Jump to content
Football Manager Balkan | Forum

One Man,one Life,one Story,one Truth...by Marco Reus


Marco Reus
 Share

Recommended Posts


Klub izabran,vreme je za polazak!!!


http://www.muskiportal.com/wp-content/uploads/2011/04/airplane-takeoff.jpg


Otiso sam do kompa.Gledao sam timove.Svaki tim mi je bio izuzetno zanimljiv.Svakako da je Celsi imao najbolji tim ali kad pogledam Romu i Benfiku isto veoma dobri timovi.Malaga mi se svidjala zato sto ima dosta kinte.Dok Borusija sto ima mnogo mlade igrace.Trazio sam svasta na netu za te timove,gledao klipove.Ali jos nikako da izaberem tim.Vreme je prolazilo i prolazilo i posle dugog razmisljanja odlucim da preuzmem Celsi.Posle Zvezde moji omiljeni tim.Vec sam poceo da razmisljam koju cu taktiku koristiti,kako cu treninge voditi,koja cu pojacanja dovesti.Cim sam se malo sabrao odlucio sam se da pozovem Franceska.Uzmem telefon pozovem ga ali nedostupan je.Sigurno je jos na sastanku pomislih.Spustim se dole do kuhinje da napravim neki sendvic da pojedem.Kad neko zvoni na vrata.Izadjem da vidim ko je kad ono vlasnik farme.Uhvati me za majcu i podize me gore i poce da kenja nesto.

 

 

Vlasnik Farme:Jeli bre mamlaze na sta ti lici ono malopre na farmi?!Zar hoces sad da te prebijem ovde u tvojoj kuci?!?!

Ja:Slusaj imas 5 sekundi da me spustis dole,zatim da sklonis te tvoje smrdljive ruke sa moje majce i 30 sekundi da napustis dvoriste nadam se da sam bio jasan?!?!

Vlasnik Farme:(spustio me dole i nastavlja i dalje da sere)Gledaj je mala buva sto se tako uslilia,decko jel znas skim ti pricas alo breee?!?!

Ja:Vreme prolazi a kad prodje tih 30 sekundi izbacicu te naglavacke iz dovriste zbog tih reci !!!

Vlasnik Farme:Slusaj gljivo necu da te bijem jer sam dobar drug sa tvojim ocem inace bi te sad razvalio od batina jel ti jasno da dodjes kasnije na farmu da doneses 10 Hiljada dinara za odelo sto si mi usrao jel ti je jasno?!?!

Ja:Sa tim tvojim odelom mozes guzicu obrisati od sutra ces me gledati samo na televiziji i daj covece ne smaraj me vise imam svojih obaveza pali iz dvorista da te ne bih sad razvalio ovde ajde paliii!!!


 

Covek udje u kola i ode.Jebote kakav smor od coveka dobro je bilo sto ga nisam razvalio od batina inace bi sve upropastio moj uskoro trenerski poso.Uzmem onaj sendvic i pustim tv.Na EuroSprotu utakmica Borussia Mönchengladbach vs Werder Bremen.Odlicno nemam bolju priliku da vidim ovu ekipu.Gledajuci dalji tok utakmice divio sam se onim mladim igracima pogotovo mi je zapao za oko onaj Marco Reus koji je postigao fenomenalan drugi gol.Kakav solo prodor jbt.On je nastavio i postigao hat-trick.A Borussia Mönchengladbach je pobedila u tom mecu 5:0 Werder.Bio sam odusevljen ekipom.I ponovo nedoumica koji klub da preuzmem sad me najvise vuce Borussia Mönchengladbach zbog ovih mladih fenomenalih igraca ali i Celsi jer je moj omiljeni klub.Nisam se mnogo dvoumio odlucio sam se da vratim ovaj klub na stare slave i da preuzmem Borussia Mönchengladbach.Uzmem telefon i pozovem Franceska da mu javim koju cu klub preuzeti.

 

Francesko:Halo brat moji jesi se odlucio koji ces klub preuzeti.

Ja:Ooo brat jesam hteo sam jos malopre da te pozovem ali si bio nedostupan i bolje jer bih napravio pogresnu odluku.

Francesko:Hahahha pa zar je bilo tesko odabrati klub.

Ja:Bogami pretesko.Prvo sam se razmisljao izmedju Celsi i Roma,pa zatim izmedju Benfike i Malage.I na kraju odlucio Celsi ali kasnije upalim tv i vidim igra Borussia Mönchengladbach protiv Werdera i ubise ih 5:0 oni momci pa sam se tu razmisljao i na kraju doneo konacnu odluku.

Francesko:Hahahha u jbt al si se ti namucio,i ja gledao tu tekmu momci igraju kao zmajevi.I za koji si se klub odlucio??

Ja:Definitivno Borussia Mönchengladbach.

Francesko:Bravo care i ja sam zeleo njih da preuzmes ko si i sam video mladi kidaju velika je buducnost pred njima.Ja cu sad pozvati njihovog direktora mnogo mi je dobar drug tako da nemas frke ti tamo pakuj kofere,pozdravi se sa tvojima i ja ti saljem karte stizu veceras i kreces u Nemacku avionom gde cemo se naci na aerodromu.Ili ne saljem ti moj privatni Avion.

Ja:Aaaaaa hvala brat moj.Cek cek cek kad polazim.

Francesko:Veceras u oko 20 casova.Da bi se lepo upoznao sa direktorom i da bi potpisao ugovor.Ajd sad moramo da zavrismo ovaj razgovor ja te zovem kad podje avion.Ae pozz

Ja:Pozz pozz matori.


 

http://static.theurbn.com/wp-content/uploads/2010/07/celebrate-happy-jump-hooray-party-good-smile.jpg

 

Ouuuu yeaahhhh.Poceo sam da skacem po sobi kao malo dete.No morao sam da se trgnem i da pocnem da spremam stvari.Spremio sam sve sto mi trebao cale i keva su bili presrecni.Pozlavali su celu familiju da me isprati.Nekako mi je bilo krivo sto ih ostavljam ali zivot je to.Radicu fenomenalal posao i necu visi cistiti govna.Francesko me je pozvao i reko da ce Avion za 20-ak minuta biti u Leskovcu i da su nasli mesto gde ce avion sleteti.Otisao sam tamo Avion me je vec cekao pozdravio se sa mojima i usao u Avion.Usput sam kupio neke knjige kako bi sto pre ubio dosadi a i naucio kako voditi klub.A jedna od najboljih knjiga je bila Fudbalska Matrica gde pise kako od Davida napraviti napraviti Malog Golijata.Sto sam u sebi pomislio da od Borusie napravim tim koji ce parirati najvecim fudbalskim ekipama.

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

@Ling znam da je vecina mislila da cu igrati sa Celsijem  ::love:: Sta ti bre znaci ovo Vlazis  :huh:

 

@Zola nemam a hteo bih je kupiti negde  ::love:: Nasao na netu odlomak deluje mi mnogo zanimljivo  ::love::

Link to comment
Share on other sites


Welcome to Germany


http://www.flagpictures.tk/wp-content/uploads/pictures/germany-flag-pictures-8411.jpg


Stigao sam u Nemacku tacnije u Mehengladbah.Na Aerodromu me je cekao Franceskom sa velikim kezom na licu.Pozrdavili smo se,usli smo u taxi i uputili se ka Stadionu.Dok smo putovali ja i on smo dugo pricali i promenili mnogo tema.Nismo se videli jos iz zatvora.Pri kraju puta reko mi je da ce ostati ovde tj sve dok se ja ne naviknem na ovaj zivot.Konacno smo stigli na stadion dom Borussie Mehengalbah.

 

 

Bio sam odusevljen ovim pogledom.Zanemeo sam a Francesko me je zagrlio i reko"Hocu da se za par godine ovde slavi titula Lige Sampiona" ja sam mu obecao da cu to ispuniti.Zatim je iz kese izvadio moju licencu i krenuli smo u prostorije kluba da se nadjemo sa predsednikom i da potpisem ugovor.Predsednik nas je cekao sa jos nekim ljudima pred vratima kancelarije.Pozravili smo se sa svima i usli unutra

 

Rolf Konigs (predsednik kluba):Pre svega da vam pozelim dobrodoslicu u Nemacku i da napravite velike uspehe sa nasim timom.

Ja:Hvala puno nadam se da cu ostvariti velike uspehe.

Rolf Konigs (predsednik kluba):Da predjemo odmah na stvar posto je jako kasno vec 2h posle ponoci.Da li vas zadovalja plata od 11000 evra po mesecu??I da vam ugovor vazi do 2013 godine.Transfer budzet pocetni ce vam biti 2.5 miliona a vi ga mozete povecati tako sto cete oduzeti od plata.Da li vas sve ovo zadovoljava??

Ja:Paaa sadddd..Naravno da me zadovoljava!!!

Rolf Konigs (predsednik kluba):Samo ovde potpisite i sutra vam je zakazana konferencija za stampu od 12 casova.Da otvorimo sampanjac za dobrodoslicu i za dugu i uspesnu sradnju.

Ja:Paaa hajdeeee.I da vratimo Borusiju na stare slave.

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-4p8dInwPUr4zzDKi0KXQpsOGbqWewjcOlLsLza7ju0j_WCc4YHVVINOT


 

 

Posle sampanjca otisli smo ja i Francesko do hotela da prespavamo jer me sutra ceka naporan dan konferencija za novinare i upoznavanje igrackog kadra i strucnog staba.Ujutru kad sam se probudio obuko sam odelo i krenuo na stadion.Gde su me cekali Predsednik Kluba i Direktor.Otisli smo u salu gde me je cekalo mnostvo novinara.Predsednik mi je reko da odgovaram sto jednostavnije i da ce ova konferencija trajati oko pola sata a posle idemo da se upoznam sa igrackim kadrom na treningu.

 


 

Rolf Konigs (predsednik kluba):Hvala puno sto ste se odazvali pozivu.Sinoc smo ozvanicili saradnju sa mladin talentovanim trenerom Stefanom Trajkovicem.Sve sto imate pitajte njega prvo ce vam se on predstaviti.Stefane izvoli.

Ja:Kao sto ste upravo culi ja sam Stefan Trajkovic.Dolazim iz Srbije imam 25 godina.Zavrsio sam Trenersku skolu ovde u Nemackoj i nadam se da cu dugo voditi Borusiju Mehengalbah i da cu joj pomoci da se vrati na stare slave..

Novinar1:Stefane ono sto nas pre svega zanima da li ste se ikad bavili fudbalom posto smo mi u vasoj biografiji nasli da ste bili profesor Fizickog vaspitanja i da ste cak bili u zatvoru pa da vam je zabranjen rad u skolama da li je to istina??

Ja:Jeste istina je ali ne bih sad o tome.Trenirao sam fudbal od svoje 6 godine pa sve do 19-te.Kada sam otisao na fakuletet.Od tad sam igrao po seoskim ekipama.

Novinar2:Da li ste sigurni da je ovo pravi posao za vas i sta mislite da li vi mozete da vratite BM na stare slave

Ja:Naravno da je ovo pravi posao za mene.Ostvario sam svoj san.E sad da li sam siguran da cu ih vratiti na stare slave zasto bih onda dolazio??

Novinar3:Koji su vasi ciljevi ove godine sa BM mediji predvidjaju 12 mesto u Ligi??

Ja:Moji ciljevi su nadam se i realni.Da izborimo neko mesto koje vodi u Evropi i da stignemo makar do 1/2 finala u kupu.Da ne prodajemo mlade igrace koji bi bili kostur tima za sledece nekoliko sezone.

Rolf Konigs (predsednik kluba):Dobro to bi bilo to.Hvala vam sto se dosli u ovolikom broju.

 

Posle Konferencije uputili smo se ka pomocnom stadionu gde cu se upoznati sa igracima i ostalim trenerima.

 

 

Kada smo dosli na teren Predsednik me je prvo upoznao sa mojim buducim Asistentom Manfreda Stefes-a i sa kondicionalnim trenerom Kristijana Wiegl-a.Tu smo malo popricali o trenutnim igracima i rekli mi da su u timu najbolji

Marco Reus,Juan Arango,Mike Hanke i Dante,a da prostor za napreda imaju ovi mladi igraci Hvard Nordtveit,Marc Andr Ter Stegen,Mathew Leckie,Matthias Zimmermann,Tony Jantschke.Ekipa Mladost i Iskustvo.Pozvali su igrace da se upoznamo.

 

Ja:Zdravo junaci da vam se predstavim.Ja sam vas novi trener,drugar i sta vec god Stefan Trajkovic.Pre svega zelim da sa vama imam je dobar prijateljski odnos.Na treninzima cemo se zezati druziti a kad dodje vreme za rad hocu da to shvatite ozbiljno jer samo tako mozemo da napravimo velike uspehe.Kad sam svima reko moje ciljeve red je i vama jel tako

Igraci:Tako je!!(svi u glas kao u Vojsci).

Ja:Ono sto najvise zelim i ja i ljudi iz uprave da obezbedimo mesto koje vodi u Evropi sta vi mislite da li mozemo to da ostavrimo?

Igraci:Naravno da mozemo!.

Ja:E to mi se svidja,ajde sad istrcite jos 5 krugova odigrajte malo fudbalicu i na presvlacenje.

 

Pozvao sam Asistenta da podje sa mnom u kancelariju a kondicionalnog trenera ostavio sa ekipom.Razgovarali smo o pojacanjima sta nam najvise treba u ekipi.I zakljucili smo da nam treba jedan brzi stoper,iskuni plejmejker i brzonogi napad.Vreme je da se bacim na posao...


 

 

Link to comment
Share on other sites


Sklapanje kockica.


http://www.smedia.rs/vesti/slike/news_41410.jpg


Sa Asistentom dosta pricali od taktici.Reko mi je da su oni do sad igrali klasicnu 4-4-2 formaciju ali ja tu formaciju ne volim.Pravicemo formaciju koju igracima najvise odgovara.Posle smo presli na igrace koji bi doveli pozvali smo skauta da nam donesu dosadasnji izvestaj ali na izvestaju nema nijednog igraca koji bi nas zadovoljio.Sta cu kad su nesposobni.Odlucim se da pozovem mog dobrog prijatelja Aleksandra Celic-a koji je u upravnom odboru Partizana.Jedva nasao njegov broj u telefon zaboravio sam da sam mu promenio ima u Sale Mafijas...Pozvao ga ali se dugo nije javljao i najzad se javio.

 

Ja:Halo breee sabane sta ti treba da se ovoliko javis

Sale:Daj bre indijanac nemoj da me smaras,nego reci sta ti trebam??

Ja:Gledaj ga bre saban sta se usilio od kad je u upravnom odboru Partizana.

Sale:Ma bre indijancu jedan evo smo na sastanku sa Toletom pokusavamo da ga nagovorimo da i ove godine uzmemo titulu kapiras??

Ja:Ccccc ma daj bre zar vam je malo poklonie ove 4 godine sta ce vam vise??

Sale:Brat mora od neceg da se zivi,nego on sad hoce duplo vise od prosle godine sto smo mu platili za titulu.

Ja:Pa upravu je covek

xD Nego da te ne zadrzavam vise ne znam da li si cuo da sam postao trener Borusije Mehengalbah? I sad mi ..(prekinu me magare u pola recenicu)

Sale:Opaaaa bratttt kako se uvaliiii tuuuu svaka cast dobar tim.

Ja:Ma duga prica nego sam hteo da te pitam jel ima koji kvalitetan mald  i brzi stoper u Partizanu ili u nekom drugom timu u Srbiji??

Sale:Puuuu be brat pre neki dan smo prodali Stefana Savica trebao si ranije da se javis decko razbijaaaa!!!

Ja:Pa dobro ako ste ga prodali lepo je to nego da li ima neki drugi stoper kod vas ili u nekom drugom timu??

Sale:Eee Crvena Zvezda ima stopera bas po tvom ukusu sigurno ga znas Li Adi fantastican stoper!

Ja:Auuu brat ja sam za njega zaboravio,nego tesko da ce ga Zvezda pustiti i za njega ce trebati dosta kinte.

Sale:Ma nista se ti ne sekiraj,odlicno se znam sa njegovim menadzerom Lazarom Jovanovicem,mislim da ga i ti znas upoznao sam vas u onom klubu kad si bio u NS.

Ja:Aaaa znam njega pa kako bi nam on pomogo??

Sale:Slusaj me pazljivo sa njim sam hteo da obavim posao da ga Crvena Zvezda proda jos prose zime dogovorili smo se da Adi pravi razna sranja i da bude odstranjen iz tima,i ovog leta Adi pravi sranja sad kao boluje od Malerije u stvari to je nase maslo jer je fantastican igrac i nasi spicevi ne bi mogli da izadju na kraj s'njim.Tako da cu ti srediti da ga kupis za najnizu mogucu cenu.Ae brat sad cu ga pozvati da sredimo taj transfer.

Ja:Ae brat zovi me kad zavrsis.zzz

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224322_1526786349923_1842621392_921382_1275011_n.jpg

 

Uhhhh valjda sam sredio pitanje stopera.Odlucio sam malo odmorim u da se malo sprdam na netu.I odjednom sam naisao na sliku (gore) i razvalio se od smeha.Jbt sta se rade ovi da bi dosli do titule prodaju igrace Crvene Zvezde kupuju titule blago njima.Nego rekoh da se bavim svojim problemima ostalo mi je da nadjem plejmejkera i brzonogog spica.Poslao sam par skauta u Juznu Ameriku jer tamo ima mnosvo mladih igraca.Asistent posle nekog vremena dolazi i javlja mi da je nasao fantasticnog mladog stopera.Odmah me je presko jer onda nema nista od Adija.No on mi rece da je mnogo mlad i da ne bi igrao u prvi tim vec bi ga prikljucili omladinskom pogodonu i kada sazri bice komandant odbrane.Radilo se o Laurent-u Clerbois-u.Stvarno fenomenalan igrac.Kontaktirali smo njegovog menadzera koji se odusevio kad je cuo da se raspitijemo za njega jer do sada nije bila ni jedna ponuda.Reko je da ce popricati sa njim i da ce nas pozvati.Ono sto je najlepsa stvar je to sto je slobodan igrac.Posle nekog vremena zove Sale Mafija.Kaze da mi je sredio transfer samo ja treba da uputim zvanicnu ponudu jer Adi zeli da predje u moj tim i da klub hoce rado da ga pusti.Kada sam cuo cenu za koju su spremni da ga puste momentalno sam se najezio.Cena je stvarno smesna svega 675K.Uputili smo ponudu i celnici Zvezde su iz prve prihvatili ostalo je jos da se dogovorimo sa Adijem koji je trenuntno u domovini i za par dana bi trebao da dodje u Mehengalbah.Medjutim veliko iznenadjenje nas je cekalo pred vratima nase kancelarije.Ispred vrata je bio mladi Belgijanac

Laurent Clerbois koji je dosao da potpise ugovor i on je bio nase prvo pojacanje.Zaista fenomenalan posao smo napravili.Ostalo je jos da nadjemo plejmejkera a skauti da nam posalju izvestaj o igracima iz Juzne Amerike.Nasli smo nekoliko plejmejkera ali jednostavno nisu zeleli da predju u nas tim.Posle tri dana nakon potpisavnjem ugovora sa Klerboisa na vrata nam je zakucao jedan menadzer koji nam je nudio nekog plejmejkera.Kaze da je odlican i da igra u Holandskom NEC-U.Nisam mu mnogo verovao i pozvao sam mog druga Vanju Gluvacevica koji je trener Vitese-a imao je samo reci hvale za tog decka.On je tog dana potpisao ugovor za nas a igrac se zove Lasse Schne,za kojeg smo obestecenje platili 1.3M.Nakon nekoliko sati doslo nam je i dugo najavljivano pojacanje Lee Addy.Gotovo da smo kompletirali tim ali nasi nesposobni skauti skoro da da nisu nasli niti jednog igraca koji bi nas zadovoljio.Odlicio sam se ja da odem na nedelju dana tamo i da nadjem igraca koji bi me zadovoljio.Meni nije trebalo puno otiso sam na tekmi Boke Juniors i zapazio fenomenalnog mladog napadaca Sergia Arauja.Zaista me zadivila njegova tehnika i odlucio sam da se vratim sa njim u Mehengalbah.Razgovarao sam sa njim i sa celnicima posle dugih pregovora oko cene nasli smo se na 4.8M na rate.Sergio Araujo je bio poslednje pojacanje.Ono sto je dobro u ovom prelaznom roku je da nismo prodali niti jednog igraca a imali smo mnogo ponuda za Reus-a,Hanke-a,i jos dosta igraca.

 

 

Doso je red i na uigravanje tima.Dosta sam se dvoumio oko formacije.Da li da igram sa 4-4-2 ili sa 4-5-1 ili ti sa 4-3-3.Zeleo sam da napravim formaciju koja bi najvise odgovarala mom timu.Asistent mi je zakazao 6 prijateljskih utakmica sa timovima koji su slicnog kvaliteta kao moja Borusija.U tih 5 utakmica ostvarili smo 3 pobede,2 nesrese i 1 poraz.Aachen 4:1,Rangers 1:0 i Wegerg-beeck sa 3:0.Remizirali smo protiv WBA 3:3 i Cercle Bridza a 2:2.Jedni poraz doziveli smo od Montepljea izgubili smo 1:0.Najbolji strelci u pripremama su bili Mike Hanke sa 5 postinutih golova i stoper Dante sa isto toliko postignutih golova.U tim utakmicama sam koristio 2 formaicije.

4-3-3 i 4-5-1.

 

 

Kockice su sklopljene.Sve je spremno za pocetak sezone.Ciljevi se znaju napadamo mesto koje vodi u Evropu.Da li cu uspeti saznacete u narednim reportima..

BOKICIC

Link to comment
Share on other sites

:odvala: :odvala: :odvala: :odvala:

 

Ling ti si lood nema pohvaleee  ::tease:: ::tease:: A za mutne poslove si mi prvi u imeniku  ::love::

 

@Zola sve vise planiram da te angazujem jer od ovih nema goli ku***  lol lol

 

Ajd jos neki kom pa da pisem sledeci report  ::love::

Link to comment
Share on other sites

Da li si ti bre normalan indijancu jedan? Pa ja sam Francesko ustvari indijancu jedan podmetnuli su me u zatvor da te tovarim xD zanimljiv način da se iskaže revolt prema ne istinama o Toletu  hehe ali kako god samo cepaj i hoću da sam ti postao desna ruka. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Da li si ti bre normalan indijancu jedan? Pa ja sam Francesko ustvari indijancu jedan podmetnuli su me u zatvor da te tovarim xD zanimljiv način da se iskaže revolt prema ne istinama o Toletu  hehe ali kako god samo cepaj i hoću da sam ti postao desna ruka. :thumbup:

 

Pa ja sam Francesko ustvari indijancu jedan podmetnuli su me u zatvor da te tovarim xD zanimljiv način da se iskaže revolt prema ne istinama o Toletu  hehe ali kako god samo cepaj i hoću da sam ti postao desna ruka. :thumbup:

 

zanimljiv način da se iskaže revolt prema ne istinama o Toletu  hehe ali kako god samo cepaj i hoću da sam ti postao desna ruka. :thumbup:

 

ali kako god samo cepaj i hoću da sam ti postao desna ruka. :thumbup:

 

hoću da sam ti postao desna ruka

 

Al imam bolesnu mastu  :zlo:

Play, eto, imas srece.. i da se pozovem na tvoj apel za komentar:

Komentar.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

logo dark full small.png

×
×
  • Create New...

Important Information

Na sledećim linkovima se možete upoznati sa | Pravilima korišćenja - Terms of Use | | Politikom privatnosti - Privacy Policy |