Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

Za ona dobra stara vremena


Ivan_992
 Share

Recommended Posts

http://www.rml2.nl/frans/images/fleurus2009/feyenoord.jpg

 

Feyenoord je jedan od najtrofejnijih Nizozemskih nogometnih klubova. Osnovan je davne 1908. godine u Rotterdamu. U svojoj 102 godine dugoj povijesti imaju 14 naslova prvaka Nizozemske, 11 naslova u kupu, 3 Nizozemska superkupa, po jedan europski kup (sadasnja LP) i interkontinentalni kup, te 2 naslova u kupu UEFA.

Uz Ajax i PSV, Feyenoord tvori tzv. "veliku trojku" medju nizozemskim klubovima. Posljednji naslov nizozemskog prvaka su osvojili davne 1999. godine i od tada pokušavaju naći trenera koji će ih odvesti do novog naslova.

 

width=400 height=200http://the-football-shirt.com/images/feyenoord-10-11-puma-football-kits.jpg[/img]

 

Svoje domaće utakmice igraju na stadionu De Kuip. Stadion je izgrađen davne 1937. godine i ima kapacitet od 51.177 mjesta.

 

width=294 height=200http://www.football-pictures.net/data/media/455/stadium-de-kuip.jpg[/img]

width=355 height=200http://debalisnietrond.web-log.nl/debalisnietrond/images/2009/07/28/de_kuip_groot.jpg[/img]

 

Trenutno imaju jednu od najmlađih ekipa u Nizozemskoj, ali se i sa "klincima" drze u samom vrhu. Prosjek godina u prvoj momčadi je samo 20.

 

width=400 height=133http://www.fr12.nl/images/groot2/a-selectie-2010-2011.jpg[/img]

 

 

Ciljevi u karijeri:

- Vratiti klub u sam vrh Europskog nogometa

- ne kupovati igrace skuplje od 5M eura

- imati stadion sa bar 80000 mjesta

- klupske financije srediti tako da se i bez prodaje igraca mogu pokriti svi rashodi unutar jedne sezone

 

 

Od uprave sam u prvoj sezoni dobio 2M eura za transfere i 11.5M eura za place igracima kroz cijelu godinu. Pred mene su postavili 3 relativno teska zadatka sa ovako mladom momcadi:

- borba za naslov u Nizozemskoj

- finale kupa

- proći skupinu Europske lige.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cim sam sredio sve formalnosti oko ugovora i potpisao dvogodisnji ugovor vrijedan 700.000 eura, docekalo me upoznavanje s momcadi koja je jedva docekala da sazna ime trenera koji ce ih voditi u iducoj sezoni.

 

Na upoznavanju me docekalo 26 igraca kojima sam odmah rekao sta ocekujem i trazim od njih u iducih 12 mjeseci.

Igraci koji su me docekali su slijedeci:

 

Golmani

Michael Ossesweijer

Rob van Dijk

Konstantinos Lamprou

Darley

Erwin Mulder

 

 

Obrana

Dani Fernandez

Andre Bahia

Stefan de Vrij

Bruno Martins Indi

Mathew Morais

Ron Vlaar

Kelvin Leerdam

Tim de Cler

 

Vezni

Manteiga

Leroy Fer

Adil Auassar

Kamohelo Mokotjo

Ricky van Haaren

Ruben Schaken

Ryo Miyaichi

Jerson Cabral

Georginio Wijnaldum

Luc Castaignos

Diego Biseswar

Luigi Bruins

 

Napad

Jhon van Beukering

 

 

Nakon toga sam odabrao i formaciju u kojoj cemo pokusati izgurati prvu sezonu. To je bio dobri stari 4-4-2.

 

http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/FeyenoordFeyenoord_Tactics.png

 

Otislo je 10 igraca iz prve momcadi, od toga 3 na posudbu i jos 13 igraca iz rezervne momcadi. Prodajom je dobiveno 5.5M eura dok je potroseno cak 17.5M na 10 igraca koji su dosli.

 

width=400 height=199http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/FeyenoordTransfers_History.png[/img]

 

S tim igracima odradjeno je 7 prijateljskih utakmica i ubiljezene su 4 pobjede i 3 poraza. Do pocetka sezone je jos potrebno malo prilagoditi taktiku igracima koji su mi na raspolaganju, a najveci ce problem bit napadaci jer za 2 mjesta u napadu imam samo 3 igraca od kojih najstariji ima 21 godinu.

 

width=400 height=59http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/FeyenoordFeyenoord_Fixtures.png[/img]

 

 


 

Odličan klub pratim srećno. :cast:

 

Izbor kluba  :cast:

 

Jedan od meni dragih klubova koji je zadnjih par sezona relativno los (pogotovo prosla godina i 10-0 poraz od PSV-a :S) pa sam odlucio pokusati nesto s njima napraviti ovdje :)

 

Hvala, trebat ce srece :)

Link to comment
Share on other sites

Prijelazni rok u Nizozemskoj je zavrsen.

Feyenoord je od 15.7. doveo jos jednog igraca. To je 25-godisnji juznoafrikanac Lerato Chabangu koji je dosao na jednogodisnju posudbu iz Sundownsa.

Doveden je jer sam imao samo Andreeva, Kramarica i mladog Castaignosa koji na kraju sezone odlazi u Inter.

 

Odigrano je 6 utakmica u kojima sam ostvario 3 pobjede i 3 remija, sto je pomalo i ocekivano jer sam imao veoma tezak raspored (Ajax, AZ i PSV u prva 4 kola) te sam se uspjesno plasirao u Europsku ligu.

 

Vitesse - Feyenoord 0:3

Feyenoord - AZ 1:1

Ajax - Feyenoord 1:1

Ekranas - Feyenoord 0:5

Feyenoord - PSV 1:1

Feyenoord - Ekranas 3:0

 

Tu mi se ozljedio jedan od najvaznijih igraca, Perisic. Bit ce odsutan 5-6 tjedana pa ga ocekujem u momcadi za utakmicu protiv Liverpoola 21.10.

 

Izvucene su i skupine Europske lige. Ne mogu nikako bit zadovoljan klubovima s kojima sam u skupini. Tu je engleski velika Liverpool, jedna od najjacih francuskih momcadi Lille i izraelski Maccabi. Sumnjam da cu nakon ovakvog zdrijeba proci skupinu i ispuniti jedno od ocekivanja uprave.

 

http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/ss007.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zavrsena je i prva sezona na klupi Feyenoorda. Mogu reci da ovakve rezultate nisam nikako mogao ocekivat, no uz puno srece doslo se do dvostruke krune i finala Europske lige. Koristim ovu priliku da Gromu zahvalim za taktiku, jer da nije bilo njegove taktike mucio bih se 2-3 sezone dok ne nadjem taktiku koja ce odgovarat momcadi kakvu sam zamisljao.

 

 

U Eredivise je bilo napeto do samog kraja. 4 kola prije kraja sam drzao prvo mjesto sa bodom prednosti nad Ajaxom i 5 bodova nad Twenteom i PSV-om. Tu dolazi gostovanje prilikom kojeg sam ostario 5 godina od zivciranja. Izgubio sam 1:0 kod Heerenveena iako sam cijelu utakmicu bio bolji. Tu me Ajax stize i dolazi na prvo mjesto, a PSV i Twente dolaze na samo 2 boda zaostatka (prve 4 momcadi unutar 4 boda). U 32. i 33. kolu svi biljezimo pobjede i ostajemo u utrci za Ligu prvaka. Zadnje, odlucujuce kolo igram na domacem terenu protiv Heraclesa a Ajax docekuje Heerenveen. Cijelu utakmicu sam gledao "Goal Updates" i nadao se kako ce Ajax izgubiti da bih dosao do naslova. Bila je 75. minuta i vec sam odustao od naslova vidjevsi da ce ta utakmica zavrsit nerijeseno. Tu sam ja vec imao 3:0 vodstvo i osigurano drugo mjesto. Poslije utakmice bacim pogled na tablicu i ostanem sokiran. Feyenoord 65, Ajax 64, PSV i Twente po 63 boda.

Ajax je do 81. minute imao titulu u svojim rukama a onda se ukazao Derk Boerrigter i pogurao mene do naslova.

 

 

U kupu sam imao lagan raspored sve do cetvrtfinala. Tu je dosao Twente kojega sam uz puno srece pobjedio sa 2:1 i plasirao se u polufinale. U polufinalu sam na svom De Kuipu docekao PSV i na krilima Courtoisa, koji je u ruletu jedanaesteraca skinio 2 penala igracima PSV-a, prosao u finale. Finalna utakmica se igrala na neutralnom terenu (moj De Kuip oni zovu neutralnim terenom za mene ?!). Niti jednu loptu nisu uputili u okvir gola u svih 90 minuta i bilo je dovoljno dati im samo 1 gol za minimalnu pobjedu 1:0 kako bi Nizozemski kup ponovno dosao u ruke Feyenoorda.

 

SVE UTAKMICE KUPA

FC Utrecht - Feyenoord 0:1

 

 

Europska liga mi je prilikom zdrijeba izgledala kao jedini cilj kojega necu moci ispuniti jer je uprava trazila plasman u knockout fazu a u grupi sam dobio Liverpool, Lille i Maccabi. No, uz puno srece ubiljezene su dvije vrlo vazne pobjede protiv Liverpoola i remi u gostima kod Lillea u prvom kolu pa je knockout faza osigurana vec nakon cetvrtog kola. Tu sam imao puno srece sa zdrijebom dobivsi jednu od 4 momcadi kojima sam se nadao, belgijski Anderlecht. Osminu finala sam osigurao glatkom 4:1 ukupnom pobjedom protiv belgijske momcadi. U osmini me cekao ruski Spartak iz Moskve, puno tezi protivnik od Anderlechta, no i dalje puno laksi od Liverpoola kojega sam u 2 utakmice oba puta pobjedio u skupini. Prosli smo u cetvrtfinale ukupnom pobjedom 4:2 i u zdrijebu izvukli Schalke, te ponovno izbjegli Juventus, Lyon i Tottenham. Schalke je takodjer bio mala riba za mene i ukupnom pobjedom 4:2 sam se plasirao u polufinale. Opet je bilo srece i u polufinalu sam igrao sa Leverkusenom, dok je drugi polufinalni par bio Tottenham - Juventus. Ukupnom pobjedom 6:1, puno lakse od ocekivanog za polufinale Europske lige, plasirao sam se u finale, ali i ostao bez Badelja koji ce pauzirati 3-4 mjeseca.  U finalu me docekao Tottenham koji je jednostavno bio prejak za mene i posteno me osramotio pred 50.000 ljudi u Dublinu. Porazen sam sa 3:0 pa je tako Europska liga ostala jedini trofej koji mi je izmaknuo u prvoj sezoni na klupi Feyenoorda.

 

SKUPINA EUROPSKE LIGE

Feyenoord - Anderlecht 3:1

Anderlecht - Feyenoord 0:1

Spartak - Feyenoord 1:1

Feyenoord - Spartak 3:1

Feyenoord - Schalke 1:1

Schalke - Feyenoord 1:3

Leverkusen - Feyenoord 0:3

Feyenoord - Leverkusen 3:1

Feyenoord - Tottenham 0:3

 

 

U drugoj sezoni ce Feyenoord nakon dugo vremena igrati Ligu prvaka, pa bi trebalo i pojacati momcad kako bi se bar prosla skupina. Potrebno je dovesti jednog lijevog beka i jednog (vrlo vjerojatno i 2) napadaca. Klub ce napustiti bar 4-5 igraca kako bih smanjio broj igraca na maksimalnih 25 u prvoj momcadi. Ciljevi i dalje ostaju isti kao i na pocetku karijere.

 

 

Kroz cijelu sezonu najvise sam koristio slijedece igrace:

 

Thebaut Courtois - iako mu je tek 19. godina, branio je odlicno te je jedan od zasluznijih igraca za dvostruku krunu. Ceka ga sjajna buducnost u Feyenoordu gdje ima zagarantirano mjesto prvog golmana dok ne dodje ponuda koja bi me izbila iz cipela.

Sime Vrsaljko - kroz cijelu sezonu konstantan. Ocekivao sam da ce mu bit potrebno 6-12 mjeseci dok se ne prilagodi na Nizozemsku ligu, no razuvjerio me i pokazao kako je sa 19 godina spreman za velike stvari. Prvi izbor za desnog beka, takodjer dok ne dodje ponuda koja bi me izbila iz cipela.

Andre Bahia - sa svojih 27 godina bio je jedan od najiskusnijih igraca u momcadi. Pokazalo se kasnije i najbolji pojedinac Feyenoorda u ovoj sezoni. Ostaje u klubu dok de Vrij ne bude potpuno spreman preuzeti njegovo mjesto u momcadi.

Leroy Fer - jos jedan od proizvoda Feyenoordove omladinske skole, medju najboljim igracima ove sezone. I njega trazi pola Europe ali ne moze nigdje dok ne dodje ponuda koja bi me izbila iz cipela.

Ron Vlaar - na polusezoni moj najbolji strijelac sa 10 golova :S

Tim de Cler - najiskusniji i jedan od najboljih igraca ove sezone. Ukoliko mu uspijem pronaci dostojnu zamjenu bit ce prodan jer je prestar za igranje na najvecoj razini.

Milan Badelj - jednostavno najbolji moj igrac, motor veznog reda iako su mu tek 22. Trazi ga pola Europe i bit ce ga vrlo tesko zadrzat.

Lerato Chabangu - jedan u nizu napadaca dovedenih na posudbu, na kraju se pokazao kao jedini dobar potez od svih silnih posudbi. Ukoliko mu maticni klub ne bude trazio veliku lovu, doci ce u Feyenoord.

John Goossens - pojacanje za mjesto lijevog beka, ali kasnije se pokazao kao najbolji lijevi vezni u momcadi. Od njegovih asistencija zivjeli su napadaci.

Andrej Kramaric - doveden kao prvi izbor za napadaca ali se nije uspio dokazati. U cijeloj sezoni samo 8 golova. Ukoliko mu i ova sezona bude losa, morat ce potrazit drugu sredinu.

Stefan de Vrij - nasljednik Andrea Bahie za maksimalno 2 sezone, trenutno jedan od najboljih mladih stopera u Nizozemskoj.

Georginio Wijnaldum - jos jedan u nizu igraca iz moje omladinske skole, nije se bas naigrao ove sezone, ali kad' je igrao, pokazao je da vrijedi

Bruno Martins Indi - nasljednik Rona Vlaara na stoperskom mjestu ukoliko se dobro razvije. Skaut kaze kako ima potencijal da bude najbolji branic u Nizozemskoj ligi.

Ivan Perisic - doveden kao pojacanje za lijevog veznog, ali je vise od pola utakmica ulazio sa klupe jer se Goossens pokazao pravim igracem za tu poziciju

Kamohelo Mokotjo - jedan od najtalentiranijih igraca u momcadi, no zbog prevelike konkurencije nije dobio pravu priliku (Badelj i Fer)

Kermit Erasmus - doveden besplatno na polusezoni jer sam prekinuo posudbu Andreeva pa mi je trebao jedan napadac

 

Link to comment
Share on other sites

Feyenoord ide krupnim koracima naprijed. Nakon dvostruke krune u prvoj sezoni, pokusat cu to obraniti u drugoj. No, nece biti ni malo lako. Sve momcadi se pojacavaju i slazu momcad za iducih par sezona. Kako su krenuli, za 2-3 godine ce bit 10 ravnopravnih momcadi u Nizozemskoj sto za mene nikako ne moze biti dobro, ali zato je za ligu odlicno.

 

 

Prilikom razgovora sa upravom na pocetku sezone ponudili su mi da odaberem jedan od 2 zadatka za ovu sezonu.

Zadatci su bili osvajanje lige i borba za naslov. Odabrao sam laksi, borbu za naslov i dobio 14.25M eura za transfere i 20.5M eura za place.

 

 

Prvi cilj mi je bio promjeniti cijeli strucni stozer, jer za dici klub na visu razinu moram imati puno bolje skaute, trenere i asistenta. Iz strucnog stozera s kraja sezone ostali su samo Joop Hiele, Roy Makaay i Jan Gosgens. Dovedena su 3 fizioterapeuta, 10 skauta i 12 trenera, te asistent. Za asistenta je doveden Jair Ventura. Za to je potroseno 2.5M eura, ali vjerujem da ce se visestruko isplatiti kroz puno bolji napredak igraca u iducih par godina.

 

 

Od igraca dovedeni su Axel Witsel za 3.5M eura, Paulo Cesar (1.6M), Jaroslav Zapletal (375k), Orlando Sa (1.1M), Tomas Kral (375k), Erick Torres (2.5M) i Sergio Canales (6.5M). Otkupljen je ugovor Chabangua, koji je prosle sezone bio moj najbolji strijelac, za samo 200k eura. Jos je dosao Swerts kojemu ne vidim mjesto u momcadi pa ce odmah na kraju sezone otici kako je i dosao (a dosao je po defaultu na free).

 

Otisli su Luc Castaignos (3M), Karim El Ahmadi (2.1M), Darley (1.4M) i Badelj (12M).

 

Na posudbe su otisli Zapletal, Geraldo, Kral, Erasmus, Leerdam, Morais, Martins Indi i Cabral.

 

 

Ponovno velik broj transfera, ali su Zapletal i Kral dovedeni da prvo pomognu u povratku Excelsiora u prvu ligu i tek za par sezona naslijede nekoga od sadasnjih igraca u Feyenoordu. Pokusao sam prodati Badelja i Fera, za obojicu trazio 20 milijuna eura ali je za Fera najveca ponuda bila 11.5M pa sam to glatko odbio (ipak mu je tek 21 godina a i domaci decko je), a za Badelja su dosle 4 ponude od 12M, medju zainteresiranim kupcima za njega bili su Dortmund, Schalke, Hoffenheim i Malaga, ali je on na kraju odabrao ponudu Hoffenheima i karijeru ce nastaviti u Njemackoj. Kao zamjena za njega doveden je mladi Sergio Canales koji se nije uspio izboriti za mjesto u Realu. Prosao sam vrlo jeftino jer im je on bio na TL.

 

Ukupno je za transfere potroseno 16M eura, dok je od prodaje igraca dobiveno 18.5M.

 

 

Odigrane su i 3 pripremne utakmice u kojima sam isprobao i nekoliko juniora. Medju njima odskace Anton Lamboo koji ce za 2 godine biti prikljucen prvoj momcadi.

 

Aarau - Feyenoord 0:4

Tubize - Feyenoord 1:1

Sporting CP - Feyenoord 0:3

 

 

U prvoj sluzbenoj utakmici sam nastavio pobjednickim ritmom. Pao je Ajax u superkupu sa 3:1. Utakmica je bila puno teza nego sto to rezultat govori. do pobjede sam dosao tek u produzetcima, a Ajax je cijelu utakmicu bio bolji. Igrom nikako nemogu bit zadovoljan, ali bitno je da je jos jedna titula otisla u Rotterdam.

 

Feyenoord - AFC Ajax 3:1

 

 

Nakon superkupa red je i na ligaskim utakmicama. U prva 4 kola osvojio sam maksimalnih 12 bodova i nalazim se na prvom mjestu zahvaljujuci boljoj gol razlici od Twentea koji takodjer ima 12 bodova. Ove sezone ocekujem puno laksi rasplet na kraju i osiguravanje naslova par utakmica prije kraja sezone kako nebi opet gubio par godina zivota u zadnjim kolima :D

 

Roda JC - Feyenoord 1:3

Feyenoord - NAC Breda 5:0

Feyenoord - Vitesse 3:0

FC Utrecht - Feyenoord 1:2

 

 

U Ligi prvaka sam dobio skupinu sa Manchester Unitedom, Atletico Madridom i Lechom. Bit ce to teska borba za drugo mjesto izmedju mene i Atletica. Nadam se da ce Atletico bit momcad koja ce se na kraju morat zadovoljit nastavkom natjecanja u nokaut fazi Europske lige.

 

 

Najugodnije iznenadjenje u prvih 5 sluzbenih utakmica mi je Lerato Chabangu koji je dosao za samo 200.000 eura a vec je zabio 5 golova. No, uz njega isticu se jos Vrsaljko, Vlaar i Wijnaldum.

 

Sime Vrsaljko

Ron Vlaar

Lerato Chabangu

Georginio Wijnaldum

 

 

Cestitke na osvojenoj duploj kruni :cast:

Hvala  :)

 

Ron Vlaar najbolji strelac na polusezoni.  :cast:

Biće bolje u Evropi sledeći put.  :thumbup: A bio si tako blizu.  :crying:

 

Napadaci su mi uzas, a bez dobrog napadaca (bar jednog) nema ni nekog rezultata u europi.

Malo ih Vlaar zamjenjuje jer cesto daje golove iz kornera al' i to je postala rijetkost :S

Bit ce bolje u drugoj sezoni, nadam se :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.rdv.ba/Thumbs/Featured.ashx?url=feyenoord_02.jpg

 

Zavrsena je i druga sezona na klupi Feyenoorda. Navijaci Feyenoorda su ostali razocarani jer je jedini trofej ove sezone bio superkup o kojemu je vec bilo rijeci u proslom reportu. Pokusao sam obraniti naslov u ligi i kupu, no u oba natjecanja sam neslavno zavrsio. U europi mi je bilo vazno samo proci skupinu LP, sto je i ucinjeno, ali sam onda dobio jednog od najlaksih protivnika i opet ispao. Nakon prvih 15 kola bio sam na samom vrhu, izjednacen sa Ajaxom uz 12 pobjeda, 2 remija i jedan poraz. No, vec u 16. kolu krenula je serija losih rezultata pa sam tako u iducih 10 utakmica prikupio samo 9 bodova i Ajax se odvojio na nedostiznih 15 bodova prednosti. Vec pomalo zivcan, sejvam i izlazim iz FM-a, prevrnem cijelu sobu dok nisam nasao biljeznicu u koju sam si prije pisao sve sto mi je trebalo za FM, pa tako i jednu taktiku koju sam koristio 15-20 sezona sa Napolijem i BVB-om. Nekako ju uspijem pronaci i odmah mijenjam taktiku, no bilo je prekasno za povratak na prvo mjesto, ali su ipak osigurane kvalifikacije za LP.

 

 

http://www.elholandeserrante.nl/wp-content/uploads/2011/05/knvb-beker-toernooi.jpg

 

U kupu sam izvukao treceligasa VV Haaglandiu i odmah vidio sansu za iskusati nekoliko rezervi i juniora u sluzbenoj utakmici. Od standardnih clanova prve momcadi tu je bio samo Kamohelo Mokotjo koji je odigrao vrlo dobru utakmicu, ali na kraju nije mogao donijeti prolaz dalje. Pobjedu je izborila VV Haaglandia autogolom Muldera u 79. minuti. Utakmica je pokazala kako u juniorima nemam niti jednog igraca koji bi mogao pogoditi okvir gola (?!) jer su moji od 13 udaraca samo jednom pogodili okvir gola. Nema veze, idemo dalje, iduce sezone kup je ponovno nas ;)

 

Feyenoord - VV Haaglandia 0:1

 

 

http://www.thecolors.pl/wp-content/uploads/2010/07/20.gif

 

U ligi vec druga prica. Nakon 15 kola sam bodovno izjednacen sa Ajaxom a onda krece serija losih rezultata. 3 remija, 5 poraza i 2 pobjede u 10 utakmica. Samo 9 od mogucih 30 bodova. Tu mi se Ajax odvaja na nedostiznih 15 bodova, a ja padam na 5. mjesto, iza Heerenveena, PSV-a i Twentea. No, nakon toga mijenjam taktiku i ponovno krecu dobri rezultati.U posljednjh 9 utakmica osvojeno je 24 od mogucih 27 bodova uz gol razliku 27:7. Napadaci su napokon proradili iako je to premalo za neki bolji rezultat. Nedopustivo je da u ekipi koja se bori za naslov 4 napadaca zajedno zabiju 37 golova u 45 utakmica. Na kraju je ipak osvojeno drugo mjesto i izborene kvalifikacije za Ligu prvaka slijedece sezone.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/ss076.jpg[/img]

 

width=320 height=200http://i.imgur.com/aZ1c7.jpg[/img]

 

 

width=266 height=200http://www.totalfoot3.com/wp-content/uploads/2010/09/champions-league1.jpg[/img]

 

Kroz skupinu Lige prvaka sam prosao tek u posljednjem kolu, pobjedom 2:0 protiv Atletica na prepunom De Kuipu. Nakon zdrijeba nisam mogao biti zadovoljan skupinom, Manchester United i Atletico Madrid, dvije relativno jake momcadi i poljski Lech. No, nakon teske skupine, imao sam puno srece pa u nokaut fazi izvukao Benficu, jedan od najslabijih klubova koji su prosli skupine. Iako sam u obje utakmice bio puno bolji od Benfice, nisam uspio zabiti niti jedan gol. Prvu utakmicu, na domacem terenu sam izgubio sa 0:1, a u uzvratu 2 tjedna kasnije porazen sam sa 2:1. Jedini gol za mene djelo je Lusiaoa koji je zabio autogol. Do finala su se probili Chelsea i Manchester. Nadam se da cu imati vise srece iduce sezone, ali opet nece bit lako jer vrlo vjerojatno u kvalifikacijama necu imati status nositelja pa mogu izvuci nekog od jacih Engleskih, Talijanskih ili Spanjolskih klubova.

 

SKUPINA LP

 

Feyenoord - Benfica 0:1

Benfica - Feyenoord 2:1

 

 

width=294 height=200http://www.depers.nl/UserFiles/Image/2009/200901/20090115/feyenoord.verbeek.selectie.425.jpg[/img]

 

Zadovoljan sam svim djelovima momcadi, osim napadaca koji su ponovno jako losi. Najbolji igraci ove sezone bili su Vlaar i Vrsaljko. Najbolji strijelac momcadi bio je Chabangu sa 16 pogodaka. Od juniora i dalje Anton Lambo pokazuje kako ce biti odlican igrac cim se pridruzi prvoj momcadi.

Najbolji u prvoj momcadi su bili:

 

Thibaut Courtois - jos jedna odlicna sezona za mladog golmana. Polako ga pocinju traziti i klubovi iz liga petice, no on sigurno nece napustit klub dok pruza odlicne partije.

Sime Vrsaljko - ponovno konstantan kroz cijelu sezonu, ali ove sezone na puno boljoj razini nego prosle. Trazi ga njemacki velikan Bayern ali ni on nece napustiti klub.

Ron Vlaar - uvjerljivo najbolji pojedinac ove sezone. Vodja ove momcadi i na terenu i izvan njega. Ukoliko ga ozljede postede, karijeru ce zavrsiti u Feyenoordu.

Andre Bahia - odigrao vrlo dobro kroz cijelu sezonu, ali zbog odlicnih mladih Nizozemaca na njegovoj poziciji, napustit ce klub dok ne bude prekasno.

Alex Sandro - najveca greska u cijeloj mojoj karijeri. Uzalud bacenih 11.5M eura (koliko je predsjednik platio za njega). Cim je otpusten de Cler, krenuo sam na player search potraziti rezervnog DL i tako za 10ak igraca pitao upravu da ih dovedu i sve su odbili, samo su ovoga doveli. Nazalost na kraju nisam mogao prekinuti taj transfer, ali valjda cu izvuci bar 10 milijuna eura njegovom prodajom.

Leroy Fer - i ove sezone vrlo dobar, ali znam da moze puno bolje. Iduce sezone ocekujem od njega bar 20% vise.

Axel Witsel - doveden kao 4. pick za MC a na kraju odigrao 70% utakmica ove sezone i bio odlican. Ukoliko jos dvije sezone tako odigra, isplatit ce sve ulozeno u njega.

Segio Canales - dosao nakon Badeljevog odlaska, ali se vrlo brzo ozlijedio i propustio cijeli prvi dio sezone. Nakon oporavka bio vrlo dobar, ali kako se blizio kraj sezone sve je bolji. Ocekujem od njega da u iducoj sezoni dokaze kako se isplatilo dati 6.5M eura za njega.

Georginio Wijnaldum - ni ove sezone se nije bas naigrao zbog velike konkurencije krilima, ali kada je igrao, pokazao je da zasluzuje nositi dres Feyenoorda.

Erick Torres - veliki talent Meksickog nogometa za kojega se zanimalo pola europe, ali je na kraju odabrao Feyenoord. Odigrao vrlo dobro iako mu je to tek prva sezona u Nizozemskoj. Kroz iducih par sezona ocekujem da se razvije u vrhunskog igraca koji bi mogao predvoditi napad bilo koje momcadi.

Lerato Chabangu - i ove sezone vrlo dobar, ali opet premalo za pravog napadaca. U 34 utakmice zabio samo 16 golova, i to 10 golova u utakmicama u kojima sam uvjerljivo razbio protivnike i pobjedjivao sa vise od 3 razlike. I on napusta klub prvom prilikom

Orlando Sa - jos jedno pojacanje za ovu sezonu. U 38 utakmica zabio samo 13 golova sto i nije lose s obzirom na to da se morao priviknuti na Nizozemsku ligu. Ukoliko iduce sezone ne zabije bar 20 golova i on ce napustiti klub.

 

 

Na posudbi su odlicni bili

Kermit Erasmus koji je otisao u Excelsior da bi im pomogao u povratku u prvu ligu. U 42 utakmice zatresao je mrezu 27 puta. Ukoliko ne zadovolji u pripremnim utakmicama napustit ce klub.

Tomas Kral je decko koji je ove sezone dosao iz praske Sparte i odmah poslan na kaljenje u Excelsior gdje je u 38 utakmica zabio 20 golova. Jos ce jednu sezonu provesti u Excelsioru a za dalje cemo vidjeti kako bude napredovao.

Bruno Martins Indi odlican mladi stoper koji je briljirao u Excelsioru ali se na kraju sezone ozlijedio, pa ce propustiti polovicu iduce sezone.

 

 

width=200 height=200http://www.footballbits.co.uk/img/p/1174-1123-large.jpg[/img]

 

U iducoj sezoni se nadam ponovnom osvajanju lige i bar polufinalu kupa, ali i konacnom pronalasku dobrog napadaca kako nebih imao vise problema sa njima.

 

Link to comment
Share on other sites

http://wanderingjew.typepad.com/photos/uncategorized/feyenoord.jpg

 

Ponovno vrlo aktivan prijelazni rok u redovima Feyenoorda. Nakon proslogodisnjeg ispadanja odmah u drugoj rundi kupa i osvajanja drugog mjesta u ligi, morao sam pojacati momcad na nekoliko pozicija. No, u usporedbi s ljetnim prijelaznim rokom u prosle 2 sezone, ovaj je ponudio najmanje transfera, ali je potroseno puno vise novca nego prosle 2 sezone. Dovedena su 4 igraca, a isto toliko ih je trajno napustilo klub. Iako sam na kraju prosle sezone najavio dovodjenje pravog napadaca, odlucio sam ipak dati jos jednu sansu ovima koji su trenutno u klubu.

 

 

Na pocetku sezone uprava mi je rekla kako mi je ponovno zadatak boriti se za naslov u ligi, doci do finala kupa, ali i proci kvalifikacije za Ligu prvaka. Prva 2 zadatka su relativno lagani, ali treci bi mogao biti tezak jer nisam nositelj u pretkolima. No, bez obzira na to koga mi zdrijeb dodjelio, potrudit cu se uci u LP jer ipak nije mala razlika u nagradama za Europsku ligu i Ligu prvaka. Takodjer su mi odlucili i prosiriti stadion za dodatnih 8823 mjesta, sto bi znacilo da cu od 1.11. imati stadion sa 60.000 mjesta.

 

 

width=250 height=200http://catania.theoffside.com/files/2011/04/the-transfer-window-1.gif[/img]

 

Dovedeni su Marc Muniesa, Gervinho, Alphonse Areola i Andre Schurrle, a klub su trajno napustili Andre Bahia, Chabangu, Swerts i Morais.

Muniesa je dosao iz Barcelone za 4.3 milijuna € i potpisao cetverogodisnji ugovor vrijedan 800.000€. On je jedan od najtalentiranijih branica u spanjolskoj, pa je ova cijena relativno mala za njega.

Gervinho je doveden iz Shakhtara za velikih 15M eura i potpisao je petogodisnji ugovor vrijedan minimalno 13.5M eura, jer ima klauzulu u ugovoru da ce biti najplaceniji igrac u momcadi.

Treci igrac koji je dosao je mladi golman PSG-a, Alphonse Areola. Doveden je jer nisam imao treceg golmana nakon sto se Dida umirovio. Placen je 4.5 milijuna eura.

I cetvrto, najskuplje pojacanje je mladi Andre Schurrle koji je placen 16M eura. Nazalost, morao sam njega dovesti za lijevi krilo nakon sto mi je Hazard pred nosom pobjegao u HSV, ali nema veze, valjda ce isplatiti ulozeno.

 

 

Od odlazaka vrijedi samo spomenuti da je za Andrea Bahiu dobiveno 7.25M eura, Chabangu je otisao za 4.5M i Swerts za 1.6M €. Na posudbu u Excelsior su ponovno otisli Zapletal i Kral, ali je ove godine s njima i mladi Lamboo za kojega se nadam da ce bar 15-20 utakmica odigrati u sezoni. Geraldo je takodjer posudjen, ali je on otisao u Velez koji je za jednogodisnju posudbu isplatio 725.000 eura.

 

 

Odigrane su samo 3 pripremne utakmice u kojima sam imao gol razliku 10:0.

 

Rijeka - Feyenoord 0:4

Feyenoord - Genclerbirligi 3:0

FC Brussels - Feyenoord 0:3

 

Isprobao sam svih 27-28 igraca koji su konkurirali za prvu momcad, i pokazali su kako bi ih sve trebao zadrzati. Najbolji je bio Chabangu koji je na kraju i napustio klub, jer sam se morao rijesiti jednog od napadaca posto igram samo sa jednim. Izbor je na kraju pao na njega jer je najstariji od njih.

 

 

http://www.ljubuski-online.info/images/stories/sport/liga-prvaka2.jpg

 

U 3. pretkolu Lige prvaka dobio sam portugalski Sporting ciiji igraci su Rotterdam napustili pognute glave jer su porazeni sa ogromnih 4:0. U uzvratu sam igrao sa rezervama i izgubio 2:0, iako sam ocekivao da ce i rezerve izvuci dobar rezultat. Nakon prolaska sam se molio samo da ne izvucem Real i Arsenal, ali nisam imao srece pa sam izvukao Arsenal. Na Emiratesu su cijelu utakmicu bili puno bolji, ali sam ipak ja poveo nakon kornera. Samo 3 minute nakon mog gola oni izjednacuju i utakmica zavrsava rezultatom 1:1. U uzvratu sam morao doci do pobjede, iako za tu utakmicu nisam imao na raspolaganju ozlijedjene Fera i Mokotjoa. Arsenal je u utakmicu krenuo puno bolje i u prvih 10 minuta su vec imali 5 udaraca na gol. No, nakon jedne kontre u 14. minuti sam poveo i ocekivao kako ce Arsenal odmah krenuti jos zesce prema mom golu, tako je i bilo, do kraja poluvremena se igralo samo na moj gol, ali u 45. minuti Clichy radi prekrsaj u 16 metara i sudac sudi penal za mene. Sirigu brani jedanaesterac Witselu, ali mu se lopta ponovno odbija u noge i on zabija za 2:0. S tim rezultatom se otislo na odmor. Drugo poluvrijeme sam ja otvorio puno bolje i vec u 51. minuti je bilo 3:0. Nakon toga slijedi malo opustanje i vadjenje iz igre vaznijih igraca, pa Arsenal uspjeva smanjiti na 3:1 u 73. minuti. Do kraja utakmice opet su samo oni napadali, ali fantastici Courtois nije pustao loptu u gol, pa sam prosao u skupine Lige prvaka.

Sa zdrijebom nazalost opet nisam imao srece, pa sam u skupini dobio Dortmund, i ponovno Manchester i Atletico.

 

Feyenoord - Sporting CP 4:0

Sporting CP - Feyenoord 2:0

Arsenal - Feyenoord 1:1

Feyenoord - Arsenal 3:1

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/ss109.jpg[/img]

 

 

http://www5.picturepush.com/photo/a/4534853/480/Eredivisie%E2%84%A2/Eredivisie-logo.png?v0

 

Natjecanje u ligi sam krenuo odlicno, pobjedom u gostima kod Twentea, ali onda dolaze poraz od AZ-a i remi sa NAC Bredom, pa na kraju vrlo vazna pobjeda protiv Vitessea. Ukoliko nastavim kiksati protiv slabijih ekipa, mogu se ponovno pozdraviti sa naslovom, ali nadam se da se to ove sezone nece dogoditi.

 

FC Twente - Feyenoord 0:1

Feyenoord - AZ 0:1

NAC Breda - Feyenoord 1:1

Feyenoord - Vitesse 3:0

 

 

width=240 height=200http://www.uksoccershop.com/images/7188.jpg[/img]

 

I za kraj, samo kratko o jos jednom poslu u karijeri.

Na pocetku sezone dobio sam ponudu Irske, Australije i DR Konga da preuzmem njihove reprezentacije. Odabrao sam najlosiju od tih reprezentacija kako bih pokusao odvesti ih na World Cup u Brazilu 2014, DR Kongo. Kroz africke kvalifikacije ce bit vrlo tesko proci jer ima velik broj odlicnih momcadi, no ukoliko bude srece, i DR Kongo ce po prvi put u povijesti zaigrati na svjetskom prvenstvu. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.geoffreyman.nl/Feyenoord_Logo001.jpg

 

POLUSEZONA 2012/2013

 


 

Nakon sto sam odlicno krenuo u sezonu, ali na kraju dobio jednu od najtezih grupa u Ligi prvaka, dosla je mala pauza zbog reprezentativnih utakmica. Tu sam odigrao i prvu utakmicu sa reprezentacijom Konga. S njima sam u ova 4 mjeseca odigrao samo 3 utakmice i zasad imam 100%-tni ucinak. Pobjede protiv Zimbabwea, Gvineje i Lesoto-a, i izborena treca faza kvalifikacija za SP. I sa klubom je ovo bila solidna polusezona. Izboren je prolazak u nokaut fazu LP, drzim se u vrhu lige, a i u kupu sam dogurao do cetvrtfinala gdje me ceka Ajax. Ukoliko prodjem dalje, kup je sigurno u mojim rukama.

 

 

width=284 height=200http://www.broadbandtvnews.com/wp-content/uploads/2008/03/eredivisie.jpg[/img]

 

U ligi ponovno kiksam protiv losijih momcadi, ali se i dalje drzim u vrhu. Kiksao sam protiv MVV-a, Sparte, Groningena i Heerenveena. Sokirao me poraz od Heerenveena na domacem terenu. Izgubio sam 1:5 iako sam cijelu utakmicu napadao i bio bolji, lopta nije htjela u gol, a njima je svaka ulazila. Ukoliko do kraja sezone ne budem kiksao u takvim utakmicama, naslov se vraca u Rotterdam.

 

Feyenoord - sc Heerenveen 1:5

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss006.jpg[/img]

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss007.jpg[/img]

 

 

width=160 height=200http://u.goal.com/95200/95219_news.jpg[/img]

 

Ponovno sam bio u losoj formi nakon pauze za reprezentativne utakmice, ali sam se ipak izvlacio minimalnim 1:0 pobjedama. Tako je bilo i u prvoj utakmici kupa, protiv nizeligasa Excelsior '31 gdje sam opet priliku dao rezervnim igracima. Sve je krenulo fantasticno, vec u prvoj minuti Cabral zabija za vodstvo 1:0, ali do kraja utakmice se taj rezultat nije mijenjao iako sam imao 27 udaraca. I rezerve su tu pokazale da ce moci odigrati dobru utakmicu kad bude trebalo, samo ce ih malo realizacija muciti. Obrana je bila na fantasticnom nivou, nisu im dozvolili niti jedan udarac prema mom golu.

U drugoj rundi sam dobio rezerve AZ-a i u toj utakmici sam mjesao standardne prvotimce i rezerve, pa je tako vezni red bio standardan, a sve ostalo rezerve. Tu sam dobio 2:0 i tako prosao i do trece runde gdje sam izvukao Spartu i sa najjacom momcadi ih u gostima pobjedio 2:1.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss004.jpg[/img]

 

 

width=200 height=200http://icons.iconarchive.com/icons/3xhumed/mega-games-pack-25/256/UEFA-Champions-League-1-icon.png[/img]

 

Liga prvaka je opet bila zanimljiva. Nakon poraza u prvom kolu protiv Dortmunda, pomislio sam kako ce bit tesko i trece mjesto izvuc, ali mi u drugom kolu Manchester dolazi na De Kuip i Leroy Fer mi donosi pobjedu golom u 83. minuti. Nakon toga je vec bilo puno lakse dalje. Jedino sto me iznenadilo je posljednje mjesto Manchestera koji je na Old Traffordu izgubio prvu utakmicu od Atletica takodjer sa 1:0. Trece i cetvrto kolo donijeli su mi 2 odlucujuce utakmice, prvo u gostima pa onda na domacem terenu sa Atleticom. U obje sam pobjedio identicnim rezultatima, 2:1 i osigurao si nokaut fazu. U petom sam kolu docekao Dortmund na domacem terenu i golovima Schurllea i Gervinha dosao do nova 3 boda. Posljednje kolo nosilo mi je najteze gostovanje u skupini, jer se Manchester vratio pobjedama i ubiljezio 3 za redom. Bilo mi je bitno samo da se ne osramotim kao prosle sezone, sto sam i uspio jer sam porazen sa minimalnih 1:0. Da je 1:0 nerealan rezultat govori statistika s kraja utakmice, omjer udaraca bio je 25:3 u korist Manchestera.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss005.jpg[/img]

 

 

width=266 height=200http://www.soccer-desktop.com/images/feyenoord-01.jpg[/img]

 

Najvise me iznenadio Orlando Sa koji je u ovih pola sezone uspio zabiti vise pogodaka nego cijelu proslu sezonu. Najbolji je strijelac kluba sa 15 golova i drugi strijelac lige sa 11 golova. Pojacanja su se odlicno uklopila u momcad, posebice mladi Muniesa za kojega mi je nejasno kako mi ga je Barca prepustila za samo 4.3M eura. Najbolji asistenti su Gervinho sa 8 asistencija i Vrsaljko sa 7. Po prosjecnoj ocjeni u ovih pola sezone najbolji je ponovno Vrsaljko, a slijede ga Courtois, Gervinho i Canales.

 

aktivan prijelazni rok...osvajaj LP...pratim

 

Uvijek bude aktivan prijelazni rok :) daleko sam od osvajanja LP, još bar 2 sezone (ukoliko uspijem zadržat momčad na okupu) :)

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.soccerway.com/photo_dynamic/orig/250/relative/11689807110.jpg

 

I treca sezona na klupi Feyenoorda je bila uspjesna. Nakon odlicne prve, malo losije druge, treca je pokazala da Ajax nije najjaci klub u Nizozemskoj i vratila mene na vrh. Liga je osvojena, kup takodjer, a pojacanja napokon nisu razocarala.

 

 

http://www.humobisten.com/wp-content/uploads/2008/08/1970coolsingel.jpg

 

U kupu sam u cetvrtfinalu odigrao zanimljivu utakmicu protiv Ajaxa. Od njihovog vodstva 0:1 preko mog 2:1, 3: 2 i 4:3 pa sve do 4:4 i pobjednik se trazio na penale. Tu sam imao vise srece i pobjedio ih 5:4. Najtezi protivnik je izbacen i otvoren mi je put do osvajanja kupa. No, vec u polufinalu sam ponovno odigrao dramaticnu utakmicu. Preko Heerenveenovog vodstva 1:0 i 2:1, do konacnih 2:2 i ponovno se pobjednik trazio nakon izvodjenja jedanaesteraca. Tu sam ponovno imao vise srece od protivnika i Courtois je obranio 2 penala pa sam pobjedio sa 4:2 i prosao u finale. U finalu me cekao Vitesse koji se pokazao najlosijim protivnikom od svih u kupu ove sezone. Glatkom pobjedom 2:0 sam donio jos jedan trofej na De Kuip.

 

Feyenoord - Vitesse 2:0

 

 

width=200 height=200http://soccerreviews.com/wp-content/uploads/eredivisie/eredivisie_logo.jpg[/img]

 

Liga je ponovno bila neizvjesna do posljednjeg kola. U 31. kolu sam pobjedom na Amsterdam Areni pobjegao Ajaxu i AZ-u na 3 boda. U zadnja 3 kola sam bez problema pobjedio VVV, Utrecht i MVV i tako se prosetao do drugog naslova u 3 godine. Na drugom mjestu je na kraju zavrsio AZ sa 80 bodova, dok je Ajax bio treci sa 78 i morat ce se zadovoljit nastupom u EL iduce sezone, sto bi im moglo stvoriti dosta financijskih problema jer si moraju momcad ponovno pojacati kako bi se mogli vratiti u borbu za naslov.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss011.jpg[/img]

 

 

width=150 height=200http://farm4.static.flickr.com/3006/2407602875_0184a85c34.jpg[/img]

 

Sa Ligom prvaka sam se oprostio odmah nakon zdrijeba osmine finala. Dobio sam jedini klub kojega znam da nemogu pobjediti, Barcelonu. U prvoj utakmici na rasprodanom De Kuipu, pred 60.000 gledatelja sam porazen sa 1:2. Pokazali su mi igraci da mogu i protiv Barce dobro odigrat, jer su cijelu utakmicu bili puno bolji, no Orlando Sa i Ron Vlaar iz 2 velike prilike gadjaju precku, dok je Barca iz samo 4 udarca u okvir dala 2 gola i, pomalo nezasluzeno, dosla do pobjede. U uzvratu su pokazali svoju snagu i nisam uspio uputiti niti jedan udarac u okvir gola, pa sam porazen sa 3:0. Nadam se da ce slijedece sezone biti puno vise srece sa zdrijebom u nokaut fazi pa da napokon napravim malo vise u LP.

 

Feyenoord - Barcelona 1:2

Barcelona - Feyenoord 3:0

 

 

width=267 height=200http://equaliserblog.files.wordpress.com/2010/08/dr-congo.jpg[/img]

 

Reprezentacija Konga nije toliko losa koliko sam mislio, to mi je pokazala i jedina utakmica u ovom djelu sezone. Igralo se prvo kolo posljednje faze kvalifikacija za SP i isao sam u goste Maroku. Pred 60.000 gledatelja sam porazen sa 3:2, pa se mogu nadati dobrom rezultatu protiv njih na domacem terenu. U skupini su mi jos Namibija i Obala Bjelokosti koja je jedna od najjacih africkih reprezentacija. Uz dvije pobjede protiv Namibije i dobre rezultate u utakmicama protiv Obale Bjelokosti, mogao bih doci do prvog SP u povijesti Konga.

 

Maroko - Kongo 3:2

 

 

width=266 height=200http://www.e-fotbal.ro/soccer-wallpapers/clubs/feyenoord/feyenoord2.jpg[/img]

 

U ovoj sezoni napokon sam imao napadaca koji zabija, proigrao je konacno Orlando Sa i sa 23 gola bio najbolji strijelac kluba. Odmah iza njega je bio Andre Schurrle sa 19 pogodaka.

Pokazali su se jos i Vrsaljko, Gervinho, Vlaar, Canales, Courtois, Witsel, Muniesa i Torres.

 

Za iducu sezone je potpisao samo vrhunski veznjak, Steven Defour koji dolazi besplatno. Klub bi ipak mogao napustiti Vlaar, ali samo ako netko od stopera sa kojima trenutno pregovaram potpise ugovor.

 

 

P.S. malo sam zaboravio update karijere radit, pa ću sad u 2 dana stavit još par izvještaja jer sam stigao do 6. sezone :)

 

Sreno dalje  :thumbup:

 

Hvala :)

 

Pratim, sretno. :respekt:

Mozes mi dati link za download na ovaj skin?

 

Hvala :)

Izvoli link: http://www.gamefront.com/files/17554502/RD5---Final.rar/

Link to comment
Share on other sites

SEZONA 2013/2014.

 

 

http://www.animatieplaatjes.nl/plaatjesF/feyenoord26.gif

 

Zavrsena je i cetvrta sezona na klupi Feyenoorda. Ponovno bez znacajnijeg uspjeha, ali ocito mora tako bit, jer sam do sad svaku drugu sezonu nesto osvajao. Opet je Ajax bio prejak i vec nakon 15 kola sam vidio kako ce prvenstvo zavrsiti, jer su nanizali 15 pobjeda i pobjegli mi na +5, sto bi bilo nemoguce stic ako nastave u ovom ritmu. Na samom kraju su malo kiksali, ali je bilo prekasno za napraviti nesto znacajnije. U ostalim natjecanjima ponovno nisam imao srece sa zdrijebom. U Ligi prvaka nakon skupina dobijem Chelsea koji je jednostavno prejak za mene. Ni u kupu nisam imao srece, u polufinalu dobijem najjacu od 3 preostale momcadi, AZ i ispadnem na penale. Da je bilo vise srece ponovno bi dosao do bar jednog trofeja.

 

 

width=269 height=200http://2.bp.blogspot.com/_z2bziRTdZaI/TQHllkfrZCI/AAAAAAAABGA/Sce4WB8Z4Zs/s1600/45963.jpg[/img]

 

Na samom pocetku sezone prodan je dosadasnji kapetan, Ron Vlaar za kojega je bogati Al-Sadd ponudio 11.25M eura i to jednostavno nisam mogao dobiti, a vec tada je Stoke pristao na 15M eura za Shawcrossa. Odmah nakon odlaska Vlaara dosao je Shawcross za 15 milijuna eura. Na polusezoni je vec bio na pragu odlaska iz kluba, ali sam odbio velikih 26 milijuna eura za njega, racunajuci da ce odigrat jos 2-3 sezone vrhunski pa cu izvuci vise od 26M za njega. Dosao je i Steven Defour cim mu je istekao ugovor sa Standardom. Na kraju se nije uspio dokazati pored Fera, Witsela i Mokotjoa, pa ce napustiti klub za 5-6 milijuna eura. Dovedeni su jos mladi napadac Cesar Boaron iz River Platea za 6M eura i Jadson iz Lyona takodjer za 6M eura. Boaron ce svoju priliku docekati u iduce 2-3 sezone pa cemo vidjeti isplati li ga se zadrzavati ili ce i on napustiti klub, dok ce Jadson otici cim dodje ponuda od 10M eura za njega iako je odigrao solidnih 28 utakmica ove sezone.

 

Od odlazaka vrijedi jos spomenuti samo mladog Stefana de Vrija za kojega je retardirani predsjednik prihvatio ponudu Bordeauxa od 8.5M eura. de Vrij mi je trebao biti nasljednik Vrsaljka na desnom boku, ali cu nazalost morati potraziti drugo rjesenje na desnoj strani obrane.

 

 

width=133 height=200http://www.oleole.com/media/main/images/member_photos/group1/subgrp251/89369.jpg[/img]

 

Odigrano je 5 pripremnih utakmica, cetiri protiv losijih ekipa i onda posljednja protiv relativno dobre ekipe. U svih 5 sam pobjedio, uz gol razliku 17:3 sto je bilo sasvim obecavajuce za pocetak sezone, ali onda dolazi superkup gdje gubim od AZ-a sa 2:0. Cijelu sam utakmicu bio bolji, ali su oni golove dali iz prva 2 udarca na utakmici i tako sam ostao bez prvog trofeja u sezoni.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss034.jpg[/img]

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss035.jpg[/img]

 

 

http://1.bp.blogspot.com/_2i2uQqg4gag/TQsjWoilXFI/AAAAAAAAAGY/fNP2AuhePi4/s320/Dutch%2BEredivisie.jpg

 

U ligi mi je odlicno islo, ali Ajaxu je jos bolje. Ni uz 28 pobjeda, 3 remija i 3 poraza nisam mogao doci do naslova, a Ajax je na kraju imao 8 bodova prednosti i tako dosao do drugog naslova u 3 godine. Dok ne prodaju Damari-a, Stekelenburga i Eriksena, bit ce im gotovo nemoguce pribliziti se na vrhu. Ali, ako nastave ovako trositi kao do sad, morat ce ubrzo i prodati nekoga od najboljih igraca, sto meni moze samo koristi donijeti.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss036.jpg[/img]

 

 

width=400 height=196http://www.theoffside.com/files/2010/11/gun__1219930181_champions_league_beams.jpg[/img]

 

Sa Ligom prvaka sam napokon imao srece i u skupini dobio Sevillu, PSG i Herthu, momcadi protiv kojih ce bit lako proci u drugi krug. Tako je i bilo na kraju, prolaz sam osigurao vec nakon 4 kola. No, onda dolazi zdrijeb nokaut faze i dobivam jednog od najtezih protivnika, Chelsea. Bili su jednostavno prejaki za mene i sa ukupnih 7:2 su prosli dalje.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss037.jpg[/img]

 

Jedna stvar me tu iznenadila, Zeljeznicar u Ligi prvaka :o cak su i bili u igri za prolazak u nokaut fazu do posljednjeg kola, jer su bili bodovno izjednaceni sa Olympiakosom i 2 boda iza Fenerbahcea koji je imao utakmicu sa Barcelonom. Ali, nazalost nisu uspjeli pobjediti Olympiakos i tako su svoj Europski put zavrsili posljednjim mjestom u skupini. Do LP se probila i Vojvodina, ali su oni imali jednu od najtezih skupina, Schalke, Milan i Liverpool, pa nisu imali nikakve sanse za proci dalje.

 

 

width=300 height=200http://www.welt-blick.de/flaggen/kongo-22.gif[/img]

 

Reprezentaciju Konga nisam uspio odvesti na Svjetsko prvenstvo, ali ce iduci put biti puno bolje, ovo je tek zagrijavanje.Ali, zato cu pokusati napraviti sto bolji rezultat na Africkom kupu nacija, jer bi kvalifikacije trebao lako proci.

Otkako sam ih preuzeo, ostvario sam 13 pobjeda, 1 remi i 5 poraza, sto je vrlo dobar rezultat kad se vidi da sam igrao dosta utakmica sa puno jacim reprezentacijama.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f2/ss038.jpg[/img]

 

 

http://feyenoord.theoffside.com/files/2009/01/knvb-cup_feyenoord-v-heerenveen_5-300x200.jpg

 

Igraci su i ove sezone odigrali na odlicnoj razini, ali moram ih ponovno nekoliko istaknuti.

Uvjerljivo najbolji moj igrac ove sezone bio je Ryan Shawcross, stoper pored kojega nije bilo moguce proci, dok je u napadu cesto zabijao nakon prekida. Odmah iza njega dolazi mladi Erick Torres koji je sa 25 golova u 32 utakmice moj najbolji strijelac ove sezone i igrac koji je iz momcadi istjerao Orlanda Sa-a koji je bio prosle sezone najbolji strijelac. Takodjer treba istaknuti jos 2 skupa pojacanja, Gervinha i Schurrlea koji su sa ukupno 30 pogodaka i 25 asistencija ove sezone ponovno pokazali kako mi se isplatilo dati malo vise od 30 milijuna eura za njih. Sime Vrsaljko je odigrao i cetvrtu sezonu na vrhunskom nivou, ali me nebi iznenadilo kada bi on trazio odlazak u jaci klub jer ga vec dosta dugo traze najbolje momcadi Europe. Jos bih istaknuo samo Muniesu i Canalesa, dvije velike greske Barcelone i Reala, jer su pustili odlicne igrace za samo 4.3, odnosno 6.5M eura.

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.footballbits.co.uk/img/p/1174-1123-large.jpg

 

Još jedan vrlo aktivan prijelazni rok u Nizozemskoj. Doveo sam 8 igrača, a klub je napustilo čak 17. Po isteku ugovora su otišli Erasmus i Clasie, a došli Delač i Lucas. Došli su još mladi Andre Martins, Andre Carlotti, Sani Sagayere, Marvin Groeneveld, N'Tji Keita i na kraju Serge Aurier kao zamjena za Vrsaljka. Na posudbe su otišli Goossens, Defour, Keita, Martins, Mulder, Jadson, Kral i Cabral. Na njima je zarađeno 1.3M eura. Prodani su Orlando Sa, Kramarić, Martins Indi, Geraldo, van Haaren, Zapletal i Vrsaljko. Sve u svemu, mislim da sam napravio odličan posao u ovom prijelaznom roku.


 

U pripremnim utakmicama su redom padali America, Chivas, Litex i Veracruz. Odlično je odigrao mladi Boaron koji je sa 3 pogotka najbolji strijelac na pripremama, ali će i dalje grijati klupu jer je tu i Torres, prošlosezonski najbolji strijelac.

 

Vrlo brzo nakon odigrane posljednje pripremne utakmice došle su i prve službene utakmice. U kvalifikacijama za Ligu prvaka sam išao prvo u goste Anderlechtu kojega ruše Torres sa 2 pogotka i Witsel s jednim. Samo 4 dana nakon te utakmice dolazi i početak Eredivisie i još jedna gostujuća utakmica. Fantastičnim hat-trickom Canalesa pao je i ADO Den Haag sa 3:0. Igrači se ne uspjevaju odmoriti i već dolazi uzvratna utakmica protiv Anderlechta čiji igrači ponovno odlaze s terena pognute glave, ovaj puta sa čak 4 pogotka u mreži. Već se pomalo osjeti umor kod igrača od napornog ritma srijeda-nedjelja, ali moraju još jednu utakmicu odigrati pa će tjedan dana odmora dobiti. Očekivao sam još jednu pobjedu u nizu, ali sam na kraju odigrao mršavih 1:1 sa AZ-om. Napokon malo odmora za igrače jer slijede utakmice reprezentacija.

 

 

Sa reprezentacijom Konga dolazim do još jedne pobjede. U prijateljskoj utakmici pao je Zanzibar sa 3:2 i vrlo dobrog raspoloženja dočekujem preostale utakmice kvalifikacija za Afrički kup nacija.

 

Nije prošlo puno i dolaze na red još 4 utakmice pa malo duži odmor za igrače. Prvo gostujuća utakmica sa PSV-om i mršavih 0:0 iako sam cijelu utakmicu bio puno bolji. Odmah nakon toga i utakmica protiv Spartaka u kvalifikacijama za LP. Malo sam ih podcjenio i ostavio na klupi Schurrlea, Torresa i Witsela. Utakmica je loše krenula za mene, već u 14. minuti Spartak je imao 1:0 i puno bolju igru do kraja poluvremena. Na poluvremenu uvodim Torresa i Witsela, a u 49. minuti i Schurrlea, pa već u 56. minuti izjednačujem na 1:1 golom Fera. Samo 4 minute nakon izjednačenja Torres zabija za vodstvo 1:2 i isti igrač u 93. minuti potvrđuje moju pobjedu golom za 1:3. Ostaje mi samo potvrditi prolazak u skupine u uzvratnoj utakmici, ali prije nje imam ligašku utakmicu protiv Groningena.

 

 

I posljednje dvije službene utakmice prije pauze zbog reprezentativnih utakmica su odrađene glatko. Prvo je Groningen poslan kući sa čak 7 pogodaka u mreži, a nakon njih je i Spartak ispraćen sa De Kuipa sa 3:0.

 

U prvih 8 službenih utakmica najboljima su se pokazali Canales, Torres i Shawcross koje će biti jako teško zadržati ukoliko nastave ovako do kraja sezone.

 

 

Kako je lep dan. :D

 

p.s. Šteta za ligu. U LŠ nisi mogao bolje, ipak je to Čelzi. :) Srećno u nastavku. :)

Ipak je Ajax još uvijek najjači, nije mi cilj bio instant momčad napravit pa imat problema sa financijama, nego igrat na duge staze :)

 

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.uksoccershop.com/images/feyenoord_home_2003.jpg

 

I peta sezona u Nizozemskoj je već završena. Ponovno naslov u ligi, uz kiks u kupu i mali iskorak u Europi. Po prvih 5 sezona izgleda kao da ću se svake neparne sezone dolaziti do trofeja  lolcina ali nadam se da će se to pretvoriti u svaku sezonu za par godina. Samo treba podići reputaciju kluba kako bih mogao dovoditi puno bolje igrače i konačno Ajaxu pokazao kako se mogu pozdraviti sa naslovom na duže vrijeme.

 

 

http://www.fxdomains.com/images/icons/transfer.png

 

Odmah ću reći da sam u zimskom prijelaznom roku obavio još 2 transfera. Došao je mladi Spanoudakis iz Barcelone za 3.3 milijuna eura, a otišao je Jadson u Hoffenheim za 5 milijuna eura. Spanoudakis je jedan od najtalentiranijih Grčkih nogometaša koji se nije uspio dokazati u La Masiji, ali bi zato kod mene mogao pokazati kako je nakon Muniese i njegova prodaja velika greška.

Jadson je otišao jer 5 milijuna eura za 31. godišnjeg backup igrača je jednostavno novac koji nisam mogao odbiti, a uz to sam se i riješio njegovog ugovora po kojemu bi mu kroz iduće 3 sezone trebao isplatiti malo više od 7 milijuna eura.

 

 

http://www.fcgelsenkirchen.nl/wp-content/uploads/2009/04/kwf_eredivisie.jpg

 

U Eredivisie sam odigrao fantastičnu sezonu. U 34 utakmice 28 pobjeda i 6 remija, bez ijednog poraza, ali sam do naslova došao tek u posljednjem kolu. Cijela momčad je igrala fantastično, po prosjeku ocjena u 10 najboljih igrača lige mojih je čak 7, dok se u prvih 20 broj mojih igrača penje na 10.

 

Nakon što sam u 23. kolu srušio Ajax na Amsterdam Areni, nastavili su sa lošim igrama. Već u idućem kolu gube od ADO Den Haag-a sa 4:2 i tu dolazim na prvo mjesto zbog bolje gol razlike. I u 25. kolu su kiksali, odigravši 2:2 sa Groningenom, dok sam ja i tu došao do pobjede i napokon preuzeo prvo mjesto sa 2 boda prednosti.

 

Do kraja sezone smo i ja i oni ubilježili sve pobjede, tako da je sezona bila neizvjesna do posljednjeg kola, ali sam i tu došao do pobjede i do trećeg naslova u 5 godina.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss004.jpg[/img]

 

 

http://www.topklassevoetbal.info/voetbal/images/stories/knvb_beker_logo.jpg

 

Ponovno nisam imao sreće u kupu, izvučem niželigaša i ponovno idem igrati sa juniorima i rezervama, koji ponovno nisu znali gol zabit, pa na kraju ispadam odmah u drugoj rundi.

 

 

width=432 height=300http://www.footballpictures.net/data/media/72/Feyenoord-2.jpg[/img]

 

Iako sam u Ligu prvaka ušao kroz kvalifikacije, u skupini sam pokazao da i najjači mogu pognute glave otići s terena kad igraju protiv mene. Iako sam u prvom kolu kiksao i izgubio 1:0 od Olympiakosa, već u trećem sam pokazao da neće biti problema sa prolazom skupine. Inter je napustio De Kuip sa čak 5 komada u mreži i tu sam došao do prvog mjesta u skupini. U 4. kolu napuštam San Siro bez bodova i onda u posljednja 2 dolazim do još 2 pobjede i potvrde plasmana u nokaut fazu. Tamo sam napokon imao sreće sa ždrijebom i dobivam jednog od najslabijih protivnika, Marseille.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss017.jpg[/img]

 

Prva utakmica na Velodromeu završava 0:0, ali onda odlaze sa De Kuipa uz 4 gola u mreži. Već u četvrtfinalu naletio sam na najjačeg protivnika, Barcelonu i odmah nakon ždrijeba sam znao da moj put u LP ove sezone tu završava.

 

Ali, Andre Schurrle i Cesar Boaron pokazuju da Barca ove sezone nije nepobjediva. Došao sam do vrlo vrijedne pobjede 2:1 i nadao se da ću na Camp Nou odigrati dobro i proći u polufinale, a onda je sve moguće. No, na Camp Nou sam poražen sa 2:0 i tu moj put u Europi završava.

 

 

http://sportsport.ba/slike/ino_fudbal/dr_kongo_veca.jpg

 

Sa Kongom sam se uspješno plasirao na Afrički kup nacija gdje sam imao najtežu skupinu. Gana, Nigerija i Kamerun. Očekivao sam uvjerljivo posljednje mjesto u skupini jer su sve 3 momčadi među najjačim afričkim reprezentacijama, ali na kraju završavam drugi i prolazim u četvrtfinale. Protiv Kameruna sam očekivao veliki poraz nakon što su već u 2. minuti poveli sa 1:0, ali brzo se vraćam i u 6. minuti dolazim do izjednačenja. Rezultat ostaje isti sve do 74. minute kada mi Mbokani svojim drugim golom donosi 3 boda. U drugu utakmicu sam puno bolje krenio i već u 6. minuti protiv Nigerije imao vodstvo 1:0, ali oni iz svog prvog udarca u okvir u 11. minuti izjednačuju na 1:1. U 23. minuti Mongongu autogolom donosi prednost Nigeriji. Do kraja utakmice su uputili samo još jedan udarac u okvir gola i to u 77. minuti kada Martins zabija za 3:1. Pobjedili su uz puno sreće, 2 udarca u okvir u cijeloj utakmici  :pras:. Protiv Gane sam morao ići na pobjedu ukoliko sam mislio proći u četvrtfinale i to sam i ostvario. U 31. minuti nakon kornera Mununga zabija za 1:0 i rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss012.jpg[/img]

 

U četvrtfinalu sam dobio Tunis, ponovno jednu veoma jaku reprezentaciju i dobro sam se nosio s njima, iako sam u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena ostao s igračem manje. U cijelom drugom poluvremenu su bili puno bolja momčad ali gol nisu uspjeli postići i išlo se na produžetke. Tek u 113. minuti uspjevaju postići gol i prolaze u polufinale.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss016.jpg[/img]

 

Ostaje dojam da sam uz više sreće mogao do plasmana i u polufinale, ali nema veze, za 2 sezone će bit bolje.

 

 

http://feyenoord.theoffside.com/files/2009/02/groningen-v-feyenoord-300x200.jpg

 

Ponovno mi je Torres pokazao da je njegovo dovođenje moj najbolji potez do sada. Plaćen je samo 2.5 milijuna, a uvijek je među najboljim strijelcima u svim natjecanjima. Ove sezone je propustio 2 i pol mjeseca zbog ozljede ali je i unatoč tome u 31. utakmici došao do brojke od 30 pogodaka i bio moj najbolji strijelac.

 

Standardno su odlično odigrali Courtois, Muniesa, Shawcross, Canales, Fer, Witsel, Gervinho (koji je zbog ozljede propustio cijelu prvu polusezonu) i Schurrle. Ali odlični su bili i novopridošli Sagayere koji je priliku dobio na kraju sezone i pokazao da će biti odličan nasljednik Shawcrossa na stoperskoj poziciji, Aurier koji je došao kao zamjena za Vrsaljka, Lucas koji je doveden kao backup jer može igrati sve u veznom redu, te mladi Boaron koji je u prvom djelu sezone ulazio s klupe, ali nakon ozljede Torresa upao u prvu momčad i postigao 7 pogodaka uz 5 asistencija. Sasvim solidan učinak za mladog napadača.

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.footballpictures.net/data/media/406/Wallpaper1.jpg

 

Polako je stigao i početak šeste sezone na klupi Feyenoorda. Očekujem obranu naslova u Eredivisie, obaranje Ajaxova rekorda u utakmicama bez poraza koji stoji na 52, dok sam ja trenutno na nizu od 49 utakmica bez poraza, finale kupa i četvrtfinale Lige prvaka. Ukoliko bude moguće, tj. ukoliko ne budem imao težak raspored na početku mogao bi uzeti i još jedan Ajaxov rekord, a to je broj pobjeda u nizu. Rekord je star više od 40 godina, točnije 43 godine i imaju 19 pobjeda u nizu, dok sam ja sada na 14 pobjeda u nizu.

 

 

Na samom početku sezone vrijeme je za transfere i pripremne utakmice. Otišli su Defour za 7.25M eura u Olympiakos, Kral za 750k u BATE, Mulder u Midtyland za 575k, Goossens u Aachen za 1.5M,  a dovođeni su samo vrhunski igrači kako bi digli momčad na još veću razinu. Došli su Vukčević, Nilmar, Kakuta, Ribery, Suso i Gourcuff. Ribery je na zalasku karijere, već su mu 32 godine ali može odigrati bar 2 sezone na vrhunskom nivou, te je odličan izbor za tutora mladim krilima.

 

Odigrao sam 4 pripremne utakmice u kojima sam 2 puta slavio, te po jednom remizirao i izgubio.

 

 

U prvoj službenoj utakmici ove sezone sam došao i do prvog trofeja. Na Amsterdam Areni se igrao superkup između mene i Twentea, te sam ih pobijedio 3:2. Golove za mene su postigli Shawcross, Nilmar i Muniesa. Od svih pojačanja u ovoj utakmici su zaigrali Ribery, Nilmar, Gourcuff i Vukčević koji je u 45. minuti zamjenio Canalesa.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss045.jpg[/img]

 

 

Reprezentacija Konga nije imala sreće i napustio sam ih nakon samo 30 utakmica u kojima sam ostvario 20 pobjeda, 1 remi i 9 poraza.

Umjesto njih, samo 2 tjedna prije početka Copa Americe sam preuzeo Meksiko. Cilj mi je bio odvesti ih bar do polufinala.

 

U skupini sam dobio jednu od najjačih reprezentacija na svijetu, Brazil, te Venezuelu i Ekvador, ali sam sa maksimalnih 9 bodova prošao dalje. Veliko iznenađenje tu je pripremila Venezuela koja je u posljednjem kolu pobjedila Brazil i sa 6 bodova osvojila drugo mjesto te se plasirala u nastavak natjecanja. Brazilci su uz puno sreće prošli dalje kao najbolja trećeplasirana momčad u skupinama.

 

Na krilima Chicharita padali su redom Venezuela, Brazil, Ekvador, Kostarika i plasirao sam se u polufinale. Tu me čekala i druga utakmica protiv Brazila koju sam nažalost izgubio 4:3. U utakmici za treće mjesto sam drugi puta igrao protiv Venezuele i sa dva gola Chicharita došao do vrijedne pobjede.

 

width=320 height=200http://i1092.photobucket.com/albums/i405/Ivan_992/fey/f3/ss046.jpg[/img]

 

Uskoro planiram i dat otkaz u Meksiku i čekati ponudu neke egzotične zemlje, pa ću njih pokušati odvesti na SP 2018.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |