Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Football Manager 2016 - Najava i vesti


Kruno
 Share

Recommended Posts

Kad bi malo finansije sredili. Da se klubovi ne obogate tako lako i brzo. Primer moj sejv sa Partizanom, mada i bilo koji drugi slican klub, posle 2 sezone vec ima 10 miliona budzeta, bolji igraci zele da dodju.

 

Malo realnost.

 

Uz ME dosta meni bitka stavka.

Link to comment
Share on other sites

Idi pičko na TAS pa tamo trolaj. :D

 

Ja ću dva sejva odradit na 16. Jedan nakon prvoga, drugi nakon drugoga peča. Najvjerovatnije niti jednom to neće biti River. :D

 

Ma pederu ne idem niti ovdje niti na TAS :D Smrade. Mogao si odgovoriti na pitanje. Samo spemaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad bi malo finansije sredili. Da se klubovi ne obogate tako lako i brzo. Primer moj sejv sa Partizanom, mada i bilo koji drugi slican klub, posle 2 sezone vec ima 10 miliona budzeta, bolji igraci zele da dodju.

 

Malo realnost.

 

Uz ME dosta meni bitka stavka.

 

Pa normalno da ce se pare gomilati, kad nema ko da ih krade.tj to jos nisu u fm-u napravili.

Sta bi ti? Realno, prodas igraca za 10-15m, a klub da ih ne vidi. e i da. budzet da ti bude 0 za transfere. lol

 

E i da postoji opcija, da igraci i treneri ne primaju plate, pa kao ono fol. strajk radne zajednice itd. I po mogucnosti da ti i pored svih prodatih iigraca, dugujes Boga i oca. 

 

Da placas navijace da ulecu u teren i prekinu utakmicu. Jer ti nije u interesu da budes prvi ili da igras u Evropi. Ako se evropa slucajno desi. da naprave sporan transparent i izbaci te UEFA napolje... Ili igras pred praznim tribinama. Karte bezobrazno skupe....

 

Da ti igraci skracuju staze za trcanje, tako sto pretrce preko zemlje pored staze....zabusavaju, piju pivo i ne mogu izdrzati visok ritam 90 minuta. vec da crknu svi oko 70-og minuta. Svaka domaca utakmica da traje sa po 5-10 minuta nadoknade. Naravno nadje se tu po neki pojedinac koji ce kvariti tu idilu, jer eto nasao se on da bude najspremniji. I dok svi igraci trckaraju i nemo gledaju protivnike kao prilaze golu. a ovaj se jadan ubi da sve zakrpi, sto ceo vezni red zajedno ne moze.  :rolleyes:

 

Eto to je realno, sto treba da stave u fm, za nase podneblje. xD 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam uopsteno, Partizan je bio samo primer.

 

Eto ti Sautempton. Prodali igrace da ni sami ne znaju koje su pare uzeli. U FM bi sad trebali da se bore za titulu i jedno 200 miliona budzeta. Imas milion primera.

 

Ti si plavusa pa sve shvatas bukvalno i pecas se na prvu loptu ... Tu ti ne mogu pomoci. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim uopsteno. Ne posluje samo Partizan na pozitivnoj nuli.... ovde ti pola lige ne prima redovno plate... 

 

Realno, sve sam tacno rekao, i sta bi trebali u fm da ubace. :D

 

E i Sautempton, gde su pare? xD

Edited by Dzoni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam uopsteno, Partizan je bio samo primer.

 

Eto ti Sautempton. Prodali igrace da ni sami ne znaju koje su pare uzeli. U FM bi sad trebali da se bore za titulu i jedno 200 miliona budzeta. Imas milion primera.

 

Ti si plavusa pa sve shvatas bukvalno i pecas se na prvu loptu ... Tu ti ne mogu pomoci. :D

 

A gledaj sada ovo.

 

Southampton ove sezone je300k funti u plusu sto se tice prodaje/kupovine igraca. Prosle sezone je bio u plusu 25miliona funti, dok je sezonu prije bio u minusu 25 miliona funti. Nama se cini da oni prodaju za velike pare i da imaju masu para, ali i oni dovode brdo igraca a 7-8 miliona funti, pa koji upali da se proda, upali. Ako uzmemo posljednjih 5 sezona, oni su cak u minusu sto se tice prodaje/kupovine igraca.

Link to comment
Share on other sites

Onda Benfika i Porto. :D

 

Ja to lupim klub koji ima velike prihode od transfera, cisto da navedem primer. Jer valjda znaju na sta mislim. 

 

Mada tu moze i da se nadje i Soton. Toliko nova ulazi i izlazi iz kluba da bi se na FM vec bio za titulu i posle 2 sezone za LS. Dolazili bi igraci svetske klase. itd... 

 

Igra treba da bude malo sporija sto se toga tice, kad klub "dizes" na veci novo i ka vrhu treba da bude neuporedivo sporije. Finansijski pre svega, jer su previse utice na fudbal. Neka vrsta reputacije koja utice na dovodjenje igraca.

Link to comment
Share on other sites

 

jedini tko okreće paru je Dinamo=Zdravko Mamić

 

 

 

Jest, u svoj džep.

 

 

Igra treba da bude malo sporija sto se toga tice, kad klub "dizes" na veci novo i ka vrhu treba da bude neuporedivo sporije. Finansijski pre svega, jer su previse utice na fudbal. Neka vrsta reputacije koja utice na dovodjenje igraca.

 

Kada je bila sporija svi su se žalili da je prespora. Ovako je taman. Ako ja sa Osijekom uđem u LP 3 puta za redom(prvi puta nakon 4 sezone) i dva puta budem treći u skupini...i na kraju završim u polufinalu EL. Pa treba da dođu neke pare na moj račun, treba da dođe wonderkid iz Ekvatorijalne Gvineje za male pare pa da ga prodam za 50 milki u PSG. Realno je.

 

Naravno, realno je i ono šta se meni sada desilo na FM-u. Doveo igrače za 50-ak milki sa bijesnim plaćama, ali sam i prodao za 60 miljuna ali su imali smješne plaće. Nisam dobio pare za ulazak u LP niti za TV prava pa mi je balans na nuli jer trošim 25 miljuna godišnje na plaće. Para nema za nove transfere, treba bolje i mlađe pa ću prodati par starosjedioca. Prodam za 15 miljuna i samo 4 dobijem za transfere...jebiga treba podmirit plaće igračima i stožeru. Uđem u LP (automatski) i dobijem 10ak miljuna i odma dobijem par miljuna za transfere jer dobro stojim.

 

Jedino šta meni smeta su loši sponzori. Pa jebote napunim Gradski vrt već drugu sezonu za redom, igram LP, EL u polufinalu i dobijem 300 tisuća eura sveukupno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |