Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kupiti/prodati igrača?


Lord
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vukojevića u Dinamu za 11 milijuna, četvrta sezona? Pokušavam vratit ove igrače koji su bili u Dinamu natrag na Maksimir. Došao bi tek nakraju sezone jer je već igrao Europu, a tolke pare za igrača koji bi odigrao 10 utakmica u polusezoni u HNL-u je previše.

Link to comment
Share on other sites

Vukojevića u Dinamu za 11 milijuna, četvrta sezona? Pokušavam vratit ove igrače koji su bili u Dinamu natrag na Maksimir. Došao bi tek nakraju sezone jer je već igrao Europu, a tolke pare za igrača koji bi odigrao 10 utakmica u polusezoni u HNL-u je previše.

ja ga ne bih doveo,mislim da je previše 11 miliona,za ne baš mladog Vukojevića... :)

 

E izvinite ako dosadjujem ali ne znam da li da kupim Pastorea za 16.5 miliona,igram za dva cm-a a imam gerrarda,meirelesa i Gansa ???

nemoj,već imaš previše igrača na njegovoj poziciji... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Moze li jedna mala pomoc, jeste off ali vec duze me zanima! Kod finansija i budzeta za plate i pojacanja ima opcija edit budgets! E sam ja npr imam 12 000e za plate i koristim samo 5 000e, ako smanjim plate npr na 6 000e dobijam za transfere 300 000e! Nikada to nisam radio, ali u cemu je fora, kada bih tih 300 000 potrosio na kupovinu bio bi u dobokom minusu, da li bi mi to uopste bilo dozvoljeno?

 

Jos jednom sory za off  :bad:

Link to comment
Share on other sites

Moze li jedna mala pomoc, jeste off ali vec duze me zanima! Kod finansija i budzeta za plate i pojacanja ima opcija edit budgets! E sam ja npr imam 12 000e za plate i koristim samo 5 000e, ako smanjim plate npr na 6 000e dobijam za transfere 300 000e! Nikada to nisam radio, ali u cemu je fora, kada bih tih 300 000 potrosio na kupovinu bio bi u dobokom minusu, da li bi mi to uopste bilo dozvoljeno?

 

Jos jednom sory za off  :bad:

E ovako... imas transfer budget i wage budget i ti ih mozes editovati kako hoces. E sad, fazon je kad prebacis pare sa wage budget na transfer budget, tebi se cini da imas vise kesa za dovodjenje igraca, ali to je prividno. Jer kad prebacis te pare u wage budget, te se pare nalaze u banci i ti dobijas interes ( kamatu) na njih, sto znaci sto vise para drzis na wage budget, vise ces kamate dobiti od banke i veci ces profit ostvariti. Ako bi tih 300 000 potrosio, ne znaci da bi bio u minusu ( ne nuzno). Idi na Finansije ( finances) i pogledaj svoj balans ( balance). Ako si u plusu npr 1 milion, i ti potrosis 300 000 hiljada, neces uci u minus, ali ako si 100 000 u plusu, i ti potrosis 300 000 transfer budget, onda ulazis u minus. Nadam se da ti je jasnije :)

Link to comment
Share on other sites

Pravi odgovor druze, nesto slicno sam pretpostavljao ali ti si mi bas jasno to uradio  :thumbup: Reci mi samo jos nesto, razlika izmedju balansa i stanja finansija, tj ja sam sad npr u minusu sa balansom a nisam sa finansijama, kako na to da gledam?

 

Hvala jos jednom  :thumbup:

Ako si u minusu sto se tice balansa, u minusu si i sa finansijama. U tom slucaju ti predlazem da ne trosis previse, nego da probas zaraditi sto vise. Nemoj previse ulaziti u "crveno" jer ti to moze klub dovesti do bankrota i tebe mogu da smijene.

Nema na cemu prijatelju, tu sam za vas  :dada

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |