Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Ling^2
 Share

Recommended Posts

Kako smo od OI došli do shoutsa? Shoutse naravno koristim, oko OI se nećemo raspravljati. Dok nešto funkcioniše ne diraj. PI su korisne kada želiš maksimum od igrača kojeg znaš "u dušu"

Link to comment
Share on other sites

Moze na brzo za sve pozicije? Ti vise puta omjenis Bielsu, kako je koristio LLorentea? xD

 

Imas mogucnost kao sto Croucha koriste u Stoke-u, kao povuceni target. TM-support i move into chanels. Tako je najbolje, ako protivnik ima relativno niskog DM, i pritom moras da imas igraca kojem ce on da spusti lopte koje dobija, mozes da koristis poachera ili ako igras 4 3 3, onda CM-attack i RFD often.

Link to comment
Share on other sites

CM (attack) daje po defaultu RFD na often.

Inače dosta dobar prijedlog osim što ne mogu dokučiti zašto target da ide u chanelse, logičnije mi je da igrači koji eksploatišu njegovu igru koriste te rupe.

 

Evo teme:

http://www.fm-balkan...-to-play-4-3-3/

 

Kod mene je to dosta dobro funkcionisalo sa move into chanels, jer je tako napustao stopere i izlazio na zadnjeg veznog i pritom otvarao prostor iza njega za ubacivanje drugog napadaca ili cak krila sa IF-attack.

Link to comment
Share on other sites

Spuštanjem bi svakako trebao navući jednog štopera na sebe. Benefit vidim samo u eksploataciji razlike u visini nad bekom u tom trokutu štoper-bek-zadnji vezni.

 

Sa TM(s) totalno drugačiji mehanizmi dolaze u opticaj nego sa attack zadaćom. Moglo bi ovo valjati zato i pitam da vidim na živom primjeru kakva je reakcija.

Link to comment
Share on other sites

Nesto ovako?

Pa i ne baš. Usamljeni napadač mora imati podršku, minimalno jednu attack ulogu koja će sjeći prostor. Dva wingera su odlična kada se koristi neko drvo u napadu kojega se gađa centaršutevima na glavu. Tu može kombinacija dvije attack ili attack+support zadaće.

 

Ovako sa mixed ti imaš puno kompleksnijeg targeta, igrača od kojeg se očekuje da veže dvojicu štopera za sebe, ali i da učestvuje u igri puno raznovrsnije. Mislim da bi puno bolja kombinacija bila IF(s) + W (a) na ovakvog napadača.

 

Mislim da si fulao i sa balansiranjem strana. WB(att) i CM (att) su obojica na istim strana, lijeva je preofanzivna, desna suviše rezervisana. Zamijeni pozicije rolama u sredini i trebalo bi valjati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To znam sa ono počeo ovo je koja je kasnije nastala od onog. bekove mjenjam Ozljedio se mi Wendt na DL koji je bio WBs , pa je sada dok se ne vrati WB rola na desnoj strani. Do sada taktika koja je jos najbolje radila 2 pobjede remi i poraz. Ali tako glupo primljam golove boli glava.

 

http://i.imgur.com/mDHmC76.png?1

 

 

Sada sam i ovako malo probao, i uspjelo mi prvi put pobjedit u gostima. Ali sa puno sriječe. U gostima bila koja taktika igramo kao djevočice nikakvo.

 

Mišlenje?

:D

 

http://i.imgur.com/ae06qXf.png?1

Link to comment
Share on other sites

Još samo jedno pitanje u vezi OI i neću više smarati obećavam. :wink:

Kada u OI koristim tight marking na njihovog AMC-a da li moram i u specific instr. mom anchor man-u da dodelim da čuva striktno tog igrača ili se po default-u iz OI uzima moj anchor i stavlja na tiht marking tog AMC-a?

Link to comment
Share on other sites

Specific marking i tight marking nisu iste stvari. Sa specificom igrač će biti bukvalno sjena protivniku, sa tightom će ga čuvati u svojoj zoni pokrivanja usko - bit će mu blizu, ali samo onda kad uđe u njegovu zonu, njegov dio terena od 25x25 ili za koliko se već odluče da pokrivaju, danas je to puno manje.

Link to comment
Share on other sites

Specific marking i tight marking nisu iste stvari. Sa specificom igrač će biti bukvalno sjena protivniku, sa tightom će ga čuvati u svojoj zoni pokrivanja usko - bit će mu blizu, ali samo onda kad uđe u njegovu zonu, njegov dio terena od 25x25 ili za koliko se već odluče da pokrivaju, danas je to puno manje.

thumbup Sve jasno!

Link to comment
Share on other sites

Ovisno šta želiš. Ja bih se odlučio za CF (s) čisto jer je komplikovanija uloga (više u jednom) što Messi zaista jeste.

 

 

 

 

Zadržavanje lopte će ovisiti od mentaliteta. Sa balanced će biti postavljen dosta duboko, time je i veća vjerovatnoća da neće biti izložen stalnom pritisku i da neće loptu morati držati na osnovu fizikalija, nego zbog priključivanja ostatka tima kroz pas igru ili šta već.

Sa very fluid će biti jako visoko, sa štoperom na leđima i vjerovatno će morati računati na fizikalije.

 

Generalno, svi napadači drže lopte na osnovu fizikalija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz pomoc Fritza i ja doradio na kraju

Fritz to je ona o kojoj smo prvo govorili

Obrana

http://i.imgur.com/ILs7pBm.jpg

 

Napad

 

http://i.imgur.com/BG1MFcz.jpg

Edited by Cris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |