Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Gareth Bale


juanes
 Share

Recommended Posts

Osobne informacije

Ime:Gareth

Prezime:Bale

Godina rodjenja:16.7.1988

Nacijonalnost:Welsanin

Klub za koji nastupa:Tottenham Hotspur

Omiljena osoba:Gomes

Omiljeni klub:Southampton

Klubovi za koje je nastupao:Southampton

Utakmice za reprezentaciju:24(2)

http://spurs.files.wordpress.com/2007/06/garethbale02.jpg

Ličnost

Gareth Bale je dosta mlad i perspektivan igrac. Po meni to nije igrac koji vec u prvoj sezoni moze zauzeti ulogu standarnog prvotimca jer je dosta mlad ali kasnije dok postane jos malo iskusniji sigurno moze postati jedan od najbljih lijevih bekova na svijetu. Pred njim je buducnost nogometa i ako bude uporan moze doci i do zvjezdanih staza.

Pozicija

Igra na poziciji desnog beka koji je napadački orijentiran. Zbog navedenog može igrati kao alternativa na desnom krilu ili desnom veznom. Treba mu kontinuitet da bi pokazao ono najbolje iz sebe.

Prednosti

Vec sam rekao da ovaj momak itekako dobro izvodi sve prekide. Ti prekidi su dosta opasni za protivnicki gol bilo da se radi o korneru,slobodnom udarcu ili ubacivanju iz auta. On je tip igraca koji svaki tim zeli imati,igrac koji ce svojim tacnim i preciznim centarsutom naci svoje suigrace u kaznenom prostoru i onda to postaje prava opasnost.

Slabosti

Kada dodje u izglednu priku da postigne pogodak nije u stanju da je realizuje na pravi nacin,ali posto igra na poziciji lijevog beka te situacije nisu prevsie ceste pa ovo i nije neka velika mana. Ne zna dobro cuvati neke igrace i oni mu u vecini slucajeva pobjegnu pa tako nije najbolji izbor njega staviti kao striktnog cuvara. Iako dobro izvodi prekide sutevi sa distance mu nisu jaca strana i rijetko tako pogodi svoj cilj.

Trenutna sposobnost

Fizicki je dosta izdrzljiv igrac i moze igrati dosta utakmica zaredom i u istom tempu tako da uvijek ostavlja srce na terenu ma kakva god utakmica bila. Ima dobro ubrzanje odnosno prvih nekoliko koraka nakon prijema lopte i tako cesto pobjegne svojim cuvarima.

Potencijalna mogucnost

Momak koji je dosta mlad i uvijek se zalaze za svoj tim. Ima dobar osjecaj za igru. Igrac koji je uvijek spreman dati 120% da bi tim postigao sto bolji rezultat. Nije to igrac koji se previse bavi solo prodorima nego uvijek trazi rjesenje u svojim suigracima na drugim pozicijama.

Informacije o transferu

Igrač koji je zbog svojih igri učvrstio mjesto u prvih jedanaest. Svojim igrama je pokazao da to i zasluzuje te zbog toga ne bi išao iz Tottenhama.

Vrijednost: 7 250 000 €

Opci utisak

Gareth Bale je momak koji ima tek 22 godine. Definitivno,jedan od najvecih telanata na otoku i na svojoj poziciji je vec postao pravi igrac. Sigurno je da jos dosta moze napredovati i ima veliki potencijal koji nece ostati neiskoristen. Dobro izvodi sve prekide. Dosta je prodoran po citavoj strani i zna dati upotrebljivu asistenciju za svoje napadace.

 

Video informacije:

juanes BOKICIC

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Godina rodjenja:16.7.1988

 

Gareth Bale je momak koji ima tek 17 godina. Definitivno,jedan od najvecih telanata na otoku i na svojoj poziciji je vec postao pravi igrac. Sigurno je da jos dosta moze napredovati i ima veliki potencijal koji nece ostati neiskoristen. Dobro izvodi sve prekide. Dosta je prodoran po citavoj strani i zna dati upotrebljivu asistenciju za svoje napadace.

ako je rođen '88 trebao bi da ima 21 godinu,zar ne? a ne 17 ;D

Link to comment
Share on other sites

rosque,slabo ti ide računanje?  :haha:

neznamo mi dal ti znaš ili ne...

reko si da ima 22 godine...mi te samo ispravljamo...

ps 7 mesec nije za 2 meseca nego za 3  :fuck. :fuck.

edit:

i ja sam u onom računanju nešto za*ebao..

ako je star 7 meseci a za 3 meseca (2 skoro) će imati 22 godine ispada da po meni godina ima 10 meseci a ne 12

jbg loše stojim s računanjem http://fm-balkan.com/Smileys/classic/grin.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |