Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Trening igraca


Spavljin
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima. Registrovao sam se ovde zbog nekih nedoumica i pitanja koja imam. Za sada mi glavni problem predstavlja levo krilo, odnosno ofanzivni vezni AML. Igram sa Manchester Unitedom. Doveo sam Huga Llorisa, Hulka i jos neke klince (Varane, Tobi, Amine) a poslao sam Carricka na pozajmicu( u nadi da cu da ga uvalim nekom na kraju sezone) a Gibsona sam prodao. Kao sto vecina vas verovatno zna, Nani igra po desnom krilu ali je dolaskom Antonia Valencije cesce dobijao ulogu wingera po levom krilu. S obzirom da se mnogo bolje snalazi na desnom, zanima me da li nekako kroz trening mogu da ga prebacim na levo? Ne znam kako se tacno pise, uglavnom zelim da umesto tamno zelenog kruzica postane svetlo zeleni! Ahahahahahahah xD Koji sam bolid... xD:odvala:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imaš opciju da mu istreniraš tu poziciju koju hoćeš da ti igra tamo u treninzima igrača i stavljaj ga da igra na toj poziciji i onda će mu i tu biti zeleni kružić  :D

 

Pa znam i ja da imam tu opciju, samo me zanima kako to da uradim! xD

 

Link to comment
Share on other sites

Ne govori on o tome Ante on hoće da istrenira poziciju Naniju koliko sam shvatio. Mrzi me da uđem u FM sad pa ću probati po sjećanju. Odeš na Nanija i imaš tamo kod njega Training i tu imaš kad klikneš sa lijeve strane mislim nešto kao New position i tu izabereš koju poziciju hoćeš da mu treniraš i mislim da ti treneri jave kad završi sa tom pozicijom i onda će mu postati to zeleno.

 

http://www.dodaj.rs/f/27/1o/4vFUu2Ci/mate-dugandzic-training-.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ne govori on o tome Ante on hoće da istrenira poziciju Naniju koliko sam shvatio. Mrzi me da uđem u FM sad pa ću probati po sjećanju. Odeš na Nanija i imaš tamo kod njega Training i tu imaš kad klikneš sa lijeve strane mislim nešto kao New position i tu izabereš koju poziciju hoćeš da mu treniraš i mislim da ti treneri jave kad završi sa tom pozicijom i onda će mu postati to zeleno.

 

http://www.dodaj.rs/f/27/1o/4vFUu2Ci/mate-dugandzic-training-.png

 

Hvala care.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da to ovisi o skrivenom atributu "Versatility".A suca mozes kritizirat jedino ako te novinar npr. pita: "Sto mislite o dosuđenom penalu?",a ti odgovoris :"Ne slazem se sa sudijom to je nepostojeci penal"(naravno na engleskom  :D)

Link to comment
Share on other sites

A recite mi jos samo, koliko dugo igracu treba da uigra tu poziciju? I kako mogu da kritikujem sudiju ako napravi neku gresku? Dosudi nepostojaci penal, ili ne dosudi postojaci itd.

Sem atribute prilagodljivost ili "Versatility" na engleskom, zavisi i kakvu ocjenu ima za tu poziciju i koliko dugo igra na njoj. Da bi mu neka pozicija bila natural, potrebno je da ima ocjenu 20 na njoj. Npr. Wayne Rooney ima 13 versatility ( samo primjer, nije ovo tacno) a ima 14 za AMC ( ovo jeste tacno :D ). Rossi ima 17 versatility a ima 17 za AMC. Ako obojicu stavis da treniraju na isti dan istu poziciju, Rossi bi ju brze naucio. Dalje:

Rooney ima 13 zna desno krilo, Rossi ima 8, sad je pitanje ko ce  da nauci tu poziciju do 20. Hocu da kazem da ne igra samo Versatility kljucnu ulogu, nego i koliko on ocjenu ima na tu poziciju. Nadam se da si razumio.

I jos nesto, nece ti trener javiti kad istrenira tu poziciju na "natural". Cak i kad istrenira na 'natura", ne smijes mu skinuti to u treningu. Toliko.

Link to comment
Share on other sites

Imam jos neke probleme i pitanja. E ovako, npr Giggs je odigrao lose poslednju utakmicu i kostao me pobede, ja porazgovaram sa njim i kazem mu kako je njegova igra neprihvatljiva i kako mora da se popravi a on mi kaze kako sam pogresio, ja nastavim po svom i dodjemo do toga da igrac kaze da je nema vise o cemu da razgovara sa mnom i da je veza narusena. Koliko dugo mu treba da se odljuti?

 

I je l' postoji neki nacin da prodam igraca za vece pare? Npr, vrednost mu je 20 milki a ja da ga uvaljam za 30?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam jos neke probleme i pitanja. E ovako, npr Giggs je odigrao lose poslednju utakmicu i kostao me pobede, ja porazgovaram sa njim i kazem mu kako je njegova igra neprihvatljiva i kako mora da se popravi a on mi kaze kako sam pogresio, ja nastavim po svom i dodjemo do toga da igrac kaze da je nema vise o cemu da razgovara sa mnom i da je veza narusena. Koliko dugo mu treba da se odljuti?

 

I je l' postoji neki nacin da prodam igraca za vece pare? Npr, vrednost mu je 20 milki a ja da ga uvaljam za 30?

Stavi mu squad status na backup, i prebaci ga u rezerve i stavi na transfer listu. Nakon nekog vremena ce se mozda odljutiti, nema tu garancije.

Sto se tice prodaje igraca...

Igrac koji je vrijedio 25m ja sam prodao za 48m. Moras da budes pazljiv, ne smijes da pretjeras u trazenju vise para.... Idi po procentu... ako igrac vrijedi 10m, ti mu povecaj vrijednost za 35-40%. Znaci, mozes ga prodati za 14m 'ladno. U nekim situacijama cak i vise, zavisi kako se postavis. Ovdje nema neke egzaktne nauke, moras da eksprimentiras ;)

Link to comment
Share on other sites

Giggsa sam dao za primer, nemam sa njim problem. Postujem ja njega. Uvek ima mesta za njega i Scholesa, a od skora i Bekama...  yo

Nego, frku mi pravi neki klinja sto sam ga doveo za dz pa ga prebacio u Under18, mali je levi bek... Zatrazio je transfer...

 

A kako mogu da se raspitujem oko igraca? Meni je Murinjo trazio Machedu, nije ponudio nikakve pare vec me je pitao da pregovaramo oko njega, naravno odbio sam jer je Macheda vec sad zmaj. Zanima me da li mogu ja tako nekako da se raspitujem oko igraca?  hmm

 

Link to comment
Share on other sites

E, a kad hocu da mi igrac koji je vec u poznim godinama postane trener, skaut, menadzer - kako to? Znam kako da ga pitam ali sta dalje? Van Der Sar je prihvatio da postane trener golmana, sta sad?  quee

Ponudis mu novi ugovor, i tamo gdje pise "player" promjeni na "coach" ili "gk coach". Naravno, nece uvijek da prihvate. Onda ih pusti na free transfer i tad im ponudi ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |