Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Više Opcija u Editoru [Tutorijal]


SlobaGrobar
 Share

Recommended Posts

UKRATKO: Evo još jedan tutorijal od mene. Naravno i ovaj je vezan za editor. U ovom tutorijalu reću vam kako pomoću XML fajlova možete dodati novu naciju, kako vam se prikazuje populacija jedne nacije i kako možete napraviti da kontinent nacije može da se edituje. Ima još mnogo opcija da se aktivira preko XML fajlova kao što su dodavanje novih kontinenata i slično ali ja ću vam u ovom tutorijalu samo pomenute stvari objasniti.

 

NAPOMENA: SVE što uradite uradili ste na svoj rizik! Ja ni u kom slučaju nisam odgovoran za moguće probleme ili ako vam nešto ne radi. Kod mene sve ovo može bez problema. Preporučujem vam da uradite backup trenutnih fajlova radi sigurnosti.

 

LOKACIJA: Vaš rad se odvija na .../Football Manager 2011/tools/editor/data/format

 

Omogućiti dodavanje (nacije):

1. Na radnoj lokaciji uđite u folder "/database ui".

2. Otvorite fajl koji se zove: db record lists (XML file).

3. Skrolujte dok ne naiđete na 'nation table'.

4. Ako ste naišli na 'nation table' skrolujte još malo dole i ako naiđete na <!-- nation table --> na pravom ste mestu.

5. Sada skrolujte još malo dole dok ne naiđete na sledeće dve kolone:

<boolean id="allow_add" value="false"/>
<boolean id="allow_remove" value="false"/>

NAPOMENA: I ako vidimo i kolonu za brisanje nacija ne preporučujem da to editujete. Možete i to da uradite ali brisanje nacija nije dozvoljeno pa čak i da aktivirate ovo nećete moći da izbrišete naciju.

 

7. Sada promenite prvu liniju iz '"allow_add" value="false"'  u "allow_add" value="true".

8. Sačuvajte vaš fajl i uđite u editor.

9. Sada imate opciju da DODATE novu naciju u igru.

 

Prikazivanje broja stanovnika:

Ovo je jako prosto a radi se o tome da vam se u editoru pojavi polje kod neke nacije za broj stanovnika. Ovo se sastoji iz dva dela:

 

1 deo:

1. Na radnoj lokaciji uđite u folder "/database ui".

2. Otvorite fajl koji se zove: nation ui (XML file).

3. Skrolujte dole dok ne naiđete na liniju <!-- Details Section -->.

4. Sada skrolujte još malo dole dok ne vidite sledeću liniju:

<record db_field="nati,Nlgs"/>                       <!-- league standard -->

5. Vaš kursor stavite iza i pritisnite ENTER.

6. Sada dodajte sledeću kolonu:

<record db_field="nati,Npop"/>                      <!-- nation population EDIT -->

7. Sačuvajte fajl i zatvorite ga. Nemojte još otvarati editor.

 

2 deo:

1. Na radnoj lokaciji uđite u folder "/database ".

2. Otvorite fajl koji se zove: nation (XML file).

3. Skrolujte do dole i tražite kolonu <!-- League Standard -->.

4. Tražite sledeći kod:

<!-- League Standard -->
<record>
   <flags id="field" value="Nlgs"/>
   <string id="name" value="League Standard"/>
   <flags id="type" value="integer"/>
   <integer id="min_value" value="0"/>
   <integer id="max_value" value="20"/>
</record>

5. Stavite vaš kursor iza </record> i stisnite ENTER-

6. Dodajte sledeći kod:

<!-- Nation Population EDIT -->
<record>
   <flags id="field" value="Npop"/>
   <string id="name" value="Nation Population"/>
   <flags id="type" value="integer"/>
   <integer id="min_value" value="0"/>
   <integer id="max_value" value="10000000000"/>
</record>

7. Sačuvajte fajl i otvorite editor.

8. Sada imate opciju da vidite i da editujete broj stanovnika neke države.

 

Kako omogućiti editovanje kontinenta za neku državu?

Ovo znači da editujete sa kog je kontinenta neka država. Recimo promenite za Kazahstan da je iz Azije.

 

1. Na radnoj lokaciji uđite u folder "/database ".

2. Otvorite fajl koji se zove: nation (XML file).

3. Skrolujte dok ne naiđete na liniju <!-- Continent -->.

4. Sada tražite sledeći kod ispod linije <!-- Continent -->:

<boolean id="is_read_only" value="true"/>

5. Sada promenite iz <boolean id="is_read_only" value="true"/> u <boolean id="is_read_only" value="false"/>.

6. Sačuvajte fajl i otvorite editor.

7. Sada imate opciju da editujete kontinent za neku državu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam može i na FM 09, FM 10, FM 11... :D Može. :)

pa de ako ti nije mrsko, kad budes ima ovremena napravi tut i za fm 2012, jer ja sam pokusao po uzoru kak si ti uradio na fm 11, uraditi na fm 12, i zajeba sam stvar i sad moram reinstalirati igricu. :pras: :pras: :pras: :pras:

Link to comment
Share on other sites

Šta si uradio i šta ti je problem? Usput ovo i jeste i za FM 11 i FM 12. Jbt. pa isti su XML fajlovi. Moraš biti pažljiv, jedino ako si nešto pogrešno uradio. A i napomenuo sam da se napravi bakup jer nije kod svakog isto. (recimo ja ne mogu uopšte da editujem fajlove na kompu ali na lap topu mi sve ovo radi).

Link to comment
Share on other sites

to onemogućavanje dodavanja nacija su kako sam pročitao ukakili već na jednom od službenih patcheva za fm 11 i od tada ne radi. više o ovome imate na staroj temi o dodavanju opcija u editor ovdje

 

http://www.thedugout.tv/community/showthread.php?t=72801

 

inače što se tiče opcije delete nations ona se može aktivirati i možete izbrisati naciju u editoru ali vam tu db kasnije igrica neće prihvatiti i jednostavno neće funkcionirati

Link to comment
Share on other sites

inace sto se tice dodavanja nacije...

 

nedostatak opcije add nation rjesite tako da iskoristite neku od postojecih nacija sa reputacijom 1 (npr. monako) i nju aktivirate dodavanjem kontinenta kako je slobo opisao. onda joj mijenjate ime koje vama treba, boje, history i sve ostalo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

vidim da je proslo 2 meseca od poslednjeg posta ali nema veze... tice se prepravke xml fajlova i dodavanja opcija u editor. puno sam trazio i nasao sam puno korisnih stvari. problem je u tome sto nikako ne mogu da ih upotrebim na editoru za fm 2012. na 2011 radi bez problema. ubacivao sam opcije za dodavanje timova kod podesavanja novog club continental rules-a.

standardno su ponudjene 4 opcije:

1. best division teams

2. fa cup winner

3. specific team

4. last winner

 

na fm 2011 sam bez problema ubacivao jos neke opcije ali na 2012 nece :(

ako neko zna o cemu se radi nek pomogne

Link to comment
Share on other sites

zato što su mnoge stvari blokirali tako da npr u editoru fm 2011 možeš dodati novu naciju, a u editoru od fm 2012 možeš je zamijeniti samo nekom postojećom.tako da su i ove stvari neke sigurno blokirane..a jesil još šta saznao ili samo ovo gore što si napisao

Link to comment
Share on other sites

promenom xml fajlova mogu se vrsiti razne izmene u editoru-dodavanje ili brisanje kolona, mogucnost promene nekih po default-u zasticenih podataka(npr id), ubacivanje novih opcija kod kreiranja novih club continental rules-a itd.

-postoji mogucnost izmene nagradnog fonda u LS i LE.

-mogucnost izmene vec postojecih liga u igri bez kreiranja novog nation rules-a( ja sam probao da povecam broj relegation mesta i radilo je bez problema).

 

ako jos neko zna nesto o ovome nek se javi pa mozda skontamo jos nesto. ipak su dve glave pametnije od jedne :)

 

 

jos sam nesto iskopao:

- kad udjete na add new club continental rules pod stavkom Cups imate 3 taba: general, ficture rules i discipline rules. pod general imate competition( tu namestate takmicenje) i number of teams(broj timova)

e sad ja sam uspeo da ubacim i stavku Finals Competition( to je opcija koja odlucuje koje je sledece takmicenje u koje klub odlazi ako predje ovo). nisam je probao ali mislim da bi mogla raditi( radi u international rules pa ne vidim zasto ne bi i ovde)

ovo bi omogucilo pravljenje sasvim novog sistema takmicenja LS ili nekog drugog. vise kvalifikacionih takmicenja koja se slivaju u jedno glavno..

ko je pravio international rules zna o cemu pricam...

 

sutra ako stignem probam pa javljam

Edited by krlenjuska
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |