Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Nova sila sa Apenina


Debeli Ronaldo
 Share

Recommended Posts

http://www.lamagliadellafiorentina.it/stemma.jpg

 

 

U sumrak jednog lepog letnjeg dana fudbalska javnost u Italiji je ostala sokirana. Naime predsednik Fiorentine Diego Della Valle se posvadjao sa dosadasnjim trenerom Cesareom Prandelliom i urucio mu otkaz. Na konferenciji za novinare rekao je kratko:

 

-" Nismo nasli zajednicki jezik da nastavimo saradnju sa dosadasnjim trenerom pa cemo potraziti novog sefa strucnog staba. Raspisan je konkurs za mesto prvog trenera i svi koji zele mogu da posalju prijavu a najsrecniji ce postati trener Fiorentine!"

 

Iznanedjenjima nikad kraja, zar ne

 

Sve nedoumice oko novog trenera su otklonjene 14.07.2009. godine kada je Dario Dainelli, kapiten Fiorentine, izvukao od 1528 prijava onu u kojoj se krilo ime novog trenera ljubicastih.

U pitanju je bivsi reprezentativac Barbadosa, Kokosov Orah.

Kokosov orah je odigrao 33 utakmice za reprezentaciju Barbadosa i postigao 5 golova a i veoma je cenjen kao trener u svojoj domovini

 

 

KONFERENCIJA ZA NOVINARE

 

Konferencija za novinare je prosla relativno mirno i novinari su zeleli da saznaju nesto vise o novom treneru.

Orah je saopstio da ce probati da napravi jaku ekipu koja ce igrati atraktivan i napadacki fudbal, dovodice najbolje igrace u klub i svi igraci ce dobiti sansu da se dokazu da zasluzuju ljubicasti dres

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kokosov dnevnik:

 

Velika zelja mi se ispunila. Postao sam trener jednog velikog svetskog kluba. Prvi utisci su izvanredni, vreni navijaci dobar stadion, solidna ekipa, dobra plata, jedino je malo strucni stab malo tanak. Moracu sto pre da nadjem neke solidne trenere i skaute.

 

Odmah posto je stupio na novu duznost Kokosov Orah je organizovao prijateljsku utakmicu protiv B tima da vidi u kakvom je stanju tim

 

Kokosov dnevnik:

 

Odigrah prvu prijateljsku. Pobedili smo B tim sa 4:0 ali nisam bas zadovoljan, pogotovu prvim poluvremenom. Los utisak je ostavio Gamberini zbog crvenog kartona. Zeleo bih da imamo igru kao sto je bila u zadnjih 25 minuta. Fali nam po jedan dobar igrac u svakoj liniji.

 

Pocela su da dolaze i prva pojacanja ali ne igracka vec u strucnom stabu. Doslo je 15 novih lica

 

 

Kokosov dnevnik:

 

Shvatio sam da necu uspeti da postignem nikakav uspeh ukoliko ne budem imao dobre pomocnike, trenere i skaute. Telefon mi se usijao od silnog zvanja i pregovaranja ali se nadam da sam uspeo da napravim dobru osnovu za buducnost. Najveci problem su mi treneri i nadam se da sam uspeo da napravim koliko, toliko dobru ekipu trenera koja izgleda ovako nekako

Nadam se svetloj buducnosti.

 

To be continued...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim ljepo si se pojačao u osoblju,doveo si mnogo scouta,dobre trenere....Puno uspjeha.Jovetića obavezno forsiraj i nemoj prodat Vargasa i Gamberinia,odličan ljevi bek i stoper

strucni stab mi je najlosiji deo ekipe i morao sam tu da dovodim pojacanja posto sam imao samo 3-4 trenera a mogu da imam 17. Sto se tice skauta takodje sam imao 3-4 i nijedan nije imao neku dvocifrenu ocenu.

Titula mi nije prioritet u ovoj sezoni vec stvaranje tima za velika dela a naravno ja cu se truditi da postignem sto vise.

Link to comment
Share on other sites

Kokosov dnevnik

 

Pripreme se uveliko zahuktavaju. Tim pocinje da prihvata moje zamisli i ideje i stvarno mi se svidja kako napredujemo.

Odigrali smo dosta prijateljskih utakmica da bi igraci navikli na moj sistem rada i prilicno sam zadovoljan postignutim. Jedino mi je tim potpuno podbacio protiv Evertona koji nas je totalno razbio ali zato ce moji igraci dugo pamtiti ono sto sam im kasnije rekao u svlacionici.

ZVUCNO IME NA ARTEMIO FRANKIJU

 

Sportska javnost u Italiji ponovo spominje samo jedan grad i jedan klub. U pitanju je ponovo Firenca i Fiorentina.

Vest kao grom iz vedra neba da je poznati engleski reprezentativac David Beckham potpisao za Violu se pokazala kao tacna. To se desilo samo jedan dan posto je trener Orah doveo jednog od najperspektivnijeg mladog igraca Jonathana Cristalda.

Medjutim tu nije bio kraj pojacanjima posto je na konferenciji za novinare koja je usledila povodom ova dva novopridosla igraca saopsteno da je dogovorena i pozajmica mladog Giovani Dos Santosa.

Kokosov dnevnik

 

Posto sam konacno izabrao strucni stab kakav sam zeleo i rasporedio ih na nove duznosti prelazim na igracka pojacanja. Uspeo sam da nagovorim Beckhama da dodje. Jeste da je matorac zesci ali bar ce mi dovesti dosta sponzora. Ipak se danas u fudbalu sve vrti oko love. Ocekujem dosta od onog klinca Cristalda dok ce Dos Santos da bude podrska krilnim igracima. Moram da dovedem jos jednog odbrambenog igraca i sutra imam pregovore sa par njih.

 

ZREB POGLEDAO LJUBICASTE

 

Kokosov dnevnik

 

Jos uvek nemogu da verujem koliko imam srece da dobijem najlakseg protivnika u zrebu. Samo cudo bi moralo da se dogodi pa da navijaci ne gledaju najbolje meceve Lige Sampiona uzivo. Momcima sam rekao pred ovaj dvomec da Turci znaju da igraju fudbal ali ako izgubimo od Sivasspora licno ima sve da ih prebijem.

Naravno da su me moji momci poslusali i usledile su dve lagane pobede

 

U medjuvremenu Fiorentina nastavlja da se pojacava na igrackom planu

 

Kokosov dnevnik

 

Veoma dugo sam tragao za pravim pojacanjem na poziciji stopera za nas. Nadam se da sam uspeo u tome posto je u klub stigao iskusni Gabrilel Milito.

U medjuvremenu pocela mi je i sezona i zadovoljan sam svojim debijem u Seriji A. Savladana je Siena i mogu reci da smo imali malo srece ali i da smo je zasluzili. Igraci su igrali tacno onako kako sam ja zeleo, dosta su napadali i stvarali su dosta sansi.

Opet nas je pogledala sreca prilikom zreba za grupe Lige Sampiona posto smo dobili lepu grupu.

Danas mi konacno stize i porodica pa u najboljem mogucem raspolozenju docekujem nastavak moje Italijanske avanture.

 

To be continued...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |