Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Općenite diskusije


Ling^2
 Share

Recommended Posts

A sta da napravis? Stavi se u poziciju pravog menadzera. Kako da kazes svojim igracima da bolje sutaju? Moras im to da treniras. Ja ti predlazem da vjezbas 'Attacking movement', mada nisam ni siguran koliko ce ti to pomoci. Nekada se igraci jednostavno ne uklope u neki stil igre, neka prorade tek nakon par sezona, a nekada odigraju dobro dvije sezone, pa jednu sezonu lose. Ima mnogo razloga zasto ti se to desava.

 

 

Izvinite ako sam promasio temu..Jel dirate PI?

Sve zavisi. Da li se smatras dovoljno dobrim da to namjestas? Jer imas ljude koji to uopste ne diraju, a pobjedjuju i osvajaju trofeje. Fazon sa tim PI jeste sto ce tada igraci raditi ono sto im ti kazes, dok kada ne diras, oni rade sta zele. U prvom slucaju pobjede ce zavisiti od tvog taktickog znanja, a u drugom slucaju jer imas bolje igrace od protivnika, tu nema mnogo tvoje ruke, nego igraci o svemu odlucuju. Zamisli nekom menadzeru da igraci o svemu odlucuju na terenu? Smjeh

Link to comment
Share on other sites

Stand off, more agressive, visoka i široka zadnja linija ne idu zajedno. Svega 5 igrača ti sudjeluje u obrani. Kako je namješteno stand off, protivnik će lagano doći na tvojih 30-40 metara(što je uredu jer igraš na kontre), a tad tvoji široko i visoko postavljeni obrambeni igrači počinju divljati u želji da uzmu loptu. Tako ćesto ispadnu i protivnički napadač dobije loptu u prostor. Osim toga, kontra je najučinkovitija uz duže, direktne pasove. :)

Edited by Bili Tić
Link to comment
Share on other sites

5 igraca je sasvim dovoljno u odbrani, ticu... ja nikad nemam preko 5 i uvijek mi je najstamenija odbrana u ligi... interesuje me kako izgledaju kontre koje se odigraju kratkim pasovima :P stand off i more aggressive ne idu, druze... znaci, ti protivnika pustis da dodje do tvog sesnaesterca i onda mu lomis noge?! i zasto uopste igras na kontre sa dinamom? probaj ovakve instrukcije: balanced, control; shorter, more disciplined, stand off more, more cautious, zonal marking, drill crosses, default... kad je vec stand off more, zasto visoko postavljena odbrana, to vrati na sredinu... igras sa inside forwardima, nije to previse siroko, i to vrati i slobodno ubrzaj tempo...

Link to comment
Share on other sites

uz ovakve defanzivne postavke ne bi me zacudilo da mu cibalija protutnji maksimirom i uvali mu 5 komada...

 

tic: u redu je to sto kazes, ja uvijek 3 igraca imam sa strogo defanzivnom ulogom: stoperi i neki mesar na sredini... bekovi i drugi mc ili dmc na pi imaju defensive mentality, ali sa support rolama, da potpomazu napad... 5 igraca ofanzivno orijentisano je puno, meni su to samo napadaci i krila (u zavisnosti od kvaliteta bekova njima namjestam mentalitet)

Link to comment
Share on other sites

Probao sam naći neki topic gdje bih mogao pitat za problem sa steamom ali nisam uspio pa ću ovdje pitat. Tko zna što se događa sa steamom? Zašto mi ne želi u offline mod prebacit? Na greški piše da na mome kompjuteru nema uopće podataka o steamu i da ga zato ne želi prebaciti.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam naći neki topic gdje bih mogao pitat za problem sa steamom ali nisam uspio pa ću ovdje pitat. Tko zna što se događa sa steamom? Zašto mi ne želi u offline mod prebacit? Na greški piše da na mome kompjuteru nema uopće podataka o steamu i da ga zato ne želi prebaciti.

http://www.fm-balkan.com/forum/topic/11988-tehnicka-pomoc-sa-steamom-football-manager-2013/

Link to comment
Share on other sites

pa i najgora taktika ce imati rezultate jedno vrijeme, ali dobru taktiku odlikuje konstantnost... u mom jucerasnjem postu imas par savjeta, za koje ti garantujem bolje rezultate... najvaznije je osmisliti kako zelis da igras, pa onda to uneses u ekipu putem instrukcija

Link to comment
Share on other sites

di grijesim?

 

http://www.stavi-sliku.info/images/2013/03/25/GNK_Dinamo_Tactics_Team.png

 

U zadnje dve verzije dosta se bazim na taktike i pokušaću sada da ti dam par saveta.. prvo, poštujem svakog i svačiji izbor, ali taktičke postavke su ti kao da igraš sa NK Junak, a ne Dinamom.. :D Bez zezancije.. ajde da si stavio i da više odugovlače, a sporiji tempo.. ali kod tebe je i jedno i drugo dole skroz što ne ide..

 

Probaj da pojačaš malo tempo. Sa ovakvim tempom igrači će ti se dosta dodavati i mogućnost greške je ogromna. Isto igračima stavi More roaming umesto stick position (ili kako se već piše), a sa counter prebaci na control. Crossing stavi na default.. po meni je to nepotrebno ako ne igraš sa više od jednog klasičnog napadača. Closing Down stavi na taj način da vršiš presing na protivničke igrače, a defanzivna linija, spusti za dve crtice, a pojačaj krilnim igračima za jednu. Golmanu stavi da dobacuje bekovima loptu (PI).

 

Imaj u vidu da je ovo ogromno promenjena taktika ako ovako uradiš i da ćeš morati da čekaš par utakmica da vidiš kako to funkcioniše dok se ne uigraju. Ali stavi im da uvežbavaju taktiku i na HIGH.

 

Toliko. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daj mi nek neko objasni kako da povećam familiarity kad stalno mijenjam igrače? to je neki ili žešći bug na igrici ili nesto drugo jer kad idem ručno stavljati match training makne mi ga čim izađem na squad ili nešto drugo, jednostavno vrati mi na tactics only. i to je samo kad vodiš nacionalnu momčad...

 

http://i.imgur.com/408HgeS.jpg

Edited by Almighty
Link to comment
Share on other sites

5 igraca je sasvim dovoljno u odbrani, ticu... ja nikad nemam preko 5 i uvijek mi je najstamenija odbrana u ligi... interesuje me kako izgledaju kontre koje se odigraju kratkim pasovima :P stand off i more aggressive ne idu, druze... znaci, ti protivnika pustis da dodje do tvog sesnaesterca i onda mu lomis noge?! i zasto uopste igras na kontre sa dinamom? probaj ovakve instrukcije: balanced, control; shorter, more disciplined, stand off more, more cautious, zonal marking, drill crosses, default... kad je vec stand off more, zasto visoko postavljena odbrana, to vrati na sredinu... igras sa inside forwardima, nije to previse siroko, i to vrati i slobodno ubrzaj tempo...

 

 

 

probao sam i evo rezultata

 

 

 

 

http://www.stavi-sliku.info/images/2013/03/31/GNK_Dinamo_Fixtures_Schedule.png

Link to comment
Share on other sites

ok, rekao sam probaj, a ne da garantujem instant rezultate... nisam upoznat sa dinamom kao kolektivom, tako da me i ne cudi da nisam bio u pravu... inace su takve instrukcije dobre za koriscenje, pa ti utvrdi sta ne funkcionise i prilagodi sebi...

ne znam ni zasto sam ti direktno dao takve instrukcije da koristis, kad nemam iskustva sa timovima poput dinama... ja u svakom timu prije sastavljanja taktike proucim mentalitet kolektiva, pojedinaca, u glavi osmislim igru i uporedim sa dostupnim kadrom... sate i sate ostavim na pravljenju taktike, prilagodjavanju taktike igracima, igraca taktici, usavrsavanju iste i nakon jedne sezone mogu svojim zivotom garantovati uspjeh...

 

s vedrije strane, pobijedio si hajduka na poljudu :P

Link to comment
Share on other sites

sta da napravim da moji igraci pokusavaju uzeti protivniku loptu...zivcira me kada protivnik ima loptu i ovaj moj debilni igrac trci uz njega i nista ne pokusava ko neki mulac...i zasto dobivam puno golova sa strane sa bokova,znaci protivnicki igrac ubaci i padne gol i gotovo svaki šut sa 16 metara zavrsi u golu?

 

 

 

evo taman se ponadao da sam nasao dobru taktiku kad ono 6 utakmica odigraju savrseno i onda opet banana poslije toga

 

 

http://www.stavi-sliku.info/images/2013/04/03/GNK_Dinamo_Fixtures_Schedule-13.png

 

 

 

evo i instrukcija

 

http://www.stavi-sliku.info/images/2013/04/03/GNK_Dinamo_Tactics_TeamERplO.png

Edited by tkrmak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |