno Sportingu kasnije (postali mi nova Zaragoza, nažalost zbog Zaragoze), a ovu karijeru nastavljam sigurno, ne prekidam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/66/Valencia_Cf_Logo_original.png/190px-Valencia_Cf_Logo_original.png

Nisam jos ni upoznao tim kako treba, valjano, ali po obicaju, vec sam doveo jednog mladog domaceg perspektivnog igraca, levog beka Jose Angel-a(20) iz Sportinga.Ocekujem da napreduje i da se razvija 1-2 sezone, kao zamena Francuzu Mathie-u.

Takodje, u opticaju je bio jos jedan mladi igrac, Ceh Vaclav Kadlec, medjutim on je odbio moju ponudu i otisao u daleko uspesniji Inter, a u Junu 2011. dolazi mladi Hrvat Livaja(16).

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:q4Ea0bB3cFxweM:http://www.puxamolinon.com/media/galeria/48/1/0/6/2/o_sporting_de_gijon_los_jugadores-2601.jpg&t=1

Zakazao sam "posetu" Srbiji (ucitani su svi srpski igraci u db).Prvu utakmicu smo odigrali u Beogradu, protiv OFK-a.U tom mecu za sve ono sto sam mislio da ce biti dobro, ispostavilo lose..Soldado je odigrao odlicno, dok me je Aritz Aduriz razocarao, 2 stopostotne sanse je upropastio, i uz to se veoma sporo oslobadjao lopte, tako da uopste i nije bio skoro nikakav problem.Mata ne da je bio neprimetan, vec sumnjam da je imao 2 kontakta sa loptom, tako da je zamenjen bezobrazno zaboravljenim Vicenteom , koji se pokazao odlicno. O Banegi je dovoljno reci, da je imao isti ucinak kao i Mata - nikakav.Odbrana je zakazala, pa je rezultat na kraju bio ipak 3:4 za mene, iako je bila vrlo neizvesna utakmica.Da obradujem sve Grobare, u duelu sa Partizanom smo nadigrani, smo izgubili smo sa 2:1, iako smo imali cak 16 suteva ka golu, nasuprot Partizanovih 8, ipak Partizan je dominirao u posedu lopte, sto im se na kraju i isplatilo.Sledecu utakmica je odigrana u Novom Sadu, gde smo deklasirali Vojvodinu sa 4:1.Soldado i Vicente su briljirali, Mati je ukazana sansa, koju nije iskoristio, bas kao ni Banega, a pobedjen je i Javor u Ivanjici, tek nakon penala.

 

Da bih video kako se nosimo sa jacim timovima, zakazao sam utakmicu na Mestalji sa Dortmundom.Soldado je jos jednom briljirao, kao i Vicente, a mozete da pretpostavite kako su Mata i Banega igrali.Neizvesna utakmica, veoma atraktivna, puno sansi, golova, propustenih prilika, a tek na kraju je pobednik odlucen, pa se utakmica zavrsila novim porazom Valencie 3:4.

Zakazao sam i mec protiv Genoe, u Italiji, medjutim pola tima, doslovno nije moglo da igra, jer su bili uz svoje nacionalne selekcije.Nekim cudom, mec je zavrsen sa 1:1,

 

Pripreme su prosle ocajno.Ako budemo igrali u Primeri i Ligi Sampiona kao sto smo igrali na pripremama, mozemo biti zadovoljni ukoliko uopste i izborimo ostanak u prvoj ligi Spanije, a zanimljivo mediji nam predvidjaju 3. mesto u Primeri..Pregovara se sa nekoliko imena o dolasku na Mestalju, i mozda najzvucnije ime jeste zvezda portugalske Benfice Oscar Cardozo(27).

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pisacu "detaljne" izvestaje, tj. pominjacu skoro svaku utakmicu, pominjati, jedna, dve recenice, kao sad.

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/66/Valencia_Cf_Logo_original.png/190px-Valencia_Cf_Logo_original.png

VALENCIA NAŠLA NOVOG  VILLU

 

http://i.goal.com/files/images/stats/goal/player-images/42/13242_200x250.jpg

 

Širom novina u Španiji odjekuju senzacionalistički naslovi zbog dolaska, ni manje ni vise nego superstara portugalske Benfike,Oscara Cardoza(27), u tim iz Valencie.Cardozo i nije baš sličan igrač legendi Mestalje, Davidu Villi, naprotiv, Paragvajska zvezda je veoma jak u igri glavom, i trebalo bi očekivati da asistencije Mate, Vicentea,Joaquina idu ka njemu.Štaviše Cardozo podseća pomalo i na neshvaćenog bivšeg igraća Valencie, Nikolu Žigića, bar što se tiče visine i igre glavom.Reagovanja saigrača i legendi kluba su veoma interesantna, Soldado je već najavio žestoku borbu za prvi tim, dok je Rafa Benitez izjavio da je Oscar Cardozo upravo ono što Valencii trenutno treba.Detalji transfera nisu poznati, ali veruje se da je za dolazak Cardoza dato 7.5m E, uz solidnuplatu i dodatnu klazulu u ugovoru po kojoj on dobija 10% od njegovog sledećeg transfera.Da li ce se Cardozo isplatiti klubu sa Mestalje, videćemo.Inače stručni štab Valencie je saopštio da više neće dovoditi pojačanja, tako da na kraju prelaznog roka, novopridošli igrači Valencie jesu upravo Oscar Cardozo(27) iz Benfice i Jose Angel(20) iz Sportinga, dok odlazaka sa Mestalje nije bilo.

 

 

http://api.ning.com/files/6ulqEwmSNnNe5YrJ5WUpJhnbuRDZ2CG2V6RDrzpKVPcbuWNeUxA2JCoc6auiRmUWuyR2EQvKZKVryo6uVh0OZNqaChxymDZN/LaLiga.jpg?crop=1%3A1&width=64

Sezona je počela i prva utakmica se igrala u gostima protiv Malage.Prve 3/4 meča, Malaga je bila ravnopravan protivnik, ali smo na kraju ipak uspeli da savladamo otpor domaćina, pa je konačan rezultat bio 1:4.Sledeći meć smo odigrali protiv filijale Racinga, kojeg smo savladali istim rezultatom, kao i Malagu..Nakon toga, igrali smo prvu "biti il ne biti" utakmicu, meč protiv gradskog rivala Herculesa.Inače igrači našeg rivala nisu motivisani i retko kad daju golove, ali ovog puta, su bili veoma raspoloženi pa su čak možda i zaslužili da dobiju utakmicu koja se završila sa 1:1.Nakon jednog rivala, čekao nas je drugi - Atletiko iz Madrida.Lepa utakmica, atraktivna, golova nije bilo, ali smo bili bolji tim od tima iz Madrida i pomalo nezasluženo nismo pobedili.

 

http://static.squidoo.com/resize/squidoo_images/50/groupchampionsleague_UEFA_Champions_League_logo.gif

 

U Ligi šampiona dobili smo sledeće protivnike:

- Inter

- Salcburg

- Panatianikos

 

U prvom meču u Milanu sam izgubio od Intera, rezultatom 2:0.Potpuno su me nadigrali, dok sam u sledećem meću protiv Salcburga na Mestalji ostvario pobedu od 2:1.Očekujem prolaz u sledeće kolo, ali moram biti na oprezu jer i Panatianikos i Salcburg su timovi koji imaju potencijal da mi pokvare planove.Od Intera bodove ne očekujem, eventualno na Mestalji ću pokušati nešto.

 

 

Najbolji golgeteri:                                        Najbolji asistenti:                     

- Cardozo, 2                                                - Cardozo, 3 

- Soldado, 2                                                - Joaquin, 2

- Joaquin, 2                                                  - Bruno, 2

 

 

FmFan, Cardozo kida, jos nije u vrhunskoj formi ali je tek stigao  :) Banega najgori igrač, čak je i Alberto Costa bolji od njega.Ispao je iz prvog tima iako sam mu menjao uloge i pokušavao sve, videćemo za par utakmica sta će biti, ako ne dođe u formu, može da računa na selidbu iz Mestalje.Mata je relativno proradio, iako očekujem mnogo više od njega.Posebno iznenađuje Joaquin, odličan.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi ti promijeniti ime karijere u: Valencia CF - Korak do dna.  .!.

 

Šalim se, lijepo pišeš.

  :odvala:  kako sam krenuo, bice to  :D

 

Zanimljiva prica.

 

A gledaj na profilu slika Reala a igra sa Valensijom :D

 

nisam igrao sa realom 4 godine, mnogo je dosadno jer tada

 

;)

Link to comment
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/66/Valencia_Cf_Logo_original.png/190px-Valencia_Cf_Logo_original.png

SLEPI MIŠEVI IPAK NISU SLEPI

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

http://api.ning.com/files/6ulqEwmSNnNe5YrJ5WUpJhnbuRDZ2CG2V6RDrzpKVPcbuWNeUxA2JCoc6auiRmUWuyR2EQvKZKVryo6uVh0OZNqaChxymDZN/LaLiga.jpg?crop=1%3A1&width=64

 

Nakon 2 uzastopna remija, protiv rivala Herkulesa i Atletika iz Madrida,  savladali smo, bolje reći demolirali Atletik iz Bilbaa sa 4:2.

 

http://www.ligafutbol.net/wp-content/2010/03/valencia-vs-barca.jpg

 

Vremena za slavlje nije bilo, jer nas je već u narednom kolu u prestonici Katalonije, čekala najbollja odbrana Španije, Barcelona koja je ujedno bila i lider Primere.Derbi Katalonaca, je počeo dominacijom domaće ekipe koja je već za 10 minuta igre uspela da  2 puta pošalje loptu u mrežu Valencie.Odlučio sam da promenim napadački pristup igri, u ultra-napadački, nadajući se da dok su igrači još sveži, mogu da uradim nešto, iako zaista, nisam očekivao da išta mogu da izvučem iz ove utakmice.Do kraja prvog poluvremena, Villa i ekipa su bili nemilosrdni i postigli su još 2 pogotka za 4:0.Ovo me je tek demoralisalo, pa sam napravio par izmena, promenio taktiku, i iznenađujuče sa promenom taktike, došla je i mnogo bolja igra.Počeli smo da napadamo, ali i da postižemo golove.Barcelona više nije bila ta koja je dominirala, naprotiv, Barcelona je bila ta koja je morala da se brani.Postignuta 3 gola do kraja utakmice nisu bila dovoljna da nadoknade sve loše urađeno u prvom poluvremenu.Ukupan rezultat Barcelona - Valencia 4:3.Ova utakmica je bila kraj takmičarskih mečeva za štopera Dealberta, jer smo njegovom greškom primili prvi gol, a kasnije i 4. nakon što je on napravio penal.

Uspeli smo da se oporavimo od čudnog poraza na Nou Campu, pa smo savladali Mallorku sa 3:2

.

U sledećem kolu nas je čekala Zaragoza iz Aragona koju smo potpuno deklasirali i ekspresno poslali u donji deo tabele, neverovatnom pobedom od 7:.0

http://www.mybetinfo.com/poze/pron-17291.jpg

 

Sledeći veliki test za ekipu iz Valencie je bio odlazak u Sevillu, iako Sevilla doduše na svakom FM-u zadnje 4 godine igra očajno.Ipak utakmica je počela loše po nas, primili smo gol veoma rano.Uspeli smo da se vratimo u igru i dominacijom na terenu, smo preokrenuli rezultat na 1:2.Imali smo čistu pobedu u šaci, ali veoma nesmotreno, nastavili smo da napadamo, zbog čega smo došli u situaciju da u 87. minutu primimo gol iz kontra-napada za konačan remi na Ramonu Sančezu Pishuanu.Mogli smo da osvojimo sva 3 boda, ali samo svojom greškom to nismo uradili, pa nam ostaje samo da žalimo...

 

Tabela:

width=450 height=265http://img143.imageshack.us/img143/636/oscarcardozo.png[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

http://static.squidoo.com/resize/squidoo_images/50/groupchampionsleague_UEFA_Champions_League_logo.gif

 

Pobedili smoli Pantianikos na Mestalji sa 2:1, a u Grčkoj smo ga deklasirali rezultatom od čak 5:1.Nakon ukupno 4 utakmice stanje na tabeli je sledeće:

                                                                                                                                                                                                                                1.Inter (kvalifikovao se dalje) - 12 bodova

                                                                                                                                                                                                                                2.Valencia - 9 bodova

                                                                                                                                                                                                                                3.Salcburg - 3 boda

                                                                                                                                                                                                                                4.Panatianikos  -  0 bodova

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Najbolji golgeteri:                                        Najbolji asistenti:                     

    - Soldado, 9                                              - Cardozo, 5 

- Cardozo, 6                                                - Aduriz, 5

- Aduriz, 6                                                  - Joaquin, 5

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ovim rezultatima sam veoma zadovoljan iako znam da sam ispustio 3 boda protiv Seville, ali šta je tu je.Imam šansu da dođem na -3 od drugoplasiranog Reala.Moram da napomenem da se Banega nije snašao i da u Januaru i definitivno napušta Mestalju, kao i da je Cardozo najbolji napadač, jer za raziliku od njega, Soldado i Aduriz su se nadavali golova protiv anonimusa u Kupu Kralja.Za sada sve ide po planu, i nakon odlaska Banege, a i sad nam ne bi skodilo, trebaće nam jedan centralni vezni igrač, kao i golman ukoliko bude bilo dovoljno para, jer Moya ne spada u najvalitetnije golmane Primere..I David Navaro igra odlično, postiže dosta golova iz prekida, za razliku od Dealberta.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast ! ! !

 

ma kakva svaka cast, da vidis sad koju sam utakmicu izgubio protiv kojeg tima, bolje reci protiv koliko igraca....nisam mislio da je moguce izgubiti utakmicu kada protivnik igra sa 8 igraca, ali eto i to je moguce....o tome u sledecem izvestaju..

Link to comment
Share on other sites

WTF? :o

 

evo reci cu, pa cu i objaviti u izveštaju, igram protiv villreala, izjednačena utakmica, imam više pravih šansi, međutim oni na kraju prvog poluvremena daju gol... krenem ja dalje u drugom poluvremenu, do 60 minuta sudija iskljuci 3 villarealova igrača, rodrigueza, mussachia, i nilmara čini mi se...krenem da napadam, ali cardozo je toliko promašivao kao i aduritz, pa bilo je dosta stativa, nebitno..nastavio sam dalje, ali ako to nisam dobio, šta očekujem onda..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |