Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Impresivni regeni


Dino151
 Share

Recommended Posts

Ima visok i determination i work rate, pa tako i ja mislim da ce da napreduje. Dam mu 10 utakmica u sezoni, pa cemo da vidimo. Bas sam takvog napadaca trazio kada jednog dana budem prodao Wilfrieda. Mozda nece biti fizicka zvijer kao on, ali ce da bude mentalna gromada :D

Link to comment
Share on other sites

Moze da mu promeni personality, moze mu se smanjiti ili povecati determination [ to zavisi od igraca tutora ] , to je to sto ja znam :D Ali ja kontam da dobija njegov stil igre :D

Edited by Goku
Link to comment
Share on other sites

Moze dobiti PPMs od tutora - to je taj njegov stil igre. To je jedino sto ovaj igrac moze da dobije od nekog drugog, jer ima determination 19 i jos je Model Professional. Ali meni se ne isplati da ga Wilfried uci necem ( jedini napadac koji cemu valja u timu) jer ce mu promjeniti personalty i smanjiti determination, a PPMs moze da nauci kroz godine. Jedino da Wilfried ima neki PPMs koji se ne moze nauciti kroz trening, ali niti jedan PPMs koji se prenosi sa igraca na igraca nije vazan za napadaca ( dobro, ima par kao sto je Curls ball ili Use outside of boot).

Link to comment
Share on other sites

istreniraj mu composure i kroz par godina ces imati odlicnog poachera, slicne ocjene su bile kod jednog mog regena na 12-ci (dobar dribler, brz, slaba zavrsnica), ali je uz dosta treninga i par pozajmica izrastao u napadaca koji daje 30 golova u 25 utakmica...

Edited by Fergie
Link to comment
Share on other sites

ja volim brze napadace i kad sam dovodio ovog mog dvoumio sam se zbog ne tako dobrih ostalih ocjena, a sada imam prvog napadaca reprezentacije (istina, nije mu tu jaka konkurencija, samo jos nekih par regena) i zvezde, pored machede i carbonera (sezona 2019/20)... ima i ovaj tvoj potencijala da bude ubica, pogotovo za hnl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da za centralnog veznog vec sad ima dobre ocjene i tu moze igrati gotovo svaku rolu. Za koje ocjene smatras da su nekonvencionalne?

Inace, prilicno jeftino sam ga platio! Ne sjecam se za koliko tocno, al negdje ispod €400k sigurno. :)

 

Upravo tako ZakNik. Prvu sezonu ce uloziti u prilagođavanju te ce tu i tamo ulaziti/zapocinjati. Nakon toga nasljeđuje svog skandinavca, Hiljemarka, u prvoj. :D

Edited by Tuljan-P
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da kod slabljih klubova to je prednost jer se igrači tj regeni razviju nenormalno jer su već toliko dobri da mogu igrati u prvoj postavi dok je u malo jačim to drukčije za 4 godine će ti biti jedan od najjačih veznih europe...kada navrši 20 molio bi te da staviš SS tu da vidimo kako je napredovao baš me zanima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pod nekonvencionalne sam mislio na kombinaciju dribbling-bravery-flair sto se moze odraziti na situacije u kojima je 1-1 sa protivnickim igracem.Najverovatnije ce te situacije resavati brzim oslobadjanjem lopte i samim tim davati manje sanse za koriscenje ubitacnog suta iz daljine,dok ce mu nizak anticipation-flair davati manje sanse da napravi odlucujuce dodavanje ka napadacima.Sve te stvari mogu ali i nemoraju biti presudne.Lepota igre je zapravo u tome kako iskoristiti najbolje osobine igraca a pri tome ga ne dovoditi u situacije u kojima bi mogao da pokvari igru ostatka tima.Moj licni stav je da regene treba neprestano kupovati imali oni potencijal za prvi ti ili ne zarada je sigurna.Npr. ukoliko se kupi 5 regena po sezoni 4 nece biti za prvi tim nakon 3 sezone ali ce isplatiti ulozene pare i napraviti zaradu.Jedan ce uspeti da uznapreduje za prvi tim.Time se dobija standardni prvotimac od 21 godine kojeg ste po racunici dobili za dzabe.Regen koji bi igrao za prvi tim mora imati dobe ocene do 19-te godine ne racunajuci CD i golmane za koje je pozeljno slanje na pozajmnice u toj dobi.Iz licnog iskustva znam da je zarada na golmanima izuzetna.Golmani ne postizu cene napadaca ali su uvek trazeni.Kupovinom 4 golmana regena po sezoni u velikim klubovima nakon 5 sezona zradjujete pare za jednog vrhunskog golmana od 24-5 godina i dobijate jednog odlicnog rezervnog golmana od 21 godine.Ukoliko neko zeli mogu ostaviti racunice za golmane regene.

Edited by ronba
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva, a i logicna racunica... Jedina stvar koja me prca u cijeloj toj prici je to sto zbog tolikog inputa stranih regena pate domaci decki, jer da bi prodao one regene moraju igrati cime se razvijaju i dizu si cijene...

Makar, ova prica oko golmana me zaintrigirala i moram priznati da o tome nisam nikad ni promislio iako znam da se golmani dosta lako prodaju. Vjerojatno zato jer se volim uzdati u jednog golmana koji ce mi braniti gotovo svaku utakmicu prakticki do kraja karijere

 

ZakNik, postat cu ovdje onda njegov ss cim napuni 20-tu! (Posto si ti mene updateao oko onog rumunja ;) )

Edited by Tuljan-P
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |