Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

4-2-3-1 Control By Gashaa


Gashaa
 Share

Recommended Posts

Evo jedna taktika za igru sa velikim posedom lopte i mnogo sansi,sa njom sada igram u Arsenalu :) Levi ili desni stoper treba da imaju pas preko 11 da bi mogli da im stavite Ball playing midfilder rolu koja je veoma bitna za povezivanje ekipe.Bitno je takodje da vam jedan od centralnih veznih bude defanzivno nastrojen a da jedan bude box to box igrac.Krila i prednji vezni vidite kako stoje.A napadac treba da bude deep lying forward ako ako je manji i brzi igrac.

http://img687.imageshack.us/img687/2646/arsenaltaktika.png

Korneri :

Cross aim: six yard box

3 igraca stay back if needed - tri najmanja igraca sa najlosijim skokom i headingom

Challenge Keeper - Najvisi i najbolji igracu u skoku i u headingu.

Attack near post - Postavite nekog spretnog igraca ne mora da bude visok.

Stand on far post - Stoper sa najboljim skokom i headingom.

Attack ball from deep - Drugi stoper napada ovde.

Lurk outside the area - Neko sa dobrim long shot-om treba da stoji ovde i ceka odbicu :)

Go forward - Bilo koja 2 igraca cisto da naprave zbrku u kaznenom :)

http://www.footballmanagerstory.com/wp-content/uploads/pics/2011/10/fm-2012-set-piece-guide-corner-settings.png

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se izgled ove formacije. Mozes li mi dati SS tvog BPD, a treba mi SS (screenshot iliti slika, ako slucajno ne znas), Stats > Form.

Isprobavam jednu sa takvim stoperom, al' najvise mi ima 20ak dodira po utakmici, htio bih to bar za 150% povecati.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna takita , isprobao sam je na Lechiji tj. sa tim timom igram izazov izbacujem veceras slike sa utakmica ... odigrao sam 4 utakmice od toga 2 remija i 2 pobede , samo bi trebao malo vise opisati pozicije kojem igracu sta odgovara , veceras slike kad se vratim iz skole :)

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi kada pravis taktiku da sve to napises, pogledaj kako sam ja npr radio.

Hvala na SS, to je to sto sam trazio, al' nazalost ni ti nemas konstantu, moram dalje da trazim.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su mecevi koje sam odigrao sa tom taktikom i jeste dobra , ja ovako igram sa klubom koji je u losem stanju u svojoj ligi , uglavnom sa dosta posedom lopte i sansi za go , tako da je super taktika :)

 

http://i.imgur.com/HINI5.png

 

 

http://i.imgur.com/sMPeS.png

Edited by Keot
Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste fora ove taktike ,i sa slabijim klubovima mozes da kontrolises igru i stvaras vise sansi :) Drago mi je da ti se svidja. I da ako imas ofanzivnije centralne vezne mozes oba da stavis na box to box ali i ovako je dobro sve ima svoje prednosti i mane :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobra je nego ti kazem da moze i taj Surma ako je ofanzivniji da odigra i box to box isto kao i Hanzel :) Ali ako ti ekipa nije dominantna u igri onda bolje ostavi ovako da ima ko da krpi rupe i kupi otpatke :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mnogo dobra taktika...Koristio sam je dok sam igrao sa Realom,samo su meni ova dva vezna na centru bili povuceni jos dole,kao zadnji vezni i Xabi Alonso mi je bio deeply lying playmaker(support) jer ima odlicne duge lopte i Khedira defensive midfielder(defend)..onda mi je jedno krilo bilo advanced playmaker(attack) i drugo krilo ili Inside Forward ili Winger u zavisnosti od igraca i ovaj jedan napadac mi je bio Poacher ili Trequalista

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |