Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Kako pobediti Barcelonu (Rasprava)


Zolinho10
 Share

Kojom taktikom (koji tim) bi trebalo na Barselonu?  

18 members have voted

  1. 1. Kojom taktikom (koji tim) bi trebalo na Barselonu?

    • Tim 1
      7
    • Tim 2
      2
    • Tim 3
      4
    • Nekim 4.
      5


Recommended Posts

Kako pobediti Barcelonu?

Rasprava

http://www.dodaj.rs/f/1X/XG/2vEn5p7W/grb.jpg

 

Tokom ove godine kao i prošlih istakao se jedan klub koji trenutno ima totalnu fudbalsku dominaciju.Naravno svi znate da je to katalonska Barselona.FK Barselona svoje utakmice igra na stadionu Kamp Nou koji ima 98.772 mesta i graden je od 1954. do 1957. godine.Šampion je svoje države 20 puta, a šampion evrope 4 puta.Trenutno se nalazi na vrhuncu svoje moći.Ni legendarni trener Aleks Ferguson nije uspeo ovo što pokušavam da uradim ja.A to je da dam odgovor na pitanje Kako pobediti Barcelonu?Kako ih sačuvati sve igrače, da niko nema svoj dan?Kako zaustaviti Messija, sačuvati Xavija, proći Pique-a...Svi treneri ovoga sveta su se okupili da bi našli odgovor na ovo pitanje koje ću vam ja izložiti.Arapi dolaz'te ovamo da pravimo tim protiv ovih van zemaljaca it Katalonije.

Idealan tim protiv Barselone

 

E za ovo mi trebaju Arapi...Da obezbede budžet i prave igrače koji će se suprostaviti Barceloni.Jer niko trenutno nema tim koji bi se mogao suprostaviti Barseloni.Najbliži u tome je Real Madrid koji ima odličnog sturčnjaka na klupi Jose-a Mourinha i neke od najboljih igrača an planeti.Mada i njima fali još par pojačanja da bi mogli da budu ozbiljan protivnik Barseloni.Ovo je po mom mišljenju idealan sastav protiv Barselone.

 

Taktika 1-Nadigravanje

 

Barselona igra prepoznatljivu 4-3-3 formaciju.Ideja koja još uvek nije isprobana je taktika 3-5-2 u kojoj će poslednja 3 igrača će igrati zonu protiv 3 igrača Barselone.Dva zadnja vezna su tu da zaustave moćne igrače sredine terena kao što su Xavi i Iniesta.Ova dva igrača uz štopera koji će čuvati Messija imaće  najteži zadatak definitivno.Levi vezni bi u odbrani morao biti dosta aktivan da bi sačuvao prodore Dani Alveša.Takodje istu stvar treba uraditi i desni vezni ukoliko desni bek Barselone igra ofanzivno.Bočni vezni moraju biti puni kondicije jer trebaju i napadu pomoći prednjem veznom koji mora računati na krila prilikom napada.Prednji vezni u odbrani treba se vratit i pomoći timu ako se napadu priključi i zadnji vezni.Špicevi neće imati defanzivnih zadataka sem da isprate kreiranje napada moćne Barselone i opteretiti njihove štopere prilikom kreiranja napada.Napadači moraju biti spoj jačine i brzine sa jako puno iskustva-

 

Tim 1

GK- Edwin Van Der Sar- Odlično je odigrao protiv Barselone u finalu Lige Šampiona pa je dobio zbog toga mesto ispred jedinice Real Madrida.

DC- Chelini -Kao i Nemanja odličan spoj svih vrlina štopera

DC- Nemanja Vidić- Idealan štoper protiv ovog tima, spoj brzine i jačine.

DC- John Terry- Razlog kao i prva dvojica

ML- Gareth Bale- Odličan i u napadu i odbrani

DM- Xavi Alonso- dobar i destruktivac a i kreator

DM- Esien- Jedan od boljih defanzivnih igrača ima ulogu u odbrani i da uništava igru rivala +dovoljno je brz,ima snage, i dovoljno je jak.

MR- Cristiano Ronaldo- Jedan od najboljih ofanzivnih igrača.Ali morao bi da se fokusira i na odbranu u ovoj formaciji

AM- Wesley Snider - Najkreativniji igrač koji može proigravati napadače

ST- Samuel Eto - Brzinom bi lako mogao prolaziti odbranu Barselone

ST- Wayne Rooney - Kvalitetan igrač kojem treba malo šansi da to pretvori u gol.

 

Taktika 2- Iz kontra napada

 

Druga taktika koja se može primeniti protiv Barse je katanaćo u kome Zadnji igrač ima ulogu korektora ostalih igrača.Bekovi u napadu čuvaju bekove, štoperi najisturenije napadače.Dva zadnja vezna od njih će jedan biti ultra defanzivan i čuvati Messija.Ova taktika je dobra jer se tim može brzo transformisati i ugroziti Barselonu.Ovde trebaju sigurni i pouzdani igrači u odbrani jer nema mesta za grešku.

Što se tiče Insturkcija tim mora igrati strogo na svojim pozicijama i mora igrati direktno jer pas igre protiv Barse nema.Što više discipline a kreiranje napad nek ostave Playmakeru koji je od ključne važnosti za ovaj tim u napadu.

 

TIM 2

GK- Edwin Van Der Sar- Odlično je odigrao protiv Barselone u finalu Lige Šampiona pa je dobio zbog toga mesto ispred jedinice Real Madrida.

SW- Nemanja Vidić- Idealan štoper protiv ovog tima, spoj brzine i jačine.

DC- Chelini -Kao i Nemanja odličan spoj svih vrlina štopera

DC- John Terry- Razlog kao i prva dvojica

LB- Gareth Bale- Odličan i u napadu i odbrani

RB- Sergio Ramos- Isti razlog kao i Bale

DM- Gatusso- dobar i destruktivac

DM- Esien- Jedan od boljih defanzivnih igrača ima ulogu u odbrani i da uništava igru rivala +dovoljno je brz,ima snage, i dovoljno je jak.

CM- Xabi Alonso - Drzao bi sredinu terena.Dobar odbrambeni igrac

CM- Mesut Ozil - Najkreativniji igrač koji može proigravati napadače

ST- Cristiano Ronaldo - Razlozi kao Rooney

ST- Wayne Rooney - Kvalitetan igrač kojem treba malo šansi da to pretvori u gol.

 

Taktika 3- Napad je najbolja odbrana

 

Budući da Barselona igra tu prepoznatljivu taktiku 4-3-3, može joj se odgovoriti istom.Dakle ako želite da napadnete ovaj tim morate biti kvalitetniji tim, imati bolji vezni red, što trenutno gotovo nemoguće, i dobru odbranu.Takodje tim bi trebao biti jako uvežban sa ovom taktikom jer protiv Barselone nema mesta za grešku i sve mora biti perfektno.

 

TIM 3

GK- Edwin Van Der Sar- Odlično je odigrao protiv Barselone u finalu Lige Šampiona pa je dobio zbog toga mesto ispred jedinice Real Madrida.

LB- Gareth Bale- Idealan štoper protiv ovog tima, spoj brzine i jačine.

DC- Nemanja Vidć-Kao i Nemanja odličan spoj svih vrlina štopera

DC- Chelini- Uvek opravdava nadimak "zid"

RB- Sergio Ramos- Isti razlog kao i Bale

DM- Essien- dobar destruktivac

CM- Xabi Alonso -  Drzao bi sredinu terena.Dobar odbrambeni igrac

CM- Mesut Ozil - Proigravao bi napadace i imao bi ulogu Xavija u suparnickom timu.

ST- Samuel Eto'o - Brz i veoma ga je tesko sacuvati

ST- Cristiano Ronaldo - Razlozi kao Rooney

ST- Wayne Rooney - Kvalitetan igrač kojem treba malo šansi da to pretvori u gol.

 

Ovo su tri taktike, tri stila igre.Na vama je da odlučite kojom bi taktikom najlakše proći u dvomeču i svoje mišljenje predstavićete u anketi.Drugi deo ovog rada će biti detaljnije sredjivanje taktike i možda promene kadra ekipe uz vašu pomoć.Kada to učinim odigraću jedan dvomeč sa Barselonom i onda vam izneti raport sa meča da bi videli da li se naša taktika pokazala uspešno ili ne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Glasao za prvu taktiku jer mi se čini da bi se njom mogle zaustaviti Barcine čarolije. No mopžda bih napravio jednu izmenu. Ronalda bih prebacio u špic umesto naprimer Eto'oa, a na mesto desnog veznog bih stavio nekog malo defanzivnijeg igrača koji bi čuvao Vilju  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Pobijedit Barcu se može na samo jedan način - da ne mjenjate sustav igranja protiv njih. Ni malo. Jer sam ja u prvoj sezoni sa Dinamom jednom mjenjo sistewm u katenaćo i popio 5 komada, a u uzvratu je bilo 2-2 još je i Kovačić u zadnjoj sekundi fulao prazan gol. Na Camp Nou.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od toga kakav tim imate. Ako ste totalni autsajder, kao sto sam ja bio u sejvu sa Branom, jedina sansa je igranje na kontru, uz dosta srece. Ja sam im dao 2 gola iz 3 suta, oni meni nijedan iz 31 suta, i mislim da je to jedini nacin, uz saveload taktiku.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam post 20 minuta i nestane struje. :pras: :pras: Sad ću samo sumirat moj prošli post koji je imao ss-ove PI-ova i TI-ova.

 

ROMB uski, znači 41212

 

Čech(GK - keeper defend)-Ramos(DR full back support)-Vidić(DC central defender defend)-Chiellini(DC ball playing defender defend ili tako  nešto..nije cover niti onaj drugi čudni)-Evra(DL isto kao Ramos)-Mascherano(DM anchor man sa mentality do kraja na 1 i creativity na 1 isto)-Essien(MC ball winning)-De Rossi(MC isto ko i essien)-Messi(AMC advanced forward suppoert)-CR9(trequartista)-Raul ili tako neki tipičan špic sa off the ball, composure i finishing 17+(poacher)

 

Eto..

Link to comment
Share on other sites

Kelava-Vrsaljko-Kara-Tonel-Ibanez-Ademi-Sammir-Badelj-Kovačić-Kramarić-Bećiraj

 

Ista taktika kao ona gore. 2-2 je bilo kad je Kovačić fulao prazan gol sa kojih 10-ak metara jer mu je Valdes praktički dodao(uzeo je loptu Pikeu). Nema veze, ionako je imao 16 godina tada.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja ideju.Igramo sa igracem u napadu tipa Crouch-a,Necid,Drogba...itd..Znaci Target Man

 

Ovo je formacija

 

4-2-3-1

 

http://i.imgur.com/28D4b.png

 

Ovdje do izrazaja dolazi suradnja između krilnih igraca i spica(target man)

 

PI Oba krila

 

width=334 height=300http://i.imgur.com/7BlmX.png[/img]

 

Znaci oba krila pokusavaju cestim centarsutevima pronaci tog visokog napadaca s razlicitih pozicija.Obratite pozornost na Cross Aim,Cros From i Cross Ball

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/kIxkG.jpg

width=450 height=281http://i.imgur.com/IRj8e.jpg[/img]

width=450 height=281http://i.imgur.com/f8KZk.jpg[/img]

width=450 height=281http://i.imgur.com/pYkQc.jpg[/img]

 

Pošto me ova utakmica mogla primaknut na 3 boda od inače nezaustavlje Barcelone, poslušo sam asistenta i smanjio širinu igre te prebacio dodavanja sa default na short.

Asistent me također upozorio na to da najčešće primaju golove u prvih 15 minuta utakmice pa sam za početak ostavio napadački mentalitet što se itekako isplatilo, kao što se vidi po priloženom.

Ostatak utakmice sam proveo na control, odnosno contain zadnjih par minuta da bi se očuvala i ova prednost.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |