Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Brighton & Hove Albion F.C. - The Seagulls


Jesper
 Share

Recommended Posts

Brighton & Hove Albion F.C.

 

http://www.dodaj.rs/f/1N/k2/OVlmwDr/brajton.jpg

 

Stadion- Falmer Stadium

 

http://www.dodaj.rs/f/1/12l/1T49c8Sc/stadion.jpg

Kapacitet:22 500 sjedechi mjesta

 

Osnovan:1901.

Glavni rival:Crystal Palace[/color]

Manja rivalstva:Southampton, Portsmouth

Uspjesi:League One champions 1957–58, 2001–02, 2010–11

League Two champions 1964–65, 2000–01

Southern Football League

Champions 1909–10

FA Charity Shield

Winners 1910

FA Cup

Runners-up 1983

 

Trenutni sastav:

1 GK Peter Brezovan

3 DF Gordon Greer (captain)

4 DF Tommy Elphick

5 DF Lewis Dunk

6 DF Adam El-Abd

7 FW Will Hoskins

8 MF Alan Navarro

9 FW Ashley Barnes

10 MF Matt Sparrow

11 MF Craig Noone

12 FW Craig Mackail-Smith

13 FW Billy Paynter (on loan from Leeds United)

14 DF Iñigo Calderón

15 MF Vicente Rodríguez

16 GK Casper Ankergren

17 MF Ryan Harley

No. Position Player

18 MF Gary Dicker

19 GK Michael Poke

20 DF Romain Vincelot

21 GK Steve Harper (on loan from Newcastle United)

22 DF Marcos Painter

23 FW Torbjørn Agdestein

24 MF Jamie Smith

25 MF Kazenga LuaLua (on loan from Newcastle United)

26 MF Liam Bridcutt

27 DF Mauricio Taricco

29 FW Roland Bergkamp

30 MF Will Buckley

32 MF Yaser Kasim

33 FW George Barker


Prvi izvjestaj ce biti znatno sazet posto sam vec odigrao sezonu, tako da ne mogu detaljno da opisem cjelu sezonu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 24
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Transferi

Para nije bilo u izboilju, bilo ih je, ali sam odlucio da sve to pretvorim u Wage Budget, iz prostog razloga sto ima veliki broj slobodnih igraca, a za te pare ne bih mogao kupiti kvalitetna pojacanja, uz placanje obestecenja, tako da sam se odlucio za neku vrstu stednje u ovoj prvoj sezoni...

http://www.dodaj.rs/f/1b/BR/23XY4zbX/transferi.jpg

 

Liga Kup

 

Ispali smo u u trecoj rundi kupa od ekipe Barnsley-a, izgubili smo kod kuce rezultatom 0:3, prethodno smo pobjedili ekipe Cheltenhama-a i Millwall-a...

 

FA Kup

Ispali smo u 4. rundi kupa, porazeni smo od Leeds-a kod kuce, prethodno smo dobili Barnsley.

 

npower Championship

 

http://www.dodaj.rs/f/30/bV/4I0or1WP/npower-cham.jpg

 

Jedna od najnepredvidivijih liga svjeta, ovde moze svako svakoga da pobjedi, i upravo zbog toga kazu, da ova liga najbolje odrazava svu draz fudbala. Da je Championship - elementarni fudbal. Tako je bilo i u ovoj sezoni, bilo je dosta iznenadjenja, ali na kraju su oni od kojih se i ocekivalo izborili plasman u visi rang. To su prije svega Leicester i West Ham. U doigravanje su prosle ekipe Portsmoutha, Birminghama, Brightona :dada, i Blackpoola. Ovako izgleda ligaski dio sezone:

 

Play off:

 

Protivnik u play off-u nam je bila ekipa Birmingema, zaista jaca ekipa od nas, ali smo ih uspjeli iznenaditi na domacem terenu i povesti sa 3:0 odmah na pocetku, kasnije je ekipa Birmingema dobila i crveni karton, ali nismo iskoristili brojcanu prednost da uvecamo prednoste, nego smo primili gol. Sve u svemu odlican rezultat.

U revansu smo odigrali poprilicno zatvoreno, i uspjeli da sacuvamo mrezu, zavrsilo je 0:0. Idemo dalje...

 

Veliko finale na Vembliju

 

Sve je bilo spremno za veliku proslavu u malom gradu. Jedina prepreka ka ostvarenju sna bila je ekipa Blekpula, jaci protivnik od nas, ali protivnik protiv koga se moze igrati. Sama utakmica je bila fantasticna, ali i neizvesna, onakva koja se ne preporucuje osobama sa slabim srcem...

 

We are going up!!!

Link to comment
Share on other sites

Seagulls clinch promotion

 

Mali klub iz juzne Engleske je izborio plasman u najjacu ligu svjeta, i sada pokusava da ostane u istoj, i da uzme skalp mnogo bogatijim i vecim klubovima, i ovako je krenula bajka zvana Premier Liga, mjesto gdje sunca ljepse sja...

 

http://www.dodaj.rs/f/9/j/3rLL24Fi/pl.jpg

 

Transferi

 

 

  Mnogo je rupa u timu. Pa mi naprosto nemamo nista, em nam mnogo igraca napusta tim, bice slobodni na kraju godine, kvaliteta ni u prici... Sve pozicije su nam izuzetno kriticne, jedino mjesto ljevog beka, na kome igra Pernia(najbolji igrac prosle sezone) je bilo koliko-toliko zadovoljavajuce, ali nema mu zamjene, on je star, i opadaju mu ocjene... Znao sam da ce biti ovo uzasno tezak prelazni rok, moralo se uloziti mnogo truda...

  Potrosili smo mnogo novca, neki igraci su i placeni vise nego sto vrjede, ali jednostavno morali smo naci adekvatne igraca za izazove koje sa sobom nosi PL...uostalom pogladajte i sami!!!

 

Infrastruktura

 

  Uspjeli smo nagovoriti upravu da unaprede trening kapm, kako prvog tima, tako i omladinske skole. Uslovi za trening su bili zaista losi, i zaista je bila potrebna ova promjena...

 

Prvi tim

 

 

Pripremne utakmice

Pripreme su odradjene na vrhunskom nivou, najvise smo radili na uigravanju tima, posto je to zaista bilo potrebno zbog dolaska velikog broja igraca...

Link to comment
Share on other sites

Nisu neka kvalitetna pojacanja, jedino Sime Vrsaljko, vidit cemo kako ce se to uklopiti, bitan je start i barem skupiti 20 bodova do Božića kako kazu statistike :D

Link to comment
Share on other sites

 

Odlična prva sezona, pratim.  :thumbup:

I jedna sitnica, jednostavno mi je nevjerojatno da si potrošio 62M eura na transfere, čudno mi je da je klub poput ovog omogućio tako veliki Transfer Budget...  quee

Pa dobio sam 15 miliona od uprave, jos prodajom igraca nesto malo. Kupovalo se na rate, uz obecanje profita od sledeceg transfera. Ukoliko imas 20 miliona, na rate mozes kupovati u vrjednosti od 80 miliona, naravno to kasnije odplacujes... Bukvalno uz takav dug moras ostati u PL.

Nisu neka kvalitetna pojacanja, jedino Sime Vrsaljko, vidit cemo kako ce se to uklopiti, bitan je start i barem skupiti 20 bodova do Božića kako kazu statistike :D

Sta da radim, kada Brajton i nije neko zvucno ime. Zadovoljan sam pojacanjima, doveo sam barem 5 odlicnih igraca(Rhodolfo, Vrsaljko, Tiote, Tadic, Paloschi...)
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, nisam znao za tu opciju kupovanja na rate, valjda zato što još do sada nisam imao 20 milijuna...  :D

 

Što se pojačanja tiče, nije loše, i ja imam Paloschia u Romi, dobar igrač.  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

odlicno...pojacanja mi se svidjaju. :thumbup: kako je Vicente igrao prosle sezone?

Visente je bio los, barem po meni. Imao je najvecu platu, i iskusan je, igrao u Primeri, morao je bolje. Ucinak mu je bio 2 gola i 6 asistencija na 35 utakmkica, prosjecna ocjena 6.90.

@Buki... Da Paloschi je fenomenalan, ali o tome vise u sledecem reportu :D

Link to comment
Share on other sites

Znači rastura kod tebe, ja od njega tek očekujem velike stvari, za sada sam zadovoljan njegovim učinkom, i ja u slijedećem reportu o Romi donosim detaljni izvještaj o igračima i statističke podatke...  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Liga Kup

 

U drugoj i trecoj rundi smo imali relativno lak posao. U drugoj rundi smo dobili Hadersfild na gostovanju 5;0. U trecoj rundi malo tezi posao sa Watfordom, na domacem terenu, prosli smo 2:1. U zrjebu nismo imali srece, dobili smo slavni Mancester Junajted, ali smo igrali na domacem terenu sto anm je davalo kakvu takvu nadu. A kakva je to utakmica bila, za pamcenje...

http://www.dodaj.rs/f/2K/11P/1zJd6xn1/1/brighton-v-man-utd-infor.jpg

U daljem djelu takmicenja protivnik nam je bio Blekburn, u gostima naravno... Tajd mec smo dobili, izuzetno tesko, ali i zasluzeno 2:1. I kvalifikovali se u polufinale, gdje nas ceka Vulvs. S obzirom da su ispale sve ozbiljnije ekipe, ovo je odlicna prilika da se obezbjedi mjesto u Evropi sledece sezone...

 

Premier Liga

 

Naravno mislio sam da ce posao oko opstanka biti tezak, ali ispostavilo se da nije tako... uostalom ovako je krenulo....

1.Kolo gostovanje slavnom Liverpulu, i odlican rezultat.

7.Kolo-Gostovanje West Brom-u, i fantasticna noc. Mreza Albiona je napunjena do vrha...

8.Kolo-dosao nam je Arsenal, i ispracen je sa dva gola u mrezi. U mnogome nam je pomogla povreda Van Persija...

9. Kolo nam je donjelo gostovanje Sitija. Zavrseno je 1:1, jedva smo izdrzali.Sve cestitke nasem golmanu!!!

U 12. kolu gostovao nam je Celzi. Pobjeda Galebova rezultatom 2:0. Sjajan mec Alberta Paloskog.

 

U 16. kolu smo bili cak prvi, doduse Siti i Junajted su imali po utakmicu manje, ali ipak to ne umanjuje ogroman uspjeh naseg kluba...

 

18.Kolo je donjelo drugi poraz Brajtona, bolji je bio Mancester Junajted. Pobjedili su rezultatom 0:2.

 

Na kraju tabela ovako izgleda.

:dada :aaa :dada :aaa

Ucinak igraca:

 

TAKTIKA:

Vise koristimo taktiku 4-1-2-2-1, ali ovu taktiku sam koristio protiv jacih timova. Jelle Vossen ima ulogu defensive forwarda, prvi put koristim tu rolu, i za sada je sasvim dobar...

 

Za sada toliko

Link to comment
Share on other sites

:aaa :aaa :aaa svaka cast kralju sta reci odlicni su rezultati :D jer mozes da mi pustis SS-ove od transfera Lestera iz prve i druge sezone :D

Hvala puno :D Ni sam ne znam sta je, ali mislim da je ovaj menadzer lagan :D Naravno da moze...

Izvoli:

1. sezona

http://www.dodaj.rs/f/3S/3E/1zObmOfq/leicester-transfers-hist.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Ziv bio i veliki ti porastao :D

I potrudi se da naredne sezone vidimo Brajton u europi :D

:D Naravno da cemo vidjeti. Kup mi se smjesi, a i trebao bi izboriti bar Ligu Evrope kroz ligu, mada nikad se ne zna, losa aserija rezultata ubije moral i cao.
Link to comment
Share on other sites

Nekako  mi mnogo lako prolazis sve ovo.  hmm

Vjeruj i ja tako mislim. Jednostavno doveo sam citav novi tim, i ne bi trebalo tako. Doduse Match Preparations sam podigao na maksimum u pripremnom djelu, ali opet... Jos sam primjetio da je dosta odlucujucih golova postignuto iz kornera, i to svi od strane stopera. Naravno i Khune me spasavao u bezbroj situacija, i dosta mi je nelogicno da me Lester razbije u gostima, a Wigan kod kuce(uprkos pobjedi), a da recimo Celzi totalno slabije odigra, cak sam bio i dosta bolji...
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |