Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

[TAKTIKA]4-2-3-1 Napadačka by Dr_House :)


Dr_House
 Share

Recommended Posts

4-2-3-1 by Dr_House

http://i53.tinypic.com/2nuskt2.png

Pozdrav momci,možda sam "novi" ovdje,ali nisam u svijetu FM-a,naime,u Fm-u imam pregršt iskustva, i sjajnih rezultata sa malim klubovima.No,da bi došao do tih rezultata,trebala su mi iznimno jaka pojačanja ili ipak jake taktike.Jedna od mojih,bar po meni,uspješnih je 4-2-3-1 taktika (slika iznad) koju sam razvio kada sam tek otvorio ovaj FM.Taktika nije loša,stvara brzu igru i puno prilika za gol,bar 50% ako tih prilika date,automatski znači da bi trebali dati bar 2-3 gola.

:)

Pa da lagano krenemo sa timskim instrukcijama :

width=450 height=261

http://i51.tinypic.com/2aiiubp.png[/img]

Kao što vidite,tip igre je fluid,što je u prevodu tečno,brzo i attacking tj napadački.Ovo dvoje je uglavnom česta kombinacija jer je to ustvari najljepša igra.Mnogi me pitaju zašto sam stavio fluid i more disciplined kada je kreativnost u pitanju,razlog tome je jednostavan.Zašto srljati i driblati,kada možete prelijepo igrati na 2 dodir sa loptom.To je nešto tipa Barcelone,iako ne navijam za njih,smatram da igraju najljepši fudbal.

Sada prelazimo na instrukcije igračima:

Golman,jednostavno nisam imao potrebe nešto dirati,pa prema tome,izgleda ovako.

Kako nisam imao potrebe (bar za moj tim) ništa mijenjati ni DC ni DR postavit ću vam samo ono što sam morao mijenjati,a to je DL.Sada on izgleda kao oni tipa A.Cole,Kolarov itd.

Smatram da bi svaki tim u svojoj ekipi (koja koristi ovu taktiku) treba da ima jednog "razbijaca",igraca koji krade lopte.To su igraci tipa Miguel Veloso,Essien itd,nesto između zadnjeg veznog i veznog.

Pored jednog razbijaca,drugi bi trebao da bude klasicni vezni igrač.Da "hrani" loptama prednjeg veznog ili krila.To su igraci tipa Adrien,Stankovic,Ramires...

Napadački vezni,za ovu formaciju,pa možda i najbitniji igrač.Mora da ima "njuh" gdje lopta treba da ide,da bi mogao hraniti napadače i krlia.Uglavnom su to jaki i veoma dobri tehničari tipa Ozil,Edgar Pacheco itd...

Desno krilo ima veoma malo razlike od lijevog.Mora da bude brzo i da ima sve što jedno krilo ima,a to je centaršut.Tipa Alexis Sanchez,C Ronaldo itd...

Kao sto sam rekao,desno krilo ima veoma razlike od lijevog.

Napadača možete imati po izboru.Da li će to biti Poacher,Advanced ili neki drugi,zavisi od vas i od napadača kojeg imate,naravno poželjno je da ima što veći Finishing i praktički ste riješili problem.Jer u ovoj taktici ključna je realizacija,ako nemate dobrog špica,onda vam džabe ova taktika.

To bi bilo to što se igrača tiče...Ova taktika je prošla dosta sezona i mogu vam je toplo preporučiti,nećete se pokajati

;)

(inače,već ima 60 downloada i nijedan mi se korisnik nije požalio)

*NAPOMENA*-NE MORA ZNAČITI DA JE STRIKTNO OVAKAV PI (PLAYER INSTRUCTIONS),ZAVISI OD ROSTERA KOJIM RAPOLAŽETE

hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 19
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Koje dimenzije terena koristite sa ovom taktikom(standard,maksimum,minimum) i radili ovo sa 11.3 pachom?

 

 

Većinom standardne,mada to ne igra baš toliku ulogu...a radi na bilo kom peču ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |