Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

F.C. Red Star Belgrade (FM 2007 Save)


milosizpisara™
 Share

Recommended Posts

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

F.K. Crvena Zvezda Beograd, Sezona Br. 9 (2014/15)

 

http://www.dodaj.rs/f/11/wj/4YVfOyMq/1955.png

 

Gotova je i deveta sezona, pa bi ovaj update trebao biti malo duzi od ostalih, pred jubilarnu desetu sezonu na klupi najveceg Srpskog kluba. Kao sto ste videli u proslom update-u veoma dobro sam krenuo. Ubedljivo prvi u domacem prvenstvu, kup bez problema preskacem prepreke, Liga Sampiona ne moze bolje, prvo mesto u grupi sa Milanom, Athleticom i Auxerrom. E sad, da bi sezona bila potpuno uspesna, tu dominaciju iz prve polusezone bi trebalo da sacuvam i u drugom delu, a to je malo teze jer na kraju sezone je uvek tesko, te neizvesna zavrsnica u ligi, te knockout faze Lige Sampiona..

Kako bi dominirao i u drugom delo sezone, prvi cilj mi je bio ne rasprodati prvi tim. Unatoc velikim interesovanjima za neke glavne igrace (Miljas, Jankovic, Kacar) uspeo sam da sacuvam kostur ekipe, samo je otisao levi bek Ionov. Potpuno neocekivano, bratski klub iz Grcke, Olimpijakos je poslao ponudu koja se ne odbija,i Ionov je otisao. Ekspresno sam nasao zamenu za njega, iskusni reprezentativac Srbije Aleksandar Petrovic potpisuje dvogodisnji ugovor.

Na golu mi je bio Saranov, Odbrana Todorovic, Lupsa (Trkulja), Petrovic, Kojic, u vezi su bili Milijas, Kacar, Jankovic, Burzanovic i Sredojevic (koji se sasvim solidno pokazao po dolasku iz Pfc), a u napadu naravno Djordje Rakic. Sve je bilo spremno da pokorim Evropu.

Rezultati su pokazali svoje, Zvezda je veliki Evropski klub vec 2015. godine. Sama cinjenica da smo sedmi na Uefinoj rang listi najboljih Evropskih klubova govori svoje. Nadam se da ce mi od sledece sezone dolaziti i velika imena u Zvezdu zbog ovog, ali o tome kasnije.

Pokorili smo domace prvenstvo po deveti put zaredom, ali ovaj put brutalno. Partizan mi nije primirisao cele sezone, od 4 utakmice izvukli su samo bod, i to na srecu. Vise problema su mi pravili Banat ili OFK, ali necu da sramotim komsije toliko. Pomenuta Ofk-a zavrsila je druga sa 17 (!) bodova zaostatka. Izvinite Romanticari, nisam hteo toliko. Ove sezone sam srusio svoj licni rekord sa Zvezdom po broju osvojenih bodova u ligi (73), sto dovoljno govori koliko odskacem od drugih timova u Srbiji. Najbolji pojedinci u SuperLigi bili su Djordje Rakic i povratnici Milijas i Jankovic, a ostali tu i tamo. Zbog povrede Aleksandar Todorovic nije bas puno igrao, ali je zato dobro nagradjen, o tome posle.

Kup ostao na Marakani, trofej i dalje skuplja prasinu. Ne znam sta cu s njim vise, da l' da ga bacim??

E sad, Euro scena. Kao sto ste videli, odlicno sam obavio grupnu fazu (Prvo mesto,12 bodova), i na nesrecu izvukao Bayern u prvoj knockout fazi. U prvom update-u sam pisao kako ocekujem prolaz dalje, ali kad sam odradio skauting Bavaraca duboko sam se zamislio. Ja kad bi imao onakve igrace u Zvezdi osvajao bi LS konstantno, niko mi ne bi smeo reci nista. Strasno su dobri, ekipa je ubojita. Nakon odradjenog skautinga prvog tima i potencijalnih iznenadjenja, skovao sam plan s kojim cu ici na njih. Dobro, taj plan koristim zadnjih 3-4 sezone u LS jer realno, Zvezda nije dorasla takvim timovima. Posto smo prvu utakmicu igrali kod njih (a to nikako nije dobro), igrao sam 5-3-2,passing direct (za maloumne, to je ono kad napucavas loptu pa ako potrefis napadaca ekstra). Nisam isao na pobedu ili na go u gostima, ali smo se dobro drzali. Izvukosmo neki x tu, sa Saranovim kao najboljim igracem. Druga utakmica je bila sve ili nista, igrao sam kako igram protiv slabijih timova (ala Cukaricki, Sevojno, Partizan..), dakle 4-2-3-1. Odbrana je bila duboko postavljena, a Milijas i Kacar malo pomaknuti nazad, kako bi mogli da primaju lopte od odbrane. Vezni red je odradio svoj posao i zadavao teske muke Bavarcima, Jankovic pogotovo. Taj covek kao da ima posebnu draz igrati u LS, to je neverovatno. Pobedismo 1-0. Cetvrtfinale nam donosi Italijanskog prvaka Intera, cije igrace necu da komentarisem. Skauting bolje da nisam radio, njihove veznjake i napadace mogu cuvati samo Sapunaru i moj bivsi ljubimac Projic, ali njega vise nema jbg. I jednu i drugu utakmicu sam igrao sa drugacijom taktikom. Ne mnogo drugacijom, ali timske instrukcije znatno drugacije. I u Italiji i u Srbiji sam igrao prepoznatljivu taktiku (4231), samo sto su Castillo i Kacar vrsili funkcije zadnjeg veznog a ne centralnog, kao i obicno. Da Castillo, ne Milijas. Nenad je dobar, ali mnogo gresi kad mu kazem da igra defanzivno pa sam riskirao i ubacio nespremnog Segunda u igru. Na kraju se sve zavrsilo bas kao protiv Bayerna, 0-0,1-0 i prolaz dalje. Polufinale nam donosi pricu za diskusiju, i to veoma zanjimljivu. Evo sta se desilo : Prva utakmica u Manchesteru, ja gubim 1-0,Djavoli imaju priliku da zavrse sve i to iz penala. Loptu na tacku stavlja Aleksandar Lukovic (Inace Zvezdas), zalece se i promasuje!1-0 za Manchester na kraju. Da, znam da to izgleda glupo, ali slusajte dalje. Beograd, kraj zvanicnih 90 minuta polufinala Lige Sampiona, ja vodim 1-0 golom Milosa Damjanovic. Produzeci nimalo zanimljivi a onda penali. Strasno, znaci tresao sam se. Petorka koja je dala golove za Zvezdu : Sapunaru, Damjanovic, Burzanovic, Jovanovic i Vidic. Sve ko na treninzima, donji desni-levi ugao gola. Od Manchesterove petorke, naravno jedan je morao promasiti jer sam prosao dalje! Cik pogodite ko je promasio ? Da, veliki Delija i Zvezdas ALEKSANDAR LUKOVIC! Hvala ti legendo, za ova dva promasena penala, Zvezda je u finalu Lige Sampiona, bas kao 23.5.1991.!

Nakon punih 9 sezona u Zvezdi, konacno to veliko, i ocekivano finale. Finale koje cu pamtiti doveka, finale koje me kostalo nove tastature. Verovali ili ne, po odlasku na onih desetak minuta odmora Zvezda je dominirala u utakmici protiv kraljevskog kluba, Reala iz Madrida. U samom donjem kraju ekrana pisalo je (na engleskom) : "..Unatoc Zvezdinoj dominaciji, na poluvreme odlazimo sa malih 0-0...". To mi je ulivalo veliku nadu, iako sam pre utakmice bio gotovo siguran da cu izgubiti. Sve je mirisalo na Zvezdinu pobedu i reprizu 1991. godine, svi su bili nabrijani do bola, i ja i komsije i nasi kerovi. Ocekivali smo prodor Rakica, Jankovica, eventualno Burzanovica...ali kurac. Srbin sa Spanskim pasosom, Bojan Krkic, srusio je Zvezdine snove u samo par minuta. Primili smo dva glupa gola (jedan iz penala) i oprostili se od trofeja. A toliko sam verovao u pobedu,strasno. Pogledajte samo statistiku, suteve u okvir i ostalo. Srecu ti jebem.

U senci ovog napetog finala ima i nesto dobro. Proslogodisnja pridoslica Aleksandar Todorovic ( Projiceva zamena), dobio je nagradu za najboljeg igraca Lige Sampiona ove sezone.

 

Posto je sledeca sezona jubilarna deseta, bio bi red da vidimo sta sam to uradio u zadnjih devet godina, i da vidite jos neke zanimljive ss-ove.Dakle ovako.

SuperLiga Srbije : 9 titula zaredom,dominejsn

Nacionalni kup : 6 trofeja, zadnja cetiri uzastopna

Liga Sampiona : 6x ucestvovao, 2x grupna faza, 2x 1/4 finale, po jedno polufinale i finale

Liga Evrope : Jedno ucestvovanje, jedan trofej

SuperKup : Jedno ucestvovanje, jedan poraz (od Intera)

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Brate kakva nesreća.  facepalm  U finalu si bio u najmanju ruku ravnpravan, a možda čak i dominantan. Nadam se da ćeš u idućoj sezoni napokon skinuti to prokletstvo. Nego, možeš postaviti Rakićev history? I zašto toliko smanjuješ SS-ove kad ih postavljaš? Možda bi bilo lepše kad bi bili malo veći.  :bo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |