Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Groningen Do Titule :)


Radomir Kojić
 Share

Recommended Posts

FC GRONINGEN

TROTS VAN HET NORDEN (PONOS SEVERA)

 

Godina osnivanja:1971

 

 

Ime stadiona:Euroborg

 

Kapacitet:22 500

 

Plasman u prvenstvu: 5 mesto (2010/2011)

 

Najveci uspesi: 3 mesto Nacionalno prvenstvo sezona 1991

 

 

Fudbalski klub groningen osnovan je 1971 godine kao naslednik nekadasnjeg fubalskog kluba GVAV (osnovan 1921) i u tom periodu je igrao dve sezone u drugoj Holandskoj ligi.

Dugo je FC groningen tavorio u fudbalskim vodma holandije i uvek bio kandidat za jedno od mesta koje vodi u drugu ligu.Poslednjih par godina doslo je do expanzije kluba koji je dobio novi stadion koji je zove EUROBORG arena a navijai popularno ovaj stadion nazivaju i ZELENA KATEDRALA.

http://img715.imageshack.us/img715/2645/62542797.jpg

 

 

Da bi cela slika izgledala jos lepse pobrinuli su se igraci Groningena koji su po dolasku na novi stadion ostvarili fantasticni upseh osvojivsi 4 mesto u nacionalnoj ligi ERDIVISIE i plasirali se u Kup UEFA!

1980 godine FC Groningen je usao u holandsku EERDIVISI (prva liga).1983.godine ucestvuje u KUP UEFA predvodjen lokalnim momcima na celu je bio legendarni tandem brace ERVIN I RONALD KUMAN.

 

Prema misljenju navijaca najbolji sastav u istoriji FC GRONINGEN je onaj iz 1991.godine cije su boje u to vrme branili Neni Majer i Milko Djurovski.

Koliko je cenjena skola fudbala sa Balkan najbolje i svedoce brojni internacionalci koji su svoje fudbalsko uhljebljenje nalazili bas u ovom klubu.

Od sezone 2010/2011 u klub je dosao i mladi Srpski internacionalac Dusan Tadic (Vojvodina) koji je u istoj sezoni imao 23 asistencije sto mu je donelo epitet najboljeg sistenta lige kao i po izboru navijaca najbolje igraca sezone.Najveca nagrada nagrada za ovog sjajnog momka i sportistu dosla je u vidu transfera u klub TVENTE koji je za usluge TADICA morao daizdvoji 7 miliona eura.

 

http://img152.imageshack.us/img152/5610/25546591.jpg

Dusan tadic u akciji

 

 

Ono sto svaki istinski poklonik i ljubitelj Groningena zeli i voli da istakne je da su svojevremeno ZELENO-BELI dres sa uspehom nosili pored brace KUMAN i Johan Neskens,Adri Van Tigelen,Mihael Rajzinger i Arjan Robben koji spadaju u istinske ikone FC Groningen a kasnije dokazane internacionalne majstore fudbalske igre.

Ono sto vredi i treba istaci i to da je Milko Djurovski bio proglasen kao najbolji stranac koji je igrao u FC GRONINGEN.Jedan od najboljih strelaca u kratkoj fudbalskoj istoriji FC Groningen je Slovenacki internacionalac MATAVZ koji je na 108 zvanicnih utakmica postigao 56 golova.Matavz je u smiraj prelaznog roka 2011/2012 potpisao petogodisnji ugovor sa PSV iz Eindhovena.

 

Izvinjavam se sto sam prepisao od jednog lika ovo ali ja bih se usresredio na igru..Tako da price cu kod mene pomalo da budu dosadne ali sta da se radi..

 

Prihvatio sam izazov i hocu maksimalno da se posvetim klubu ,da pokusam da ih odvedem u evropu sa nekolicinom igraca koje cu da dovedem..Naravno rec je o proverenim igracima tako da za veliki uspeh su potrebni veliki igraci.. :)

Pokusacu da dodjem do nekog cetvrtog mesta ali videcemo.

 

Odlazim da igram ..bicete izvestavani o daljim desavanjima u klubu :)

 

 

 

 

Prvi moji utisci.

Kada poceo da vodim klub mogu vam reci da nikada nisam vodio Holandske klubove,jednostavno tu su bili Partizan,Blackpool i Fulham.

Ali sad kad sam prihvatio izazov da probam nesto da uradim sa Groningenom sve se naprasno promenilo.

Nisam mogao da verujem da jedan Groningem ima ovako dobre igrace,kad sam cuo Groningen mislio sam tu je to u rangu Partizana,Crvene Zvezde i tako,ali kad sam uzeo da vodim sasvim druga prica.

Jeste to da oni imaju isto para za transfere kao npr nasi najbolji klubovi sa Balkana,ali imaju odlicnu skaut sluzbu ,ja naprimer nisam potrosio 4 miliona,jesam potrosio sam oko 2 ali pre kad uzmem neki klub pare prolete brzo i uvek zahvali,a to mi se nije desilo sad.

Mogu vam reci da mi se svidja jacina kluba i mislim da cu nesta uraditi sa njima.Nagovestaji moje dobre igre sa Groningenom jesu to da sam pobedio naprimer West Hem sa 4-0 i to igra je bila savrsena..

Nzm dali to zavisi do patcha ali ja u svojim redovima ima Dusana Tadica koji je decko majstor.Pre sam znao malo o ovom klubu ,procitao sam istoriju kluba i ovo je super.Odusevljen sam,postajem fan ovog tima

:)

Da se vratimo na samu igricu,igram u standardnoj formaciji 4-4-2.Stoperi su me ocarali ovaj mladi klinac Virgil van Dijk je igracina.Rejting mu je bio na 3 utakmice prosek 7.35 sto je meni vise nego dobro.Svidja mi se to da na svakoj poziciji imaju po 3 igraca sto je super.Znaci bez ulaganja moze nesto da se uradi.

Obecao sam upravi da cu se boriti za ligu sampiona

:o ali to otom potom .Videcemo na kraju sezone dali je to bio pametan potez moj.

Vatreno krstenje -tojest prva utakmica protiv po meni jaceg PSV-a ,na svom terenu.

Postoje one utakmice kada protivnika oderete sa igrom ali rezultata nema,e to se upravo meni desilo na ovoj utakmici.Tajvonen jedan bezveze sut i daje gol sa 25 metara,i posle meca mu je bio rejting 6.50 znaci prosecno.Samim tim kada imate 19 suteva na okvir gola protvnika i pregrst sansi i to ne iskoristite kao staro ne pisano pravilo dolazi kazna u 78 minutu .Izgubio sam jednu bitku ali ne i ceo rat.Odlicna utakmica mojih momaka,sve u svemu ja se puno uzivim u igranje menadzera tako da ne zamerite.Krivo mi je sto sam izgubio a protivnik je imao sa 4 suta na celom mecu.Sta da se radi takav je fudbal.Sve u svemu prvi utisci su vise nego dobri klub je odlican !!!

Edited by Radomir Kojić
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |