Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Ima jedan tim...


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.dodaj.rs/f/1V/Dw/42TCuM6u/serbian-superleague-info.png

 

:)

 

Biće bolje ove sezone. :cool:

Svakog sam prodao sa razlogom. Svaki transfer ima svoj razlog. KAVA

 

Kad on može da promaši tri penala mogu i ja da ga prodam za 1.7 miliona. :)

 

Ostali@

Hvala što pratite. :)

 

p.s. Za transfere imam preko 4.5 miliona još ali ne znam šta da radim sa tolikim parama. (za naše uslove)

 

eeee ljudi kod mene cleo kosta 7 000 000 posle 3 sezone,upravo krecem cetvrtu,a sa tim parama da ti  pomognem malo sta da radis,igraci "kara-dmc,ali mu stavis kao primarnu poziciju dc,tj da trenira dc,thiaquinho-dr,juan pablo caffa-ml,nikola popara-mlc,dejan petkovic-iako mator odlican dve sezone.....nadam se da sam pomogao

Link to comment
Share on other sites

http://195.178.51.69/uploads/tinymce/2009/novembar4/Grobari.jpg

"Grobari" na derbiju

PRŠTALO NA "MARAKANI"

Pre ovog meča ovi rivali su bili pod prismotrom kada igraju u evropi, kada igraju u domaćem prvenstvu i kada igraju u kupu. Za sada i bitku i rat dobija Partizan. Crvena zvezda je se blago rečeno obrukala u Evropskoj ligi. Grupu koju su dobili bila je prelaka a oni su završili kao četvrti u konkurenciji Katanije, Makabija iz Haife i Spartaka iz Moskve sa svega četiri osvojena boda. Remizirali su sa Makabijem 1:1 i u zadnjem kolu pobedili Spartak sa 3:2. Partizan je dobio pretešku grupu u Ligi Šampiona. Mančester Siti, Zenit i Porto su predstavljali pravi izazov za ovaj tim ali izazovu nisu mogli da odole. Partizan je u grupnoj fazi završio kao zadnji sa 3 osvojena boda i učinkom 1 pobeda i 5 poraza. Jedinu pobedu u grupnoj fazi Lige Šampiona Partizan je ostvario protiv Porta od 1:0 u drugom kolu. Prelazimo na kup takmičenja, tu se ne zna koje se više obrukao da li C. zvezda ili Partizan. C. zvezda je posle pobede na jedvite jade nad Mladenovcom od 1:0 doživela pravu blamažu od strane Banata. Poražena je sa čak 0:3. Partizan je bio ubedljiv u prvom kolu kupa i pobedio je Veternik u kombinovanom sastavu sa 6:2 ali u osmini finala poput C. zvezde i Partizan je doživeo blamažu. U najjačem sastavu Partizan je savladan od strane FAP-a sa 1:2. I za kraj trenutno stanje u ligi je pre ovog ovog meča bilo da je Partizan imao 15 pobeda, 1 nerešen i samo 1 poraz dok C. zvezda 13 pobeda, 3 nerešena i takođe samo 1 poraz koji im je upravo naneo Partizan u prošlom međusobnom duelu. Pored evrope, kupa i domaćeg prvenstva Partizan i C. zvezda su u transfer periodu bili jako propraćeni i svaki korak, tačnije svaki potez je bio praćen. U prelaznom roku koji je upravo završen Partizan je zbog manjka budžeta za transfere morao da proda nekoliko igrača. Žrtve su bile Nikola Vujadinović (Ajax, 975k), Matija Nastasić (Sparta iz Praga, 550k), Miloš Jojić (CSKA Sofija, 600k), Marko Obradović (Lilestrom, 1m), Lazar Marković (Fenerbahče, 625k) i Garpozis i Mrđa zbog loših igara. Što se tiče kupovine Partizan je doveo svega dva igrača. Prvi je nova bomba Slobodana Milovanovića Helder Postiga Portugalac koji ima 31 godinu i koji je za nacionalni tim Portugala igrao 34 puta i dao 11 golova. Helder Postiga je pre Partizana igrao za Porto, Totenhem, Sent-Etjen, Panatinaikos i Sampdoriju. Drugo pojačanje je Marko Milinković koji je doveden iz Krakovie za 775k eura ali svoj debi za Partizan i debi u večitim derbijima neće pamtiti po dobrome jer je dobio crveni karton. Marko Milinković je pre već pomunete Krakovie igrao još za Borac iz Čačka i Košice. Prelazimo sada na C. zvezdu koja je i u kupovini i u prodaji bila dosta aktivnija. Klub su napustili Milan Vilotić (PSV, 4.7m), Andrija Simunović (Spartak ZV, 120k), Zlatko Liščević (Debrecin, 200k), Vojo Ubiparip (Helsinborg, pozajmica, 110k) i Nikola Knežević (Dinamo Bukurešt, 1.4m). Što se tiče pojačanja C. zvezda je dovela tri ali po mnogima ti igrači nisu baš neka pojačanja. Kao slobodan igrač doveden je Bojan Malinić, posle njega doveden je Ivan Stanojević iz Smedereva za svega 26k i na kraju doveden je Dušan Mijić iz Novog Sada koji do sada u ovom prvenstvu ima samo jednu pobedu za čak 1.1m eura. Pored takmičenja u kojima učestvuju Partizan i C. zvezda i transfera koje si obavljeni Partizan je pratilo dosta sukoba među igračima. Pre derbija sukob Siniše Stevanovića i Aleksandra Lazevskog isplivao je na površinu. Stevanović je tražio da Lazevski bude prodan što je Milovanović odbio kao nemoguću misiju jer mu je Lazevski jedan od ključnih igrača a onda je Stevanović zatražio da bude stavljen na transfer listu što je i učinjeno a na ovom derbiju nije ni bio u sastavu već je igrao Miljković. Pored ovog sukoba bio je sukob takođe Lazevskog i Moreire ali on je mirno razrešen posle nekoliko minuta priče između Lazevskog, Moreire i Milovanovića. A sada da pređemo na derbi...

 

Na stadionu je bilo preko 41 hiljade ljudi što je bio jedan novi rekord kada su u pitanju derbiji između ova dva kluba bar po gledanosti. Meč je sudio Dejan Dimitrijević iz Loznice koji je verovali ili ne dobio ocenu 3 za suđenje a Partizan je na kraju meča imao dosta primedbi na njegovo suđenje na ovom meču i kako kaže Milovanović Partizan je debelo oštećen. Dejan Dimitrijević je na ovom meču dosudio penal za C. zvezdu koji na sreću Partizana nije realizovan pa zatim je pokazao i četiri žuta kartona i jedan crveni. Kod zvezde Ninkov i Bogdanović su dobili po žuti dok kod Partizana Tomić i Milinković koji je dobio i žuti i crveni karton.

 

C. zvezda u prednost od 1:0 dolazi preko Perovića. Bogdanović je iskosa sa nekih 19 metara ubacio loptu u kazneni ona je se odbila od Savića i Perović je iz pada zahvatio loptu i poslao je u mrežu Jorgića. Na 2:0 povisio je Marko Mugoša. Mugoša je dao loptu Peroviću, Perović mu iz prve vratio a onda je on sa nekih 25 metara raspalio po lopti i doveo C. zvezdu u prednost od 2:0. Na 3:0 zvezda je povisila posle izvedenog auta sa strane Ninkova koji je dobacio Peroviću, Perović mu vratio iz prve a Ninkov odmah asistirao ka Jeremiću koji je nadvisio Savića i zakucao loptu u mrežu Jorgića za 3:0 u tom trenutku nedostižnu prednost. Na poluvremenu nismo sigurni šta je Milovanović rekao svojim igračima ali kada je počelo drugo poluvreme crno-beli su zaigrali kao da je meč tek počeo. Partizan je u 58 minutu smanji prednost na 3:1 preko Helder Postige. Komazec je dobio sjajnu loptu od jednog defanzivca crno-belih zatim pretrčao da aut linije i iz prve asistirao po zemlji a u kaznenom su se u tom trenutku nalazili Hleb i Postiga a gol je ipak dao Postiga koji je se zaleteo i iz pada natrčao na tu loptu i psolao je u mrežu C. zvezde. U 64 min. Jorgić šalje dugu loptu ka napred Helder Postiga je bio najviši u skoku spušta je ka Komazecu koji je malo krenuo napred video da je Stošić izleteo sa gola i lobovao ga sa tračak nade da ipak nešto i može Partizan da izvuče iz ovog meča. Na skoro isti način na koji je C. zvezda dala gol tako ga je sada i Partizan dao. Miljković je izveo aut dodao Helder Postigi, Helder Postiga mu iz prve vratio loptu a ovaj odmah asistirao gde je najviši u skoku bio Komazec koji donosi ispostaviće se kasnije važan bod Partizanu. U 88 minutu Bogdanović izvodi korner u kaznenom su se gurali Karišik i Igranjotivić a sudija je pokazao na belu tačku. Srećom po Partizan Kadu je omašio tj. šutirao je preko gola i rezultat je do kraja ostao 3:3.

 

Na kraju meča viđene su nemile scene. Kristiću verovatno krivo što je njegov tim ispustio takvu prednost vređao je i urlao na sudiju vidno besan jer kako on kaže penal je trebao da se ponovi jer je golman sa malim prstom bio izašao sa gol linije na ovaku izjavu Milovanović je ostao nem sa pitanje dokle ide ljudska glupost? Lukić je takođe pokušao i fizički da se obračuna sa sudijama jer kako kaže sudije nisu dozvolile zvezdi da razvije igru što da je pogledao statistiku video bi da je apsolutno nemoguće jer je zvezda imala čak 6 šuteva u okvir gola a Partizan svega 2 dok su u posedu lopte bili podjednaki (50% - 50%). Takođe zvezda je takođe imala tri čiste šanse za gol ali sreća je bila na Partizanovoj strani. Posle meča nekih 45 minuta navijači su pevali sa igračima i stručnim štabom. Partizan i dalje ima posle ovog meča četiri boda prednosti a do kraja šampionata je ostalo još 12 kola. A sada da vidimo šta su po završetku meča izjavili Aleksandar Kristić i Slobodan Milovanović.

 

(Aleksandar Kristić) - Oštećeni smo!!!!!! Bio je malim prstom prešao gol liniju!!! Sudija je ĆORAVVVVVVVVVV!!! Sada posle ovoga odmah ima da pišemo SAOPŠTENJEEEEEEE i da se žalimo jer smo oštećeni. Pa ne može to tako. Uostalom videćete u SAOPŠTENJU šta će sve stajati. Nisu nam dali da razvijamo igru, seku nas dok rastemo e ne može to tako.

 

(Slobodan Milovanović) - Za početak da čestitam mojim igračima na vraćanju u meč. Sudija koji je nas drastično oštetio od mene neće imati ni jednu zamerku jer je ovo jako povoljan rezultat po nas. Zadovoljan sam debijem Postige ali Milinković mora malo bolje da igra. Što se tiče izjave Kristića i najavljenog saopštenja od strane FK Crvena zvezda poručujem im ako im je toliko teško neka nam se jave, mi smo razumni ljudi sredićemo im nešto preko veze u Lazi. Za kraj hvala "grobarima" na podršci tokom čitavog meča i što su nas nosili do preokreta.

 

Crvena zvezda: Stošić, Ninkov, Mikić (Mijić od 78 min.), Ignjatović, Blažić, Vladavić (Kadu od 84 min.), Bogdanović, Mugoša, Jeremić (od 90 min. Stanojević), Perović, Kaluđerović

 

Partizan: Jorgić, Miljković, Savić (od 59 min. Karišik), Brković, Lazevski, Smiljanić, Tomić (od 59 min. Moreira), Hleb (od 85 min. Đoković), Milinković, Postiga, Komazec

 

TABELA: Partizan 47, Crvena zvezda 43, OFK Beograd 29, Metalac 28, Inđija i Čukarički 27, Srem i Spartak ZV 25, Jagodina 24, Teleoptik 22, Borac 21, Rad 20, Banat 18, Sloboda Point i Vojvodina 14, Novi Sad 6.

Link to comment
Share on other sites

Daj SS Perovica,Kaludjerovica,Kadua,Stosica i Li Adia.

 

http://www.dodaj.rs/f/27/HX/3O4npr4A/nikola-stosic-profile-at.png

width=300 height=225http://www.dodaj.rs/f/S/2O/16fCcMxd/lee-addy-profile-attribu.png[/img]

width=300 height=225http://www.dodaj.rs/f/k/Eu/4j44eYgf/cadu-profile-attributes.png[/img]

width=300 height=225http://www.dodaj.rs/f/1i/XB/2Nc52n7r/andrija-kaludjerovic-pro.png[/img]

width=300 height=225http://www.dodaj.rs/f/2K/zj/1tjOl20u/slavko-perovic-profile-a.png[/img]

 

Bas si jadan, ovi komentari posle utakmice su seljacki.

 

Znam. :bo:

 

Ova slika gore nije Grobari na derbiju nego jug u pokusaju da bude maskiran.

PS Ne ser* da je Vosa predposlednja.

 

Jeste jug na derbiju. :D

 

p.s. Jeste majke mi predposlednja a prošle sezone su bili treći. Imaju i dalje dobre igrače ali ako ovako nastave i ispadnu u drugu ligu više ih neće imati jer će svi poodlaziti.

Link to comment
Share on other sites

http://www.zurnal.rs/wp-content/themes/blognews/images/logo.gif

 

MILOVANOVIĆ: MOGLI SMO DA OSVOJIMO TITULU

Dan pošto je završena sezona u Srbiji Slobodan Milovanović koji je već četiri pune sezone u Partizanu za sportski žurnal je sumirao utiske. Da podsetimo Partizan je posle derbija imao četiri boda prednosti ali onda su usledila i tri kiksa zaredom protiv Rada (nerešeno) i protiv Čukaričkog i Spartaka (porazi). Do kraja sezone Partizan je imao još samo dva kiksa poraz od Vojvodine 3:4 gde je Partizan vodio čak 3 puta a za Novosađane sviran je i nepostojeći penal i tu je naravno onaj meč protiv Metalca gde je Partizan primio gol u zadnjim minutima meča. E vidite da je na meču sa Vojvodinom ostalo nerešeno a da je Metalac pobeđen Partizan bi bio šampion zbog bolje gol razlike a ovako je zvezda postala novi šampion sa tri boda prednosti ispred Partizana ali već sada Milovanović najavljuje da će je vratiti sledeće sezone tamo gde pripada.

 

Kao prvo šta mislite da je uticalo na to da neosvojite titulu?

- Definitivno sreća. Videli ste da nismo imali sreće u pojedinim trenucima drugog dela sezone i videli ste da po tome kako smo igrali u završnici sezone da smo ipak mi trebali da budemo šampioni. Čist primer da nismo imali sreće jeste taj da nam je samo pobeda Teleoptika nedostajala nad zvezdom pa da ipak osvojimo titulu. Pored toga (mislim na sreću) na malo lošije rezultate u drugom delu sezone su uticali i sukobi među nekolicinom igrača kao i velik broj povreda.

 

Imate li već planove koga angažovati od pojačanja za sledeću sezonu?

- Naravno neću vam ni naravno sve otkriti ali evo nešto. Jedan je mladi Brazilac ima 18 godina igra na poziciji levog beka, zatim drugi je desni bek koji je nekada nosio dres OFK-e a sada igra u jednom od najboljih Belgijskih klubovima, treći igrač je šveđanin sa srpskim pasošem a on je ujedno i baš taj iskusan igrač koji nam treba u defanzivi (igra na poziciji štopera). Zatim dolazi jedan Grčki iskusni napadač naravno i od njega očekujemo da bude poput Postige dobar džoker mada još nije sigurno da li će Postiga ostati u klubu jer ako on ostane onda ćemo imati četiri stranca. Takođe radimo na tome da angažujemo jednog dobrog veznog igrača (mc).

 

Hoće li biti promena i u stručnom štabu?

- Hoće i to drastičnih. Posle Moreire koji je postao moj asistent ali i dalje igra očekujte još promena u stručnom štabu.

 

Planovi za evropsku ligu?

- Cilj nam je da dođemo do 1/8.

 

Da li vam je žao što nećete igrati ligu šampiona ove sezone?

- Ne, ni malo. Možemo više da napravimo u evropskoj ligi nego u ligi šampiona.

 

Zna li se ko će napustiti ekipu?

- Svakako to ću i sada reći. Onaj ko se meni zameri ne može da ostane u timu pa da je i Lionel Mesi u pitanju. Klub će napustiti Prelić, J. Tomić (golman), Kizito, Grumić a Stevanović je već osetio kako je to zameriti se meni.

 

Podneli ste ostavku na mesto selektora Holandije do 21 godine, zašto?

- Kao prvo nisam ostvario moje ciljeve tj još uvek su tu teoretske šanse za baraž ali uglavnom ja sam glavni krivac što nam je ostala samo teorija i zato mislim da sam pravilno postupio.

 

Hvala vam na odvojenom vremenu i srećno u sledećoj sezoni.

- Hvala.

 


 

1. C. zvezda 73, 2. PARTIZAN 70, 3. Metalac 54... Vojvodina je opstala u ligi a u ligu evropa ide još Sloboda PS koja je osvojila kup a u ligi su zauzeli 14 mesto. Ako treba neki skrin tražite. :) Sledeći abdejt je sa transferima i biće verovatno tokom noći. :D

Link to comment
Share on other sites

Evo skrinova zvezdinih transfera:

http://www.dodaj.rs/f/1F/cA/2HAm7iU8/fc-red-star-belgrade-tra.png

 

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/21/8E/2soiyB7k/fc-red-star-belgrade-tra.png[/img]

 

 

Evo i skrina Marka Vešovića:

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/R/hG/3a4rSdaJ/marko-vesovic-profile-at.png[/img]

 

 

Što se tiče Klea ne samo da igra za Srbiju već igra i za Juventus i trese mreže kao lud. Na 29 mečeva za Juventus dao je 22 gola i 4 puta je i asistirao. Za reprezentaciju igrao 14 puta dao 8 golova. Evo i njegovog skrina:

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/2e/OA/428RlISS/clo-profile-attributes.png[/img]

 

p.s. Da nije zaigrao za Srbiju dok je igrao kod mene sada bi lagano mogao da igra i za Brazil. :bo:

Link to comment
Share on other sites

SS kupa je od 1/8 pa na dalje...

http://www.dodaj.rs/f/3i/uE/Ysin3HL/serbian-cup-information-.png

 

SS lige...

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/2a/x7/3vCrfCP4/serbian-superleague-info.png[/img]

 

I SS tima tj. igrača koji će skoro sigurno nositi Partizanov dres u sledećoj sezoni...

width=450 height=337http://www.dodaj.rs/f/2u/Ih/3VbSy8jd/fk-partizan-beograd-part.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |