Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

FM 2014 - Opća tema


Dino151
 Share

Recommended Posts

Moraju da udovolje masama. Masa zeli grafiku, izgled, prezentaciju. Rijetko ko gleda sta je ispod koze. Nazalost tako nam je nametnuto u vise segmenata zivota.

 

Zato je sve i otišlo u onu stvar. Nekad su programeri/dizajneri radili igre koje bi i samo igrali, danas se rade samo da se prodaju. Rokovi se krate, mjenjaju se razvojni studiji usred razvoja i slično. Ima izuzetaka ali njih je malo,a i oni kad se probiju "prodaju se". Evo menađer nakon koliko pačeva još uvijek nije gotova igra.

Link to comment
Share on other sites

Da, to je problem. Manjak vremena, a moraju svake godine nesto novo da ubace, a nemaju novca da mogu na vrijeme da tu novost usavrse. A ako preskoce jedan serijal, onda je to veliki udarac na finansije SI-a i onda tesko od toga mogu da se oporave.

Link to comment
Share on other sites

Iz iskustva ti treba jedno 15 dana da usavršiš recimo driblinge sa ovim brojem varijabli u igri, ako bi samo to radio 8h dnevno. Malo je šefova koji ti daju slobodu da radiš tako nešto osim ako je u pitanju alpha ili beta.

 

Puno vremena za igru koja ima 6-9 mjeseci za razvoj.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ja sam sasvim zadovoljan ovim FMom, kao što sam već i rekao. Svaki put u početku bude loše, kad izbace 2-3 updatea sve se sredi ;)

 

Jedva čekam dogodine pa da uvaže neke zanimljive prijedloge koji će biti poslani kako bi još više poboljšali igru thumbup

Link to comment
Share on other sites

Ja im zameram "samo" na ukidanju slajdera.... facepalm Najveca glupost koju su mogli da naprave, kao i na cescim povredama nego u periodu kada je bila samo 2d grafika. I to tako iz serijala u serijal.

 

Da ima nekakav pec za neki stari serijal na ovu godinu, igrao bi stariji fm. Mnogo bolji gameplay, nego danas. Da ne pricam dalje...facepalm

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbe mi se cega pola! Sam gameplay je bio 100 puta realniji u FM05 ili u FM08. (golove sa pola terena ne racunam, to je bio jedan od bagova).

 

Znaci gameplay mi ide na nerve. Aj jednu utakmicu da imas 30 suteva i da nece lopta u gol. Ali ovde se svaku utakmicu to desava, a kompjuter jedan jedini sut koji ima ce pretvoriti u gol.

 

Evo sad sam se iznervirao i ne znam koji sam djavo instalirao ovaj serijal...

 

Jbte, sad igram jednu utakmicu i golman mi skida sve kao da je Casillas licno.

Edited by Dzoni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, onda moguce da neki patch nisam instalirao, jel ima neki patch posle zimskog koji sredjuje to?

 

 

 

Ali su mi jednostavno rezultati bili realniji nekada... Znao sam da nema sanse da pobedim Real vec posle dve tri sezone, ali sam znao da cu uvek nakantati neku ekipu 5-0 bez problema. Tj. da ako igram protiv autsajdera, nemoguce da od svakog autsajdera golman brani kao Casillas?!!

Edited by Dzoni
Link to comment
Share on other sites

imam problem!

dakle igram sa fayendoorom, druga sezona i kad idem registrirat igrace za sljedecu fazu u LP ne mogu registrirat igraca Francesco Lodi, uopce ga nemam na popisu igraca?? kako, zasto?

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam vidjeti ocjene igrača dogodine :aaa:

 

Naročito me zanima kako će izgledati Di Maria, Bale, Carvajal, Illarra ( facepalm), Isco, ali i ovi mladi igrači poput Particka Wilsona, Ryana Ladsona i ekipe :D

 

Svi ce isto da izgledaju. Mozda male promjene Di Mariji oko work rate-a i tehnike. Bale je i ovako jako dobar i ima odlican potencijal. Mislim da nema smisla da ga diraju, jer mi ova sezona i daje onakve ocjene. Carvajal mozda dobije koji baf u ocjenama, ali vise u PA ce da dobije. Isco ce da bude smanjen, bar bi trebao da bude smanjen. Ali nece.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |