Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kontra Mraku,kontra Sili(Th 1950)


Bili Tić
 Share

Recommended Posts

19 HAJDUK Split 11

 

 

Moja zavrsna karijera s najdrazim klubom.Htio bih zavrsiti ovaj FM 2012 u velikom stilu.Boljeg nacina od vodenja najveceg kluba na svijetu nema.

Bez skromnosti,poosvajao sam dosta toga na ovom manageru,cilj je sada s Hajdukom dosegnuti vrhunac.Bar cu pokusati.

OSNOVNI PODACI:

Puno ime Hrvatski nogometni klub Hajduk Split Nadimak hajduci, bili, splitski bili, majstori s mora Osnovan

13. veljače 1911. Igralište Gradski stadion u Poljudu, Split Kapacitet 35.000 Trener http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Flag_of_Croatia.svg/20px-Flag_of_Croatia.svg.png Bruno Bosnjak :thumbup: Liga 1. HNL 2011./12. 1. HNL, 2.

KLUPSKI USPJESI:

Naslovi prvaka

  • Prvenstvo NR Hrvatske (to prvenstvo je bilo izlučno natjecanje za ulazak za jugoslavensku 1. ligu):
    • 1946.

  • Prvenstvo FNR Jugoslavije/SFR Jugoslavije:
    • 1950., 1952., 1954/55., 1970/71., 1973/74., 1974/75., 1978/79.
      • Hajduk je bio dio "velike četvorke" SFRJ-nogometa i jedini klub koji je postao prvak u objema Jugoslavijama, a da nije bio iz glavnog grada jugoslavenske republike/pokrajine. Vrijedi napomenuti da je Hajduk jedini nogometni klub koji je sudjelovao u svim prvoligaškim natjecanjima u Jugoslaviji od 1923. do 1991. Isto tako, Hajduk je jedini klub u objema Jugoslavijama koji je osvojio naslov prvaka bez poraza. Rekord je to kojeg Hajduk čuva od 1950., te ga do danas nije uspio srušiti ni jedan drugi klub u SFRJ i Hrvatskoj.

Kao i u Jugoslaviji, Hajduk je jedini klub koji je u svim prvenstvima RH igrao u najvišem rangu natjecanja, što zajedno čini neprekinuti niz od 80 sezona redovitog sudjelovanja u elitnom nogometnom razredu što je pravi svjetski raritet.

Osvojeni kupovi

Dvoranska prvenstva

Zapazeni europski nastupi:

 

975./76.

Kup prvaka:

Legende kluba:

Bernard Vukas:akter prvog upecatljivijeg transfera iz Dinama(tadasnja Concordia)u Hajduk.U splitu je postao legenda u pravom smislu rijeci.Tocno 300 golova za Hajduk,kapetanska traka u klubu i reprezentaciji,2 srebra s olimpijada za Jugoslaviju,2 nastupa na svijetskim prvenstvima,titula prvog strijelca lige,uloga sportskog direktora kluba itd.,itd.

Frane Matosic:najbolji strijelac u povijesti "Majstora s mora",nevjerovatnih 729 golova u 739 meceva za klub,kapitenska traka,4 titule prvaka s Hajdukom,uloge trenera,sportskog direktora,cak i predsjednika kluba.

Vladimir Beara:iz skupine najvecih legendi,,branio za Hajduk 8 godina,skupio preko 60 nastupa za klub.Nije dopustao postavljanje zivog zida.Lav Jasin je prilikom urucivanja nagrade za golmana godine rekao da ju zasluzuje Beara a ne on.Obranio je penal Puskasu na olimpijadi.

Jurica Jerkovic:clan zlatne generacije 70ih kad je predvoden Ivicem Hajduk osvojio 5 kupova u nizu i 3 prvenstva u tom periodu.Profinjen tehnicar,lagane i precizne desnice,ucinio je ondasnji nogomet Hajduka iznimno atraktivnim za gledanje.

Ivica Surjak:Igrao u istoj generaciji 70ih,nesluzbeno najveci u povijesti kluba.Miljenik Ivica koji je osim nevjerovatnog talenta,tehnicke potkovanosti i snage imao ogromnu volju.Bio je ogroman radoholicar.U reprezentaciji Jugoslavije je redovito imao glavnu rolu,bio je puno istaknutiji cak i od legendarnog Dragana Dzajica.

Tomislav Ivic:izbor za najboljeg igraca je mozda poprilicno tezak,ali kad je u pitanju trener,nama dvojbi.Svaka cast Spaci,Kaliterni i kompaniji.Sjor Ivan je unio revoluciju,ne samo u Hajduk nego u nogomet uopce.Njegova trofejna riznica sa raznim klubovima je impresivna.Poceo je u Hajduku gdje je unio inovativan sistem "proizvodnje" igraca iz vlastitog pogona i njihovog strijelovitog razvoja.Takticki daleko ispred svog vremena.

Stanko Poklepovic,Ivan Gudelj,Luka Kaliterna,Zoran Vujovic,Zlatko Vujovic,Ivan Buljan,Ivan Katalinic,Slavisa Zungul,Petar Nadoveza,Luka Peruzovic,Dragan Holcer,Blaz Sliskovic,Zoran Varvodic,Alen Boksic,Slavko Lustica,Vilson Dzoni,Zoran Vulic,Kokeza,Broketa,Vardic,Pudar..

Mnogo je jos onih koji mozda zasluzuju ovaj status ili su blizu da ga steknu(iz novijih generacija-pocetak devedesetih)ali neka se jos malo potrude da ih se nazove legendom.Naravno mozda sam nekog zaboravio.Ako jesam,sugerirajte...

 

STADION

HNK Hajduk igra svoje utakmice na

Gradskom stadionu na Poljudu od 1979.

Od 1911. do 1979. utakmice je igrao na igralištu zvanom "Kod stare Plinare", Teren se izvorno zvao "Kraljeva njiva". Otkako je preselio na Poljud, staro igralište se u govoru u Splitu naziva "Stari Plac" ili "Staro Hajdukovo".O Poljudu su rijeci suvisne,mnogi ga smatraju najljepsim stadionom u ovom dijelu Europe.

NAVIJACI

Hajdukova organizirana navijačka skupina se zove

Torcida, ime koje je uzela po svojim južnoameričkim uzorima.

Torcida se prvi put okupila na ključnoj utakmici prvenstva protiv "Crvene zvezde" u pretposljednjem kolu, 29. listopada 1950. 20.000 navijača nosilo je "bile" do preokreta i pobjede 2:1, koja im je donijela prvi naslov prvaka nakon 2. svjetskog rata, ostvaren bez ijednog poraza.

Klub ima veliku navijačku bazu širom Hrvatske, a izrazito snažnu bazu ima na hrvatskom priobalju od Savudrijske vale do Prevlake, te su tradicionalno jaki u Dalmaciji. Čak i u ostatku bivše SFRJ, klub je svugdje imao navijača, među svim narodnim i vjerskim zajednicama, kao nijedan drugi klub na području bivše SFRJ.

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako cemo realno ovo nista ne valja slike samo si ih nabacao sta si naso , ova poslednja slika pff ne znam koj' ce djavo ovde , Mogao si nesto o ovim igracima da napises ili da nadjes manje slike , inace dobar odabir kluba . Moj ti je savet pogledaj malo kak o drugi rade , utrose dosta vremena ali to lici na nesto a ne samo da se nabaca.

Link to comment
Share on other sites

Eh kada moram i ja da se javim. :D Za početak drago mi je da si krenuo da pišeš i nadam se da ćeš redovno apdejtovati karijeru. Kao drugo kopiranje sa vikipedije nije bilo potrebno, mogao si sam nešto ukratko da napišeš, a kao treće pratiću te naravno, ali pogledaj neke druge karijere i kako su drugi pisali pa ćeš i sam videti da ovo mora mnogo bolje. :) Sve u svemu srećno u nastavku !

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,ja sam stavio podatke za koje sam procijenio da ih treba staviti.Zato ovo i jest UVOD.Svatko procita ono sto procijeni bitnim ili zanimljivim.Da,kopirao sam s wikipedije dosta toga.Zasto ne?

Ovo je,dakle,samo uvod,nista drugo.

Kad dode vrijeme za reporte,onda kritizirajte...

Hvala na svim komentarima...

...

I,evo,ipak cu ponesto izrezeti iz uvoda...

 

 

Nisam jos poceo,pa ako moze sugestija:sa ili bez updatea???

 

Ako cemo realno ovo nista ne valja slike samo si ih nabacao sta si naso , ova poslednja slika pff ne znam koj' ce djavo ovde , Mogao si nesto o ovim igracima da napises ili da nadjes manje slike , inace dobar odabir kluba . Moj ti je savet pogledaj malo kak o drugi rade , utrose dosta vremena ali to lici na nesto a ne samo da se nabaca.

sta fali zadnjoj slici??? :nemojdapricas:

 

Eh kada moram i ja da se javim. :D Za početak drago mi je da si krenuo da pišeš i nadam se da ćeš redovno apdejtovati karijeru. Kao drugo kopiranje sa vikipedije nije bilo potrebno, mogao si sam nešto ukratko da napišeš, a kao treće pratiću te naravno, ali pogledaj neke druge karijere i kako su drugi pisali pa ćeš i sam videti da ovo mora mnogo bolje. :) Sve u svemu srećno u nastavku !

ovo je uvod za karijeru,a ne report karijere.mislim da nije toliko lose.svejedno,hvala ako ces pratiti ;)

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

odma su mi u oko upale dvi stvari. concordia=dinamo :S daleko od toga. dalje šurjak=neslužbeno najveći u povijesti kluba :S aj pogledaj samo prvu dvojicu ili trojicu šta si naveo pa će ti bit jasno di je tu šurjak. zadnja slika još i grb krivi, isto ko na predzadnjoj. rezultati i trofeji c/p sa wikipedije odnesu ti pola posta - mogli su bit samo sumirani, toliko i toliko puta prvak itd. također negdi ok pravopis negdi tuga živa. gradovi malin slovon, fale razmaci iza točki, zareza i sl.

 

inače ne pratin i ne komentiran baš karijere ali ova s hajdukom bi me mogla zanimat. vidit ćemo kako će reporti izgledat :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

odma su mi u oko upale dvi stvari. concordia=dinamo :S daleko od toga. dalje šurjak=neslužbeno najveći u povijesti kluba :S aj pogledaj samo prvu dvojicu ili trojicu šta si naveo pa će ti bit jasno di je tu šurjak. zadnja slika još i grb krivi, isto ko na predzadnjoj. rezultati i trofeji c/p sa wikipedije odnesu ti pola posta - mogli su bit samo sumirani, toliko i toliko puta prvak itd. također negdi ok pravopis negdi tuga živa. gradovi malin slovon, fale razmaci iza točki, zareza i sl.

 

inače ne pratin i ne komentiran baš karijere ali ova s hajdukom bi me mogla zanimat. vidit ćemo kako će reporti izgledat :thumbup:

 

Ako kritiziras,konkretno reci sta ne valja.Sto se pravopisa tice,nemam nikakvih problema,mogao se jedino dogoditi previd pri pisanju.Zasto ne kopirati s wikipedije??Concordia jest jedno od gomile nekadasnjih naziva GNK Dinama.Surjak je igrao u nekoj blizoj proslosti i dosta zivucih moze govoriti o njemu..Matosic i Vukas su ipak igrali u vrijeme totalnog amaterizma i o njima se vise zna kroz legende...Tek sam vidio ovo za razmak nakon zareza,hahaha,koji perfekcionizam :)...Svejedno,hvala na komentaru i nadam se da ces pratiti

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

concordia je igrala na stadionu zagreba i zagreb joj je u čast uzeo kao svoju 3. boju dresova zelenu. toliko o tome. onda je i zagreb vjerojatno "jedno od gomile nekadasnjih naziva GNK Dinama". šurjak je jedino neslužbeno budala i kriminalac, isto ko iko buljan i slični i zato smo danas tu di jesmo. ako nešto u mojem postu nije bilo konkretno ispričavam se. al vidim da si malčice nervozan pa neću više komentirat kad ne možeš prihvatit dobronamjernu kritiku da uvodni post u kojem je pola teksta c/p godina osvajanja trofeja, dvi iste slike s krivin grbon, par netočnih činjenica nije dobar uvod i da odbija ljude od daljnjeg praćenja. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

concordia je igrala na stadionu zagreba i zagreb joj je u čast uzeo kao svoju 3. boju dresova zelenu. toliko o tome. onda je i zagreb vjerojatno "jedno od gomile nekadasnjih naziva GNK Dinama". šurjak je jedino neslužbeno budala i kriminalac, isto ko iko buljan i slični i zato smo danas tu di jesmo. ako nešto u mojem postu nije bilo konkretno ispričavam se. al vidim da si malčice nervozan pa neću više komentirat kad ne možeš prihvatit dobronamjernu kritiku da uvodni post u kojem je pola teksta c/p godina osvajanja trofeja, dvi iste slike s krivin grbon, par netočnih činjenica nije dobar uvod i da odbija ljude od daljnjeg praćenja. pozdrav

 

"Nogometni klub Dinamo osnovan je 9. lipnja 1945. kao nogometna sekcija, nakon što su dekretom ukinuti zagrebački nogometni klubovi Građanski, HAŠK i Concordia".

Dalje,i Surjak i Buljan su igracine,druga je stvar kako su se snalazili u ulogama direktora i slicnim.Mogao bih se sloziti da su doprinijeli upropastavanju kluba,ali to nije tema.Da su igracine,jesu..

Dalje...Nervozan?? lol,nimalo,zbog koga,zbog tebe lol ?

Dalje,nisam pametniji od wikipedije...

Dalje,tvoja kritika je bila dobronamjerna?Ok,nisam ni tvrdio drugacije..

Netocne cinjenice nisu navedene tako da nemam sta komentirati.Ono za Concordiu sam dokazao,a u vezi sa Surjakom je vise subjektivni dojam,nikakva cinjenica.

Jedino prihvacam sugestiju za grb.Budem to promijenio.Bitno je da se vidi ciji je ;)

...I,ne moras pratiti dalje karijeru,pretrpjet cu taj gubitak :thumbup:

Pozdrav :)

 

http://www.nadlanu.com/pocetna/specijalno/euro-2012/Dzaja-u-Top-10-istorije-EP.a-141786.579.html

[/center]

 

Upala mi je u oko sada ova zadnja rečenica. Ne bih da serem puno, ali nije mogao da ima veću ulogu od Džaje. Dovoljno je pročitati ovaj tekst:

 

http://www.nadlanu.com/pocetna/specijalno/euro-2012/Dzaja-u-Top-10-istorije-EP.a-141786.579.html

 

To je valjda subjektivni dojam autora clanka na wikipediji...Ja sam samo to istakao kao zanimljivost..

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ivica_%C5%A0urjak

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

http://www.nadlanu.com/pocetna/specijalno/euro-2012/Dzaja-u-Top-10-istorije-EP.a-141786.579.html

Ivica Surjak:Igrao u istoj generaciji 70ih,nesluzbeno najveci u povijesti kluba.Miljenik Ivica koji je osim nevjerovatnog talenta,tehnicke potkovanosti i snage imao ogromnu volju.Bio je ogroman radoholicar.U reprezentaciji Jugoslavijeje redovito imao glavnu rolu,bio je puno istaknutiji cak i od legendarnog Dragana Dzajica.

 

Upala mi je u oko sada ova zadnja rečenica. Ne bih da serem puno, ali nije mogao da ima veću ulogu od Džaje. Dovoljno je pročitati ovaj tekst:

 

http://www.nadlanu.com/pocetna/specijalno/euro-2012/Dzaja-u-Top-10-istorije-EP.a-141786.579.html

Link to comment
Share on other sites

Rezime sezone 2011/2012

Ulazak u sezonu s ciljem da se pokupe 2 domaca trofeja,ali jos vise s namjerom da se podmladi ekipa i formira za slijedece sezone.Ukupno,neuspjesna sezona.Osvojen je samo kup,u prvenstvu je placen danak katastrofalnom pocetku,2:3:4 u prvih 9 kola.Razlog je bilo "trazenje" u taktici,ali i puno promjena u igrackom kadru,time i neuigranost.Dinamo je nakon tih 9 kola imao 8:1:0,nevjerovatnih 16 bodova prednosti.Ovih -6 na kraju i ne izgleda tako lose.

Transferi

http://www.images.fm-balkan.com/images/424transferi.jpg

http://www.images.fm...sfers_Histo.png

Nastojao sam dovesti pojacanja na duzi rok i u velikoj mjeri uspio.Bilo je par propusta,npr.,Xulua sam ispustio.Bilo je i pehova,Anas se povrijedio sredinom srpnja,te ga nisam tad uspio prodati iako je bilo i interesenata za odstetu od 4,5 mil.Spartak je ponudio 3,5.Odbio sam cekajuci vecu ponudu,a za koji dan se povrijedio.Na zimu sam dobio 2,5 mil. za njega.Nisam htio cekati ljetni transfer rok,da probam Ticinovica na toj poziciji i provjerim treba li mi dugorocno pojacanje.

In

Jorge Broun:doveden za 700K,bolje rjesenje od Subasica za kojeg sam dobio 2,4M.Kompletan golman,bez izrazenih mana,vec iskusan a moze dosta napredovati.Moze on i bolje nego sto je pokazao.

http://www.images.fm..._Overview_A.png

Domagoj Pusic:jedan od talentovanijih veznjaka u HNL-u,dobar tehnicar.Doveden za 400K.Cilj je bio da trkacki napreduje i postane mocan BTB sa dobrim i kvalitetnim zavrsnim pasom.Visemjesecna povreda ga unistila,moguc odlazak na ljeto.

http://www.images.fm...ic_Overview.png

Leonardo Borzani:DMC doveden bez odstete u trenutku kad sam bio deficitran na toj poziciji i kad sam saznao da Mijailovic moze doci tek u sijecnju.U sijecnju je i otisao za 220K.

Geovanny Caicedo:doveden za 100k,iskusni Ekvadorac.Namjera je bila forsirati Malocu zajedno s Milicem,Elezom i Inohom po potrebi,te cekati povratak Jonjica.Uzasni pocetak sezone me natjerao da dovedem nekog iskusnog i kompletnog stopera da obuzda Malocine greske.Nisam pogrijesio!

http://www.images.fm...icedo_Overv.png

Aki Riihilhati:doveden bez odstete na polusezoni,35 godina star prekaljeni Finac.Bedem u veznom redu,doveden kratkorocno,naravno,da pomogne u borbi za trofeje.Istice mu ugovor.

Romario:svima itekako dobro poznati FB iz Vitorie.1.8M nije puno za nositelja talenta,jedan od oslonaca tima u buducnosti.

http://www.images.fm...rview_Attri.png

Srdjan Mijailovic:ekstra talentiranini srpski "anchor man".Doveden na posudbu s opcijom kupnje za 1.8M.Tu sam klauzulu vec iskoristio.Dugorocno je Hajdukov.

http://www.images.fm...ilovic_Over.png

Josmar Zambrabo:mladi kreativac iz Venecuele doveden u sijecnju nakon odlaska Anasa na posudbu s opcijom kupnje na ljeto za 475K.Nije pokazao dovoljno da bih aktivirao klauzulu.

Out

Iz kluba je otislo oko 40 igraca.Pocistio sam mladi tim od antitalenata,a seniorski od igraca koji ili nisu dovoljno dobri,ili ne mogu vise napredovati.Zarada od 10M eura je,po meni,impresivna i itekako sam ju dobro investirao.Odlasci spomena vrijedni su:Danijel Subasic(doveden bolji,3,5x jeftiniji golman),Tomasov(nije bio u dugorocnim planovima,bolje ga se odmah rijesiti i usput zaraditi),Anas.S(vec spomenuti odlazak,solidna zarada),Ivan Vukovic(nije pokazao nista u polusezoni,lijepa zarada).Otisla je nekolicina igraca koje ne bi imali mjesto u 11 za fine odstete(Brkljaca,Kukoc,Ahmad,Trebotic,Glumac).Ne zalim ni za jednim odlaskom.

 

MAX TV prva liga

http://i.imgur.com/dPJce.png

2.mjesto,moglo je i moralo bolje.Korjenite promjene u ekipi mogu biti opravdanje.Ovo je sigurno zadnji put da gledam Dinamu u leda.

;) Kljucan je bio pocetak sezone kad sam bio na -16 od Dinama.

Izdvojiti se moze golijada protiv Lokomotive.

 

Kup Hrvatske

Jedini trofej,bez vecih problema osvojen.Jedini krizni moment bio je domaci poraz od Zagreba 2:0 nakon sto sam u gostima dobio 3:0.U uzvratu su igrali Milic,Elez,Barisic,Dzoni,Pericic,L.Kalinic.Skoro mi se osvetilo...U finalu 2 rutinske pobjede protiv Sibenika.

http://www.images.fm...s.d.d._Fixt.png

 

Euro cup

Zapeli smo na prvoj prepreci.Ukrajinska Vorskla je bila kobna.To se zbilo u duhu opce konfuzije na pocetku sezone,iako nismo nadigrani,dapace.Steta zbog koeficijenta.Popravit cemo dojam u Europi uskoro.

http://www.images.fm...s.d.d._Fixt.png

 

Najbolji pojedinci sezone:

Mario Maloca:stoper izuzetne fizike spreme,pravi primjer "stoppera",kupi duele.Steta zbog slabijih mentalnih atributa,ali nije se previse osjetilo.

http://www.images.fm...a_Overview_.png

Geovanny Caicedo:pojacanje iz snova.Racionalna strana obrane.Zabio par golova.

http://www.images.fm...icedo_Overv.png

Ante Vukusic:prva zvijezda ekipe,uvijek na rubu zaleda,cesto pobjegne,cesto pogodi,ali precesto i promasi.Kad popravi zavrsnicu,a i neke druge segmente bit ce top klasa.

http://www.images.fm...c_Overview_.png

Ivan Jakov Dzoni:mala minutaza,miksanje nastupa za mladi i seniorski tim,impresivan napredak.Bit ce dobar u tandemu s Vukusicem za 2-3 godine.

http://www.images.fm...Overview_At.png

 

Plusevi sezone +

  • Kompletiranje strucnog stozera
  • Poboljsavanje trening kompleksa i za seniore i za juniore
  • Dobar napredak mladih igraca
  • Donekle uradena rekonstrukcija ekipe
  • Izvrsno financijsko stanje

Minusi sezone -

  • Los rezultat u kupu
  • Los rezultat u europskom natjecanju
  • Nekoliko nerealiziranih transfera(Xulu,Antonini Culina)

Slijedeci report na pocetku rujna kad zavrsi predsezona i transfer rok.Predstavit cu ekipu i ocekivanja od iste.

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

jbt.,nitko ne komentira,mislim da me hebe sto ne znam koristiti te kodove ze slike :(

nezz ima li smisla vise pisati...

Naravno da ima,potrudi se,ljepše piši i biće više komentara.A ja karijeru nikada nisam pisao radi komentara,nego sam samo svoj save želio predstaviti forumu

Sretno i nemoj odustajati :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam,čim vidim Romaria ,i ove stranca,to me tjera iz ove teme. Očekivao sam da će ova kariejra promovirati domaće dečke,a da će se rezultati podrediti njima. Da ćeš probati dovesti Srnu,Pletu,Kalu i ostale dečke,ali ako ovako nastaviš,biti ćeš samo jedan u nizu istih.

Link to comment
Share on other sites

Cilj su trofeji..Bog mi je svjedok da pri potraznji igraca za svaku poziciju prvo trazim domaceg igraca :) ...Ali,jbg.,skroman izbor.Pletikosa je slobodan,dovest cu ga ako obog Brouna prodam za bar 2 mil.Doci ce Lesjak iz Maribora,a i nekoliko talentiranih regena,Maloca,Vukusic,Andric,Lesjak i vjerovatno ticinovic ce biti u 11.Dzoni brzo napreduje,prvi je joker s klupe,Milic na stoperu ,Jozinovic,M.Barisic,Jonjic,Pusic,Andrijasevic,Lendric su u kadru takoder.Pokrivam cijelo domace trizte i vec sam potpisao dosta predugovora s hrvatskim regenima...Trudim se :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Rezime transfer roka i predsezone 2012/2013

 

Transferi

http://i.imgur.com/V9BKM.png

Trgovalo se dosta,doslo je 12 igraca,otislo 30ak,podjednako podijeljeni na raskid ugovora,posudbe i prodaje.Izdvojiti se mogu prodaja Gabrica i Brouna.Gabrica sam se rjesio jer nije pruzao dovoljno a doveo sam,po mojoj procijeni boljeg i 4x jeftinijeg Lesjaka.Sjajan posao.Brouna sam prodao jer se pruzila prilika da dovedem Pletikosu.1.8 mil. je lijepa odsteta,doveden za 3x manje.Zaradilo se i na Inohi i Limi.Odradili su cisto solidnu proslu sezonu,ali je konkurencija na bokovima postala prejaka dolaskom Lime i Kvekveskirije.Draze mi je imati Oremusa i Jozinovica kao alternative.

 

Dolasci

Od njih 12,petorica su izlazni juniori dovedeni iz razlicitih klubova po Hrvatskoj.Po mojoj procjeni,najvise obecava Josip Ticinovic,16-godisnji napadac doveden iz Mosora.

 

Kad su ona "konkretna pojacanja" u pitanju dovelo se slijedece:

Srdjan Mijailovic:prethodno posuden,sad i dugorocno kupljen za 1.8M,vec sam pisao o njemu.

http://i.imgur.com/5nnlv.png

Nika Kvekveskiri:Mladi dvadesetogodisnji Gruzijac doveden za 800K.Nakon duge potraznje za poziciju lijevog bocnog,odluka je pala na njega,iako mu to nije prirodna pozicija,u nedostatku boljih rjesenja.Vrijedit ce bar 5x vise nego sto je placen.Dugorocno rjesenje.

http://i.imgur.com/C0u8Z.png

Zoran Lesjak:300K placeno pojacanje iz Maribora.Igrac koji donosi neophodan balans,kompletan,s primarnom zadacom da ukrade loptu i brzo ju preda naprijed.

http://i.imgur.com/XHONx.png

Pablo Luguercio:30-godisnji argentinski napadac,doveden po isteku ugovora,predstavlja ogromno pojacanje.Sjajno ce se nadopunjavati s Vukusicem.Naznake za to je dao u pocetnih nekoliko meceva sezone.

http://i.imgur.com/aOcE5.png

Nikola Tolimir:Doveden po isteku ugovora iz slovenskog Rudara.Zadnji vezni koji konstantno odraduje posao,solidna alternativa za Mijailovica.

http://i.imgur.com/fSZuT.png

Stipe Pletikosa:Bio bi grijeh propustiti priliku da dovedem sjajnog golmana,sto je jos bitnije,izdanka Hajdukove skole.Negdje je na razini Brouna,ipak su ga stigle godine.No,ionako tragam za dugorocnim rjesenjem na poziciji golmana,pa bolje da na golu 1-2 god. u meduvremenu stoji domaci igrac.

http://i.imgur.com/a9S3o.png

Mehmed Alispahic:Dugo je trajalo cjenkanje s Dinamom za A.Culinu.Nisam uspio dovesti Rijecana,ali sam zato iskoristio priliku da dovedem Dinamovog Alispahica.Proslu sezonu,koju je proveo na posudbu iz Dinama u Legiji dozivio je visemjesecnu povredu sto se odrazilo na njegove atribute.No,nekoliko mjeseci jakog treninga i bit ce jedan od pouzdanijih u prvih 11.

http://i.imgur.com/SK9yo.png

 

Dosadasnje utakmice:

Prijateljske utakmice su sluzile vise fizickoj spremi i nisu nikakvom mjerilo.U prvenstvu sam solidno poceo,ali vec je prosuto 5 bodova u 8 kola.Presudila su mi 2 gola iz kornera protiv Intera(ubio ih u pojam) i,pogodite,gol iz prekida protiv Zadra(ubio i njih u pojam ! ).Prekidi su definitivno najveci problem,posebno,defanzivni korneri.

Dojam u EURO Cupu je zasad vise nego pozitivan.Najprije je rutinski eliminiran Koper,koji je u prethodnoj rundi senzacionalno izbacio Anzi,a potom je pao i puno renomiraniji protivnik,doskorasnji sampion Nizozemske-Twente.Posebno je impresivna s takticke strane bila druga utakmica.Dosli smo u veliku prednost u ranoj fazi uzvrata,povukli se i do kraja im nismo dozvolili nijedan sut u ukvir gola.

http://i.imgur.com/o5gAl.png

Zdrijeb za daljnju grupnu fazu bio je,blago receno nemilosrdan.2 velikana europskog nogometa(Inter i Dortmund) i ukrajinska Vorskla.Eto prilike za revans ukrajincima koji su mi bili kobni prosle sezone.

 

Financijska situacija u klubu je impresivna.Balans je preko 9M,a maksimalni transfer budzet je oko 8M. Fascinantno za hrvatske prilike,strijelovit napredak obzirom da je druga sezona na pocetku.

Traning gradevine su vec unaprijedene na visu razinu i za juniore i za seniore.Uprava je prihvatila novi zahtjev za usavrsavanjem i radovi su u toku.

 

Ciljevi:

  • dupla kruna
  • dati maksimum u preteskoj grupi
  • napredak kluba u svakom smislu

Slijedeci report na kraju sezone..

Edited by Za Hajduk zivot bi dao
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |