Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Nastala Slucajno U Zvezdi


iluzionista
 Share

Recommended Posts

s obzirom da zvezda i partizan odskacu i da je liga takva kakva nastala je sledeca formacija koju sam uspeo na kraju da primenim u jacim ligama, 3-1-2-2-2 koja moze da prelazi po potrebi u vise zamisli u zavisnosti kako ide tekma i zavisnosti dal vas ima problema crvenim kartonom.

 

1. Sto se tice golmana najvaznije karakteristika meni za ovu formaciju je komunikacija uvek je to vazno ali posto su tri stopera jos vaznije, zatim refleks i procena pa mozda i agilnost al ne toliko.

 

2. tri stopera uglavno budu slicni posto se traze iste karakteristike, jedan uslov da mi bar jedan bude oko 190 cm visok, vazne karakteristike su: procena, brzina i agilnost koja kod mene ima veliku vaznost u formaciji sa tri stopera agilnost je veoma vazna, sad da ne pametujem zna se sta se trazi od stopera. Ja sam samo napomeno sta je najbitinije meni u ovoj formaciji tacnije stopere trazim tako sto pocnem od brzine i pokretljivosti, spomenucu neke stopere koji se po meni dobro snalaze u mojoj formaciji : otamendi , fil djons, varane itd.. u mojoj formaciji nema bekova ali su pogodni stoperi koji po potrebi mogu da igraju na mestu beka kao Bane Ivanovic, kao sto je miha probao sa banetom formacija (3-4-2-1). Dobra karakteristika je kad igrac moze da iznese loptu narocito ako je autobus parkiran na drugoj strani ali u ovoj formaciji nije toliko bitno. Kod stopera obracam paznju na pas i kreativnost jer ponekad sam iz nicega stvarao kontre i bilo je to ozbiljno oruzje, slikovito stoperi su znali da proigraju krila ili napadace slanjem duge lopte u prostor. Mana mi je bila visina stopera i nisam bio preterano opasan iz kornera ( pomenuti stoperi primeticete svi su oko 180 cm )

 

3.zadnji vezni veoma je vazno da igrac moze da odigra na mestu stopera kad zatreba , slutite ako dobije crveni jedan od stopera ili zadnji vezni ja nista ne menjam , tj ostaje taktika sa tri stopera, a zadnji vezni prelazi na mesto stopera zato je vazno da zadnji vezni moze da igra na mesto stopera, osim karakteristika stopera vazna mi je brzina i agilnost , kod mene je taktika napravljena na agilnosti pas i kreativnost kao sto sam reko da su mi stoperi iz nicega stvarali kontre jos veci akcenat je na tom polju stavljen na zadnjeg veznog velika prednost je kad zadnji vezni zna da asistira, isto tako dobro je da ima dobar sut jer moze bas njegov gol da odluci utakmicu. Vazne karakteristike osim agilnosti i brzine na koje stavljam akcenat su : procena , heding, pas a manje vaznije tj one koje usavrsavaju vaseg igraca su kreativnost ,smirenost marking i uklizavanje. Kakve god da su vam mogucnosti finansijske ima leka kao skupocena je kasemiro kod mene se odlicno pokazao a jeftinija varijanta u mom slucaju je lucas zen iz botofaga cena oko 2 miliona , u slucaju crvenog kartona stopera oni su prelazili na mesto stopera i odlicno se snalazili na mestu stopera.

 

4. dva vezna igraca tu ima puno prostora u donosenju odluka kakav tip igraca zelite ja licno zasnivam da budu na tom mestu kreativni i ofanzivni tj da u napadu prave razliku a u slucaju igraca manje na terenu mogu da budu oprezniji i povuceniji tj dobiju manju slobodu u igri. Sad karakteristike da ne nabrajam ukratko ako su vam fizicke i mentalne sposobnosti plave kao kod mene to je dobar znak ( vise od 10) najvaznija karakteristike su kreativnost i agilnost, zatim brzina i pas. Moj prvi izbor je lukas mura. sta ocekujem da povede loptu da svojom kreativnoscu uvek ima bar 4 igraca ispred sebe ( napadace i ofanzivna krila) da koristi kreativnost i nepredvidljivost i odlucnoscu da brzinu igri a da svojom brzinom i driblingom uvek ima varijantu kao solo prodor , zadnji vezni treba da bude blizu jer mu tako daje sigurnost da moze da vrati loptu ili da ispravi gresku a drugi vezni sluzi da tom prilikom trazi bolji polozaj .j lukas mura moze da bude lazni napadac ili krilni ofanzivni i to mi je vazno jer daje vise prostora u mom manevru. Jos jedna vazna stvar da se igrac zna snalaziti kao napadac kad ga rotiram isto tako i za napadaca da zna igrati na krilu ofanzivnom.

 

5. krilni igraci volim kad mogu da odrade posao napadaca, da igraju poput krilni napadaca, kao sto sam malopre reko da se snalaze na vise pozicija, primer Hazar i Gece oni mogu kao krilni a mogu i u vezni red ili druga varijanta nejmar i munian oni mogu kao krila a mogu i kao napadaci. karakteristika najvaznija brzina zatim kreativnost, agilnost, dribling , finis, pas i centar sut , moja ofanzivna krila su tako postavljena da protivnik odustaje od svoji ofanzivni bekova na koje vrse pritisak kad imaju loptu a ujedno sprecavaju protivnika da koristi bekova jer su kontre paklene.

 

6. Moj tip napadaca je nejmar ili munian tj igraci koji mi koliko toliko lice na mesija i one taktike kad pep stavi mesija kao laznu devetku ja to isto pokusavam samo sa dva lazna napdaca. karakteristike pa slicne kao za ofanzivna krila samo sto mi je finis vazniji, mislim da sa ovim napadaom zadrzavam odbranu blizu njihovog gola, razlog agresivnost i brzina moji napadaca i krila.

 

7. 3-1-2-2-2 Dva napadaca kao sto su iker munian i nejmar vrse pritisak na stopere i teraju ih na brza resenja sto u fudbalu najvise donosi gresku protivnika , krila sluze da bekove izbace, vezni igraci vrebaju da preseku loptu iza njih je zadnji vezni i na kraju tri stopera koje odlikuje brzina i dobro postavljeno i to je recept do lopte. napad pocinjem sa stoperima zadnji vezni im pomaze u tecnoj igri tj da naprave nekoliko dobri pasova sto mi daje sigurnost i onda ako ne uspem da posaljem loptu u prazno iza stopera ili na krilo tj ako se ne odlucim na taj korak lopta ide do vezni igraca koji pokusavaju da se priblize protivnickom golu lopta se tako kontrolise da se moze iskoristiti napadacka taktika stvarajuci visak tj prednost na protivniku ( glavna oruzja kreativnost , brzina i pokretljivost).

 

8.rezerve: 1. Golman....... 2. zadnji vezni koji pokriva i mesto stopera ........... 3 vezni grac ........ 4-5 krilni napadac (najvaznija karakteristika brzina ) .... 6-7 napadaci ( najvaznija karakteristika brzina) ....najvaznija karakteristika je brzina sa kojom imam nameru da osvezim ofanzivu kojoj ce glavni aduti biti brzina i svezina

Edited by iluzionista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inace formaciju sam praktikovo i sa arsenalom , zbog tezine lige islo je tesko ali nisam odustajao , ako nista od Wengera sam napravio malu macu , ako neko bude koristio formaciju nek obrati paznju na pipremni deo , samo je vreme potrebno ... napad je najbolja odbrana :) i hvala svima

Edited by iluzionista
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |