Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Samo Hajduk vječno živi...


Los Galacticos™
 Share

Recommended Posts

Ja uvijek kada kupim ili dobijem Fm,ritual mi je da počmem igrati sa svojim klubom.Već 5. sezona za redom novi football manager otvaram sa Hajdukom..U prvom reportu donosim izvještaj o ligi,kupu UEFA,transferima odlaznim i ulaznim i tako dalje..Ja se nadam da ce se ova karijera održati na životu,kako kod mene,tako i kod vas jer smatram da bi se i ova karijera mogla pratit..

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/lt/3/3a/New_Hajduk_logo.png

 

Necu puno dužit o povijesti Hajduka,ni stadionu,dresovima,naslovima jer se to nije mijenjalo dugo godina..Svi znate za splitski klub pa krenimo...

 

PRIJATELJSKE UTAKMICE

Prijateljske su odigrane pod vodstvom Tudora jer sam ja došao nakon odigrane 2 utakmice i odigrane utakmice Hrvatskog Super Kupa..Tudor je odlično pripremio moju momčad pobjedama protiv Jabloneca 2-1 i protiv Zmaja 3-0..

 

http://i.imgur.com/CodxLNw.png

Prvo ćemo krenuti sa odlaznim transferima..Prvi koji je otišao je bio Anton Maglica koji je krenuo put Katra u Al-Rayyan..500k€ meni a njemu sigurna plaća i dosta,dosta veća..Zatim iz Švicarske stiže ponuda od 200k€ za Vršajevića,podižemo je za 250k€ i on također odlazi put Švicarske..Treći i zadnji je Tino Sven Sušić koji je otišao u Švedsku za odličnih 250k€..Sve ukupno smo zaradili čisti milijunček..Dolazile su ponude za Maloču(Crystal Palace 1.6M €) i Andrijaševića (3M € Kuban) ali mi nije bila bitna financijska situacije nego sam želio ostaviti kostur momčadi..Tri igrača su dobila slobodne papire,a 6 ih je otišlo na kaljenje na posudbe..

http://i.imgur.com/leVUDkB.png

U klub su došli samo dva igrača sa slobodnim papirima..

Dina Paljušića(DR) doveo je Jens Anderson a Matiju Smrekar(ST) sam doveo ja,koji se nakon 4 godine vraća u Hrvatsku...

 

Super Kup

Super Kup je osvojen,ali pod vostvom bivšeg trenera Igora Tudora..Igor Tudor je odlično pripremio moju momčad i pobjedom nad Dinamom

1-0 i HVALA MU NA TOME! Uvijek ima mjesta za pomoćnog trenera thumbup

 

Prva MaxTv liga

Prvo pa muško..Hahahaha...1.kolo odmah derbi nakon derbija u Super kupu..Na Maksimiru nemam šta za reć..Vodili 1-0,pa preokret i to je to...Sreca,nemam sta rec..Ali okrećemo se novom derbiju,derbiju Svetog Duje..2.kolo je donijelo derbi

Hajduk-Split (2-0) ..Pogodili su Caktaš i Kouassi i prva tri boda na novom FM14 celb ..Idemo dalje,3.kolo donosi treći derbi i treću srecu..Dalmatinski derbi Zadra i Hajduk gdje smo uzeli sretno i spretno 3 boda pobjedom 2-1..Dalje idemo kući na dva domaćinstva protiv Slavena Belupa (1-1) i Hrvatskog Dragovoljca (2-0)..Zatim u 6.kolu najveće iznenađenje,nisam to mogao ni slutiti da će me Istra 1961 iscipelariti..Doslovno i uslovno su me ponizili na Aldo Drosini sa 2-0..Zatim idemo put dole,ne mislim na tablici,nego do Rijeke(2-0) i nova 3 boda..Ali onda ŠOOOOOOOOOOOOK...Usudim se reći,najgora momčad u stvarnosti hrvatskog nogometa..Toliko talenata i toliko moćna momčad na fm-u,a toliko puna sranja u stvarnosti..Ponizili me na Poljudu sa minimalnih 0-1..Tu sam mislio dati otkaz(ehehe ma di bi ja)..Zezam se..Trenutno smo 4...Sve je tu li-la više li nego la..Tablica nam dokazuje da će ovo biti napeta sezona..Utakmice...

 

Euroliga

Ovdje smo došli po ono po što smo došli..Hahahahah..Idemo redom..Ždrijeb nam je dodijelio Astanu,neznam ništa o njima,nema se što znat..Odmah start,prva tekma 2-0,cilj 1-0 uzvrat...Bog nam je htjeo dati teži klub,ali sam rekao "no way DUDE" i dao nam Anarthosi..Prva utakmica dosta tvrda,mi 23 šuta oni 3 i dobili 1-0..Ali uzvrat donosi sasvim drugi Hajduk..Došli u Cipar i otišli kući sa

3-1 gdje ćemo mirno odgledati ždrijeb..On nam je donio Botev Plodvil koji je došao do nas maestralnim pobjedama protiv Rijeke i Rosenborga,ali za nas je lak plijen..Prva utakmica i minimalna pobjeda 1-0 i monstruozni pogodak Krešimira Jelića..Uzvrat donosi 1-1 i odlazak u grupe EL i 1 i nešto milijuna u kasi..Izvučeni smo sa Freiburgom,Paokom i AZ-om.. Utakmice

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

http://www.pohrani.com/f/1W/21/XFdFsgb/portfolio-552x310-zviz-t.png

 

Pozdrav..Nakon 8 prvenstvenih utakmice,krećemo u nove pobjede..Krenimo gdje smo stali,a stali smo kod gosp. Ivkovića i Mamićeve Lokomotive..Ne baš lagana utakmica jer smo imali samo 10 udarac i 1 u okvir koji je odsjeo u mreži..Dobili smo sa odličnih

1-0 pogodkom Harisa Bukve..Nakon Lokomotive dolazi opet Mamić..Ovaj put Dinamo i pokazujem im da nemaju zašto dolaziti i da idu kući...Poraženi su sa 2-1 pogotkom Andrijaševića i Jelića...Nakon toga idemo u goste ali smo kod kuće par km od Poljuda na Parku mladeži..Idemo u "goste" Splitu i odnosimo 3 boda pogotkom Smrekara i opet pobjeđujemo 1-0..Nakon toga imamo dva domaćinstva i novo rješavanje pobjednika protiv Zadra gjde ostajemo 2-1 i protiv Istre identičnim rezultatom 2-1..Ostalo nam je još dosta utakmica..Tu je i tablica i statistika igrača..Kupom smo se lagano prošetali protiv Sesveta pobjedom 3-1 gdje je nakon 2 pogotka Kouassi dobio poziv za A reprezentaciju.Dalje smo izvučeni sa GOSK

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cb/Europa_league.svg/200px-Europa_league.svg.png

Ulaskom u skupine EL odigrali smo 2 utakmice..Prva je bila u Njemačkoj u Freiburgu protiv istoimenom bundesligaša..Dominirali smo dobrim dijelom utakmice a to smo i pokazali pobjedom od

1-0,moglo je biti i više ali Kiš nije uspio realizirati najstrožu kaznu..U goste nam tada dolazi grčki prvoligaš PAOK kojeg metemo sa velikih 4-1..Pokazali smo ko je gazda a Smrekar je sa 2 pogotka svoje mjesto dobro učvrstio i Kiš će se morati potrudit da ga smakne..Naredne utakmice su dosta jake a na tablici smo stopostotni

 

Pošto nam je Parent club Real Sociedad kod njih smo našli veoma zanimljivog igrača i odlučili ga dovesti za

0€..Ime mu je Jon Gaztanaga i igra stopera a može i zadnjeg veznog..Dolazi tek 10.1..Prije utakmice sa AZ Alkmarom Darijo Srna je pohvalio Matiju Smrekara i nadam se da je dobio samopouzdanje..Roster momčadi izgleda dobro a nadam se dosta dosta boljem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sezona 2013/14 je uspješno završena..Kroz naredni report cu vas provest od prvenstva pa sve do kupa i do tržnice..

 

http://www.pohrani.com/f/1W/21/XFdFsgb/portfolio-552x310-zviz-t.png

Krenit ćemo di smo stali..To je bila pobjeda protiv Istre od 2-1..Zatim idemo na gostovanje protiv Slavena Belupa gdje smo uzeli 3 boda pobjedom 1-0 i pogotkom Maloče..Zatim teško gostovanje u Zagrebu protiv HD gdje smo sretno i spretno uzeli nova 3 boda pobjedom od

3-4..Kući zatim imamo teško gostovanje Rijeke koja je stanovala na predzadnjem mjestu ali su ipak neugodni i to su pokazali neriješenim rezultatom od 1-1(Haris Bukva)..Odlazimo na Maksimir protiv Lokomotive i tu opet remiziramo i gubimo 2 boda(0-0)..Idemo put Osijeka i naravno radimo tradiciju gdje gubimo 1-2(F.Andrijašević)...Zatim opet Maksimir,ovaj put Dinamo i tešak poraz(1-3) koji nam daje samopouzdanja za iduće tekme..Napokon imamo 3 domaćinstva..Prvo je bilo HD-a gdje smo ga isprašili sa 4-0(Bukva,Caktaš,Maloku,Smrekar),zatim Osijeka 3-0(Gaztanaga,Jozinović,Bašić)i nova izgubljena 2 boda protiv Zadra(0-0)..Idemo zatim opet put sjevera,točnije u Rijeku,na Kantridu gdje opet možemo po pobjedu i to smo ostvarili 2-0(Bašić,Kiš),zatim Slaven Belupo 2-2(Bukva,Smrekar)..Zatim derbi kod kuće,na Poljudu protiv Splita i napokon pobjeda od 2-1(Bašić,Caktaš)..Pa opet gore,protiv Lokosa i pobjeda 1-0(Caktaš)..Opet kući protiv Istre i opet samo 1 bod 1-1(Smrekar)...Pa opet gore,od ovog mi je muka,protiv HD-a i pobjeda 2-0(Smrekar,Gaztanaga)..Opet taj neugodni Osijek i nova 2 izgubljena boda sa 0-0..I napokon kući na 3 domaćinstva Rijeka 1-2(Smrekar,)Dinamo 1-0(Caktaš),Slaven 0-0..Opet smo kući,teoretski u Dalmaciji,prvo Zadar 2-1(Bukva,Caktaš),pa remi u Parku mladeži protiv Splita 1-1(Bradarić)..Prventsvo je tehnički bilo zakljuceno,HAJDUK prvak nakon 9 godina,iako su ostale još 2 prvenstvene,Lokomotiva 0-3, i Istra 1-4 gdje sam priliku dao igračima sa manjom minutažom...Tablica izgleda ovako,utakmice

 

Nakon osvojene krenut ćemo put Hrvatskog kupa..Kup je osvojen,lagani protivnik je u finalu bio Zagreb,drugoligaš,gdje smo u prvoj izgubili 2-3(Caktaš 2),a u Zagrebu lagano isprašili sa

4-0(Kouassi 3,Caktaš)..Kup utakmice

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/cb/Europa_league.svg/200px-Europa_league.svg.png

Krećemo na senzaciju...Koliko se sjećam stali smo kod Paok-a pobjedom 4-1..Pa krenimo dalje..Kao što se sjećamo imali smo i AZ kojeg smo mučili u gostima i uzeli odlični bod sa

1-1(Andrijašević)..Uzvrat donosi potpuno drugačiji Hajduk i trijumf protiv AZ i velika pobjeda 1-0(Kiš)..Zatim nam dolazi Freiburg i odlazi pognute glave i praznih ruku i gazda Hajduk to pobjeđiva 2-1(Milić,Maloča)..Osigurali smo prolazak kao prvoplasirani pa sam protiv PAOK-a malo odmarao igrače i oni su mi podarili pobjedu 1-0(Smrekar)..U ždrijebu smo dobili laganog protivnika,tako se usudim reći,jer smo Chornomorets u gostima dobili 2-1(Kouassi,Caktaš)...Kod kuće lagan prolazak i pobjeda 3-1(Smrekar,Caktaš,Pašalić)..Ždrijeb nam je donio teškog protivnika u 1/8,franscuskog prvoligaša Saint Etienne..Prva utakmica u Francuskoj i odmah senzacija..Odigrali smo odličnu utakmicu što dokazuje odličan rezultato od 2-2(Ruffier o.g,Maloku)..To nam je odličan rezultat, i naravno kod kuće ih prašimo 2-1(Smrekar 2)..Plasiranje u 1/4 nam je bila velika senzacija a kada smo vidjeli da smo izvučeni sa Bordeaux-om jednostavno nismo imali šanse..Prva utakmica je bila kod kuće i uspjeli smo izvući 0-0..Tu utakmicu iz Splita nismo uspjeli prenijeti u Francuskoj pa ipak senzacije nije bilo..Izgubili smo 5-1(Kouassi),ali što je men zadovoljilo nije ni 1/4 ni 1/8 nego prolazak u skupine EL..

 

3 igrača koje bi izdvojio je

Mijo Caktaš koji je izrastao u ključnog igrača Hajduka,zatim Dino Mikanović koji je bio nezamjenjiv na desnom beku,to dokazuje i prosječna ocjena 7.11(liga) i Mislav Andjelkovic koji je na zadnjem veznom odigrao dosta dobrih partija ali su ga ozljede malo spriječila ali je još najskuplji igrač Hajduka sa tržišnom cijenom od 1M€

Edited by Los Galacticos™
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |