Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Los Leones - ponos Baskije


Jesper
 Share

Recommended Posts

Jesper sabijas :D

 

Neznam koja mi se vise svidja karijera dal ova dal ona sa brajtonom :D

Sa Brajtonom mi je bilo nekako pre lako, i nerealno quee quee quee. Doveo sam bio Shawcrosa i Kolarova, plus Doumbia mi je htio preci, a povecali su mi bili i budzet, ovako mi se vise svidja. Hvala naravno :D
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kup Kralja

 

Takmicenje koje zaista nije u prvom planu, uglavnom nam je Kup Kralja sluzio za sticanje iskustva kod mladjih igraca. Prvi protivnik nam je bio Laganses, prosli smo vrlo lako, dvije vrlo lagane utakmice. Sledeci protivnik je bila isto tkao slabasna Almeria, koja nas je malo napatila, ali je na kraju sve ispalo odlicno. Prvi protivnik na koga je trebalo obratiti paznju je bio Rasing iz Santandera, ali odlicnom partijom kod kuce 5:2 smo uspjeli obezbjediti ispostavice se kasnije nedostiznu prednost...

1/2 FInala protivnik Real Madrid

1. Utakmica u Madridu, i pobjeda Atletika 1:2, Real je igrao sa drugim timom sto im se obilo o glavu.

http://www.dodaj.rs/f/2g/U6/kS0zurZ/r-madrid-v-athletic-info.jpg

2.Utakmica na San Mamesu i demonstracija sile Reala. U mnogo me je doprineo tome Monreal koji je skrivio penal i jos dobio crveni kraton...

 

Na kraju:

 

 

Liga Sampiona

 

http://www.dodaj.rs/f/3S/11n/27vbyptA/images.jpg

 

1/8 Finala-protivnik Olimpik iz Marseja.

 

1. Utakmica gostovanje na Velodromu i kakav nastup igraca u crveno-belom. Fantasticna pobjeda rezultatom 0:4 svi su igrali fantasticno. Ovaj rezultat nam je fakticki obezbjedio prolaz dalje...

 

Revans na San Mamesu i rutinski odradjen posao. Pobjeda 2:0, lagan prolazak Marseja...

 

1/4 Finala i protivnik nam je bio jos jedan Francuski gigant-Olimpik Lion.

 

Prva utakmica se igrala na San Mamesu, i kakva utakmica, sve je savrseno bilo, vodili smo sa 4:0 i tada je Lovren dobio crveni karton, pa sma mislio da cu dati jos barem 2 gola, ali je ipak Lion uspjeo dati jedna gol uz mnogo srece i zavrsilo je 4:1, na kraju sasvim zadovoljavajuce...

 

Revans u Francuskoj. U malo da prokockamo sve ono sto smo stovrili u prvoj utakmici, uzasan pocetak i gubili smo sa 2:0 vec u 20-om minutu, ali smo ipak uspjeli izdrzati, i prosli smo dalje...

 

1/2 Finala, i protivnik po mjeri, vjerovatno i najbilji klub svjeta Barsa...

 

Prva utakmica na San Mamesu. Vrlo cudna utakmica koja je mogla oici i na jednu i na drugu stranu, sasvim je cudno da je zavrseno samo 1:1, posto je bilo odlicnih prilika na obe strane...

 

U revansu zaista nismo mogli nista, cudo je zivo da nismo primili bar 2 gola, ovako je zavrseno sasvim solidno 1:0. Baras se naravno pokazala kao prejak protivnik, i zaista nismo mogli dalje...

 

Sve u svemu fantasticna sezona u Ligi Sampiona, uzevsi u obzir sve, i to da smo bili u cetvrtom sesuru priliko zreba grupa... Barselona je zaista bila prejak protivnik i zasluzeno prosla dalje, zaista osjecamd a mi hvali samo jos malo da budem na njihovom rangu, nadam se da ce omladinska skola uskoro izbaciti kakvu zvjer...

 

Liga BBVA

 

Krenimo redom...

 

Prvu utakmicu nakon kratke zimske pauze smo igrali protiv najljuceg rivala Real Sosijadad i pobjeda sasvim zasluzena 2:1, mogla je biti i visa...

Usljedilo je gostovanje Viljarealu, i sajno izdanje Baskijaca. Fantastican pobjeda rezultatom 0:2...

25. Kolo- gostovanje Barse na San Mamesu i kakva noc u Bilbau, razmontirana je Barsa na djelove 3:0, sasvim zasluzena pobjeda aleale

26. Kolo- gostovanje Realu. Higuain je odigrao utakmicu zivota, igrao se sa mojom odbranom i na kraju sam doneo pobjedu Realu, moglo je biti i drugacije, ali Muniain je promasio dvije odlicne sanse...3:1 na kraju.

33. Kolo gostovanje na Kamp Nou, i cudo nevidjeno. Tim koji jer potpuno dominirao, i bio bolji za dvije klase je izgubio, srecna pobjeda od 0:1, i veliki iskorak ka tituli... :aaa :aaa :aaa

35. Kolo Atletiko Madrid dolazi na San Mames. Unistavanje tim iz prestonice, naprosto smo se poigravali sa njima, krajnji rezultat je mogao biti mnogo visi da smo bili koncentrisaniji, 3:0 na kraju.

36. Kolo gostovanje u San Sebastianu kod Real Sosijedada i srecan pobjeda auto golom Anostegija(neizmjerno mu hvala)...huh uzasno tezak mec, Sosijedad je uzasno napredovao i doveo mnogo kvalitetnih igrace, em mi ne daju Prieta :lud:

37. Kolo i pobjeda nad Valensijom 3:0 je bilo, odlicno izdanje, vrlo sigurna pobjeda...

 

Ispostavilo se da nam je ova pobjeda donjela drugu titulu u redu, Barsa je pobjedila Real u Madridu i u mnogome pomogla osvajanju titule...

aleale aleale aleale

 

Tabela:

Utakmice i strjelci:

Statistike igraca:

 

Ljorente je progalsen za osvajaca zlatne kopacke!!!

 

Sve u svemu jos jedna odlicna sezona Ponosa Baskije. Osvojena je jos jedna titula...Vrlo cudna sezona, pobjedjivao sam Barsu u gostima, a gubio od Grenade i Betisa kod kuce, u mnogim utakmicama kod kuce je moralo bolje, Espanjol mi je rak rana, protiv njih se bas mucim, odnosno Kameni brani kao lud, nadam se da ce ga neko kupiti i olaksati mi u mnogome...

 

Omladinska skola

 

Omladinska skola je nasa uzdanica, i imamo najsavremeniju omladinsku skolu, pa stoga ocekujem i dobre igrace da dolaze upravo iz nje...

 

Novi Baskijski biser - Aitor Gallego

 

Najbolji igrac sampionata u-19!!!

 

Obecavajuce ljevo krilo!!!

 

Odlican plejmejker sa zanimljivim prezimenom

:D

 

I na kraju klinac koga smo doveli iz Atletiko Madrida za 7,75 miliona, na njega najozbiljnije racunam vec u sledecoj sezoni, imali smo malu svadju, ali popravice se i to...

Link to comment
Share on other sites

Sezona 2012/13

 

Transferi

 

http://www.dodaj.rs/f/21/Mu/4HMv4og0/images.jpg

 

Dolasci:U klub je doslo samo jedno pojacanje, i to kakvo. Strigao nam je vremesni, ali i dalje fantasticni Mikel Arteta iz Arsenala za mozda previsokih 15 miliona Eura, ali ipak on ce biti odlican kao tutor mladjim talentima, uostalom to je jedan od razloga zastos am ga i doveo...

http://www.dodaj.rs/f/C/4C/3x1mqXiC/mikel-arteta-overview-at.jpg

 

Saldo:

 

Prirpeme

 

http://www.dodaj.rs/f/3h/h8/4dL7llWG/preuzmi.jpg

 

Pripreme smo odradili na vrhunskom nivou. Za to su najvise zasluzni kondicioni treneri kojih ima vise, i koji obavljaju vrhunski posao. Vjerovatno smo i najspremnija ekipa po tom askpektu u sampionatu...

 

Pripremne utakmice:

 

 

Spanski Superkup

 

U Superkupu smo igrali dvije utakmice sa Realom, u o ubje smo porazeni identicnim rezultatom 1:0...

 

U Madridu...

 

Na San Mamesu...


Ciljevi:

 

Zauzeti 3. mjesto u BBVA LIGI

Doci do 1/4 Finala Lige Sampiona

Polufinale Kupa Kralja

Dati priliku mladim igracima iz omladinske skole

Link to comment
Share on other sites

Sezona 2013/2014

 

Liga Sampiona

 

http://www.dodaj.rs/f/1i/Fv/cRfy6XB/preuzmi.jpg

 

U grupi smo bili sa Shakhtarom, PSG-om, i slabasnim Litex-om...

 

1.Kolo-Gostovanje prebogatog PSG-a, pojacanog do zla boga, tu je stigao i Fellaini... DOsta problema smo imali sa Pastoreom, ali na rkaju izvojevali pobjedu zahvaljujuci 3 data gola stopera San Romana :dada

http://www.dodaj.rs/f/r/vx/3pTd3irU/athletic-v-paris-saint-g.jpg

 

2. Kolo-Gostovanje na Donbarss Arenu Skakhtjoru... Izuzetno dosadna utakmica, puno mrcvarenja, spor tembo, jake odbrani. Poveli smo golom Herere, ali su uspjeli izjednaciti, na kraju zadovoljavajucih 1:1...

 

3. Kolo-Dosao  nam Liteks an San Mames i neocekivano otkinuo bod...

4.Kolo i gostovanje u Bugraskoj, ovaj put sam se opametio i izveo jacu postavu. Dobili smo lako 0:3, briljirao Muniain!!!

 

5.Kolo-Gostovanje na Parku Princeva, i kakva paljba Parizana. Jedva smo zivu glavu izvukli, Ruffier je odigrao fantasticno...na kraju fantasticnih 1:1.

 

6.Kolo-Bili smo domacini Shakhtaru i remi nam je garantovao prolaz dalje, a pobjeda 1. mjesto u grupi. Zavrsilo je 2:2, iako smo vodili 2:0, no srecom je Liteks uzeo bodove Parizu tako da smo prvi...

 

Na kraju tabela izgleda ovako:

 

Protivnik u daljoj fazi takmicenja je Benfika. Rival po mjeri i vjerujem u prolaz dalje...

 

Kup Kralja

 

http://www.dodaj.rs/f/1p/11g/1ZrrpYzV/1/kup-kralja.jpg

 

Takmicenje koje je najmanje u fokusu Baskijske ekipe. I o njemu ne bih pisao mnogo...Uglavnom se forsiraju madi igraci, pa dokle stignemo, bice dobro. Prolazimo rutinski sve ekipe, ali nas naravno po obicaju cekaju Real(do sada 3 puta nas izbacuje) ili Barsa, i dalje se ne moze. Tako je bilo i ovoga puta, Madridjani su bili bolji tim...

 

Liga BBVA

 

Sve vise sam ubjedjen da postajemo doktori za Spansko prvenstvo, fantasticne igre, na pocetku smo imali dosta problema, Ljorente nije igrao na svom nivou, ali su Amorbieta i Iraola sa golovima iznjeli ogroman teret...Ovako izgleda dosadasnji tok sezone u Spanskoj Primeri.

 

3.Kolo-Gostovanje na Mestalji, i fantasticna utakmica cjelog tima. Valensija(izuzetno oslabljena) je ponizena na svom terenu.

4.Kolo-Dolazak Kraljevskog kluba na San Mames, i fantasticna utakmica. Iraola nas izvukao...Rezultat-2:2.

6.Kolo-utakmica sa Barsom u Kataloniji. Izvukli smo 1:1, opet taj strasni Iraola, covjek je pokazao da ima  ogromno srce.

7.Kolo-i domacinstvo ekipi iz Andaluzije. Nastavljena je serija pobjeda nad istim protivnikom rezultatom 3:1...

9.Kolo-Gostovanje ''Zutoj Podmornici'' predvodjenoj Rossijem. Odlicna utakmica Iker Muniain donosi pobjedu zlata vrjednu 2:3...

12.Kolo-domacinstvo Atletiko Madridu. Dobijena utakmica lagano 4:0, na ruku nam je isla povreda Falkaa(u tom trenutku smo prestigli Atletiko na prvoj poziciji)

13.Kolo-Veliki Vasco Darby protiv Real Sosijedada koji je preuzeo Spaleti u San Sebastijanu. Sjajan mec, uz mnogo prilika na obje strane, presudio kvalitet u vrhu napada 0:2...

22.Kolo-i remi sa Valensijom na San Mamesu. Opomena da je Valensija i dalje jak tim, i kazna za pruzenu ptriliku prevelikom broju mladih igraca sa jakim protivnikom...

 

Za sada tabela izgleda ovako:

Utakmice sa spiskom strjelaca:

Statistike igraca:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovaj report ce biti vrlo kratak posto nemam vremena za detaljnije pisanje, obaveze zovu :lud:

 

http://www.dodaj.rs/f/3s/Wx/2fwq0geZ/athleticbilbaofc.jpg

 

 

Liga BBVA

 

 

Tokom cjele sezone smo bili prvi, imali smo dosta kikseva za razliku od ranijih sezona, ali je isti slucaj bio i sa Realom, pogotovo Barselonom. Na kraju jedna solidna sezona, titula osvojena zahvaljujuci slabijoj igri protivnika...

Utakmice:

 

Tabela:

 

Liga Sampiona

 

http://www.dodaj.rs/f/3z/Y8/3l8jMWe3/1/championsleague348645.jpg

 

U pitanju je takmicenje u kojem vec nekoliko godina dominiraju Spanski klubovi, tako se desilo i ovog puta. Put ka vjecnoj slavi nikada nije lak. Isao je preko Benfike, Bajerna, Real Madrida, Arsenala. Najveci protivnici su naravno Real i Barsa, ostale vrlo lagano mozemo da pobjerdimo, to smo i znali... Srecom Milan je izbacio Barselonu, a mi smo napokon izbacili Real Madrid u bilo kom kup takmicenju. Gubili smo svaki put, pocev od Kupa Kralja, preko Spanskog Superkupa...

 

Utakmice:

 

 

Finale-

 

 

Los Leones-Los Champeones

 

aleale aleale aleale

 

 

Sve sto vas interesuje slobodno pitajte. Ako zelite ss nekih igraca, potrudicu se da to postavim sto prije... O omladinskoj skoli nesto vise na pocetku sledece sezone...

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ljudi prate po broje pregleda :D Hvala na pohvalama :D Sledeca sezona bi trebalo da bude jos zanimljivija posto planiram da dam priliku regenima iz svoje skole. Otisao mi je Gabilondo koji je odigrao 3 sjajne sezone i oprostio se od fudbala, Iraola koji je bio kljucni igrac u velikim susretima je ostario, Ljorente ima 30 godina, ali imam odlicne zamjene za njih, sledece sezone vjerovatno necu osvojiti nista, valja zrtvovati jednu sezonu zbog progresa mladih.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |