Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Gela Calcio


popaj
 Share

Recommended Posts

http://www.dodaj.rs/f/2c/Ll/4sIgT17D/2204.png

 

Uvod : Italija, Serija C1, posle BSS-a moja omiljena liga u fm-u. Vodio sam Ternanu, Perudju, Ravenu i Fodjiju, a sada sam pronasao moj novi klub iz ove lige. To je Gela. Ni sam ne znam odakle sam ih iskopao, valjda zbog ove je*ene ajkule na grbu, i zbog nebesko plave boje... Mali klub iz istoimenog grada, poznat po borbi protiv kriminala koji je na Siciliji veoma zastupljen. Nema jos sta puno da se kaze o njima, igraju na stadionu "Stadio Vincenzo Presti" koji ima kapacitet od 4.600 mesta.

 

Transferi : U pocetku sam planirao da dovedem samo dva-tri igraca ali kada sam pogledao ekipicu shvatio sam da to nece biti moguce. Doveo sam 8 igraca, najvise zbog toga sto u klubu nije bilo pravog igraca koji igra po boku, dakle, ni bekova ni krila.. Te sam se tu morao pojacati. Prvi je u klub stigao levi bek Michele Franco za samo 5k. Nakon njega u klub stize Giovanni Iodice, moj novi kapiten i odlican stoper, za kojeg sam platio 50k. Sledeci u klub stizu Luca Ferrari i Alessandro Birindelli, obojica na free. Potom dolazi, moja dika i ponos Paolo Rossi, desno krilo kakvog u ligi nema, za samo 30k iz SPAL-a. Uvek stojim pri tome da se Argentinci odlicno snalaze u Italiji, pa sam zbog toga poceo da stvaram moju malu argentinsku koloniju, ovde na Siciliji, u klub dolaze Leandro Depetris i Pablo German Rossetti. Elia Chianese je poslednji igrac koji je dosao u klub, kao bekap na poziciji desnog krila. A Gelu su napustila neka dva nebitna lika: Cunzi i Scopelliti, obojica su presla u izvesni Trapani.

 

Serie C1/B : Veoma je za*ebana liga, ima dosta jakih klubova poput Nocerine, Ternane, Fodjije, Pize i dr. Ja se za sada dobro drzim i nalazim se na gornjoj polovini tabele, tj. na 8 mestu. Probacu da obezbedim play-off, ali necu bas ni seci vene ukoliko u tome ne uspem, vaznije mi je da u prve dve sezone oformim lepu i uigranu ekipicu koja ce se boriti u Seriji B. 16 bodova, +3 gol razlika, prilicno sam zadovoljan, s' obzirom da sam u ovih prvih 10 utakmica igrao sa svim ovim "jacim" klubovima i sada me ocekuje nesto laksi raspored...

 

Ekipa : Iako sam neko vreme furao 4-5-1 pred pocetak ovog sejva sam odlucio da se vratim na moju omiljenu 4-2-4 taktiku. Igra sa brzim krilima, bazirana na bokove i dva jaka i (ove sezone kolko-tolko) visoka napadaca... Za sada bih mogao izdvojiti igraca Emilio Benito Docente kao jednog od boljih pojedinaca te prvog strelca ekipe... Naravno gore pomenti Rossi i Depetris su takodje objasnili fudbal... E i cisto da se pohvalim, skontao sam da imam najboljeg golmana u ligi - Emanuelle Nordi.

 

Kupovi : Mrzi me da stavljam SS-ove jer nema ni sta da se vidi. Zbog probela sa kondicijom morao sam u ovim takmicenjima izbacivati drugi tim, te sam u onom Serie C kupu zavrsio drugi u grupi (citaj ispusio) a u onom drugom kupu ispao od Monce (1-0).

 

http://www.gelacalcio.it/new_gelacalcio/2010/STADIO.jpg

Stadio Vincenzo Presti...

 

Svi komentari su dobrodosli...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.dodaj.rs/f/2c/Ll/4sIgT17D/2204.png

 

Transferi : Evo ga, prosao je i januarski prelazni rok. Imam dosta slabu klupu pa sam ovaj period iskoristio za popunjavanje iste. U klub je prvo stigao jos jedan argentinac - Nico Chietino, bekap na poziciji MC-a... Zatim, jos jedan napadac, onako pravi Target Man, Gaetano Pignalosa, koji je placen svega 5k. Onda stize moj omiljeni igrac za ovu ligu, Cesar La Paglia, pronasao sam ga jednom kad smo Zeljko i ja picili online i od tada ga redovno dovodim... I poslednji je dosao jedan bekap za levo krilo - Nicolo Crotti. E sad na leto dovedem jos kojeg igraca, resim se par potpuno nebitnih likova i imacu pravu ekipicu kakva mi treba...

 

Serie C1/B : Ovde je i dalje neizvesno, Fodjija i Benevento su u trci za prvo mesto, dok se ja i jos jedno 5-6 klubova stalno smenjujemo u play-off zoni. Imao sam par "heavy" poraza, od po 5-0, i 5-2, ali na svu srecu i jasam punio mreze ovim jadnijim ekipama, tako da sam zajedno sa Fodjijom dao najvise golova, a ujedno sam i medju ekiipama cije su se mreze najvise puta tresle... Trenutno sam sedmi i deli me svega 3 boda od play-offa. Bice zanimljivo u ovih preostalih 10-ak utakmica... Na zacelju tabele je ova jadna Andria koja se vec neko vreme ne pomera sa te pozicije...

 

Ekipa : Moji igraci igraju dosta dobro ali ih *ebu povrede... Kao sto vidite i na SS-u Rossi i Depetris, a do nedavno bili su i kapiten Iodice, pa zatim Ferrari i jos neki igraci... Ponovo bih izdvoio Benita Docentea kao jednog od boljih igraca, on je i dalje prvi strelac ekipe sa 13 golova... Prvi asisten ekipe je Depetris sa jedanaest asistencija a odma iza njega je Rossi sa 10. Rossi ujedno i ima najveci Av. Rating u ekipi (7.46)...

 

Finansije : Naravno, nebi ja bio ja da nesto ne za*ebem... Cim upadnem u neku losu seriju ja moram nesto da menjam u ekipi. Ovog puta to je bio strucni stab, sporazumno sam raskinuo ugovore sa 3-4 ocajna youth coacha i svima iskesirao 20-30k kao kompenzaciju. Ali nema veze valjda ce se popraviti finansijsko stanje tokom letnjeg prelaznog roka...

 

http://www.statoquotidiano.it/wp-content/uploads/2011/04/Emilio-Benito-Docente.jpg

Nosilac igre Gele - Emilio Benito Docente...

Link to comment
Share on other sites

zanimljiv klub pratiću,jer klub osnovan 2006 godine?

 

nije, 1975 je osnovan ali se onda raspao zbog bankrota a onda je 2006 ponovo osnovan... bar sam tako ja skontao po onom sto sam nasao na netu...

 

btw hvala svima sto pratite  :great:

Link to comment
Share on other sites

Prati se, za sad ide solidno, mozes do plejofa, malo te zajebavaju finansije, ali ne sumljam da ce se popraviti kad udjes u visi rang i kad povecas reputaciju. Kad zakazujes prijateljske obavezno igraj u gostima protiv mnogo jacih klubova od tebe, moze lepa kinta da se uzme, oko 500 hiljade za 4-5 meca.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/2c/Ll/4sIgT17D/2204.png

 

Serie C1/B : Mali pad forme u zadnjih nekoliko utakmica kostao nas je mesta u plej ofu... Nije pomoglo ni to sto je Benito Docente dobio crveni 3 utakmce pred kraj i zbog toga propustio kraj sezone. Na kraju 7. mesto, 5 bodova iza plej ofa, uz gol razliku +4. Ali nema veze, sad na leto malo transfera i bice seria B dogodine.

 

Ekipa : Ponovo su me mucile povrede, pa su se igraci dosta rotirali. Taktiku nisam menjao mada sam smislio sta cu promeniti za sledecu sezonu, ali o tome vise u sledecem reportu. Prvi strelac ekipe je Benito Docente sa 19 golova, a najbolji asistent je Depetris sa 15 asistencija. A evo i mojih prvih 11 i neki mali review o njima...

 

GK - Emanuele Nordi - Odlican golman, jedan od najboljih u ligi. 34 / 0 AvR - 6.84

DC - Giovanni Iodice © - Kapiten, sjajan stoper, razbio sezonu, jedino sto mu fali je jedno 5-6 cm visine. 31 / 2 AvR 6.91

DC - Marco Petrassi - Drugi stoper, bio sjajan u napadu, ali par puta nas za*ebao u odbrani. 16 / 5 AvR 7.14

DR - Alessandro Birindelli - Mator, al dobar, verujem da moze da izgura i sledecu sezonu. 34 / 2 AvR - 6.85

DL - Michele Franco - Bio je kolko tolko dobar ove sezone, ali videcu da nadjem nekog boljeg za sledecu. 30 / 0 AvR - 6.75

MC - Nico Chietino - Dosao na polusezoni i odigrao dosta bolje od Ferarija koji je igrao u prvom delu. 11/1 AvR 6.79

MC - Cesar La Paglia - Kralj, jedan od najboljih igraca. 13 / 1 AvR 6.78

AML - Leandro Depetris - Reci su suvisne, statistika govori sve. 29 / 2 7.17

AMR - Paolo Rossi - u pocetku je bio u odlicnoj formi, ali se onda povredio pa malo zakazo pri kraju sezone. 22 / 5 AvR - 7.20

ST - Emilio Benito Docente - Najveci baja u klubu, nadam se da ce i sledece sezone ovako tresti mreze. 30 / 19 AvR - 7.25

ST - Pablo German Rossetti - U pocetku je bio dobar, kasnije ocaj zivi, menjam ga definitivno. 23 / 6 AvR 6.75

 

Finansije : Nema sta puno da se prica, i dalje smo ocajni po tom pitanju. Ali nadam se da ce se  to popraviti kada predjemo u neki visi rang.

 

Ostalo : Evo i da vam kazem sta se sve desavalo u svetu dok ja camim u ovoj trecoj ligi. Seriju A je osvojio Iinter, u LS ce jos i Milan, Napoli i Juventus dok ce Viola, Palermo i Sampdorija u ligu Evrope. Seriju A napustili su Lece, Bari i Cezena a njih ce zameniti Atalanta, Siena i Sasuolo. Ligu Sampiona osvojila je Barselona koja je u finalu savladala Inter iz Milana...

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/2c/Ll/4sIgT17D/2204.png

 

Transferi : Kada pogledate SS, pomislicete da nisam normalan i da sam doveo ogroman broj igraca ove sezone, ali je to u stvari neki bug u FM-u pa mi je sve transfere iz prve sezone pisao pod ovu drugu. Ali svejedno, mozda nisam toliko preterao sa trnasferima, ali sam svakako preterao. U klub je doslo par matorih argentinaca i gomila klinaca iz palerma na pozajmicu. Razlog za to je to sto nisam imao nikakav transfer budzet i dobijao sam 0% prihoda od prodatih igraca. Zbog loseg finansijskog stanja Wage budzet mi je bio 7-8k manji nego prosle sezone, pa su ti transferi najbolje sto sam mogao. Necu stavljati SS-ove svih igraca jer ima dosta onih koji su celu sezonu proveli u rezervama a doveo sam ih cisto ako mi zatrebaju... Eventualno bi se mogao izdvojiti Cristian Fabbiani koji je trebao biti najbolji igrac ekipe, s' obzirom na ocene. Medjutim debeli nije uradio nista posebno i vec na polusezoni presao u Peskaru za 150k. Jos jedan igrac kojeg vredi izdvojiti je Giacomo Lo Monaco, pozajmljen od strane Palerma, igrao je prvi tim i bio odlican, probacu i sledece sezone ponovo da ga dovedem. Jedini igrac za kojeg sam zapravo potrosio pare bio je Orazio Defendi, posto sam na kraju izgrbavio 15% od prodaje onog argentinca, doveo sam ovog stopera u nadi da napravim nesto od njega pa da ga kasnije prodam za neke vece pare. Ali nije nista posebno uradio... Toliko o transferima...

 

Serie C1/B : Sve je islo bajno dok ja nisam resio da "popravim" finansijsko stanje u klubu. Tacnije do polusezone. U prvom delu smo se ja i Fodjija borili za prvo mesto i pisali po ovim ostalim jadnicima. Na polusezoni ja prodajem dosta igraca i zamenjujem ih klincima iz Palerma i jos gore, klincima iz moje skole, u nadi da malo popravim finansije... To me je kostalo borbe za titulu, a na kraju i mesta u plej ofu. Tako mi i treba kad sam kreten...

 

Ekipa : Promenio sam taktiku u odnosu na proslu sezonu, i to je sljakalo do polusezone, a onda haos. Najveca grska mi je sto sam u spic stavio ovog mladog Manfrea (igrac iz mog youth-tima), kao zamenu za onog argentinca... Ekipa puna mladih igraca, i po koji matori, jednostavno nije ono sto se trazi za vrh tabele... Sada ponovo rekonstrukcija tima, pa ako ni onda ne uspem, da ja batalim FM i uzmem nesto jednostavnije, lego kocke ili tako nesto...

 

Finansije : Covek bi pomslio da vec kad sam usro ligu da sam bar popravio inansijsko stanje... Ali dzaba kolko god para da ja ustekam isto toliko jednostavno ispar, i klub tone u sve veci i veci minus...

http://financemoneyblog.net/wp-content/uploads/2010/04/wpid-1272381976_personal.jpg

Stvari kojima sam se najvise bavio ove sezone...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |