Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Taktika za Real


velibors
 Share

Recommended Posts

Igram FM 2010 vec nekoliko dana i mogu reci da je razvojni tim FM-a napravio nesto zbog cega necu spavati ni 4 sata dnevno xD. FM igram vec nekih dobrih 8-9 godina tako da imam dosta iskustva i uglavnom poznajem sve... Medjutim ipak izgleda da nisam uspeo da slozim sve kockice. Vodim tim Reala:

 

1. Sezona 4-2-3-1                                           2. Sezona 4-3-3    

 

                Casillas                                                             Casillas

Ramos - Albiol - Pepe - Arbeola                          Ramos - Mexes - Pepe - Criscito

             

            Pirlo - X.Alonso                                             De Rossi - X.Alonso

                                                                                         Kaka

Ronaldo   -   Kaka   -     Jovetic                          Ronaldo           -             Ribery

               Benzema                                                           Benzema

 

Izmene:

Dudek, Garay, Metzelder, Marcelo,                       Adan, Garay, Albiol, Arbeola, Marcelo,

Drenthe, Gago, Lassana,                                   Sandro, Gago, Granero, Jovetic,    

Mahamadou Diara,Guti, Granero,                        Higuain, Dzeko

Raul, Higuain

 

Prva sezona sezona sa osvojenom duplom krunom (primera prvi sa 97 bod ispred Barce sa 93b) i porazom u finalu lige sampiona bila bi zadovoljavajuca da taj poraz nije dosao od Barce 1:2, kome je prethodio jos jedan poraz od Barce na Nou Kampu 3:2.

Od igraca prve sezone sjajno su se pokazali Granero, Higuain, i fenomenalni mladi Jovetic koga bih svima preporucio

 

U novoj sezoni sa sredstvima od 158M nezadovoljan finisom prethodne sezone odlucio da malo osvezim tim.

Stigli: Ribery, Dzeko, Sandro (Defanzivni vezni odlicna podrska), De Rossi, Mexes, Criscito

Otisli: Dudek, Metzelder, Lassana, Mahamadou Diara, Guti, Raul

 

Medjutim nije sve krenulo kako treba 9 utakmica  5 - 2 - 2  uz jos jedan poraz od Barce 2:1 na Nou Kampu (medjusobni skor 1:3 gol raz 6:8)

 

Sad bih zamolio Takticki tim i sve koji se razumeju da mi pomognu da napravim novu taktiku pre susreta sa Barcelonom u kupu Kralja. Jednostavno ne zelim vise ni jednom da izgubim od Barcelone. Mnogo volim Real a i FM igram fanaticki, bez varanja ono save game pre meca pa ako izgubis idem load pa ponovo! Izgubio sam par meceva pa sta je tu je idemo dalje, ali zato sad ne pokrecem FM dok ne smislim novu taktiku, zato jos jednom molim sve koji se razumeju da pomognu da napravimo nesto sto ce biti efikasno na duze staze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

"ajde ljudi postavljate taktiku za real taj ko igra sa realom on ne zna da igra fm"

 

A tvoja konstatacija toga Markinho je na osnovu cega...? Zbog cega ja to ne znam da Igram FM, ako sam igrajuci Online (nas cetvorica prijatelja izuzetnih fanova FM-a u setupu uporedo Primera i Premijer Liga, ostali vode Barcu, Chelsea i Man Utd) osvojio duplu krunu i porazen u finalu lige sampiona od Barce (coveka koji igra duze od mene i izuzetnog poznavaoca taktike) To je bas neobicno za nekog neznalca i to pogotovo za Online igru! Zato sledeci put nemoj da ti jezik(tastatura) bude brza od pameti prilikom takvih komentara!

 

Moj problem je bio zbog neupucenosti u sve mogucnosti novina FM 2010, a posle pregledanih objasnjenja na ovom sajtu za TI i OI (koje je za svaku pohvalu, zaista ste dobri) shvatio sam u cemu je problem. Glavna stvari na FM 2010 sto ce mnogi uskoro ako nisu vec shvatili su:

1. Postaviti pravilan Player Roles u dobar odnos sa taktikom koju koristite

2. Odabrati pravi OI (koji u toku meca nece mnogo uticati na vasu taktiku) i rezonski koristiti TI (u zavisnosti od mogucnosti vasih igraca)

 

Sta se desilo kad sam to sve sklopio kako treba mozete dole da vidite  :D Formacija je ostala ista samo sam u mnogome Promenio Player Roles i Taktiku u toku samog meca.

 

Rezultat svega toga :D

-16 uzastopnih pobeda od toga

-11 pobeda u primeri pali su ubjedljivo Atletico, Valencia, Sevilja.....

-2 pobede kupu Spanije osmina finala protiv Barce ukupan skor 5:0 :D (3:0 u Madridu i 2:0 na Nou Kampu). Potpuno nadigrana :) Zamislite tu mocnu Barcu sa najjacim mogucim timom kako se muci i nije postigla nijedan gol (obratite paznju na SS na statisktuku i pogotovo na posed lopte) a u proseku inace daje 2-3 gola po mecu

-3 rutinske pobede u grupnoj fazi lige sampiona

 

                   

Sve cestitke taktickom timu za dobro odradjen posao za OI i TI

 

[privitak je izbrisao admin]

Link to comment
Share on other sites

zato sto barem ja mislim da je fora u fm da od nekog prosecnog ili slabog tima napraviti svetsku silu a ne od reala koji je vec svetska sila imas najbolje igrace sveta i sta je tu zanimljivo.meni nije nista ali ako tebi jeste onda ok izvini!

 

 

s ovim se nimalo ne sla

Link to comment
Share on other sites

jel ti pomoglo nesto od onoga sto smo predlozili luki19 kad je on trazio pomoc za real?

 

Citao sam to. Dobro je zamisljena sve pohvale ali nisam je primenio jer gotovo bila indenticna mojoj u kojoj sam bio vec tri puta nadigran od Barce (jos jednog drugog FM fana) tako da mi je trebala promena pa sam onda jos malo pretrazivao vas sajt i nasao dva zanimljiva i dobro odradjena teksta

o Touch Line Instructions i Opposition Instruction sto mi je pomoglo da sklopim kompletnu slagalicu :D Ostao sam pri formaciji 4-3-3 samo sam poceo voditi vise racuna o tim bitnim detaljima koji mogu da odluce utakmice i pre pocetka. Rezultat svega toga dve pobede nad na Barcelonom (njen najjaci moguci sastav) bez primljenog gola 3:0 i 2:0 (mogu slobodno reci nadigrana, ne da sam joj unistio pas igru i jednostavno dominirao possesion 63 - 37%)

Link to comment
Share on other sites

mnogo toga utice da bi imao dobru taktiku. prvo biras formaciju u odnosu na igrace kojima raspolazes pa potom tim istim igracima dodeljujes posebne instrukcije. takodje veoma ti je vazna i analiza protivnika, koji je njihov igrac najopasniji itd, a za to ti sluzi OI. Takodje dosta moze da znaci i sta ces reci timu pre pocetka meca jer to moze dosta da utice na njihov moral.

U svakom slucaju drago mi je sto si nasao pomoc na nasem forumu i nadam s da ces ostati sto duze kod nas

Link to comment
Share on other sites

zato sto barem ja mislim da je fora u fm da od nekog prosecnog ili slabog tima napraviti svetsku silu a ne od reala koji je vec svetska sila imas najbolje igrace sveta i sta je tu zanimljivo.meni nije nista ali ako tebi jeste onda ok izvini!

 

 

s ovim se nimalo ne sla

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesam, samo da zavrsim ovo sto sam poceo sa drustvom, a pored toga radim i studiram tako da jedva stizem i ovo i zato sam na pocetku napisao necu stizati ni da spavam 4 sata dnevno :D uostalom svakodnevno cu obilaziti forum pa cemo moci da se dogovorimo kako i sta u svakom slucaju sam "Za" samo da ugrabim vremena :)
Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesam, samo da zavrsim ovo sto sam poceo sa drustvom, a pored toga radim i studiram tako da jedva stizem i ovo i zato sam na pocetku napisao necu stizati ni da spavam 4 sata dnevno :D uostalom svakodnevno cu obilaziti forum pa cemo moci da se dogovorimo kako i sta u svakom slucaju sam "Za" samo da ugrabim vremena :)

isti slucaj i samnom posto i ja radim i studiram

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Igram FM 2010 vec nekoliko dana i mogu reci da je razvojni tim FM-a napravio nesto zbog cega necu spavati ni 4 sata dnevno xD. FM igram vec nekih dobrih 8-9 godina tako da imam dosta iskustva i uglavnom poznajem sve... Medjutim ipak izgleda da nisam uspeo da slozim sve kockice. Vodim tim Reala:

 

1. Sezona 4-2-3-1                                           2. Sezona 4-3-3    

 

                Casillas                                                             Casillas

Ramos - Albiol - Pepe - Arbeola                          Ramos - Mexes - Pepe - Criscito

             

            Pirlo - X.Alonso                                             De Rossi - X.Alonso

                                                                                         Kaka

Ronaldo   -   Kaka   -     Jovetic                          Ronaldo           -             Ribery

               Benzema                                                           Benzema

 

Izmene:

Dudek, Garay, Metzelder, Marcelo,                       Adan, Garay, Albiol, Arbeola, Marcelo,

Drenthe, Gago, Lassana,                                   Sandro, Gago, Granero, Jovetic,    

Mahamadou Diara,Guti, Granero,                        Higuain, Dzeko

Raul, Higuain

 

Prva sezona sezona sa osvojenom duplom krunom (primera prvi sa 97 bod ispred Barce sa 93b) i porazom u finalu lige sampiona bila bi zadovoljavajuca da taj poraz nije dosao od Barce 1:2, kome je prethodio jos jedan poraz od Barce na Nou Kampu 3:2.

Od igraca prve sezone sjajno su se pokazali Granero, Higuain, i fenomenalni mladi Jovetic koga bih svima preporucio

 

U novoj sezoni sa sredstvima od 158M nezadovoljan finisom prethodne sezone odlucio da malo osvezim tim.

Stigli: Ribery, Dzeko, Sandro (Defanzivni vezni odlicna podrska), De Rossi, Mexes, Criscito

Otisli: Dudek, Metzelder, Lassana, Mahamadou Diara, Guti, Raul

 

Medjutim nije sve krenulo kako treba 9 utakmica  5 - 2 - 2  uz jos jedan poraz od Barce 2:1 na Nou Kampu (medjusobni skor 1:3 gol raz 6:8)

 

Sad bih zamolio Takticki tim i sve koji se razumeju da mi pomognu da napravim novu taktiku pre susreta sa Barcelonom u kupu Kralja. Jednostavno ne zelim vise ni jednom da izgubim od Barcelone. Mnogo volim Real a i FM igram fanaticki, bez varanja ono save game pre meca pa ako izgubis idem load pa ponovo! Izgubio sam par meceva pa sta je tu je idemo dalje, ali zato sad ne pokrecem FM dok ne smislim novu taktiku, zato jos jednom molim sve koji se razumeju da pomognu da napravimo nesto sto ce biti efikasno na duze staze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |