Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

"Napad Je Najbolja Odbrana" Ili Ipak Vise Verujete Bunkeru?


Recommended Posts

Ja retko ali jako retko koristim vise od jednog napadaca. Samo u toku utakmice a eliminacione su i jurim rezultat. Inace volim jaku sredu. Pozadi obavezno cetiri a na sredini 5 igraca i od toga nekada bude jedan zadnji vezni a nekada dva zavisi od ekipe koju vodim. Ako nisu dva onda je jedan AMC. Uglavnom volim cvrstu igru i tako uvek igram. Naravno kada sa Partizanom igram protiv jacih klubova tu i touclajn instrukcije pomazu dosta jer one moraju da se znaju kako se pravilno koriste a ja ih obozavam. Isto instrukcije na protivnicke igrace su jako bitne. U pocetku sam koristio i u domacim utakmicama sam podesavao ponekad ali sada vec ne. Asistent mi sam radi u domacoj ligi izuzev kada igram protiv komsinice ili vojvodine jer su to za mene posebni dueli. U evropi protiv tih jacih klubova sam podesavam instrukcije i to cesto ume da dovede do rezultata ako se lepo postave instrukcije na protivnicke igrace i ako se ispravno koriste touclajn instrukcije. :) Naravno sastavni deo igre su i konferencije a primetio sam da to jako retko ko koristi osim mene... ja za ovih 10 sezona nisam propustio ni jednu konferenciju a posebno pred vazne utakmice su one bitne... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Misilim da nam je Grčka 2004 sve objasnila.Kada su zahvaljujući bunkeru došli do naslova.

Dakle, ja to ovako radim:

 

Philosophy - Rigid

Strategy - Counter

Passing - Default

Creative Freedom - More Disciplined

Closing Down - Default

Tackling - Default

Marking - Man

Crossing - Default

Roaming - Stick to Position

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nema te ekipe ni tog bunkera koji se moze odbraniti kad protivnik strpljivo i disciplinovano rasiri igru i napada... moze da te usere pa da se odbranis od nekog, ali konstantno forsirati bunker je besmisleno... cak i sa potpunim autsajderima protiv mnogo jacih ekipa pobjedjuje disciplina, ne atomsko skloniste... univerzalna taktika je disciplinovano i siroko, pobjednicka za jace i spasilacka za slabije timove... slazem se da bez jake odbrane nema ni jakog tima, ali nikad strogi bunker, za zaustavljanje protivnickih napada tu su bwm ili anchor, zavisi od taktike do taktike...

Link to comment
Share on other sites

Protivnik vam neće dat gol ako nema posjed lopte :)

Frende ne drži ti to vodu. Masu puta je posjed lopte bio i 70-30 za mene i dobim dva komada. Jednostavno ili netko pogriješi ili neka kontra ugl događa se.

Link to comment
Share on other sites

Mrzim da igram protiv bunkera, i mrzim da igram bunker. Tacnije, ne mogu da smislim. Napadam i najjace klubove, pa makar me napunili.

 

Nikad nisam voleo igru na rezultat. Jedino sto promenim u taktici ako vodim u nekoj vaznoj utakmici je tempo igre. Da malo uspore ali ne i da zadrzavaju loptu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Igram bunker, redovno imam manji posjed lopte i manje šuteva ali pobjeđujem(zahvaljujući kontrama).Tako da mi je prvi izbor bunker.

slazem se

 

najdraze mi je igrat bunker sa jakim ekipama protiv slabih

 

lol

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |