Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Koje role koristite za igrače u sredini?


Dino151
 Share

Recommended Posts

Kako kad. Prije mi je morao da igra Adv. Playmaker u MC roli i pored njega BWM na defend. Sada sve vise forsiram jednu drugu postavku koja se mnogo teze cita, jer su dva MC-a u roli Central Midfielder, sem sto se jedan ponasa kao Trequartista, a drugi kao Deeplyplaymaker. Naravno, iza njih je uglavnom A-man, ili ako bas hocu da dominiram u posjedu, onda tu stavim jos jednog DLP i stavim mu da bude 'playmaker', a napadacu 'targetman' + 'run onto ball'.

Link to comment
Share on other sites

Po meni to najvise zavisi od taktike koju koristim i igraca koji su mi na raspolaganju i njihovih atributa.

 

Kada sam jedno vreme igrao sa Jagodinom dosta mi je pomoglo da igram sa Poacher-om i DLP, jer je ovaj nabacivao sjajne lopte Poacheru iza odbrane i ovaj je samo smestao golove :cast:

Dok mi je kod jacih klubova ako igram 4-5-1 odlicna kombinacija Anchor man - Advanced Pplaymaker - CM support, tako se pravi "trougao" gde A-man oduzima lopte protivniku i preseca kontre, AP kreira sanse, ide napred i jako je opasan po protivnika, dok CM support je tu izmedju ove dvojice i pomaze kako je kome potrebna pomoc i takodje salje odlicne lopte na krila. :cast: :cast:

 

Toliko od mene ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kod mene je to u Lilleu bio Andile Jali,točnih dodavanja po utakmici je imao min. 85%,ali sigurno 90% utakmica preko 90%...Asistencija je imao isto kao i AMC jer sam to tražio,ali je uvijek bio onaj koji je pokrenuo akciju ili bio asistent asistentu,a formacija je bila 4-5-1 ili duža verzija 4-1-2-2-1...

Link to comment
Share on other sites

U napoliju 4-4-2 i 4-5-1 na centru su bili DLP i AP , DLP je dodavao uglavnom AP a AP je assistirao svima , Parejo je bio AP i u sezoni je imao 37 assista , sto znaci da to ne bi uspeo bez DLP-a koliko se meni cini.Mada je i on sam po sebi dobar igrac , tako da je po meni najbolje role na centru DLP i AP .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Izvinite ja sam nov i obozavam fm ali ja imam fm 08 i igram sa shakhtarom taktika mi je 4.2.3.1 a ponekad 4.1.3.2 kupio sam dobre igrace:shunsuke nakamura (AMRLC),Cristian zapata(DC),Rafael van der vaart (AMC) i jos dosta drugih nadam se da ce vam ove moje preporuke pomoci.Dali mi mozete preporuciti neke MC-ove?Pozz.

Link to comment
Share on other sites

u vezi imam jednog boxtobox,jednog bwm i dlp..svi na support..a ofanzivni vezni mi je jedan AM (a) i T (a)..od napadaca stavim deep lying foward jer imam takvog napadaca koji ima najbolje ocjene za tu..a drugi napadac mi je bolji za advanced foward..

Link to comment
Share on other sites

imam pitanje, pa me zanima vaše mišljenje..znaci igram 4-3-2-1..zanima me za sredinu..imam BWM, deep lying playmaker, box to box..svi na support..a ofanzivni mi je jedan AM (a) i T (a)..a za napadaca nekad poacher nekad advanced foward..zanima me sta bi vi stavili ovome koji igra T? da igram sa dva AM? Midstjo mi ne dolazi do izrazaja bas na toj poziciji,mada po ocjenama je odlican za tu poziciju T..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

obozavam da kontrolisem igru, a to ostvarujem preko 3 igraca na sredini (1 dm i 2 mc)...

dmc igra kao deep lying playmaker - support (pa cak i ako mu je mc prirodna pozicija), jedan mc je ball winning midfielder - defend, a drugi je central midfielder - attack

druga opcija je dmc kao defensive midfielder - support, jedan mc kao advanced playmaker - support, drugi central midfielder - attack

nekada igram i sa 2 mc bez dmc sa rolama deep lying playmaker - defend i box to box midfielder, pokazalo se kao fina kombinacija

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ovako, igram s Liverpoolom i zelim kontrolirati posjed sa 3 vezna igrača u sredini.

 

Lucas Leiva - DM (DLP-defend)

Radja Naingolan - CM (BWM-support)

Gerrard - CM (?)

 

Što mislite, koju rolu da mu stavim tu...

 

A lijevo krllo mi je Coutinho koji je AP-A, a desno Sturridge koji je IF-A

 

I u špici naravno Suarez (AF-A)

Link to comment
Share on other sites

da nije malo puno dva playmakera po krilima... maksimalno jednog playmakera imam, i to u sredini, po krilima su mi obicno inside forward i winger

nije zašto bi bilo...probaj pa ćeš vidjeti ubijanja po krilima...preko 25 asistencija jače krilo u sezoni...najviše 42 je imalo moje jedno krilo + još barem 15 golova i više

Link to comment
Share on other sites

nije zašto bi bilo...probaj pa ćeš vidjeti ubijanja po krilima...preko 25 asistencija jače krilo u sezoni...najviše 42 je imalo moje jedno krilo + još barem 15 golova i više

 

Pitanje je ponovo isto, koliko je to realno?

 

Poznavajući Fergiea ovo mu neće biti baš normalno koristiti u FMu jer vjerujem da 99% ljudi ovdje teži za realnošću FMa...

 

Da ne idemo u diskusiju po 100ti put, tebi je to tako i ti tako igraš, samo sam iznio svoje mišljenje jer imam osjećaj da će nešto slično i SAF reći ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosada to nisam vidio, često viđam krila odnosno krilne napadače kako ih mnogi zovu i tada bi oni u FMu imali rolu Inside forwarda, ulazak u sredinu, udarac ili dodavanje(asistencija) dok ja otkad pratim nogomet nisam vidio da je krili igrač razigravač neke ekipe, ako jest onda stvarno ne znam koji k im služe vezni igrači...

 

Ja ne znam, pokušao sam čak i na internetu naći neki podatak gdje piše što su točno Playmaker krila ili takvo što, dok sam sa druge strane opciju Inside forward vrlo brzo našao i točno piše što su i kako su na terenu...Ako slučajno nađeš neki tekst o ''Playmaker'' krilima nabaci link da se educiram ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

playmaker može biti i bočni igrač i napadač i svi na terenu to je moje mišljenje a to što ti misliš da u realnosti krila nisu playmakeri to je tvoj problem :D

 

Daj neki primer takvog igraca :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa dao sam evo gerrard kad je igrao desno krilo je bio playmaker...ronaldinho također,evo možeš uzeti i riberija(recimo da je on drugi playmaker uz švajnija jer preko njega sve lopte većinom idu i on razigrava u sredinu ili alabi na bok ili vrati danteu itd...

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam, to je u modernom nogometu Inside forward, playmaker bi imao ulogu i da ajmo tako reći diktira tempo utakmice dok Ribery ide na driblinge i kada uđe unutra uma opciju udarca ili dodavanja što je večeras napravio Robbenu i uposlio ga odlično, ali to opet nije playmaker...da sada zovnem 100 trenera svaki bi rekao da njima u igri Ribery nije playmaker, ali mi smo u krivu, izvini -.-

Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |