Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

The Times: "McManaman new manager of Deportivo!"


A_TOMA_C
 Share

Recommended Posts

Legendarni bivsi Engleski nogometas Steve McManaman "putuje u trenerske vode"?

 

 

 

"Deportivo, zasto da ne bio bi to pravi izazov..." - Rekao je Steve McManaman za The Times.

Postoji mnogo indicija da se ova indicija bude potvrdjena. Kako nasi novinari saznaju Steve je vec boravio u La Coruni. No da li je to bilo provatno ili poslovno u narednim danima bih ova informacija trebala biti potvrdjena.

 

Prenosi Marca iz clanka koji je objavio The Times.

 

U nastavku nam Marca donosi i biografiju Steve McManaman i Historijat Deportiva.

 

Deportivo La Coruna

 

 

 

Real Club Deportivo de La Coruña (engleski: Royal Sporting Club La Coruña) je španjolski profesionalni nogometni klub sa sjedištem u gradu A Coruna i Galiciji , osnovan 1906 i trenutno svira u Segunda Division . Budući da je španjolski nogometni sustav liga je osnovana u 1928, on je proveo dvije sezone, ali sve u prva dva stupa, ali je relegated na gornjem leta u drugu ligu 2011.

 

Depor je osvojio ligu naslov jednom u sezoni 1999-00 , a završio kao drugoplasirani u pet navrata. Klub je također osvojio španjolski kup dva puta, The ( 1995 i 2002 ), te je također osvojio tri španjolska superkupa . blues i bijele su redovito na najvišim pozicijama u La Ligi u posljednjih 20 godina, završivši na vrh polovici tablice u 16 od 19 sezona. Kao rezultat toga, klub je bio redoviti sudionik europskih natjecanja, igranje u UEFA Champions League pet sezona zaredom, i dostizanje do polufinala u 2004 .

 

Deportivo odigrali svoje kuće igre na 34,600 kapaciteta Riazor od 1944, kada je stadion je izgrađen. Njihova tradicionalna domaća kit se sastoji od plave i bijele košulje (prugasti) s plave kratke hlače i čarape. Klub ima dugogodišnje rivalstvo s nacionalnim protivnicima Celta de Vigo i utakmice između dviju strana su poznat kao galicijski derbi .

 

Puni naziv Real Club Deportivo de La Coruña, SAD

Nadimak (i) Depor

Os Turkos (Turci)

Branco-azuis (The Blues i bijele)

SuperDepor

Osnovan 1906; 106 godina

Tlo Riazor

(Kapacitet: 34.600)

Predsjednik Augusto César Lendoiro

Liga Segunda División

 

 

Nacionalni Naslovi

 

La Liga

 

Pobjednici (1): 1999-2000

 

Runners-up (5): 1949-50 , 1993-94 , 1994-95 , 2000-01 , 2001-02

 

Copa del Rey

 

Pobjednici (2): 1995 i 2002

 

Finalisti (1): 1910 [1]

 

Supercopa de España

 

Pobjednici (3): 1995 , 2000 , 2002

 

Segunda División

 

Pobjednici (5): 1939-40 [2] , 1961-62 , 1963-64 , 1965-66 , 1967-68

 

Tercera División

 

Pobjednici (1): 1974-75

 

Međunarodni naslova

 

UEFA Intertoto Cup :

 

Pobjednici (1): 2008

 

Runners-up (1): 2005

 

Regionalne naslova

Galician prvenstvo [3]

 

Pobjednici (6): 1926-27 i 1927-28 i 1930-31 i 1932-33 i 1936-37 i 1939-40

 

Runners-up (6): 1924-25, 1925-26, 1929-30, 1931-32, 1933-34, 1938-39

 

Galicijski Cup

 

Runners-up (1): 2007-08

 

Najzapazeniji igraci:

Španjolska - Fran (1988-2005)

Kanada - Julian de Guzman (2005-09)

Hrvatska - Miloš Hrstić (1985-1986)

Srbija - Miroslav Đukić (1990-1997)

Maroko - Noureddine Naybet (1996-1904)

Nizozemska - Roy Makaay (1999-1903)

Španjolska - José Francisco Molina (2000-06)

Urugvaj - Walter Pandiani (2000-2005)

Španjolska - Claudio Barragán (1991-1995)

 

Steven McManaman

 

 

Steven McManaman je rođen 11. veljače 1972. Nakon što je proveo svoju nogometnu karijeru u dva europskog nogometa najuspješnijih klubova u 20. stoljeća, Liverpool i Real Madrid , kao i čarolija u Manchester City.McManaman je bio prvi britanski igrač koji je osvojio UEFA Champions League naslov dva puta, i bio je prvi engleski nogometaš koji je osvojio Ligu prvaka s ne-engleskog kluba. U 2008, on je bio rangiran treći u Top 10 najvećih britanskih nogometaša da igraju u inozemstvu, odmah iza Kevin Keegan i John . Bio je veliki navijac Evertona, nakon sto je dobio ponudu za jedno godisnji ugovor njegov otac to odbija i prihvata ponudu Liverpool-a. Gdje je prvi put debitovao 15. prosinca 1990, u 2-0 pobjede nad Sheffield Uniteda na Anfieldu.

 

Uspjesi u klubovima:

 

Liverpool

 

FA Cup

Winner : 1992

Runner-up: 1996

Liga Kup

Winner : 1995

 

Real Madrid

 

La Liga

Champion : 2000–01 , 2002–03

Supercopa de Espana

Winner : 2001 , 2003

UEFA Champions League

Winner : 2000 , 2002

UEFA Super Cup

Winner : 2002

Intercontinental Cup

Winner : 2002

Runners Up: 2000

Copa del Rey

Runner-up: 2002

 

a kao pojedinac:

 

PFA Team of the Year in 1995, 1996, 1997 i 1998

Euro 1996 ekipa turnira

Premier League Player of the Month (1): December 1997

UEFA Champions League Final - Man of the Match : 2000

Alan Hardaker Trophy - 1995.

 

Liverpool :

364 nastupa - 66 golova - 142 asistencije

Real Madrid :

157 nastupa - 14 golova - 33 asistencije

Manchester City :

44 nastupa - 0 golova - 7 asistencija.

 

Ukupno:

579 nastupa - 80 golova - 182 asistencije.

Dok je za Englesku reprezentaciju upisao 37 natupa uz 3 upisana gola.

 

Moze se reci da je imao karijeru koji mnogo sanjaju i danas dani Liverpool i Madrid s zadovoljstvom prozivaju ime ove legnede. A da li ce se to desiti i nakon preuzimanja jednog od vecih rivala Reala? Preostaje nam da vidimo.

 

 

 

Marca

 

 

_______________________________________________________________________________________

Tekst je djelom preuzet s Wikipedie. Nadam se da vam se svidja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mcmanaman stavio svoj "autogram" na ugovor !

 

Danas je potvrdjena informacija iz La Corune da je novi menadzer postao Mcmanamn!

 

Postali ste menadzer Deportiva LC kakav je osjecaj?

 

McManamn: "Fenomenalno se osjecam, drago mi je da sam postao menadzer velikog kluba kao sto je Deportivo!."

 

Odkud vi u trenesrkim "vodama"?

 

McManamn: " Uz duzno postovanje predsjednika kluba Augusto Césara Lendoira, dobio sam ponudu za taj posao posto imam licenicu za trenera."

 

Kako je doslo do toga?

 

McManaman: "Vec dugo se poznajem sa Augusto César Lendoirom, pa smo tokom mog privatnog boravka u La Coruni pricali o Deportivu koji se u ovim trenutcima zaista nalazi u teskoj situaciji. Poslije 20 godina koje su proveli u Primeri dozivjeli su da ispadni. Tako smo tokom razgovora dosli na temu da bih ja mogao preuzeti Deportivo. Posto smo veliki prijatelji, mislim da se prijatelji u nevoljama pomazu."

 

Iako vam je ovo prvo radno iskustvo ima li mozda straha?

 

McManamn : " Ha,ha u nama sportasima zivi jedan duh koji uvijek pobjedjuje strah. Nisam ga imao niti ga imam u ovom trenutku. Svjestan sam da je ovo velik izazov za mene. No upoznao sam momke koji su trenutno u klubu sasvim dobri momci i mislimo da bih mogli zajedno puno toga postici."

 

Posto ste upoznali vec svoj tim s kojim cete u buducnosti da radite, postoji li igrac kojeg bih izdvojili?

 

McManaman: "To je veoma tesko pitanje. Upoznali smo se kao osobe odradili smo jedan trening no tesko je izdvajati nekoga. Nastojat cu da ne izdvojim nikog. Jer u tom trenutku jedan clan ce se ponositi dok ce drugi misliti da ih mrzite. Te time odmah pada atmosfera u klubu. Svi su to jako dobri momci. Uz srce koje ostavljaju na terenu mislim da cemo doci do fantasticnih rezultata."

 

Kakvi su ciljevi uprave i Vas?

 

McManaman: "Kao sto sam vec rekao, trenutno se nalazimo u financiskoj krizi. Nakon nekoliko odradjenih treninga i pripremnih utakmica sjest cu sa upravom i igracima koji nisu zadovoljili moje ukuse i da se na miran nacin razidjemo. Mislim da bih to bilo najbolje kako za klub tako i za tog igraca. Jako je tesko kada igrac u klubu boravi 6 mjeseci a da pri tome odigra jedno, nijednu ili samo par utakmica. Tada igrac ispada iz forme. Najbitnije je da sebi nadje odgovarajuci klub u kojem ce imati mjesta da igra."

 

Sta ocekujete od navijaca?

 

McManaman: "Navijaci su jako bitni u svakom klubu, nije isto igrati pred djelom navijaca i punim stadionom. Imamo dobre igrace, znam da su navijaci razocarani ispadanjem u nizi rang. No to ne smije da poremeti navijace da odustaju od dolaska na utakmice. Prolazimo svi zajedno kroz tezak period i mislim da smo jedni drugima potrebni. Koristim priliku da pozovem navijace da nas podrze u cilju da se vratimo u elitu najboljih gdje ovaj klub zasluzuje biti."

 

Hvala Vam na odvojenom vremenu za interviju, i mi kao novinari zelimo Vam puno upjeha i da uspjete u svojim ciljevima!

 

McManaman: "Hvala Vama, nadam se da cemo i mi imati fer odnos i da nece biti kao na drugim kontinentima gdje novinari vode klub a ne menadzer. Jos jednom Hvala Vama navijacima i Upravi na ukazanom povjerenju." - s ovom recenicom legendarni igrac Engleske, Liverpoola, Real Madrida i Man Citiy-a je zavrsio razgovor.

 

Marca

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

Nakon skoro punih 40 dana provedenih dana u klubu postigli ste moglo bi se reci jako dobre rezultate, sta imate reci?

 

McManaman: "Kao sto sam Vam vec rekao, odlicno sam prihvacen i fenomenalno se osjecam u klubu. Imam veliku podrsku igraca, navijaca i uprave. Zabiljezili smo dobre rezultate u kontrolnim utakmicama sto me je iznenadilo. Iskreno imao sam brigu kako prenijeti svoju misao na teren svojim igracima no to se isplatilo sva ovaj trud i rad. Smanjili smo igracki kadar sto me jako veseli nakon popravljanja financiske situacije u klubu. Sad za sad uprava je zadovoljna kako ce se stvari odvijati vidjet cemo."

 

Niste trgovali pred sezonu?

 

McManaman: "Jos uvijek nije kasno, no odlucio sam se da ipak ostanem na ovom igrackom kadru. Trgovali su drugi sto nam je pomoglo da spasimo svoje finansije. Klub su napustila tri iskusna igraca. Manuel Pablo je presao u Torino, dok je Alex Bergantinos takodjer otisao put Italije u Ascoli. A iskusni Claudio Morel Rodriguez je otisao put Engleske u Norwich. Sto je nase finansije popravilo za 1,6 Miliona. I jako smo zadovoljni. Klub je takodjer uz dogovor nase uprave i igraca napustio Xisco koji nam je bio posudjen. Nismo sumnjali u kvalitet ovako vrhunskog napadaca no bio je sad za sad preskup za nas."

 

Kontrolne utakmice?

 

McManaman: "Odigrali smo 9 kontrolnih utakmica, od toga smo imali 6 pobjeda, dva nerjesena i jedan poraz. Poraz je bio na startu nakon samo dva dana mog vodstva od druge ekipe no onda treninrzima se sve popravilo i jako sam zadovoljan. Mnogi su mi se nametnuli no ne zelim nikoga izdvajati."

 

Proveli ste igracku karijeru u Realu iz Madrida, mogli bih reci jednog od ljucih rivala Deportiva kako su vas prihvatili navijaci Deportiva a kako su ovu informaciju prihvatili Madridjani?

 

McManaman: "Da proveo sam divne igracke dane u Madridu i bio sam miljenik navijaca, ali sada svaki razuman navijac ce to pozitivno prihvatiti pa mozemo reci kao jedan od mojih uspjeha. Volio bih s Deportivom gostavit u Madridu da se "obracunamo". A domaci navijacu su me jako dobro prihvatili. I Hvala im na tome."

 

Koliko se ostvaruju Vasi ciljevi?

 

McManaman: "Sad za sad ja sam jako zadovoljan, samo da nas prati sreca i obidju povrede igraca ako ovako nastavimo sada u Ligi mislim da nas uspjeh nece doci u pitanje. Baziramo se na svaku utakmicu pojedinacno to sam rekao svojim igracima i prihvatili su. Ne zelimo da brzamo..." - Prenosi The Times dio razgovora.

 

 

 

 

Vrijeme je za malo SS

 

 

Utakmice:

 

http://www.dodaj.rs/f/v/u6/SNDI2XV/rc-deportivo-de-la-corua.png

 

 

Transferi:

 

http://www.dodaj.rs/f/3U/bV/2vycMBI1/deportivo-transfers-hist.png

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

Do sljedeceg javljanja veliki pozdrav iz Spanije heh

:D Poz i hvala Vama koji pratite moje pisanje.

Link to comment
Share on other sites

Iza Deportiva sjajna polusezona?

 

http://www.dodaj.rs/f/3F/Vc/4uqNawa7/marca.png

 

McManaman je preporodio Deportivo. Deportivo je odigrao sjajnu polusezonu. U 18 meceva McManaman je upisao 13 pobjeda, dva nerjesena i dva poraza. Trenutno se nalaze na prvoj poziciji sa tri boda vise od Las Palmasa koji ih je izbacio iz Kupa. "Nisam zadovoljan, mislim da mozemo i bolje. Zao mi je zbog kupa!" - McManaman.

 

Iza Vas je sjajna polusezona, u cemu ste uspjeli u cemu ne?

 

McManaman: " Nisam zadovoljan, mislim da mozemo bolje. Sto se tice prvenstva nalazimo se na prvoj poziciji tu sam djelimicno zadovoljan. I to mogu gledati kao nas uspjeh. Medjutim u svakom dobru postoje i lose stvari. Uspjeli smo i publiku vratiti na stadione ali nismo uspjeli par najvaznijih stvari."

 

U cemu to nista uspjeli nalazite se na prvom mjestu?

 

McManaman: "Da nalazimo se na prvom mjestu, zadovoljan sam atmosferom u klubu i svemu okolo. No nismo uspjeli u Kupu, nismo uspjeli popraviti financiski status sto nas je navelo na neocekivane poteze zbog kojih bi nas navijaci mogli osudjivati."

 

Da li je istina da je Guardado vec sve dogvorio sa Sunderland-om?

 

McManaman: "Nazalost ovo sto cu reci mozda ce mnogi burno reagovati. Nismo dobro financiski potkovani. Bili smo svjesni da gubimo ovako sjajnog igraca. Ukoliko bi se uspostavilo da ostanemo na istom finansiskom polju na kraju sezone bih ga izgubili jer mu ugovor istice."

 

Sto znaci da nista nista poduzeli Vi i uprava?

 

McManaman: "Nemojte tako, poduzeli smo. Sjeli smo s Guardadom i porazgovarali nije htjeo pristati na manju platu. Odlucili smo da ga prodamo sto bih nama popravilo finansije a i njemu u napredtku za karieru."

Vidno isfrustrirani McManaman je napustio salu za konferenciju. Razlog je vjerovatno burno "resetanje" pitanjima. Nadamo se da cemo dobiti razlog toga. Marca

 

 

Kutak za SS:

 

- Utakmice

 

http://www.dodaj.rs/f/1A/mO/2KmGl84/rc-deportivo-de-la-corua.png

 

- Tabela

 

http://www.dodaj.rs/f/1A/Lo/4nFopuRI/liga-adelante-overview-s.png

 

- Igracki kadar

 

http://www.dodaj.rs/f/G/B2/3WntiN0s/rc-deportivo-de-la-corua.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vam vi koji pratite, ali iskreno u posljednjih par utakmica sam htjeo dat otkaz toliko sam bio popizdio al sam ostao.

 

 

 

A moje finansije su se sad popravile prodajom Guardada al sam sve prebacio na wage budzet hehe:D

Edited by A_TOMA_C
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |